SSD diskovi traju duže od deklariranog

poruka: 18
|
čitano: 4.349
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SSD diskovi traju duže od deklariranog".
16 godina
offline
SSD diskovi traju duže od deklariranog

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
30 3 hvala 1
15 godina
offline
SSD diskovi traju duže od deklariranog

ili da pocnu stavljati znatno vece brojke trajnosti pa ce ljudi poceti masovno reklamirati ssde.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog

To da im je vijek duži od deklariranog nije ništa novo. A i da nije tko bi mjesecima swipeao disk 24/7. 

Bez brige kupovat će ljudi nove jednostavno zbog rasta kapaciteta/brzine. Sad već imaš diskova sa 900+MBps, a 480/512GB postaje standard.

10 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
Ajar kaže...

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

Proizvođači ce se uskladiti sa time gore navedenim kada shvate ssd u potpunosti tj hoču reć ssd je još mlad na tržištu i najmanje im treba da se pokvari u jamstvenom roku. 

Kao sto to rade sa ostalom elektronikom kao usisavači, televizori, monitori, žarulje, peglama, mikrovalnama, mikserima itd, uvjek će oni nači način da ubace unutra lošiju elektroniku koja će ssd učinit da se pokvari nakon jamstvenog roka ukratko da ne traje predugo. 

U komunizmu su bila drugačija vremena, tamo im nije bilo bitno da prodaju čim više. Ako bi proizvođač radio namjerno da se pokvari e odma bi ga streljali na mjestu.  Mislim da nam trebaju takva vremena, ne samo za prozvođače nego i za političare koji kradu i k tome prave se nesposobni. 

 

14 godina
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
Markić7 kaže...
Ajar kaže...

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

Kao sto to rade sa ostalom elektronikom kao usisavači, televizori, monitori, žarulje, peglama, mikrovalnama, mikserima itd, uvjek će oni nači način da ubace unutra lošiju elektroniku koja će ssd učinit da se pokvari nakon jamstvenog roka ukratko da ne traje predugo. 

Nema šanse. Mnogi korisnici ne rade backup, a to znači gubitak podataka takvim kvarom. Jozo iz Drndovaca Donjih koji je zbog Samsunga izgubio slike s krštenja malog od sestričine više nikad neće kupiti ništa od njih.

15 godina
neaktivan
offline
SSD diskovi traju duže od deklariranog

Pa jbt zar bi ovo trebala biti vijest!?!

 

Nije valjda da treba prestati raditi nakin isteka deklariranog broja ciklusa zapisivanja.

 

U inzinjerstvu postoji nesto sto se zove KOEFICIJENT SIGURNOSTI!!!

Kad se gradi most, npr, deklarirane nosivosti 100 T, njegova stvarna nosivost je 100 T * K (koeficijent sigurnosti). Tako je npr, ako je K=2,5 njegova stvarna nosivost 100*2,5=250 T, dok je nazivna samo 100 T. Da nije tako mnogi bi mostovi i druge gradjevine pali tokom godina koristenja usljed zamora materijala. Zbog toga se u proracune prilikom projektovanja na pocetku uvrstava K kao osnovni parametar.

 

Eh, tako se projektovalo dok je bog zemljom hodao. Ako je sad drugacije, onda smo svi otisli u 3pm.

morrisoN
 
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
Ajar kaže...

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

 

 

Imaš pravo!

Vrazimo se u komunizam, taj generator mira, blagostanja i tehnološkog napretka.

 

I pohvaljujem tvoj odabir avatara. Facepalm ti totalno pristaje.

10 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
MahnitiTapir kaže...

Imaš pravo!

Vrazimo se u komunizam, taj generator mira, blagostanja i tehnološkog napretka.

 

I pohvaljujem tvoj odabir avatara. Facepalm ti totalno pristaje.

da ne ispadne da ja hvalim komunizam, ali nije ni kapitalizam zdrav. Jedno i drugo je boljest na neki način.  Ja ne vidim da su ljudi prije bili toliko siromašni kao sada, da su im banke ili komunalac deložirao kuću jer nisu mogli platiti. Žalosna je činjenica da banka, komunalac ili netko drugi kome dugujete ne žele raditi kompromisne rješenja da bi se čovjek izvukao iz duga. Oni se trude da ugrabe više ili milom ili silom. 

 

Moja obitelj je koliko znam otkad sam ja živ promjenila bar 5 veš mašina :D i znate zašto, zato jer serviser veli da je nemoguče popraviti da su jednostavno napravljeni tako da se na jendnom dijelu dosta istroši da je prije isplati kupiti novu nego popravljati staru.  Znate li kakva je situacija sa šivačičm mašinama ? Evo moja mama ima neku staru bagat mašinu  koja se pokvarila. I ja joj mislio kupiti novu misleči da će biti bolja pa googlam više o tome, i vidm da se ljudi 100puta više žale na probleme, da je cijela mašina plastična da se lako trga da sami problemi. Puno njih preporučuju popraviti staru bagaticu i radt će i dalje 100godina ako je potrebno. Stare bagatice iz yuge  su neprocjenive, ako ju imate bli da radi ili ne radi čuvajte ju :) 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog

Kapitaliza je fenomenalan.

Problem je crony iliti rodijački kapitalizam, a to je ono što RH (i većina drugih zemalja u manjem ili većem obimu) ima.

 

Kakav je to kapitalizam u kojem ti država otme 70-75% novaca koje si TI zaradio?

I onda ta država, pametna kakva je, sa divnim i sposobnim uhljebima koji za nju rade, upravlja tvojim novcem.

Jer, Bože moj, pa mi smo preglupi da bi znali što je dobro za nas.

 

Što se tiče priče o "bagatici".

Koliko je koštala ta bagatica tvoje mame?

Milslim, koliko je mjesečnih plaća morala potrošiti za nju?

 

Potroši dogovarajući iznos danas i dobit ćeš vrhunski industrijski uređaj.

Primjer

 

Tržišna ekonomija je donjela mogućnost izbora, a mogućnost izbora znači slobodu.

Sloboda ne može biti loša, zar ne?

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
morrisoN kaže...

Pa jbt zar bi ovo trebala biti vijest!?!

 

Nije valjda da treba prestati raditi nakin isteka deklariranog broja ciklusa zapisivanja.

 

U inzinjerstvu postoji nesto sto se zove KOEFICIJENT SIGURNOSTI!!!

Kad se gradi most, npr, deklarirane nosivosti 100 T, njegova stvarna nosivost je 100 T * K (koeficijent sigurnosti). Tako je npr, ako je K=2,5 njegova stvarna nosivost 100*2,5=250 T, dok je nazivna samo 100 T. Da nije tako mnogi bi mostovi i druge gradjevine pali tokom godina koristenja usljed zamora materijala. Zbog toga se u proracune prilikom projektovanja na pocetku uvrstava K kao osnovni parametar.

 

Eh, tako se projektovalo dok je bog zemljom hodao. Ako je sad drugacije, onda smo svi otisli u 3pm.

Mene je Jaramaz učio da je oznaka koeficijenta sigurnosti "μ"... {#}

15 godina
offline
SSD diskovi traju duže od deklariranog

naslov spada pod novinarsku-PRovsku klasiku, sadrzaj pod price... Ukupno bedastoca, al to je biz, RL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
miki1981 kaže...
morrisoN kaže...

Pa jbt zar bi ovo trebala biti vijest!?!

 

Nije valjda da treba prestati raditi nakin isteka deklariranog broja ciklusa zapisivanja.

 

U inzinjerstvu postoji nesto sto se zove KOEFICIJENT SIGURNOSTI!!!

Kad se gradi most, npr, deklarirane nosivosti 100 T, njegova stvarna nosivost je 100 T * K (koeficijent sigurnosti). Tako je npr, ako je K=2,5 njegova stvarna nosivost 100*2,5=250 T, dok je nazivna samo 100 T. Da nije tako mnogi bi mostovi i druge gradjevine pali tokom godina koristenja usljed zamora materijala. Zbog toga se u proracune prilikom projektovanja na pocetku uvrstava K kao osnovni parametar.

 

Eh, tako se projektovalo dok je bog zemljom hodao. Ako je sad drugacije, onda smo svi otisli u 3pm.

Mene je Jaramaz učio da je oznaka koeficijenta sigurnosti "μ"... {#}

Za potrebe gornjeg posta sam ga preimenovao u K (ipak je ovo forum za siru publiku) :)

morrisoN
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
jozef kaže...
Markić7 kaže...
Ajar kaže...

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

Kao sto to rade sa ostalom elektronikom kao usisavači, televizori, monitori, žarulje, peglama, mikrovalnama, mikserima itd, uvjek će oni nači način da ubace unutra lošiju elektroniku koja će ssd učinit da se pokvari nakon jamstvenog roka ukratko da ne traje predugo. 

Nema šanse. Mnogi korisnici ne rade backup, a to znači gubitak podataka takvim kvarom. Jozo iz Drndovaca Donjih koji je zbog Samsunga izgubio slike s krštenja malog od sestričine više nikad neće kupiti ništa od njih.

Ovdje se ne radi o kvarenju, već o svojstvu SSDa da ima ograničeni broj zapisivanja (manji od klasičnih diskova). No čak i kad se to ograničenje dostigne podaci ostaju čitljivi. Tako da ste potpuno promašili bit članka.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
Markić7 kaže...
MahnitiTapir kaže...

Imaš pravo!

Vrazimo se u komunizam, taj generator mira, blagostanja i tehnološkog napretka.

 

I pohvaljujem tvoj odabir avatara. Facepalm ti totalno pristaje.

da ne ispadne da ja hvalim komunizam, ali nije ni kapitalizam zdrav. Jedno i drugo je boljest na neki način.  Ja ne vidim da su ljudi prije bili toliko siromašni kao sada, da su im banke ili komunalac deložirao kuću jer nisu mogli platiti. Žalosna je činjenica da banka, komunalac ili netko drugi kome dugujete ne žele raditi kompromisne rješenja da bi se čovjek izvukao iz duga. Oni se trude da ugrabe više ili milom ili silom. 

 

Moja obitelj je koliko znam otkad sam ja živ promjenila bar 5 veš mašina :D i znate zašto, zato jer serviser veli da je nemoguče popraviti da su jednostavno napravljeni tako da se na jendnom dijelu dosta istroši da je prije isplati kupiti novu nego popravljati staru.  Znate li kakva je situacija sa šivačičm mašinama ? Evo moja mama ima neku staru bagat mašinu  koja se pokvarila. I ja joj mislio kupiti novu misleči da će biti bolja pa googlam više o tome, i vidm da se ljudi 100puta više žale na probleme, da je cijela mašina plastična da se lako trga da sami problemi. Puno njih preporučuju popraviti staru bagaticu i radt će i dalje 100godina ako je potrebno. Stare bagatice iz yuge  su neprocjenive, ako ju imate bli da radi ili ne radi čuvajte ju :) 

 

 

 

 

Po tvom komentaru vidi se da si mlad pa nisi čuo za Singerice. Sigurno ti mama i baka znaju za taj pojam njemačke kvalitete. Drugi neka oproste na OT.

Zlo se sprema, dobro biti neće ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
MahnitiTapir kaže...
Ajar kaže...

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

 

 

Imaš pravo!

Vrazimo se u komunizam, taj generator mira, blagostanja i tehnološkog napretka.

 

I pohvaljujem tvoj odabir avatara. Facepalm ti totalno pristaje.

A ti si sigurno neki kapitalist fašist i po tebi treba ugnjetavat napaceni narod. Po tebi je normalno da se kapitalisti bogate na malom čovjeku. Najbolje da nemammo nikakva prava i da nema uopce garancije da oni mogu vise zaradit.

14 godina
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
Visak kaže...
jozef kaže...

 

Nema šanse. Mnogi korisnici ne rade backup, a to znači gubitak podataka takvim kvarom. Jozo iz Drndovaca Donjih koji je zbog Samsunga izgubio slike s krštenja malog od sestričine više nikad neće kupiti ništa od njih.

Ovdje se ne radi o kvarenju, već o svojstvu SSDa da ima ograničeni broj zapisivanja (manji od klasičnih diskova). No čak i kad se to ograničenje dostigne podaci ostaju čitljivi. Tako da ste potpuno promašili bit članka.

Imaš pravo. SSD eliminira sektore koji više nisu u potrebljivi (smanjuje se kapacitet) a podatke prebaci na ispravni sektor.  Moj previd, tj onoga iznad mene sam shvatio kao da govori o "crkavanju uređaja" u klasičnom smislu.

14 godina
offline
Re: SSD diskovi traju duže od deklariranog
zeroname kaže...
MahnitiTapir kaže...
Ajar kaže...

grozno, jel da? pod hitno im smanjiti trajnost! kapitalizam ne trpi nepotrošački svjetonazor. {#}

 

 

Imaš pravo!

Vrazimo se u komunizam, taj generator mira, blagostanja i tehnološkog napretka.

 

I pohvaljujem tvoj odabir avatara. Facepalm ti totalno pristaje.

A ti si sigurno neki kapitalist fašist i po tebi treba ugnjetavat napaceni narod. Po tebi je normalno da se kapitalisti bogate na malom čovjeku. Najbolje da nemammo nikakva prava i da nema uopce garancije da oni mogu vise zaradit.

1. a kakve to ima veze sa SSDovima? :-P
2. kad smo već offtopic - iskreno mi digne tlak kad ljudi koji ništa ne znaju niti o ekonomiji niti o socijologiji počnu pametovat nakon što su pročitali 2-3 knjige s područja ekonomske politike pune manipulativnih gluposti a napisane od ljevičara. Kapitalizam nije isto što i kriminal našeg neuređenog postsocijalističkog društva koje nema usađenu nikakvu gospodarsku (a niti bilo kakvu drugu) kulturu. Sorry, na offtopicu ali nedavno mi je i frend dignuo tlak s ovim glupostima, a nije glup (bio je najbolji student na MEFu).
FYI fašizam je oduzimanje sloboda a to je zajedničko svim socijalističkim režimima - jer pojedinac mora biti ovisan o društvu, ako si neovisan opasan si za opstanak partije. Valjda znaš da je i začetnik fašizma Benito Mussolini bio socijalist.

15 godina
offline
SSD diskovi traju duže od deklariranog

.. sad će i hićo, ućo i lock. {#}

al, da.. zanimljivo je što kroz temu predviđene prosjećne trajnosti nekog ind proizvoda (atesti moraju zadovoljiti minimum, max ne postoji tj faktor sreće, serije, zrnca pijeska koje je bolje volje od susjednog komada silicija.. pa traje ili crkne, teoretski beskonačno), dođe do soc.faš. uređenja, vjerojanto je uzrok površno (googlističko?) znanje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice