Samsung A55

poruka: 6
|
čitano: 3.962
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Samsung A55

Nasljednik prošlogodišnjeg modela A54.

 

Glavna poboljšanja:

  • - 6.6 inčni nasprem 6.4 inčni dislej
  • - Novi CPU Exynos 1480 (AnTuTu: 635598 vs.  506678)
  • - Baterija istog kapaciteta, ali po GSM Arena testiranju značajnije duže traje

 

Zanimljiva je usporedba i sa A35 - za nešto manje para praktički dobivate prošlogodišnji obnovljeni A54: A55 vs A54 vs A35

 

No meni osobno je trilema bila između ovog mobitela i 2 kineza: OnePlus Nord 3, te Xiaomi Redmi Note 13+. Nisam birao za sebe, već su me tražili samo preporuku. Meni se Xiaomi čini kao bolji izbor, ali kako je osoba navikla na Samsung eko sistem odlučila se ostati na njemu.

 

Za sada iskustvo ok. Rubovi su dosta oštri za razliku od A54 koji ima barem malo zaobljene uglove. Imam primjedbu na boju Iceblue. Ona je na kutiji i internetu prikazana kao plavkasta, a u realnosti kad otpakirate mobitel vidjet ćete da je boja praktički bijela. Tako da preporučam da probate negdje naći mobitel u živo ako vas privlaći ova boja. Još k tome, primijetio sam da mu je mobilni signal nešto slabijii od ostalih mobitela. Kod mene se to osjeti jer živim na rubu pokrivenosti pa uvijek gledam dal ću imati jednu crticu ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2024 11:44 (CVET2).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung A55

Pa od ovih koje si napisao Nord se čini kao najbolji pick. Ima najbolji procesor i najviše rama i brzo punjenje od 80w tak da Nord sigurno dere ove navedene.

 

Edit:Barem ovaj 16gb 256gb https://www.mobileshop.eu/hr/oneplus/mobiteli/nord-3-5g-dual-sim-256gb-16gb-ram/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2024 11:48 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung A55

Je, znam. Savjtovali smo se na drugoj temi u vezi tog mobitela, ali sam bio skeptičan zbog jamstva kako ga ostvariti ako se kupi vani. K tome, malo sam ga googlao i vidio sam da se ljudi žale na bateriju, pregrijavanje, neki softverski bugovi, npr. da šteka. E sad, možda šteka sa 8GB rama, a sa ovih 16 bi letio, ne znam. Ali velim, na kraju je korisnik odlučio ostati na Samsungu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Samsung A55
Danas sam sinu uzeo A55 i moram priznati da sam ugodno iznenađen dojmovima. Kao dugogodišnji korisnik Samsung flagshipa, očekivao sam bitno veće razlike ali dok sam postavljao mobitel, nisam naišao na nekakva usporavanja u radu. Sve je prilično fluidno i brzo odrađivao. Ekran je kvalitetan. Zvučnici pristojni. Jedino bih kao nekakvu manu spomenuo nešto sporiji fingerprint, ali pozitivno je što je optički i radi uredno s koljenim staklom. Također za naš scenarij bi dobro došlo brže punjenje ali primijetio sam da će autonomija biti iznad prosjeka tako da će to vjerojatno kompenzirati sporije punjenje. OneUI je daleko najbolji Android još uvijek. Dosta dobar midranger koji vrijedi svakog centa kao vakum u SH ponudi (cca 350€).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung A55

Postoji li od Samsunga službena tamnoplava silikonska maskica za tamnoplavi A55 ili jedino crna?

Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir [...]
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Samsung A55

Za Samsung Galaxy A55 uobičajeno je da Samsung nudi silikonske maske u nekoliko boja, uključujući crnu i tamnoplavu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice