Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

poruka: 93
|
čitano: 23.957
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući Avatari na 48 i 60 sličica?".
13 godina
protjeran
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Što je još jače, mislim da je Source engine ograničen na 300 FPS maksimum (bez obzira na ikakvu konzolu i petljanje).

Necu da je budim....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
mislav_01 kaže...

Ja se ne razumijem baš u te FPSove i na koji nacin to radi, šta je previše a šta premalo. Ali od kada sam zamijenio 4870x2 sa gtx580 primjerice u CoD:BO imam subjektivni dojam da je sve nekako fluidnije, "brze", cisce. A nije da je stara kartica bila preslaba za igru.

Stabilnih 60FPS-a je garancija fluidnosti. Dovoljno je da ti 4870x2 bilo kada tijekom igranja trza na 50FPS i već ćeš imati osjećaj neugode.

14 godina
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Samo sam stavia link da podržava moje pitanje šta oćeš ti starkeljo @naxeem

MIKROBLOG: TECH - NO - LO - GY http://www.youtube.com/watch?v=OeFl8B2V2D4
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 11:53 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
KIKI3ooo kaže...

Samo sam stavia link da podržava moje pitanje šta oćeš ti starkeljo @naxeem

{#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
mislav_01 kaže...

Ja se ne razumijem baš u te FPSove i na koji nacin to radi, šta je previše a šta premalo. Ali od kada sam zamijenio 4870x2 sa gtx580 primjerice u CoD:BO imam subjektivni dojam da je sve nekako fluidnije, "brze", cisce. A nije da je stara kartica bila preslaba za igru.

Pa kad si pljuno ~500€ naravno mora da u svakom slucaju ide "gladje.

 

I moja rospija kad izmuze tolko za nove postole drugi dan crkvuce kao ptica i normalno hvali se svojim kokosima kako su udubne iako imaju petu od 2m{#}

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 12:32 (dado8).
14 godina
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Oprosti ali moj avatar je toliko jači od tvoga da kad bi došlo do fizičkog obračuna uopće te nebi tukao nego bi te jednostavo silovao 10 puta uzastopce.

@naxeem

MIKROBLOG: TECH - NO - LO - GY http://www.youtube.com/watch?v=OeFl8B2V2D4
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 11:57 (KIKI3ooo).
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Pričate gluposti. Video na 60 fps je puno fluidniji i realnije izgleda na LCDovima, koji su nativno na 60 Hz.

Nadalje, valjda vam je jasno da se u kinima ne preproducira sa filmske trake, nego sa digitalnih projektora, i to često sa 2x ili 3x brzinom, dakle, 48 fps ili 72 fps - stoga film sniman nativno u tim brzinama izgleda puno fluidnijih pokreta.

Primjer ovdje.

 

Usporerdbe sa video igrama su moguće samo ako je fps igre lockan na refresh rate monitora.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
9 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

na koliko god ga fps-a snimili avatar će i dalje biti obično komercijalno smeće bez i malo umjetničke i filmske vrijednosti kao takav.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
mislav_01 kaže...

Neka poradi na kretenskoj prici prvo. Gluplji film od ovog nisam gledao i nije mi jasna halabuka oko njega...S tehnicke strane impresivno, sa strane neke price isprano, jadno i dosadno.

 Molim te prati epizode sa Chuck Norrisom, a ono što ne kužiš nemoj komentirati

15 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
krayzie kaže...
captain_soap_McTawish kaže...
KIKI3ooo kaže...

Jeli zna neko koliko frejma stvarni život? Možda to ovisi o mozgu pojedinca koliko frejmova može obradit....

 

24 slike u sekundi. No pri opasnim situacijama(npr. skok sa visoke zgrade) fps se poveća.

Ali npr. ak si u šumi onda ti znaju fps-evi past na nekih 12...{#}

hahahahahhahahha {#} {#}

koji kralj hahaha..

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
malina22 kaže...

ljudskom oku totalno svejedno 48, 60 ili 120 frejmova po sekundi...tako da je ovo totalna glupost samo za izmusti jos para...

 

Znaći ti npr u igrama ne primjetiš razliku 24 frejma i  60?  Koju si glupost izvalio, ljudskom oku svejedno.  Ne nije glupost sinko, kao što postoje lcd monitori na 120hz, dobije se fluidnost u samom micanju strelice miša po desktopu, a kamoli ako igra zaista ide u 120frejmova, fluidnost sinko fluidnost. Ali ako ne vidiš one očite razliek 24 i 60 onda nemam šta reci.

16 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
Father_Dougal kaže...

Pričate gluposti. Video na 60 fps je puno fluidniji i realnije izgleda na LCDovima, koji su nativno na 60 Hz.

Nadalje, valjda vam je jasno da se u kinima ne preproducira sa filmske trake, nego sa digitalnih projektora, i to često sa 2x ili 3x brzinom, dakle, 48 fps ili 72 fps - stoga film sniman nativno u tim brzinama izgleda puno fluidnijih pokreta.

Primjer ovdje.

 

Usporerdbe sa video igrama su moguće samo ako je fps igre lockan na refresh rate monitora.

Točno to, cijeli video je primjetno fluidniji (pogotovo brzi, nagli pokreti), u to se može uvjeriti svatko tko je gledao neki 60FPS trailer od neke igre pa poslije toga klasični 30FPS. (primjer)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
mario1984 kaže...
malina22 kaže...

ljudskom oku totalno svejedno 48, 60 ili 120 frejmova po sekundi...tako da je ovo totalna glupost samo za izmusti jos para...

 

Znaći ti npr u igrama ne primjetiš razliku 24 frejma i  60?  Koju si glupost izvalio, ljudskom oku svejedno.  Ne nije glupost sinko, kao što postoje lcd monitori na 120hz, dobije se fluidnost u samom micanju strelice miša po desktopu, a kamoli ako igra zaista ide u 120frejmova, fluidnost sinko fluidnost. Ali ako ne vidiš one očite razliek 24 i 60 onda nemam šta reci.

Jedan manje zna od drugoga {#}

 

120Hz monitoru su tu zbog 3D-a i stereo prikaza gdje se dvije slike prikazuju s odmakom (stereoskopski 3D).

15 godina
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Ako filmovi budu na 60fps-a to znači i povećanje njihove veličine za ~150% (24+150% = 60)

 

Ako je Blu Ray avatar imao ~45GB pri 23,976 fps-a onda bi Avatar 2 s istom kvalitetom slike, ali 60fps-a imao ~112GB, jel?

 

Za to nisu dosta ni 2 dual layer blu ray-a od 50GB, morat će ih prodavat na prijenosnom hard disku. XD

 

Znači neizbježno je i to da će smanjit kvalitetu slike ako misle ugurat to nekako na 2 blu ray-a ili staviti framerate na 48fps.

Living in a world of unordinary dreams that will unfortunately never come true
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Flash memorije su jeftine, a i digitalna distribucija je OK. Broadcasting u Japanu ide na UltraHD rezoluciju (odavno FullHD), a novi mediji će uskoro biti dostupni. Uostalom, kinima nije bitno ma da dobiju i film od 2TB.

16 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
Hyperion kaže...

Ako filmovi budu na 60fps-a to znači i povećanje njihove veličine za ~150% (24+150% = 60)

 

Ako je Blu Ray avatar imao ~45GB pri 23,976 fps-a onda bi Avatar 2 s istom kvalitetom slike, ali 60fps-a imao ~112GB, jel?

 

Za to nisu dosta ni 2 dual layer blu ray-a od 50GB, morat će ih prodavat na prijenosnom hard disku. XD

 

Znači neizbježno je i to da će smanjit kvalitetu slike ako misle ugurat to nekako na 2 blu ray-a ili staviti framerate na 48fps.

Ma lako će izdat na 3 Blu-raya, ionako će tu još biti "behind the scenes" i takvi extrasi, taman buju 3 {#}

14 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
hondo kaže...

na koliko god ga fps-a snimili avatar će i dalje biti obično komercijalno smeće bez i malo umjetničke i filmske vrijednosti kao takav.

Ja nevirujem da to tako misliš nego samo to pišeš da bi privukao pozornost na sebe. Hahahaha

MIKROBLOG: TECH - NO - LO - GY http://www.youtube.com/watch?v=OeFl8B2V2D4
14 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

@p0temk1n Misliš da u sred filma se mjenja disk u playeru? C'moon

Dobro pitanje je kolega gore postavio. Valjda će ga skresat da stane na dual blu ray nevidim drugo rješenje.

 

MIKROBLOG: TECH - NO - LO - GY http://www.youtube.com/watch?v=OeFl8B2V2D4
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 13:05 (KIKI3ooo).
15 godina
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Ja ne kužim što se neki čude ko picek glisti :-) ? Pa standardni refresh današnjih LCD telki, i telki opčenito je 50/60Hz, i na tome bez interpolacije ni jedan 24p film u svemiru neće izgledati fluidno ako ga telka nekako ne interpolira u 50/60fps. Moderni televizori mogu interpolirati sliku (http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation), ali je to u telkama tako-tako. Netko voli, netko ne voli, posljedice su artefakti, soap efekt, blur... Preko kompa se može napraviti čuda i čudesa od real-time interpolacija ili prekodiravanja, od interpolacije u 50/60fps, pa do PAL speedupa x2 /x3 /x4, odn. 48fps, no za to vam treba pila od računala i skalamerija playera, codeca, Reclocka i podešavanja, pogotovo ako imate i bitstream digitalni zvuk. Tako da je ovo, ako filmska industrija prihvati veći framerate, dar s neba, barem za one koji nemogu i/ili ne žele gledati sirovi 24p judder na telkama jer im smeta (ubrojite me u skupinu). Pitanje je samo hoće li nekim čudom uspjeti anulirati efekt meksičke sapunice / handycama u 48/60fps. Jedva čekam dan kad mi netko servira 60fps film lišen artefakata i da za playanje istog neću trebati Core i7 i gomilu RAM-a koji mi sad griju HTPC.

 

Evo malo materijala za one koji ne kuže čemu 48/60fps;

 

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1025800

 

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
CTN962 kaže...
mislav_01 kaže...

Neka poradi na kretenskoj prici prvo. Gluplji film od ovog nisam gledao i nije mi jasna halabuka oko njega...S tehnicke strane impresivno, sa strane neke price isprano, jadno i dosadno.

 Molim te prati epizode sa Chuck Norrisom, a ono što ne kužiš nemoj komentirati

Šta tocno nisam skužio u toj dubokoj i slojevitoj nikad viđenoj priči koju Avatar ima? 

16 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
Stavili budu na više DVDa čisto da zakompliciraju kinezima kopiranje filmova.
Gore neko spominje 30 i 60 frejmova da se vidi razlika, pa baš je nisam primjetio.
Iskreno boli me kak snimaju, bitnije mi je da je film s dobrom radnjom i glumom.
Ako film nije neko govno puno divljanja s autima, explozija i koje kakvih scena preseravanja to sve opće nema smisla.
Super mi je kak svi od jednom vide nevidljive stvari a cijeli život su buljili u tv i nikad im ništ nije falilo.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
KIKI3ooo kaže...
hondo kaže...

na koliko god ga fps-a snimili avatar će i dalje biti obično komercijalno smeće bez i malo umjetničke i filmske vrijednosti kao takav.

Ja nevirujem da to tako misliš nego samo to pišeš da bi privukao pozornost na sebe. Hahahaha

{#}

14 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
KIKI3ooo kaže...

Jeli zna neko koliko frejma stvarni život? Možda to ovisi o mozgu pojedinca koliko frejmova može obradit....

 

 

Ljudsko oko vidi između 10 i 70 slika u sekundi. Broj frameova ovisi o detaljima u slici i za razliku od logike računala, ako je više detalja odnosno kontrasta i oštrine (kad mpeg treba veći bandwidth), broj slika se povecava. Kad video nema detalja, npr. oblaci (koji se vrlo lako komprimiraju) ljudsko oko ih vidi jedva 10.

 

Maksimalni broj frameova ljudskog se obično računa kod maksimalno kontrastnog videa, pušta se jedan crni, a zatim jedan bijeli frame. Slika prestane treperiti i postane siva, negdje oko 60-70 frameova.

 

No to je ektremni slučaj, u praksi je za potpuno fluidnu sliku potrebno oko 40-50 frameova u sekundi.

 

Svatko tko kaže da je 24 frameova dovoljno, nije sigurno nikad ništa snimao i ne zna koliko je muke i znanja potrebno da slika ne poskakuje: spora ekspozicija da bi se objekti u pokretu zamucivali, lagani pokreti kamera, na horizontalno paniranje (čest kadar u dokumentarcima) ne treba ni pomišljati,.....

15 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
naxeem kaže...

Flash memorije su jeftine

2000kn za usb stick od 128GB i ~1500kn za SSD od 128GB, nedjeluje baš jeftino...

 

Pri izlasku Avatara 2 (2013-2015?) će to biti vjerovatno jeftino no sada nikako.

Living in a world of unordinary dreams that will unfortunately never come true
14 godina
protjeran
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
Hyperion kaže...

Ako filmovi budu na 60fps-a to znači i povećanje njihove veličine za ~150% (24+150% = 60)

 

Ako je Blu Ray avatar imao ~45GB pri 23,976 fps-a onda bi Avatar 2 s istom kvalitetom slike, ali 60fps-a imao ~112GB, jel?

 

Za to nisu dosta ni 2 dual layer blu ray-a od 50GB, morat će ih prodavat na prijenosnom hard disku. XD

 

Znači neizbježno je i to da će smanjit kvalitetu slike ako misle ugurat to nekako na 2 blu ray-a ili staviti framerate na 48fps.

zaboravljas na kompresiju, u principu svi danasnji kodeci se baziraju na tome da biljeze samo promjenu na "ekranu" a ostalo ne biljeze (osim kod keyframe-a), u suprotnom bi cisti nekompresirani video zauzimao terabyte.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 13:12 (dado8).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
Abon kaže...

Može li netko reči odakle je ova slika iskopana,iz neke parodije ili ? Ovaj lik izgleda ko Rowan Atkinson.

zato shto je to slika glavnog glumca avatara u 24 frejma

kad bude u 48,e onda to vishe nece biti tako ruzno da ce te podsjecati na atkinsona

13 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
CTN962 kaže...

 Molim te prati epizode sa Chuck Norrisom, a ono što ne kužiš nemoj komentirati

ne vidim neku razliku avatara od norrisa

bar shto se tice kolicini shupljina u prici i bagataliziranja na nivo osmogodishnjaka

16 godina
neaktivan
offline
Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

I sad oni očekuju da ja kupim panasonic od 600 hza ma naj ja njih.U savkom slučaju jedva očekujem te plave živine u novim grafilčki impresivnim avanturama.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
mario1984 kaže...
malina22 kaže...

ljudskom oku totalno svejedno 48, 60 ili 120 frejmova po sekundi...tako da je ovo totalna glupost samo za izmusti jos para...

 

Znaći ti npr u igrama ne primjetiš razliku 24 frejma i  60?  Koju si glupost izvalio, ljudskom oku svejedno.  Ne nije glupost sinko, kao što postoje lcd monitori na 120hz, dobije se fluidnost u samom micanju strelice miša po desktopu, a kamoli ako igra zaista ide u 120frejmova, fluidnost sinko fluidnost. Ali ako ne vidiš one očite razliek 24 i 60 onda nemam šta reci.

Gubis se...

 

ja sam komentarisao clanak koji pise o filmu a ne igri...procitaj clanak pa onda komentarisi...

 

slazem se film na vecem broju fps jeste fluidniji ali oni u clanku kazu da cu pri tim visim fps-ovima vidjeti vise detalja...to bas i ne vjerujem ali ajde...

He who dares, wins
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
FFS 600Hz na TV-u nema apsolutno nikakve veze s refresh rateom!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice