Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

poruka: 93
|
čitano: 23.911
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući Avatari na 48 i 60 sličica?".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
nixass kaže...
dado8 kaže...
nixass kaže...

odnedavno se počelo govorit i o 6D filmovima.. sve za lovu

ne zelim ni znat

o da, želiš!

 

vizualni dio se zadržao na 3D no dodali su stolice koje se tresu, vjetar (propuh??) koji ti prdi u lice i voda te šprica po tijelu u vlažnim scenama.

ne želim ni znat kako će se manifestirat scene seksa u takvom kinu{#}

To sam gledao u Disneylandu. Tamo to zovu 4D. Gledaš 3D film i svaka stolica ima efekte pa ti puše vjetar u glavu i ostale ludosti. Tamo mi je 3D puno efektniji nego ovi u našem kinu. Veča je dubina, sve je puno bliže i izgleda kao da ti stvarno neki đavli lete oko glave.

14 godina
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?
bed kaže...

Valjda je to tipfeler; na 60p si mislio 60i.

 

I kakve pobogu veze ima da li je video doista snimljen interlacano ili ima samo flag? 50i uređaji očekuju analogni pal signal na ulazu i jedino takav će ispravno prikazati. Je'l sad trebam u vertikalne i horizontalne sinhronizacije, chromu, lumu, amplitude i sve ostalo što čini analogni pal signal? Valjda nema potrebe, ima sigurno na netu detaljno..

 

Svi uređaji koji rade analogni pal signal, kompozit, komponent, rade signal u pal standardu, pa bio njima ulaz šatro ili doista interlacani stream. Rezultat na izlazu je 50i. I uređaj koji ne razumije 25p signal, isti neće reproducirati. Basta. Lupetaš po tavanu..

 

Još čekam mudrost koje se krije u korištenju motion interpolacije za pretvorbu 30p u 25p. Ili sanjaš?

 

Mi smo govorili o PAL 25p videu, a ne signalu skeniranja (u interlaced signal se normalno pušta 25p video, o tome smo pričali).

 

Sanjam, mvtools za AviSynth ne postoji, Andrew Kramer fps konverter za Adobe AE ne postoji. Jesi sad zadovoljan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Budući Avatari na 48 i 60 sličica?

Pričali smo mi štošta, konkretno tvrdio si da ne 50i uređaje bez problema 'hraniš' 25p signalom. Da se to ustvari tako radi, a to nije istina, ne izmotavaj se sad..

 

Da sanjaš, shvatio sam prije više postova. Ne moraš se truditi googlati, preširoko je područje da bi ga svladao u kratkom vremenu. Samo se zakopavaš dublje.

 

Avisynth je jedna varijanta, a Kramerov način je druga varijanta. A te dvije varijante nemaju međusobno dodirih točaka. Prvi je frameserver koji koristi skripte i pluginove za pojedine radnje i takvu skriptu možeš unjeti u bilo koji program koji shvaća *.avs i tada taj program ne radi ništa jer mu je već servirano ono što skripta radi. Kramerov način koristi njegov plugin, nema veze s avisynthom, a pretvorba iz 30p u 25p je više nego loša. Čisto blendanje. Kako si ti spojio te dvije stvari?

 

Mvtools je plugin za motion interpolaciju, odnosno njime se između dva framea ubacuje novi-nepostojeći, koji je rezultat izračuna motion vektora prethodnog i slijedeće framea. Takvim načinom 'duplaš' broj frameova, a ne smanjuješ. Plugin nije rađen za te namjene, sam autor navodi da estimacija i kompenzacija nije idealna i precizna, što znači da je dobro za gledanje, a ne i pretvaranje za nekakav master koji ti kao 'profesionalac' koristiš. Dakle, rezultat je duplo veći broj frame-ova, a ne konverzija 30p u 25p. Premda ja i vidim način kako bi se to moglo iskoristiti za nekakvu pretvorbu uz još pokoju naredbu u skripti, čisto sumnjam da ćeš se toga dosjetiti, tim više što takvih primjera na net-u nema, jer je namjena plugina drugačija.

 

Taman da si i uspio skriptom i pluginom natjerati 30p u 25p, AE i Kramerov način bi ti bio potpuno nepotreban i kriv, jer bi već u inputu u AE imao 25p. To što postoji Avisynth i Kramer, ne znači da jedno s drugim ima ikakve veze. Samo ti to ne znaš. Pa ću morati ponoviti da kakiš..

 

Najdraži su mi ovakvi wannabe maheri, koji su još i bahato drski u svojem neznanju. Baš uživam gledati kako se zakopavaš sve dublje. Hoćeš detaljno objasniti postupak Avisyntha, mvtoolsa i AE s Kramerovim pluginom u simbiozi? Možeš i *.avs skriptu postati..

Zadovoljan sam jer sam puno naučio, hvala ti.. lol

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice