Volim nogomet 2

poruka: 71
|
čitano: 10.914
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Volim nogomet 2".
12 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

dolje HRT!! {#}

 
31 0 hvala 0
13 godina
offline
Volim nogomet 2

koga briga za neki HNL...

Moj PC  
14 22 hvala 0
12 godina
offline
Volim nogomet 2

inace ne pratim sportove a još manje HRT.....Je*es HRT dosadni su sa španjskim i indijskim serijama,....

Bilo bi potrebno, ali nije zgodno...
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

na kojem se kanalu Max TVa može pogledati utakmica ? Imam osnovni paket.

Drago G. moj omiljeni člankopisac ! <br/>Z-Admin Small Business CMS - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Volim nogomet 2
zoran123456 kaže...

na kojem se kanalu Max TVa može pogledati utakmica ? Imam osnovni paket.

Arenasport1, mislim da je to 401 ili 410 (nemam MAXtv, pa nisam 100% siguran)

...
16 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

Volim nogomet, i volim pogledati utakmice par najboljih europskih klubova, europsko ili svijetsko prvenstvo ne propuštam, ali HNL doista ne gledam. Nemam ništa protiv onih koji gledaju i navijaju, ali moram priznati da mi je zapravo drago što ove godine neće biti prijenosa domaćih utakmica na hrt-u. Proklinjem hrt jedino zbog toga što su mi (nam) uzeli formulu 1 i što sam osuđen da gledam Osječku TV koja ima toliko katastrofalan prijenos da mi je bolje gledati prosječan live streaming preko neta...Ali, to je već offtopic.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 22:27 (Riker).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

"Digitel je s Udrugom prvoligaša potpisao dosta hrabar ugovor"

 

Na stranu sve ostalo, ali Digitel nije učinio ništa hrabro.

Digitel je otkupio prava očekujući da će HRT morati kupiti HNL od njih jer se to od državne televizije očekuje. Htjeli su lagane pare od HRT-a i još dodatnu zaradu tako da prodaju višak utakmica kabelskim i internetskim televizijama a dobili su ćorak.

Ako je itko napravio nešto hrabro onda je to HRT koji ih je odjebucnuo.

 

Iako mislim da bi HNL trebao biti na javnoj televiziji tolike pare ova naša liga definitivno ne vrijedi...

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Volim nogomet 2

Pa nisam lud da plaćam još i taj Max TV da bi gledao sport,hvala Bogu znam se poslužiti internetom i pronaći kvalitetan HD livestream,a pošto mi je komp spojen na TV sa HDMI kabelom,livestream gledam na TV-u i vjerovali ili ne,slika je na streamu bolja i ljepša nego kad HRT prenosi utakmicu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 22:30 (antimadridista).
Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

"Nadamo se da će u budućnosti, po uzoru na brojne europske klubove, najbolji domaći klubovi pokrenuti svoje internetske televizije, na kojima ćemo, uz ostale sadržaje, moći uz pretplatu ili neki drugi način gledati izravno sve utakmice kluba za koji navijamo..."

 

Ovdje ide ispravak jer ovo jednostavno nije točno. Veliki klubovi koji imaju vlastite internetske/satelitske/kabelske televizije apsolutno nemaju pravo izravno prenositi svoje utakmice u prvenstvu ili europskim natjecanjima, već ih smiju prikazati isključivo u snimkama. Prenositi smiju samo pripremne utakmice u predsezoni, možda poneku kup utakmicu i utakmice mladih ili rezervnih sastava, no prvenstvene i europske utakmice nikada nisu u izravnom prijenosu. Pa ne plaćaju velike kabelske ili satelitske mreže (npr. Sky u Engleskoj i Italiji ili Premiere u Njemačkoj) papreni novac za ekskluzivna prava za prijenose da bi onda prepustili ta prava klupskim televizijama i da netko za par eura/funti gleda sve utakmice svog kluba, umjesto da plati 40-50 eura/funti pretplate mjesečno upravo tim mrežama.

 

Ovo što se kod nas događa je samo prirodan slijed i trebalo se dogoditi već odavno, jer da se dogodilo prije već bismo odavno imali mogućnost gledanja HD prijenosa, a ne bismo sad prijenos Hajduka i Dinama u HD-u najavljivali kao one-time revoluciju. Nijedna javna televizija u Europi nema pravo prijenosa državnog prvenstva ili europskih natjecanja, javnim televizijama ostala je isključivo nacionalna reprezentacija (pa čak ponekad ni to) i Olimpijske igre. Za vrhunske sportske događaje posve je normalno platiti nekoj kabelskoj ili satelitskoj mreži koja nudi sportske pakete u kojima se nađe sve i svašta od sporta, i ono što nam treba i ono što nam ne treba. Takve mreže nadograđuju svoj program, nadograđuju tehnologiju i donose nova iskustva, a ne da u 2011. godini HRT ne može odgovoriti kada će uopće početi emitirati u 16:9.

 

Posve je glupo zagovarati da se prvenstvo vrati na HRT jer bi tobože trebalo biti dostupno svima. Upravo iz razloga što je sve ovo vrijeme i bilo na HRT-u nikada nismo vidjeli neki napredak, gledali smo možda jednu utakmicu tjedno s očajnom 4:3 slikom koja je ponekad izgledala kao da je snimana običnom VHS kamerom, te komentatorima koji su ostatak ostataka nakon što su im sve otele komercijalne televizije. Svjestan sam da zvučim kao glasnogovornik Digitela ili HT-a, ali između onoga što je nudio HRT i onoga što nude tri, možda uskoro i četiri Arene, uvijek ću izabrati ovo drugo, makar za to morao platiti.

 
8 0 hvala 4
15 godina
offline
Volim nogomet 2

Koje pare od naroda muze HRT a ništa ne nudi osim glupih i dosadnih sapunica! Čak ni dnevnik više ne gledam kod njih već na novoj tv ili rtl, uostalom vijesti su jedino što i gledam na našoj televiziji. Za ostalo imam satelitsku.

Stisni HVALA ako sam ti pomogao.
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

Ne pratim HNL,ali mislim da makar 50% HRT prisilnih pretplatnika prati,a 90% bi poledalo derbi Dinama i Hajduka,ne pratim ni F1,ali ima ljudi koji su to dosad pratili.Ali dobro,nema veze jer ionako NE PLAĆAM HRT-u pretplatu,jer jednostavno me ne zanimaju i ako me hoće spriječiti da gledam njihove programe,neka mi stave na ulaz za antenu žvakaću ili neka smisle nešto.Zašto bi plaćao ono što ne koristim?TV sam kupio ISKLJUČIVO radi filmova,serija i ostalih sadržaja kojih na HRT-u neće nikad biti ili će biti za 5 godina,tako da me mogu slobodno povući za onu stvar,a novac im ne dam!

U3PM
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Volim nogomet 2

ja bih gađao malo dublje i rekao da je Štimac kriv za stanje u HNL a HRT je tu samo kolateralna žrtva..

da nije isforsirao ovu pašnjak ligu, nego recimo smanjo ligu na 8-10 klubova interes bi bio mnogo veći.. i baš zato nam treba regionalna liga (sa srbima i bosancima ili bez nji - zbog nereda) i interes će porast, kao i sponzori.. sve ostalo je zakujac.

 

 

PS, javna televizija nema apsolutno nikakvu dužnost raditi ikakve prijenose.. sve to u nama je komunsitičko naslijeđe.. jedino me smeta tolika pretplata..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 22:53 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

Gamad.

 

Kako ide procedura odjave televizora?

 
3 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Volim nogomet 2

Imam maxtv sa sportskim programom ali svejedno neću gledat. Čekam ja Ligu prvaka i reprezentaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

Nemam pojma,meni je odjavio onaj što je nosio račun i više nije donosio,a sad pošto su ukinili njih,sad mi ni ne šalju račune.

U3PM
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

...ili ako imaš LCD/Plazmu,zoveš HRT ali staviš stari CRT televizor i njega zapečate,nakon što odu vratiš LCD/Plazmu i gledaš ĐABE!

U3PM
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Volim nogomet 2
Wazza kaže...

"Nadamo se da će u budućnosti, po uzoru na brojne europske klubove, najbolji domaći klubovi pokrenuti svoje internetske televizije, na kojima ćemo, uz ostale sadržaje, moći uz pretplatu ili neki drugi način gledati izravno sve utakmice kluba za koji navijamo..."

 

Ovdje ide ispravak jer ovo jednostavno nije točno. Veliki klubovi koji imaju vlastite internetske/satelitske/kabelske televizije apsolutno nemaju pravo izravno prenositi svoje utakmice u prvenstvu ili europskim natjecanjima, već ih smiju prikazati isključivo u snimkama. Prenositi smiju samo pripremne utakmice u predsezoni, možda poneku kup utakmicu i utakmice mladih ili rezervnih sastava, no prvenstvene i europske utakmice nikada nisu u izravnom prijenosu. Pa ne plaćaju velike kabelske ili satelitske mreže (npr. Sky u Engleskoj i Italiji ili Premiere u Njemačkoj) papreni novac za ekskluzivna prava za prijenose da bi onda prepustili ta prava klupskim televizijama i da netko za par eura/funti gleda sve utakmice svog kluba, umjesto da plati 40-50 eura/funti pretplate mjesečno upravo tim mrežama.

Da, u pravu si! To što sam napisao je ono što ja u stvari želim, bilo utopija ili ne. Izbacio sam "po uzoru na brojne...", da ne dovodi u zabunu.

Zahvaljujem na komentaru (i korekciji)!

...
15 godina
odjavljen
offline
Volim nogomet 2

Ali broj zaposlenih i dalje ostao isti. Doduse neki dodatno zaradjuju i na drugim televizijama, bez ikakvih sankcija - sjecamo se svi Blazicka i 'muljanja sa glasom'.

Na hrt-u vlada ona stara - ala volim ovaj rezim, placa ide, a ja lezim.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Volim nogomet 2

Nema na čemu, tu smo da se ispravljamo! ;) Inače, što se tiče utopije, bojim se da se radi upravo o tome - utopiji. Preskupo se plaćaju prijenosi i nogomet je sve veći biznis da bi se takvo što dogodilo i da bi se prijenosi pojavili na klupskim televizijama. Pogotovo zato što i sami klubovi dobivaju ogroman dio kolača od televizijskih prava, bilo u nacionalnom prvenstvu ili Ligi prvaka. Daleko veći dio kolača nego kad bi sami prodavali svoje prijenose putem klupske televizije.

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Volim nogomet 2
nixass kaže...

ja bih gađao malo dublje i rekao da je Štimac kriv za stanje u HNL a HRT je tu samo kolateralna žrtva..

da nije isforsirao ovu pašnjak ligu, nego recimo smanjo ligu na 8-10 klubova interes bi bio mnogo veći.. i baš zato nam treba regionalna liga (sa srbima i bosancima ili bez nji - zbog nereda) i interes će porast, kao i sponzori.. sve ostalo je zakujac.

 

 

PS, javna televizija nema apsolutno nikakvu dužnost raditi ikakve prijenose.. sve to u nama je komunsitičko naslijeđe.. jedino me smeta tolika pretplata..

nebi reko da je Štimac kriv za stanje u HNL-u, je uveo je ligu 16 ali nakon prve godine i Hajduk i Dinamo igrali su skupini LU, a dinamo sad ove godine igra LP. marković i kompanija nisu htijeli ukinuti ligu 16 zbog izbora jer je naravno obečavo sve i svašta.

 

HRT nije žrtva, Štimac je htio stvorit program i emisiju koju bi mogli, koju su mogli gledat svi u hrvatskoj, e problem je samo što HRT nije mogao prodat prijenose HNL-a jer ipak koj TV kuča bi platila prijenose HNL-a. mnoge TV kuče koji realiziraju prijenose svijetski poznatih klubova/liga masno naplačuju prijenose, HNL jednostavno nema kvalitetu i zato je potražnja mala.

 

HRT je davo više love za HNL nego za prijenose LP, a ovima je bilo premalo, e toliko pak HNL nevrijedi.

 

Baš me zanima koja je još inozemna TV kuča platila prijenos HNL-a, a upravo na tome, preprodavanju prijenosa zarađuju veliki klubovi i TV kuče.

 

Čak je HNS prodo i prava prijenosa gostujućih tekmi nacionalne repke.

 

HRT kao nacionalana televizija mora prenositi nacionalne događaje, a u tome spada i sport, njima je obveza, zato im i plačamo, da prenose sportske događaje vezane uh HR sportaše i reprezentacije.

 

Ma kakav bi interes bio veči da je liga 8 ili 10, pa kad igraju dva Zagrebačka kluba na maksimiru bude manje od 5000 ljudi. mamić je govorio i jedan razlog zašto je ukinuta emisija volim nogomet je ta da ljudi neče doč na tekme ako je mogu gledat kod kuće, nema više tekmi dostupnih svima a prosjek dinama u HNL-u je nekih 2000 ljudi, manje nego prošle godine.

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
moderator
offline
Re: Volim nogomet 2
Wazza kaže...

Nema na čemu, tu smo da se ispravljamo! ;) Inače, što se tiče utopije, bojim se da se radi upravo o tome - utopiji. Preskupo se plaćaju prijenosi i nogomet je sve veći biznis da bi se takvo što dogodilo i da bi se prijenosi pojavili na klupskim televizijama. Pogotovo zato što i sami klubovi dobivaju ogroman dio kolača od televizijskih prava, bilo u nacionalnom prvenstvu ili Ligi prvaka. Daleko veći dio kolača nego kad bi sami prodavali svoje prijenose putem klupske televizije.

 

Slažem se s tobom da je to utopija kada se radi o inozemstvu, ali pitanje je koliko naši dobiju novca (za nacionalno prvenstvo)? A s obzirom na dijasporu imaju dobar potencijal za neku značajniju web publiku... Uostalom (budimo realni) oni su svi nesposobni to organizirati, pa bi to mogao biti dodatni servis koji bi opet u ime klubova prodavao provider koji je već otkupio prava za prijenos utakmica.

 

I cijelo vrijeme govorim samo o nacionalnom prvenstvu, sve što ima veze s Uefom je sasvim druga priča...

...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Volim nogomet 2
Miro kaže...

Slažem se s tobom da je to utopija kada se radi o inozemstvu, ali pitanje je koliko naši dobiju novca (za nacionalno prvenstvo)? A s obzirom na dijasporu imaju dobar potencijal za neku značajniju web publiku... Uostalom (budimo realni) oni su svi nesposobni to organizirati, pa bi to mogao biti dodatni servis koji bi opet u ime klubova prodavao provider koji je već otkupio prava za prijenos utakmica.

 

I cijelo vrijeme govorim samo o nacionalnom prvenstvu, sve što ima veze s Uefom je sasvim druga priča...

 

Ako se orijentiramo samo na naše nacionalno prvenstvo, u principu HT bi mogao organizirati online prijenos bilo koje utakmice za nekakvu siću, no problem je što kod nas sve mora bit besplatno i ljudi jednostavno nisu navikli platiti (ili nemaju) za nešto što je na internetu. Recimo, pay-per-view je na MAXtv-u naišao na podsmijeh i bijes, dijelom zbog toga što većina ljudi valjda za to nije ni čula (opet se vraćamo na onaj dio da nas je upravo nazadna javna televizija zadržala godinama u prošlosti), dijelom zbog cijena (30 ili 50 kn po utakmici, a cijeli sportski paket je 65 kn), a dijelom zbog već spomenutog mentaliteta da sve što je na internetu za Hrvata mora biti besplatno ili će se on (piratstvom) potruditi da tako bude.

 

Kao što si rekao, budimo realni, hrvatski klubovi takve su prijenose sami nesposobni organizirati, da ne govorimo da neki od njih još nemaju ni funkcionalne i ažurirane web stranice, što je sramota sama po sebi i cijela priča za sebe. Hoće li HT ponuditi nešto takvo, nemam pojma. Zasad nude snimke i golove, uvjeren sam da imaju infrastrukturu i za prijenose, no pitanje je imaju li u ugovoru s Digitelom i tu stavku.

13 godina
offline
Volim nogomet 2

Kvalitetan osvrt, premda previše pomirljiv za mene :)) Sportska redakcija HRT-a srozana je na najniže grane otkada pratim sportski program. Izgubili su masu prava, prave sportske emisije nije bilo još od Petice, izgubili veliku većinu komentatora (iako ih nisam volio sve, bili su u najmanju ruku korektni i laki za uho, za razliku od nekih danas kojima trebaju govorne vježbe jer su nerazgovjetni). Zašto se tako radi?

I nije mi žao što je MaxTV (odn. Arena) otkupio prava iako sam kod drugog providera. Neka je, prijenosi će biti kvalitetnije odrađeni za one koji mogu pogledati, bit će više tekmi i barem ću sažetke gledati na netu kvalitetne, a ne subotom navečer u minuti i pol. Valjda će nekome doći u glavu iz stražnjice (pod uvjetom da ju izvade iz iste) što se događa pa se nešto i promijeni. Ako ne za HNL, onda barem za ostatak sportskog programa.

 

Kao nastavak na Vaš članak toplo preporučujem i ovo: http://www.hrsport.net/kolumne/421476/packe/max-raspad-sustava

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Volim nogomet 2

ma hrt je obicna stoka, nabijem im ja cijelo postrojenje na onu stvar

 

cista sramota da najjaci program u drzavi nemoze prenosit utakmicu prve lige te iste drzave

 

dao bog da propali u roku odma

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 23:47 (Hacker002).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Volim nogomet 2
Miro kaže...

A s obzirom na dijasporu imaju dobar potencijal za neku značajniju web publiku...

 

Pa ne bi baš rekao.

Na svijetu ima ukupno nešto više od 8 milijuna Hrvata, za usporedbu procjene broja fanova Machester Uniteda se kreću između 75 i 300 milijuna. Hrvatski klubovi(realno samo Dinamo i Hajduk) jednostavno nemaju izbliza toliko fanova da bi to bilo isplativo.

16 godina
moderator
offline
Re: Volim nogomet 2
Arto kaže...

Kao nastavak na Vaš članak toplo preporučujem i ovo: http://www.hrsport.net/kolumne/421476/packe/max-raspad-sustava

Tomislav jako dobro piše, rekao bih čak da mi postaje najdraži sportski komentator i rado ga čitam, tako da sam ovaj tekst pročitao još kad je objavljen, ali pozdravljam stavljanje linka da ga i drugi pročitaju (ako ih ova cijela tematika zanima šire i dublje)!

...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Volim nogomet 2

E pajdo bojim se da to tako ne ide!!! Dobivat ćeš svejedno račune i opomene ako ih ne platiš jer uzakonu o hrt stoji da mora svako platiti preplatu bez obzira bio mu televizor zapečaćen ili ne. Jedini način je da ne platiš televiziju je da otkopčaš struju iz kuče ili da na novom gradilištu napraviš kuću, normalno pazi da na tom gradilištu nije bilo prije kuće. To ti je jedini način da ne plačaš pretplatu. Pot uvjetom da neko umjesto tebe ti ne prijavi tv!!!!!!!!!

16 godina
protjeran
offline
Re: Volim nogomet 2
Hacker002 kaže...

ma hrt je obicna stoka, nabijem im ja cijelo postrojenje na onu stvar

 

cista sramota da najjaci program u drzavi nemoze prenosit utakmicu prve lige te iste drzave

 

dao bog da propali u roku odma

 

Da, sramota je da nacionalna televizja, televizija koju "svi" plačamo neprenosi nacionalno nogometno prvenstvo.

 

HRT je dužan, zato jer ga plačamo, imati program koji pokriva zahtjeve svog građanstva-

 

ja koji plačam HRT hoču da on prijenosi nacionalana prvenstva u svim sportovima jer ja sam to platio i ja to hoču gledat.

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
neaktivan
offline
Volim nogomet 2

iskreno meni je sad lakse gledati rijeku nego dok se HNL kao prenosio na HRTu! 

prije bi je mogli gledati na TVu 4 puta godisnje, a sada je prijenos skoro uvijek kada igramo u gostima! odes u birc i gledas tekmu!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Volim nogomet 2
Ne placate HRT, placate RTV pristojbu za posjedovanje televizijskog/radio prijamnika. Veliki dio novca od toga odlazi javnoj televiziji, ali dio dobivaju i komercijalne.

Just sayin'...nitko vas ne pita gledate li vi HRT ili ne, pristojba se placa za posjedovanje prijamnika i tu je prici kraj.
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice