Seagate - 8 TB u testiranju

poruka: 26
|
čitano: 4.392
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Seagate - 8 TB u testiranju".
10 godina
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

jos kad bi tih 8TB dolazilo na jednoj ili dvije ploce a ne na njih sesnaest...

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

Ne znam koliko ih ima, ali ne 16 sigurno, radi se gotovo sigurno o 5, 6 ili 7 ploča maksimalno.

Zanimljivo je da su najavili i 10 TB modele...koji će vjerujem tehnološki biti još puno zahtjevniji nego ovi njihovi od 6 i 8.

 

EDIT: evo kako su to oni zamislili odraditi - HAMR

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 18:40 (miki1981).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
miki1981 kaže...

Ne znam koliko ih ima, ali ne 16 sigurno, radi se gotovo sigurno o 5, 6 ili 7 ploča maksimalno.

Zanimljivo je da su najavili i 10 TB modele...koji će vjerujem tehnološki biti još puno zahtjevniji nego ovi njihovi od 6 i 8.

 

EDIT: evo kako su to oni zamislili odraditi - HAMR

naravno da kad se govorilo o 16 malo prenaglasavalo ironije radi ali cinjenica je da diskove s vise od dvije ploce ne kupujem, a pogotovo ne kao sistemske a SSD-ovi su i dalje, pogotovo oni kvalitetniji daleko preskupi za svoj kapacitet a ni njihov radni broj sati meni koji triput godisnje gasim racunalo ne uljeva bas provjeranje... znam da ce se sad nac neki pametovat al to je samo moje misljenje.

15 godina
neaktivan
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

Taj seagate nije vrijedan spomena , diskovi im crkavaju stalno za razliku od western digital-a. Sve WD sikove koje imam stari su po 6-7 godina i nije im ništa.

 
6 8 hvala 0
15 godina
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

seagate nekad dobar bio, sad samo wd

 
2 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Statsman kaže...
miki1981 kaže...

Ne znam koliko ih ima, ali ne 16 sigurno, radi se gotovo sigurno o 5, 6 ili 7 ploča maksimalno.

Zanimljivo je da su najavili i 10 TB modele...koji će vjerujem tehnološki biti još puno zahtjevniji nego ovi njihovi od 6 i 8.

 

EDIT: evo kako su to oni zamislili odraditi - HAMR

naravno da kad se govorilo o 16 malo prenaglasavalo ironije radi ali cinjenica je da diskove s vise od dvije ploce ne kupujem, a pogotovo ne kao sistemske a SSD-ovi su i dalje, pogotovo oni kvalitetniji daleko preskupi za svoj kapacitet a ni njihov radni broj sati meni koji triput godisnje gasim racunalo ne uljeva bas provjeranje... znam da ce se sad nac neki pametovat al to je samo moje misljenje.

Ma pretpostavio sam, ipak u klasične dimenzije 3,5" diskova ionako mislim da ne stane više od 7 ploča...

 

A što se tiče SSD-ova...Samsungova 840 EVO serija je po meni odlična, da ne kažem best buy, iako ustvari to nije nikakv novost, samo se slažem sa BUG testom od pred nekoliko brojeva. 3 godine jamstva, odlične brzine i ostale specke. Ustvari toliko se slažem s time da je BB da me eto jedan čeka u ladici, ovih dana ga moram ubacit u drugi komp samo da uhvatim malo vremena. Odlučio sam u drugi komp ubacit taj SSD i Win 8. pa da vidim kako će to izgledat.

15 godina
neaktivan
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

Ne razumijem cemu TD sve neki hajteri. Sve studije su pokazale da je seagate smeće. Meni su dva seagate-a crkla u roku od 8 mjeseci. Hitachi je najkvalitetniji i pod vlasnistvom je WD.

 

 

 
8 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
zeroname kaže...

Ne razumijem cemu TD sve neki hajteri. Sve studije su pokazale da je seagate smeće. Meni su dva seagate-a crkla u roku od 8 mjeseci. Hitachi je najkvalitetniji i pod vlasnistvom je WD.

 

 

Ma svatko ima svoja iskustva....tko se primjerice još sjeća legendarnih WD 5 GB diskova...vjerujem da im niti jedan jedini nije trajao više od 3 godine, a vjerojatno ih je 30% riknulo u pvih par mjeseci...isto tako tko se još sjeća .11 Baracuda? Odlazile su ko brže nego su ih proizvodili...a kako prosječan korisnik ne promjeni baš puno diskova u par godina sve ti ovisi na što su naletili.

 

Evo meni je npr WD black 2TB, sa 5 god jamstva, disk koji nikome kome sam gaprodao nije imao niti jednu jedinu reklamaciju, meni osobno je crko 2 puta u nekih godinu dana ako se ne varam. I još jedan u prvih 6 mj rada, ali od 1TB. Ali imam ih i dalje, jasno mi je da me je potrefilo, a da su to inače odlični diskovi.

 

Ali ako ti kroz ruke ne prođe puno diskova onda to ne znaš, znaš samo svoje iskustvo a druge, iskusnije, se najčešće baš i ne sluša {#}

 

A drugi razlog je što u zadnje vrijeme mi se čini kao da ima nekih forumaša kojima je glavna i jedina preokupacija samo lupat TD-ove, bez obzira tko što piše... svakoj budali njeno veselje {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 0:38 (miki1981).
15 godina
online
Seagate - 8 TB u testiranju

istina, sve su to individualna iskustva (ja nikad nemah nikakvih problema sa SG, a ugradih ih na desetke, dočim WD ... pitam po servisima pa kažu da su puni WD-a a SG ni jedan). nego, zar ne bi trebali testiranja prvo obaviti na laboratorijskim mišovima pa tek onda na ljudima? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
zeroname kaže...

Taj seagate nije vrijedan spomena , diskovi im crkavaju stalno za razliku od western digital-a. Sve WD sikove koje imam stari su po 6-7 godina i nije im ništa.

E a vidis kod mene obratno. Niti jedan Seagate nije crko, a od WD par sto sam imao svi osim jednog. I da radi se sve o vanjskim diskovima od 1 do 4TB.

 

A od internih HDD-a u desktopima, preko 100kom, u zadnjih 5.5 godina niti jedan nije otisao(razni proizvodjaci), jedino dva SSD-a na laptopima.

The quieter you become, the more you are able to hear
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 11:22 (Trippy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
miki1981 kaže...

 

A što se tiče SSD-ova...Samsungova 840 EVO serija je po meni odlična, da ne kažem best buy, iako ustvari to nije nikakv novost, samo se slažem sa BUG testom od pred nekoliko brojeva. 3 godine jamstva, odlične brzine i ostale specke.

 

Nije da je tema o SSD-u, ali da ne navede nekoga na krivi trag...

 

Super izgleda na papiru ili jednostavnijim testovima. Zapamtio sam nedostatak naveden u testu u PC Formatu ili sličnom stranom časopisu.

TLC ćelije su vrlo spore. Radi toga su dio TLC-ova prenamijenili u SLC buffer, kako bi bilo brže. Oko 8 GB.

Ali problem se osjeti kad se kopira veća količina, npr. folder s 30 GB filmova.

Buffer se zapuni i onda brzina primijetno opadne jer se lupi u golo ograničenje TLC-ova.

 

Samsung Magician još ima i onu foru korištenja do 1 GB RAM-a kao cache, čini mi se, pa se ne primijeti kod manjih količina.

 

Sve skupa nije loše za nezahtjevne stvari, ali eto, ograničenja su opipljiva.

 

PRO serija je druga priča.

Pogotovo sad su u njima zamijenili stari MDX kontroler novim MEX kontrolerom. EVO 840 serija im je poslužila za produkcijsko testiranje i optimiranje za PRO seriju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
boing24234 kaže...
miki1981 kaže...

 

A što se tiče SSD-ova...Samsungova 840 EVO serija je po meni odlična, da ne kažem best buy, iako ustvari to nije nikakv novost, samo se slažem sa BUG testom od pred nekoliko brojeva. 3 godine jamstva, odlične brzine i ostale specke.

 

Nije da je tema o SSD-u, ali da ne navede nekoga na krivi trag...

 

Super izgleda na papiru ili jednostavnijim testovima. Zapamtio sam nedostatak naveden u testu u PC Formatu ili sličnom stranom časopisu.

TLC ćelije su vrlo spore. Radi toga su dio TLC-ova prenamijenili u SLC buffer, kako bi bilo brže. Oko 8 GB.

Ali problem se osjeti kad se kopira veća količina, npr. folder s 30 GB filmova.

Buffer se zapuni i onda brzina primijetno opadne jer se lupi u golo ograničenje TLC-ova.

 

Samsung Magician još ima i onu foru korištenja do 1 GB RAM-a kao cache, čini mi se, pa se ne primijeti kod manjih količina.

 

Sve skupa nije loše za nezahtjevne stvari, ali eto, ograničenja su opipljiva.

 

PRO serija je druga priča.

Pogotovo sad su u njima zamijenili stari MDX kontroler novim MEX kontrolerom. EVO 840 serija im je poslužila za produkcijsko testiranje i optimiranje za PRO seriju.

Ovo što kažeš ok, ali pitanje je koliko je to ljudima bitno.

Primjerice ja sam ubo taj 240 gb model, i na njemu će mi bit win i programi i najčešće korišteni dokumenti (oni koji su mi ionako na desktopu u radnoj mapi)

Sve ostalo mi je na WD black. Primejrice uopće se ne vidim da kopiram mapu bilo čega od 30 gb sa i na SSD...barem ne ja osobno, a znam da ni ostali kojima sam do sad ugrađivao razne SSD-ove nemaju takvih rabota. Šta će mi mapa sa 30 GB filmova na SSD-u?

 

Kao što to meni uopće ne treba, tako vjerojatno postoji i netko kome to treba, iako vjerujem da su takvi u ogromnoj manjini - naravno govorim o kategoriji kućnih korisnika, jer njima je EVO serija i namijenjena, kako cijenom tako i performansama.

Da, 1 GB ram ima mogućnost stavit kao cache, i to ću koristiti...

 

Sve u svemu, za tu cijenu mislim da ću biti prezadovoljan...

12 godina
protjeran
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

Neznam otkud ti ta info sa reklamacijama sgt-a ali na temelju mojih ovako iskustava i svega wd black ima najviše rma.

 

Inače radim u servisu a i ovkao po doma i svima stavljam sgt pogotovo st1000dm003 a sam sebi u svom kompu imam st2000dx001 i nebi nikad wd stavio iz razloga šta mi black nakon par mjeseci doslovce sav crven bio u hd tune i jer wd blue kao storage kad je bio sam od sebe krepao .. toliko o njima

Moj PC  
0 2 hvala 1
12 godina
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

ja sam imao seagate 7200.12 seriju od 500 gb i nakon 4 godine mi je prdnuo tj komp se smrznuo a lampica od aktivnosti diska je neprestano svjetlila i nakon 2 min se odmrznuo i komp opet normalan i tako svakih 10-15 min. fala bogu, disk je prdio polako tj tek nakon tjedan dana nije htjelo ni bootat ni nista. naravno, prvi dan sam kopirao bitne podatke i sve 5. za sad imam neki prastari pata oldtajmer od 60 gb i sve radi

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Statsman kaže...

naravno da kad se govorilo o 16 malo prenaglasavalo ironije radi ali cinjenica je da diskove s vise od dvije ploce ne kupujem, a pogotovo ne kao sistemske a SSD-ovi su i dalje, pogotovo oni kvalitetniji daleko preskupi za svoj kapacitet a ni njihov radni broj sati meni koji triput godisnje gasim racunalo ne uljeva bas provjeranje... znam da ce se sad nac neki pametovat al to je samo moje misljenje.

Ti diskovi ni nisu zamišljeni kao sistemski, na stranu što svatko onaj tko treba tu količinu prostora mora razmišljati i o redundanciji i o backupu.

Po defaultu je disk "kvarljiva" stvar, nebitno čiji je. A gledati 8 TB disk iz perspektive običnog korisnika je samoubojstvo iz zasjede.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Old Iggy kaže...
Statsman kaže...

naravno da kad se govorilo o 16 malo prenaglasavalo ironije radi ali cinjenica je da diskove s vise od dvije ploce ne kupujem, a pogotovo ne kao sistemske a SSD-ovi su i dalje, pogotovo oni kvalitetniji daleko preskupi za svoj kapacitet a ni njihov radni broj sati meni koji triput godisnje gasim racunalo ne uljeva bas provjeranje... znam da ce se sad nac neki pametovat al to je samo moje misljenje.

Ti diskovi ni nisu zamišljeni kao sistemski, na stranu što svatko onaj tko treba tu količinu prostora mora razmišljati i o redundanciji i o backupu.

Po defaultu je disk "kvarljiva" stvar, nebitno čiji je. A gledati 8 TB disk iz perspektive običnog korisnika je samoubojstvo iz zasjede.

Slažem se s dijelom da je disk kvarljiva roba i da treba razmišljati o redundaciji i backupu, ali se ne slažem o perspektivi običnog korisnika.

Jedna moja stranka je običan korisnik, i nedavno smo mu riješili WD 12TB, vanjski naravno, u mirroru, i na njega je ubacio sve obiteljske videe, slike i ostale digitalne suvenire, pobacao sve sa ogromne hrpetine DVD-a i CD-a na taj disk kao i naravno sve ono što je još bilo nebackupirano na kompu, i već u prvom šutu koristi gotovo 4,5TB. Dakle vrlo će mu brzo i to postati premalo. Čovjek ima troje djece, snimaju svakakve događaje, na sve žele imati uspomenu, i nakupi se toga brzo, pogotovo u zadnje vrijeme sa sve višim rezolucijama. Da je u vrijeme kupnje bilo dostupnih diskova od 8 ili 10 TB vjerojatno bi išao na takav uređaj ako nebi bile baš enormne cijene.

 

I sad kaže čovjek da bi kad izađe nešto veće možda gledao ubost nešto novo pa sve na to preselit, a ovog vratiti na strip, ili jednostavno koristiti kao dva diska od 6 TB da bi na njega potrpao klincima sve filmove, crtiće i slično, da se ne moraju svako malo zafrkavat kopiranjem ili da ne mora se palit komp kad bi oni gledali film neki ili crtani, pa onda bi to stavio kao mrežni disk.

16 godina
online
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
miki1981 kaže...
Old Iggy kaže...

Ti diskovi ni nisu zamišljeni kao sistemski, na stranu što svatko onaj tko treba tu količinu prostora mora razmišljati i o redundanciji i o backupu.

Po defaultu je disk "kvarljiva" stvar, nebitno čiji je. A gledati 8 TB disk iz perspektive običnog korisnika je samoubojstvo iz zasjede.

Slažem se s dijelom da je disk kvarljiva roba i da treba razmišljati o redundaciji i backupu, ali se ne slažem o perspektivi običnog korisnika.

Jedna moja stranka je običan korisnik, i nedavno smo mu riješili WD 12TB, vanjski naravno, u mirroru, i na njega je ubacio sve obiteljske videe, slike i ostale digitalne suvenire, pobacao sve sa ogromne hrpetine DVD-a i CD-a na taj disk kao i naravno sve ono što je još bilo nebackupirano na kompu, i već u prvom šutu koristi gotovo 4,5TB. Dakle vrlo će mu brzo i to postati premalo. Čovjek ima troje djece, snimaju svakakve događaje, na sve žele imati uspomenu, i nakupi se toga brzo, pogotovo u zadnje vrijeme sa sve višim rezolucijama. Da je u vrijeme kupnje bilo dostupnih diskova od 8 ili 10 TB vjerojatno bi išao na takav uređaj ako nebi bile baš enormne cijene.

 

I sad kaže čovjek da bi kad izađe nešto veće možda gledao ubost nešto novo pa sve na to preselit, a ovog vratiti na strip, ili jednostavno koristiti kao dva diska od 6 TB da bi na njega potrpao klincima sve filmove, crtiće i slično, da se ne moraju svako malo zafrkavat kopiranjem ili da ne mora se palit komp kad bi oni gledali film neki ili crtani, pa onda bi to stavio kao mrežni disk.

To ti je daleko od "običnog" korisnika. I ja ima slike, video materijale i slično i imam ukupno 407 GB zauzetog (tu je i glazba i slično), a radi se o preko 20.000 slika i "nešto" sati materijala (tu je preko 200 GB). 4,5 TB ukupno podataka nema ni 1% korisnika.

S tim da ne znam što bi napravio da imam 45 TB, sasvim sigurno ne bi išao na te velike diskove nego na RAID6 manjih jer je problem koliki gubitak čovjek smije dozvoliti (za takve diskove je RAID6 jedina redundantna solucija, mirror ni u ludilu), a to onda košta k'o Svetog Petra kajgana.

Crtiće, filove i ostalo ne računam "pod ozbiljno", tu redundancije ni ne treba, za to su ti veliki diskovi dobri.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Old Iggy kaže...

To ti je daleko od "običnog" korisnika. I ja ima slike, video materijale i slično i imam ukupno 407 GB zauzetog (tu je i glazba i slično), a radi se o preko 20.000 slika i "nešto" sati materijala (tu je preko 200 GB). 4,5 TB ukupno podataka nema ni 1% korisnika.

S tim da ne znam što bi napravio da imam 45 TB, sasvim sigurno ne bi išao na te velike diskove nego na RAID6 manjih jer je problem koliki gubitak čovjek smije dozvoliti (za takve diskove je RAID6 jedina redundantna solucija, mirror ni u ludilu), a to onda košta k'o Svetog Petra kajgana.

Crtiće, filove i ostalo ne računam "pod ozbiljno", tu redundancije ni ne treba, za to su ti veliki diskovi dobri.

Al nisi u pravu...to je običan korisnik...ja ih osobno znam hrpu koji imaju kolekciju obiteljskih filmića što prebačenih s VHS-a što snimnljenih u digitalnom obliku i od preko 2-4-6-8 Gb, samo nemaju love za uzet neki kapacitetni NAS da bi to držali sve osim po DVD-ima i malim diskovima još i na jednom centralnom mjestu.

jedina razlika između njih i ovoga je u tome što ovaj ima nešto više novaca.

 

Ja ne kažem da je to malo, puno je jako, ali svaki korisnik koji ima ajmo reć 15ak ili više godina "staža" u snimanju obiteljskih filmova i događaja, i još ako ima više od jednog klinca...nakupi se toga jako puno. Ako ne filtrira i ne briše naravno. A ja ih stvarno znam puno takvih. I imaju hrpetine DVD-a, pa disk ovaj pa disk onaj, što internih iskopčanih, što vanjskih i tako. I vi bi oni to rado prebacili na jedno centralno mjesto da ih ne mori cijena takvog setupa. barem zasad.

16 godina
online
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
miki1981 kaže...
Old Iggy kaže...

To ti je daleko od "običnog" korisnika. I ja ima slike, video materijale i slično i imam ukupno 407 GB zauzetog (tu je i glazba i slično), a radi se o preko 20.000 slika i "nešto" sati materijala (tu je preko 200 GB). 4,5 TB ukupno podataka nema ni 1% korisnika.

S tim da ne znam što bi napravio da imam 45 TB, sasvim sigurno ne bi išao na te velike diskove nego na RAID6 manjih jer je problem koliki gubitak čovjek smije dozvoliti (za takve diskove je RAID6 jedina redundantna solucija, mirror ni u ludilu), a to onda košta k'o Svetog Petra kajgana.

Crtiće, filove i ostalo ne računam "pod ozbiljno", tu redundancije ni ne treba, za to su ti veliki diskovi dobri.

Al nisi u pravu...to je običan korisnik...ja ih osobno znam hrpu koji imaju kolekciju obiteljskih filmića što prebačenih s VHS-a što snimnljenih u digitalnom obliku i od preko 2-4-6-8 Gb, samo nemaju love za uzet neki kapacitetni NAS da bi to držali sve osim po DVD-ima i malim diskovima još i na jednom centralnom mjestu.

jedina razlika između njih i ovoga je u tome što ovaj ima nešto više novaca.

 

Ja ne kažem da je to malo, puno je jako, ali svaki korisnik koji ima ajmo reć 15ak ili više godina "staža" u snimanju obiteljskih filmova i događaja, i još ako ima više od jednog klinca...nakupi se toga jako puno. Ako ne filtrira i ne briše naravno. A ja ih stvarno znam puno takvih. I imaju hrpetine DVD-a, pa disk ovaj pa disk onaj, što internih iskopčanih, što vanjskih i tako. I vi bi oni to rado prebacili na jedno centralno mjesto da ih ne mori cijena takvog setupa. barem zasad.

Takvima onda ni ne treba nešto ozbiljno. Hrčci tog tipa nakon nekog vremena ne mogu doći do podtzaka ni na ispravnom disku, a još manje vide kako je neki možda u kvaru.

Ali jedan disk od n tera nije jedno centralno mjesto. To je jedna centralna bomba.

16 godina
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Old Iggy kaže...

Takvima onda ni ne treba nešto ozbiljno. Hrčci tog tipa nakon nekog vremena ne mogu doći do podtzaka ni na ispravnom disku, a još manje vide kako je neki možda u kvaru.

Ali jedan disk od n tera nije jedno centralno mjesto. To je jedna centralna bomba.

Istina. Ja pak imam oko 400 GB obiteljskih materijala, i ne stoje svi na jednom disku... nego na dva kod kuće, kopija je na jednom disku na poslu, a najvažniji podaci su u oblaku.

Imati jedan disk tog kapaciteta i krcati ga podacima, pa da umre, to je neozbiljno. Takvi diskovi se rade za storage i backup, a storage i backup radiš sa barem dva diska u mirroru, tri u raid5 polju... imati takav disk samo zbog kurčenja sa terabajtima je idiotizam.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Father_Dougal kaže...
Old Iggy kaže...

Takvima onda ni ne treba nešto ozbiljno. Hrčci tog tipa nakon nekog vremena ne mogu doći do podtzaka ni na ispravnom disku, a još manje vide kako je neki možda u kvaru.

Ali jedan disk od n tera nije jedno centralno mjesto. To je jedna centralna bomba.

Istina. Ja pak imam oko 400 GB obiteljskih materijala, i ne stoje svi na jednom disku... nego na dva kod kuće, kopija je na jednom disku na poslu, a najvažniji podaci su u oblaku.

Imati jedan disk tog kapaciteta i krcati ga podacima, pa da umre, to je neozbiljno. Takvi diskovi se rade za storage i backup, a storage i backup radiš sa barem dva diska u mirroru, tri u raid5 polju... imati takav disk samo zbog kurčenja sa terabajtima je idiotizam.

Pa čovjeku sam i napravio na WD12 TB bačen u mirror, piše u postu...

I ima 6TB prostora. Od kojih mu je cca 4,5TB zauzeto iskljucivo obiteljskim uspomenama što fotke što videi razni. pretežno odrastanje klinaca i slično.

16 godina
online
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
miki1981 kaže...
Father_Dougal kaže...
Old Iggy kaže...

Istina. Ja pak imam oko 400 GB obiteljskih materijala, i ne stoje svi na jednom disku... nego na dva kod kuće, kopija je na jednom disku na poslu, a najvažniji podaci su u oblaku.

Imati jedan disk tog kapaciteta i krcati ga podacima, pa da umre, to je neozbiljno. Takvi diskovi se rade za storage i backup, a storage i backup radiš sa barem dva diska u mirroru, tri u raid5 polju... imati takav disk samo zbog kurčenja sa terabajtima je idiotizam.

Pa čovjeku sam i napravio na WD12 TB bačen u mirror, piše u postu...

I ima 6TB prostora. Od kojih mu je cca 4,5TB zauzeto iskljucivo obiteljskim uspomenama što fotke što videi razni. pretežno odrastanje klinaca i slično.

Mirror je u tom slučaju jako opasan i u ozbiljnim konfiguracijama se nikako ne preporučuje. Ovisno o vendoru (IBM/HP/EMC/Hitachi i istali) za diskove određene veličine i tehnologije (SAS/SATA, 0,5 TB - 0,6 TB naviše) isključivo se preporučuje RAID6.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
Old Iggy kaže...

Mirror je u tom slučaju jako opasan i u ozbiljnim konfiguracijama se nikako ne preporučuje. Ovisno o vendoru (IBM/HP/EMC/Hitachi i istali) za diskove određene veličine i tehnologije (SAS/SATA, 0,5 TB - 0,6 TB naviše) isključivo se preporučuje RAID6.

E vidiš to pojma nisam imao. Daš mi malo detalja..zašto je opasan? Zašto se ne preporučuje?

To je novi uređaj, nema 15 dana da smo ga postavili, pa ako je neki problem da to odmah riješim.

I on dolazi u Raid0, i još nudi i RAID1, i ja ga naravno, s obzirm da su čovjeku bitni podaci prebacio u RADI1.

Raid 5 ili 6 naravno nisu ni podržani, s obzirom da se radi o uređaju s dva diska.

Međutim kojeg vraga to reklamiraju tako i nude sa RAID1 ako riješenje nije sigurno.

Daj mi molim te malo pojasni ako ti se da, možeš i na PM ili tu. Iako bolje tu, da se i drugi educiraju.

 

Hvala

16 godina
online
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
miki1981 kaže...
Old Iggy kaže...

Mirror je u tom slučaju jako opasan i u ozbiljnim konfiguracijama se nikako ne preporučuje. Ovisno o vendoru (IBM/HP/EMC/Hitachi i istali) za diskove određene veličine i tehnologije (SAS/SATA, 0,5 TB - 0,6 TB naviše) isključivo se preporučuje RAID6.

E vidiš to pojma nisam imao. Daš mi malo detalja..zašto je opasan? Zašto se ne preporučuje?

To je novi uređaj, nema 15 dana da smo ga postavili, pa ako je neki problem da to odmah riješim.

I on dolazi u Raid0, i još nudi i RAID1, i ja ga naravno, s obzirm da su čovjeku bitni podaci prebacio u RADI1.

Raid 5 ili 6 naravno nisu ni podržani, s obzirom da se radi o uređaju s dva diska.

Međutim kojeg vraga to reklamiraju tako i nude sa RAID1 ako riješenje nije sigurno.

Daj mi molim te malo pojasni ako ti se da, možeš i na PM ili tu. Iako bolje tu, da se i drugi educiraju.

 

Hvala

Veliki i spori diskovi (kao što su ovi) imaju problem kod rebuilda (pojava grešaka na drugim diskovima, dug rebuild time i povećani stres i mogućnost pojave novih grešaka).

Zato "veliki" to ne preporučuju, tu je RAID6 i neke specifične tehnologije nestandardnih RAID sustava. Sve češći su problemi padanja polja kod takvih situacija, tu samo spašava backup. Da bi to izbjegao, preporuka je agresivna primjena SMART-a i kontinuirani disk check, što opet nije pamnetno raditi u slabije složenim kućištima bez dobrog hlađenja i slično.

13 godina
neaktivan
offline
Seagate - 8 TB u testiranju

ja imam vec 7god seagate sata 2 320gb disk 7200rpm

radi ko urica :)

sa diskovima je kako naletis

jasam npr cuo da wd green cisto sr*nje a neki se kunu da je best

sad kome vjerovati..

~^iGoR~
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 16:15 (igor1311).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Seagate - 8 TB u testiranju
igor1311 kaže...

..

sad kome vjerovati..

 -svima, jer svatko od njih govori istinu za svoj sučaj/disk. Tako nekome radi bez greške (kao tebi) dok je netko drugi imao kvar. Nitko ne uzima ostale velike brojeve, jer zapravo ih se ne tiču, svako je sebično subjektivan. Nitko objektivan.

 

HDD je od početka (IBM+WD) zapravo isti/identičan kod svih brandova (npr kapacitet je identičan u byte, tu je nekad IBM imao par MB više, jer drži licence, svi proizvode istimp proizvodnim procesom). Sad su brandovi nestali (ostalo samo par). Razlike su isključivo kontrola kvaletete i propusti u proizvodnji (loša serija/bug) koje se desio svakom proizvođaču u nekom trenutku. Kao i 'istrčavanje' prvom serijom, dobro ako nije bug/previd, jer se tad pokupi slava i novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 13:42 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice