Posrtaji Imagine Cupa

poruka: 11
|
čitano: 2.216
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posrtaji Imagine Cupa".
12 godina
neaktivan
offline
Posrtaji Imagine Cupa

Mogu li se negdje naći detaljnije informacije sa kakvim idejama i aplikacijama su Hrvatski timovi pokušali konkurirat? 

 

Ovaj komentar "pa vi sad gledajte" koji se odnosi na Bih i Srbiju, ne vidim razloga zašto bi se BiH i Srbija podcjenjivale. Možda su bili godinama lošiji, ali svatko može napredovat. To što Hrvatski timovi nisu baš napredovali ili su bile neke nepravednosti i nepravilnosti, Microsoftu na "dušu". Ako su stvarno bile neke nepravilnosti vjerujem da se na to može žaliti. :) 

One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posrtaji Imagine Cupa

U finalu Hrvatskog Imagine Cup natjecanja u Splitu bila su tri projekta:

1. Blind Book
http://studentski.hr/studenti/vijesti/aplikacija-blindbook-pomaze-slijepim-osobama/

2. Personal Exam Assistant

http://zimo.co/mobile/foi-evci-napravili-aplikaciju-koja-ce-profesorima-ustedjeti-sate-rada-a-studentima-odmah-dati-do-znanja-kako-su-prosli-s-ispitom/8566#.U5Mkovl_uoc 

 

3. Halycon

https://halycon.tv/

 

 

Halycon projekt se plasirao dalje.

15 godina
offline
Posrtaji Imagine Cupa

Preko svega mogu preci ali preko ovoga mi je vise dosadilo prelaziti!{#}

"Kroz sustav online polufinala prošli su timovi iz Bosne i Srbije."
"Čestitamo svim finalistima, a posebno Bosancima i Srbima..."

Pa j... mu dokle vise... Drzava koliko god glupa i nikakva bila zove se Bosna i Hercegovina. A povrh svega toga, tim koji je otisao na finale je (vidi slucajnosti) iz Hercegovine, nije iz Bosne nego iz Hercegovine (studenti FIT-a). Dio tima poznajem osobno, pa znam i sve informacije o tome.
Svaka cast autoru, do sada je imao moje puno postovanje, ali od sada pa na dalje nisam bas siguran da ce ga imati. Ako je vec predugo za pisati Bosna i Hercegovina, napisite BiH. Ne znam da sam nekada u zivotu cuo da se Obalu bjelokosti naziva samo Obala ili Trinidad i Tobago samo Trinidad ili samo Tobago.

 

I jos jednom na kraju nije Bosna i nije Hercegovina, nego Bosna i Hercegovina(BiH) kada ce te vec jednom nauciti! {#}


Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 19:46 (Gh0sT).
 
9 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posrtaji Imagine Cupa

Gdje se plasirao Halycon ako je autor teksta rekao da se nitko nije plasirao? 

One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
13 godina
neaktivan
offline
Posrtaji Imagine Cupa

Pa zar nisu iz hrvatske najbolji partneri na svijetu za Microsoft edukaciju i razvoj aplikacija korištenjem Microsoft rješenja za male tvrtke? 

s0M3D1g3r4t1
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Posrtaji Imagine Cupa

(ups, double post)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 11:38 (Imaginer).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Posrtaji Imagine Cupa

Autor članka je zatražio komentar lokalnih Microsoftovih čelnika pa mogu prenijeti iskustvo iz druge ruke. Budući da prenosim razgovor iz druge ruke, bit ću pomalo kriptičan u pogledu detalja.

 

Radio sam na jednom hrvatskom fakultetu kao asistent profesoru koji je dijelom imao i međunarodnu karijeru - između ostaloga, radio je za vrlo veliku i poznatu američku tvrtku u Silicijskoj dolini. Pred nekoliko godina u razgovoru s čelnicima hrvatskog ureda Microsofta, upravo im je skrenuo pažnju da bi im osim preprodaje programskih paketa trebalo biti u cilju i donijeti neke poslove u Hrvatsku te da bi u skladu s tim mogli pokušati otvaranje nekog, barem manjeg, razvojnog centra.

 

Lokalni čelnik odgovorio mu je da se tako na rade poslovi u svijetu. Navedeni, naravno nije znao da je profesor imao i američku karijeru te da je u svojoj američkoj karijeri, primjerice, više puta sudjelovao u pregovorima sa sveučilištima. Dio tih pregovora redovito su bile rasprave koje ustupke je potrebno učiniti da bi ta sveučilišta bila spremna u svoju nastavu uključiti proizvode te tvrtke.

Nasuprot tome, čini se da hrvatska sveučilišta trebaju pasti ničice kada im veliki Microsoft dopusti da besplatno indoktriniraju studente njihovim proizvodima.

 

Nekih godinu dana nakon tog razgovora, Microsoft je otvorio razvojni ured u Srbiji.

 

Što je problem naših predstavnika velikih stranih tvrtki? Radi li se o čistoj pohlepi i egoizmu - čim više zaraditi, prikazati što ljepše rezultate, dobiti što veći bonus? Radi li se o jednostavnom neznanju - "tako se ne radi u svijetu", a zapravo se tako ne radi samo u ignorantnim i nesposobnim okolinama? Jesmo li postali toliko nadnacionalni da nas uopće nije briga što će biti s našom domovinom - ionako smo svi građani svijeta, zar ne? Ili je problem nešto što mi uopće ne pada na pamet?

 

Na žalost, ne znam odgovor na ovo pitanje, ali vjerujem da takav put ne vodi u bolju budućnost za građane ove zemlje.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Posrtaji Imagine Cupa
Gh0sT kaže...

 A povrh svega toga, tim koji je otisao na finale je (vidi slucajnosti) iz Hercegovine, nije iz Bosne nego iz Hercegovine (studenti FIT-a).



Gh0st, pa znas li ti gdje je Hercegovina? U Bosni! :)

Kako god, iskrene cestitke FIT-ovcima.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posrtaji Imagine Cupa

knight, Hercegovina u Bosni? Nebih se baš složio. Nit' je Hercegovina u Bosni nit' je Bosna u Hercegovini :) 

One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
15 godina
offline
Re: Posrtaji Imagine Cupa
knight kaže...

Gh0st, pa znas li ti gdje je Hercegovina? U Bosni! :)

Kako god, iskrene cestitke FIT-ovcima.

 

Kako netko moze biti kreten, pa to je strasno... I ako si bio sarkastican u postu, nije ti to mjesto za sarkazam. To je preozbiljna tema da bi se sarkazam koristio.

I da, jako dobro zam gdje je Hercegovina, a ti ako ne znas wikipedia uvijek pomaze.

Toliko od mene, da ne idemo previse u offtopic...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice