Megabiti svima

poruka: 36
|
čitano: 4.737
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Megabiti svima".
13 godina
neaktivan
offline
Megabiti svima
1Gbps omg.Zelim to!
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Megabiti svima

Nasa vlada ne dozvoljava rusenje cijena internet providerima tako da cemo i dalje imati skupi internet a sto se tice nadogradnje mreze, zasto bi oni to radili kad i ovako dobro zaradjuju

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Megabiti svima

4 Mbps ;)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Megabiti svima

selim u hong kong onda... {#}

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
Batista kaže...

4 Mbps ;)

  i šta sad ti si frajer jer znas razliku između megabita i megabajta?

16 godina
offline
Re: Megabiti svima
bugonja kaže...
Batista kaže...

4 Mbps ;)

  i šta sad ti si frajer jer znas razliku između megabita i megabajta?

{#}

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
Megabiti svima

mislim da se sve brzine prijenosa podatka računaju u bitima, ne bajtima, tako da ni tipfeler ne bi trebao izazivati čuđenje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Megabiti svima
ranko091 kaže...

mislim da se sve brzine prijenosa podatka računaju u bitima, ne bajtima, tako da ni tipfeler ne bi trebao izazivati čuđenje...

naravno, ja sam samo ovo napisao kao nadovezu na slicnu raspravu u temi di sam fulao zamjenivsi mali "b" sa velikim "B"...

neki odmah misle kak se drugi k*rce zbog ne znam kojeg razloga (kao oni djecaci u parkovima koji traze nevolje)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
Re: Megabiti svima
Batista kaže...
ranko091 kaže...

mislim da se sve brzine prijenosa podatka računaju u bitima, ne bajtima, tako da ni tipfeler ne bi trebao izazivati čuđenje...

naravno, ja sam samo ovo napisao kao nadovezu na slicnu raspravu u temi di sam fulao zamjenivsi mali "b" sa velikim "B"...

neki odmah misle kak se drugi k*rce zbog ne znam kojeg razloga (kao oni djecaci u parkovima koji traze nevolje)

totalno je svejedno šta napišeš... ako pišeš o brzinama prijenosa moraju onda su bit-i, a ako se priča o kapacitetu onda su byte-i... a ko ga sad pegla jel mB, MB, Mb i neznam šta ne, to su već troleri... iako da se mene pita ja bih sve stavio ili u bite ili u bajte jer ovo je glupo šta sad ima... ja ionako sve programe uvijek štelam na bajte jer mi se neda preračunvat ...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima

naši roditelji su t-comu i ekipi gradili infrastrukturu..... oni su samo ko begovi to preuzeli i nakečili guzice a nama daju mrvice za vrlo skupe pare.

15 godina
offline
Re: Megabiti svima
hondo kaže...

naši roditelji su t-comu i ekipi gradili infrastrukturu..... oni su samo ko begovi to preuzeli i nakečili guzice a nama daju mrvice za vrlo skupe pare.

Varaš se! T-com ulaže u infrastrukturu i što se toga tiče već bi jako veliki dio hrvatske bio na 100 Mbps, ali nismo na tome što možemo svakako zahvaliti HAKOM-u!!! Oni kao zabranjuju t-comu optiku jer onda konkurencija nebi mogla opstati. Ko ih friga nek se snađu!

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
Duche kaže...

Nasa vlada ne dozvoljava rusenje cijena internet providerima tako da cemo i dalje imati skupi internet a sto se tice nadogradnje mreze, zasto bi oni to radili kad i ovako dobro zaradjuju

jer je to njihov biznis i samim time je to njihova obveza, ne ?

15 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
Blue_Fatal1ty kaže...
hondo kaže...

naši roditelji su t-comu i ekipi gradili infrastrukturu..... oni su samo ko begovi to preuzeli i nakečili guzice a nama daju mrvice za vrlo skupe pare.

Varaš se! T-com ulaže u infrastrukturu i što se toga tiče već bi jako veliki dio hrvatske bio na 100 Mbps, ali nismo na tome što možemo svakako zahvaliti HAKOM-u!!! Oni kao zabranjuju t-comu optiku jer onda konkurencija nebi mogla opstati. Ko ih friga nek se snađu!

 

ne budi naivan, ne budi imbecil... nemas blage veze o cemu pricas a i nisi tolko dijete... zalosno....

uglavnom... t-com ne ulaze u infrastrukturu, nego SVOJU infrastrukturu sto je neprihvatljivo, nemoze operater imati svoju infrastrukturu i raditi s njom sto zeli.... postoje jasna pravila i propisi koje mora postivati a medju kojima je i obveza o najmu infrastrukture konkurenciji po cijenam koje odredi hakom! sto sluzi zastiti trzista... ak to ne mozes shvatiti, pitaj starijeg brata, prijatelja.... kako je bilo surfati u 90tima pod monopolom, sto smo svi mi raditi t-comu i kako smo se borili da cijene budu manje... a da, to su bajke, jel? :P

 

smiri hormone, odavno su te trebali prestati pucat! :)

pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima
Blue_Fatal1ty kaže...
hondo kaže...

naši roditelji su t-comu i ekipi gradili infrastrukturu..... oni su samo ko begovi to preuzeli i nakečili guzice a nama daju mrvice za vrlo skupe pare.

Varaš se! T-com ulaže u infrastrukturu i što se toga tiče već bi jako veliki dio hrvatske bio na 100 Mbps, ali nismo na tome što možemo svakako zahvaliti HAKOM-u!!! Oni kao zabranjuju t-comu optiku jer onda konkurencija nebi mogla opstati. Ko ih friga nek se snađu!

Ne, on se ne vara, on je potpuno u pravu kada kaže da su naši roditelji i njihovi roditelji gradili infrastrukturu koju je T-com samo fino prisvojio, to je najobičnija krađa, ukrali su to svima koju su plaćali masne novce da bi se izgradila infrastruktura.I to je bila poanta posta, a ne da T-com sada više ne ulaže u infrastrukturu, naravno da ulaže, da ne ulaže nebi bilo ni DSL-a ni ničega više od telefonske linije. Ali lako ulagat kad je dobio zlatnu koku da mu nosi novce. I ja bi tako isto. A svi ovi ostali operateri su morali to ili iznajmljivati od njih, ili graditi svoje. A T-com samo došao i uzeo.

 

Iako naravno nije kriv ni t-com, ni  HT, ni nijedna druga firma, krivi su oni koji su im to omogućili. A kad im se već omogućilo pa nisu blesavi da ne iskoriste. I ja bi.

 

Tako da sve to ima i lice i naličje. I istina je da T-com sada nema financijskog interesa razvijati optiku jer bi morali dati i drugima na korištenje, a to ne žele, ma jeli, ali uzeti tuđe su mogli...

Dakle ne zabranjuje im HAKOM da uvedu optiku nego im određuje da kada se uvede da  moraju dati pristup i drugim operaterima, i zato je sada optika na čekanju za veliki dio HR.

16 godina
offline
Megabiti svima

Hm, uzeo... Drzava je prodala infrastrukturu - nitko drugi, mafija bila i ostala.

Telefonski priključci su se placali po 1500 DEM, da su sad za 1 kn, al opet moramo placat fucking pretplatu i oni koji su osudjeni na T-com ne mogu imat internet bez fucking telefona.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima
Batista kaže...

Hm, uzeo... Drzava je prodala infrastrukturu - nitko drugi, mafija bila i ostala.

Tocno tako, ne moze se tu kriviti T-Com. Bilo koji drugi provider bi isto tako postupio. Problem je u nasima koji su im samo tako prepustili infrastrukturu, dakle zayeb je iskljucivo nas.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima
Batista kaže...

Hm, uzeo... Drzava je prodala infrastrukturu - nitko drugi, mafija bila i ostala.

Telefonski priključci su se placali po 1500 DEM, da su sad za 1 kn, al opet moramo placat fucking pretplatu i oni koji su osudjeni na T-com ne mogu imat internet bez fucking telefona.

rustweaver kaže...
Batista kaže...

Hm, uzeo... Drzava je prodala infrastrukturu - nitko drugi, mafija bila i ostala.

Tocno tako, ne moze se tu kriviti T-Com. Bilo koji drugi provider bi isto tako postupio. Problem je u nasima koji su im samo tako prepustili infrastrukturu, dakle zayeb je iskljucivo nas.

Pa da, to sam i napisao u svome postu...

14 godina
neaktivan
offline
Megabiti svima

kuku lele kako je cijeli svijet napredniji od nas..............onog momenta kad nam država postane uređena možete očekivat takve standarde i kod nas

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
TranceMight kaže...

ne budi naivan, ne budi imbecil... nemas blage veze o cemu pricas a i nisi tolko dijete... zalosno....

uglavnom... t-com ne ulaze u infrastrukturu, nego SVOJU infrastrukturu sto je neprihvatljivo, nemoze operater imati svoju infrastrukturu i raditi s njom sto zeli.... postoje jasna pravila i propisi koje mora postivati a medju kojima je i obveza o najmu infrastrukture konkurenciji po cijenam koje odredi hakom! sto sluzi zastiti trzista... ak to ne mozes shvatiti, pitaj starijeg brata, prijatelja.... kako je bilo surfati u 90tima pod monopolom, sto smo svi mi raditi t-comu i kako smo se borili da cijene budu manje... a da, to su bajke, jel? :

 O čemu ti pričaš? Oni koji nisu ni kune uložili (svoje ili tuđe), htjeli bi prodavati nešto što nije njihovo po cijeni nižoj od one koju nudi vlasnik? Baš simpatično.

16 godina
protjeran
offline
Megabiti svima

opet ste okrenuli pilu naopako !?

 

nije kriv ni T-com ni bilo koja vlada koja ga je prodala već je kriva glupa prijašnja država u kojoj smo živjeli a zvala se Pljugoslavija.

da je to bila normalna država ne bi za svaki ku*ac morao davati 1500 DM, pa samodoprinosi za ceste, samodoprinosi za vodu, samodoprinosi za titove vile.

 

vi djeco pitajte starije da potvrde što velim a vi stariji ne lupetajte kad nije istina da je kriv T-com i Hrvatske vlade.

 

T-com se MORAO prodati, e sad je li ga trebalo prodati za više para ili mu nešto uvjetovati pri prodaji to je drugi par cipela.

 

no ponavljam, razmislite kakva je to faking država bila gdje si plaćao uvođenje telefona 1500 DM ??????????????????????????????

 

pa o čemu mi pričamo...pih

Du bist eine meine kleine Schweine !
Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima
Bugofil kaže...
T-com se MORAO prodati, e sad je li ga trebalo prodati za više para ili mu nešto uvjetovati pri prodaji to je drugi par cipela.

Mislis HT se morao prodati (privatizirati). A jel' se i infrastruktura morala prodati u kompletu sa njime? Nemoj ovo okretati na jugoslaviju...

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
16 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
rustweaver kaže...

Mislis HT se morao prodati (privatizirati). A jel' se i infrastruktura morala prodati u kompletu sa njime?

pa koja bi budala kupila HT (pravilno, da) bez povezive mreže kablova odn "infrastrukture".

i djelatnike su onda "kupili", (dobili u paketu) a nisu ih morali zadržati.

 

ako kupim dobar auto od tebe moram ga imati gdje i voziti jer automobil bez ceste je bezvrijedan.

 

nitko nas nije tjerao da prodamo ali prodali smo i sad je gotovo, nema nitko pravo tražiti nekakve moralne odlike od jednog giganta kojim upravlja strani nemilosrdni kapital, gdje milosti nema, i na to se moramo naviknuti.

 

 

 

Du bist eine meine kleine Schweine !
13 godina
neaktivan
offline
Megabiti svima

Prvo je drzava pogrjesila tako sto nije htjela rjesiti problem vlasnistva infrastrukture, a samo da sto prije proda HT kako bi pokrpali proracuna a druga greska je odredba po kojoj t-com(unjare) nesmiju spustiti cijene svojih usluga kako bi sse potakla trzisna utakmica kako oni nebi povratili monopol tako sto bi spustili cijene. drzava stiti one male kvazi komunikacijske firme i svoje greske a sve na teret svih nas

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima
Duche kaže...

Prvo je drzava pogrjesila tako sto nije htjela rjesiti problem vlasnistva infrastrukture, a samo da sto prije proda HT kako bi pokrpali proracuna a druga greska je odredba po kojoj t-com(unjare) nesmiju spustiti cijene svojih usluga kako bi sse potakla trzisna utakmica kako oni nebi povratili monopol tako sto bi spustili cijene. drzava stiti one male kvazi komunikacijske firme i svoje greske a sve na teret svih nas

Ova druga "greška" definitivno nije u duhu kapitalizma i slobodne tržišne utakmice, ali je u dudh zaštite korisnika a i davatelja usluge. Jer kao što ni dućan ne smije prodavati robu po cijeni manjoj od nabavne, normalno, tako su i njima zabranili spoštanje cijena. Osobno boli me briga što bi takvim spuštanjem cijena propali svi alternativni davatelji TK usluga, ono što mene brine je što bi u toj situaciji onaj koji ostane nakon toga cijene 10 puta veće nego što su sad. I tko može i treba će platit.

Tako da se ustvari zabranom spuštanja cijena ispod razine ispaltivosti kad se uračunaju ulaganja i održavanja zapravo štite potrošači a ne firme.

15 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
Egregični kaže...
TranceMight kaže...

ne budi naivan, ne budi imbecil... nemas blage veze o cemu pricas a i nisi tolko dijete... zalosno....

uglavnom... t-com ne ulaze u infrastrukturu, nego SVOJU infrastrukturu sto je neprihvatljivo, nemoze operater imati svoju infrastrukturu i raditi s njom sto zeli.... postoje jasna pravila i propisi koje mora postivati a medju kojima je i obveza o najmu infrastrukture konkurenciji po cijenam koje odredi hakom! sto sluzi zastiti trzista... ak to ne mozes shvatiti, pitaj starijeg brata, prijatelja.... kako je bilo surfati u 90tima pod monopolom, sto smo svi mi raditi t-comu i kako smo se borili da cijene budu manje... a da, to su bajke, jel? :

 O čemu ti pričaš? Oni koji nisu ni kune uložili (svoje ili tuđe), htjeli bi prodavati nešto što nije njihovo po cijeni nižoj od one koju nudi vlasnik? Baš simpatično.

a tko bi bili ti koji nisu kune ulozili ?

btw, ulozili su svi kao i t-com, minimalno potrebno, zato ti ne kenjkaj nego razmisljaj, al znam... tesko je to, kliker fali... ovo ono...

 

tcom je dobio BESPLATNO bakar, duzan je ondap ostaviti besplatno optiku ma sta god pravo kaze..... i tu je HAKOM odigrao eroja! napokon nesto posteno od te agencije koja je uvijek bila sklona monopolistu....

15 godina
protjeran
offline
Re: Megabiti svima
Bugofil kaže...

opet ste okrenuli pilu naopako !?

 

nije kriv ni T-com ni bilo koja vlada koja ga je prodala već je kriva glupa prijašnja država u kojoj smo živjeli a zvala se Pljugoslavija.

da je to bila normalna država ne bi za svaki ku*ac morao davati 1500 DM, pa samodoprinosi za ceste, samodoprinosi za vodu, samodoprinosi za titove vile.

 

vi djeco pitajte starije da potvrde što velim a vi stariji ne lupetajte kad nije istina da je kriv T-com i Hrvatske vlade.

 

T-com se MORAO prodati, e sad je li ga trebalo prodati za više para ili mu nešto uvjetovati pri prodaji to je drugi par cipela.

 

no ponavljam, razmislite kakva je to faking država bila gdje si plaćao uvođenje telefona 1500 DM ??????????????????????????????

 

pa o čemu mi pričamo...pih

e moj dečec, slavonac... tamo vas je puno takvih, mrzitelja bivse drzave :)))) al jbga, zato i nemozete biti objektivni, jer ju spominjete i jer za sve to krivite....

 

t-com se NIJE MORAO PRODATI a narocito se NIJE SMIJELA PRODATI bakrena infrastruktura, ona je vlasnistvo ljudi, zajendice.... nikako piojedinaca.....

isto vrijedi i struju, zeljeznice....

 

prodaj HZ, ali ne i pruge, prodaj HEP ali ne i el. prijenos..... infrastruktura je drustveno vlasnistvo i samo kao takva moze osigurati konkurentnost na trzistu... sve su ti ostalo bajke za malu dijecu.... naravo, da bi to bilo moguce drzava mora biti na nivou, ali za razliku od bivse nam drzave (Jugoslavije) ova sada nije sposobna ni ovako oppstati, kamoli upravljati drustvenim bogatstvom, nemaju ovi vremena ni znanja ni volje....

 

i usput, razmisli kolko gluposti danas placas a nekada nisi, to se zove drzava, ona od toga zivi i ne vidim koji je problem platiti 1500maraka da ti uvedu bakar u selo od kuce do kuce..... isto vrijedi i za optiku, radje platim i znam da me nitko nece zajebavati nego da dobijem to na rate uz vise cijene....

al da, vas su naucili da se od kredita zivi, jel ? :)))

 

ukljuciti mozak

14 godina
neaktivan
offline
Re: Megabiti svima
Bugofil kaže...

pa koja bi budala kupila HT (pravilno, da) bez povezive mreže kablova odn "infrastrukture".

i djelatnike su onda "kupili", (dobili u paketu) a nisu ih morali zadržati.

Koliko sam ja informiran upravo kablove (infrastrukturu, jel) nismo morali (niti smjeli/trebali) prodati. Oni su trebali ostati drzavno vlasnistvo koje bi onda drzava iznajmljivala svim providerima jednako. Ovako T-Com ima priliku diktirati uvjete...

 

Koja bi "budala" kupila HT bez infrastrukture, ne znam. Pretpostavljam da je ta tvrtka sama po sebi imala pristojnu vrijednost pa bi se vec netko nasao...

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 19:55 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Megabiti svima

majko moja.... PA GDJE JA ZIVIM???? U zadnjoj vukohebini....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Megabiti svima
Arxi kaže...

majko moja.... PA GDJE JA ZIVIM???? U zadnjoj vukohebini....

Hrvatska tako zaostala, i tako pokradena

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 20:13 (cuspajz).
13 godina
offline
Megabiti svima

samo totalni imbecil može u ovoj raspravi stati na stranu t-coma.. rasprava gotova

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice