Google Maps navigacija od sada radi i offline

poruka: 33
|
čitano: 32.307
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Maps navigacija od sada radi i offline".
11 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline
Pa ja sam i do sada mogao skidati dijelove karta koje sam želio koristiti offline na goolge maps-u.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
CVET2 kaže...
Pa ja sam i do sada mogao skidati dijelove karta koje sam želio koristiti offline na goolge maps-u.

 Ali navigacija nije radila.

Rock hard, die free!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Gmaps je OK ali meni najbolja navigacija za vožnju je navigon . Nisam 100% mislim da je to garmin proizvod .
Sve je stvar ukusa ,nekome gmaps je dobar nekome nešto treće . :)
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

Dobro pa su se sjetili...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

HERE daleko najbolja navigacija po mom iskustvu:

 

  • Offline karte i navigacija (ekstra detaljne)
  • Preuzimanje detaljnih karti na razini države
  • Navigacija unutar objekata (npr. CityOne Split)
  • Odlična pokrivenost
  • Glasovne upute i na Hrvatskom
  • Podržava Android, iOS, WP
  • itd

 

I sve to potpuno besplatno, šta više čovjeku treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 14:43 (Gh0sT).
 
19 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

SYGIC TRUCK 13.2.7 99% nepogrešiva navigacija. U milion testova čak daje bolje rute nego Google Maps. Ali znači mora biti SYGIC TRUCK (auto mode) i mora bit 13.2.7 jer verzije poslije toga su usrale algoritam rutiranja. NAVIGON nije dostojan imena GARMIN....

 

1. SYGIC TRUCK 13.2.7

2. iGO nextgen
3. 
4. CoPilot GPS
5. Sygic Aura

6. NOKIA Here MAPS

7. NAVIGON

 

 

GOOGLE MAPS zasebna kategorija...

Nakon godina testiranja i rada sa kamiondžijama ovo je poredak. Mora biti SYGIC TRUCK (auto mode) i verzija 13.2.7

FB GRUPA
SYGIC TRUCK

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 14:47 (Svi3e).
 
4 2 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Gh0sT kaže...

HERE daleko najbolja navigacija po mom iskustvu:

 

  • Offline karte i navigacija (ekstra detaljne)
  • Preuzimanje detaljnih karti na razini države
  • Navigacija unutar objekata (npr. CityOne Split)
  • Odlična pokrivenost
  • Glasovne upute i na Hrvatskom
  • Podržava Android, iOS, WP
  • itd

 

I sve to potpuno besplatno, šta više čovjeku treba.

 A routing algoritam katastrofa....NOKIA NATEQ ima odlčne mape ali lošu navigaciju. Vjeruj mi testiram ih dnevno 3 4 sata i HERE je nepouzdana. Nije džaba free ;)

15 godina
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Gh0sT kaže...

HERE daleko najbolja navigacija po mom iskustvu:

 

  • Offline karte i navigacija (ekstra detaljne)
  • Google mape imaju
  • Preuzimanje detaljnih karti na razini države
  • Imaju i to
  • Navigacija unutar objekata (npr. CityOne Split)
  • Gmaps imaju indoor navigaciju i indoor street view
  • Odlična pokrivenost
  • Do sad sam s gmapsima našao i zadnju vukojebinu
  • Glasovne upute i na Hrvatskom
  • Također ima
  • Podržava Android, iOS, WP
  • Google mapa podržavaju Android, iOS i WP
  • itd

 

I sve to potpuno besplatno, šta više čovjeku treba.

 

i ne placa se

 

hobi:moj-android.net
16 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

zna li tko kako spremiti dio karte?

I da li se moze cijela drzava sknuti kao karta, sutra bih trebao na put i dobro bi mi dosla karta

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
goodye kaže...

zna li tko kako spremiti dio karte?

I da li se moze cijela drzava sknuti kao karta, sutra bih trebao na put i dobro bi mi dosla karta

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
?

A zašto navigon nije "dobar" daj navedi makar par negativnih i uporediti sa sygic ? Ili ti posjeduješ sygic pa ti najbolja kao što je meni navigon !

A ja sam kupio navigon prije 3 godine i nebih sad da trošim pare na još jednu gps navigaciju ,a nisam još nijednom "zalutao" sa njom !
13 godina
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
nsoul kaže...
Gh0sT kaže...

HERE daleko najbolja navigacija po mom iskustvu:

 

  • Offline karte i navigacija (ekstra detaljne)
  • Google mape imaju
  • Preuzimanje detaljnih karti na razini države
  • Imaju i to
  • Navigacija unutar objekata (npr. CityOne Split)
  • Gmaps imaju indoor navigaciju i indoor street view
  • Odlična pokrivenost
  • Do sad sam s gmapsima našao i zadnju vukojebinu
  • Glasovne upute i na Hrvatskom
  • Također ima
  • Podržava Android, iOS, WP
  • Google mapa podržavaju Android, iOS i WP
  • Pokaži mi molim te ofišl Gmaps aplikaciju na windows storeu
  • itd

 

I sve to potpuno besplatno, šta više čovjeku treba.

 

i ne placa se

 

 

Ovo proljeće i  ljeto sam prošao cijelu europu s HERE maps (dobrih 10k km, uključujući vožnju od zagreba do porta, i od zagreba do hamburga), vozio sam po Madridu koji je jedan od najzbunjujućih mjesta ikad za prometovati. HERE me jednom probao skrenuti negdje gdje nije bilo moguće i to je to. Dobar dio sam paralelno koristio i Mio Moove koji sam podosta platio uređaj, a onda još podosta i mjesečnu pretplatu na karte. Doslovce su identične bile upute. U međuvremenu, google maps mi nije ni dao da skinem offline kartu španjolske. Kao, uopće.

https://productforums.google.com/forum/#!msg/maps/NNC5d7oGP34/4zjl2y8dAI4J

 

Zato HERE pobjeđuje što se mene tiče. I ne samo zato. Sam proces spremanja karata offline do sad nije bio nimalo intuitivan u gmaps, a kad si i poželio spremiti nisi mogao područje cijele države direktno nego područje koji si prethodno odabrao na prikazu karte (ne znam jel su s ovim updateom išta poboljšali). HERE s druge strane odeš u menu i odabereš državu/regiju koju želiš offline i to je to - spreman si.

 

Zato: Waze za svakodnevnu navigaciju unutar grada (ima daleko najbolji sustav obavještavanja o zastojima, nesrećama i policiji), HERE za ostalu navigaciju, Gmaps za pogledati i pronaći na karti gdje je nešto.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Corto Circolo kaže...
?

A zašto navigon nije "dobar" daj navedi makar par negativnih i uporediti sa sygic ? Ili ti posjeduješ sygic pa ti najbolja kao što je meni navigon !

A ja sam kupio navigon prije 3 godine i nebih sad da trošim pare na još jednu gps navigaciju ,a nisam još nijednom "zalutao" sa njom !

 Ja posjedujem trenutno 12 navigacija za android na mobitelu i radim testiranja svaki dan jer saradjujem sa kamiondzijama. SYGIC TRUCK za cijeli svijet košta oko 700 eura i najskuplja je navigacija po pitanju programskog modula. EU paket je oko 129 eura. Nažalost nove verzije su upropastile algoritam rutiranja tako da je od 13.5 + jako loše. 13.2.7 nikada nije odveo u šumu, makadam itd a probaj navigon po mjestima u HR, BiH i SRB gdje ima šuma, makadama pa ćeš da vidiš.  

Hoćeš najbolje onda je to Sygic Truck 13.2.7 vjeruj mi ovo ne pričam beze možda eto tebe nije iznevjerio ali mene jest većinu puta ima tako glupe rute, koje su često duže i vode kroz šumu. Karte 2015.03 koje navigon trenutno koristi su NAVTEQ iako lošiji paket. očito telemtrija nije ista kao ona koju koristi SYGIC TRUCK. U kontaktu sam sa NOKIA HERE i malo sam se raspitao kako se kupuju paketi itd tako da znam da koliko para toliko muzike ne dobiju svi isti paket. No nije sve u kartama NAJBITNIJI je ALGORITAM RUTIRANJA koji kod SYGIC TRUCK 13.2.7 ukratko glasi uvijek biraj put najvišeg ranga nikada makadam ili šumski put no matter what. Posjeduje HSP podatke i za različito doba dana daje različitu rutu da bi izbjegao gužvu.  Opet kažem nažalost programeri SYGIC-a upropastili su jednu od najtačnijih (istina i najskupljih) navigacija na svijetu i ako možete kupiti verziju 13.2.7 ako ne onda nemoj nikako jer novije verzije rutiraju poput NAVIGON-a, NOKIA HERE itd može i šuma i makadam i ide kroz gužvu kroz grad dok to ST 13.2.7 NIKADA.

Ne testiraj navigaciju na međudržavnom nivou gdje svaka navigaicija zna voziti bez greške HR-DE to nije problem. Testiraj je tamo gdje ima mali milion mogćih ruta, gdje ima makadama, šume gdje može/mora izbjeći autocestu, naplatnu kućicu gdje ako je moguće neće preći kroz tri državne granice da bi došla na cilj.

Znači jednostavnost
Put višeg ranga
Izbjegavanje saobraćaja

Sve su ovo karakteristike koje čine SYGIC TRUCK No.1.

I kada ti to potvrde kamiondžije koje su iskreno NAJBOLJI test za navigaciju jer kada se ti sa kamionom od 20 metara nađeš u Parizu jako je bitno da navigacija ne pogriješi...testiraj ti navigon kroz naša neka mjesta ruralna itd gdje imaš milion pogrešnih puteva pa ćeš da vidiš...na kraju krajeva cijena sve govori. Dosta ljudi pogreši i skine zadnej verzije dobije loš routing algoritam i kaže ej SYGIC TRUCK ne valja. E pa treba provesti godine vožnje, testiranja 7 8 navigacija do 5 ujutro nekada u različita doba dana kroz milion mogućih scenarija pa tek onda donijeti zaključak.


Na kraju opet najbolja je ona koaj tebi odgovara samo uvijek ima bolja....

NAPOMENA: Velika je razlika između SYGIC TRUCK i SYGIC AUTO (AURA) nažalosz nebeska razlika. Sygic Truck ima auto mod i nepogrešiv je dok AURA toliko uta napravi glupu rutu da bi čovjek bacio uređaj kropz prozor.

Uzdravlje

Evo na jednom od portala radili su analizu pa možeš pogledati. A taj isti gospodin ima na svom profilu i album sa slikama testova pa za dodatno možeš i njega da pitaš. On radi testove za HR. 

PREPORUCAMO
TEST NAVIGACIJA

ALBUM
ALBUM SYGIC TRUCK - TEST

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 17:00 (Svi3e).
15 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

Probao sam here maps, google, waze, sygic, i još bar desetak drugih navigacija od garmina do totalnih anonimusa.

Daleko najbolji na mom testu bio je "Genius Maps" od tvrtke Mireo.

Ima detaljniju mapu od svih drugih, bolju i od googla, wazea i bilo kog drugog zajedno. Svaki puteljak na otoku i svaka staza na Sljemenu je ucrtana, a kamoli ceste. Ptpuno je offline, ne troši nikakav promet. Teren ima bregove i planine (3D Biokovo je gušt gledati kroz tu navigaciju), te naravno 3D zgrade i to ne samo one detaljno oslikane zgrade, nego skoro sve zgrade su 3D barem sa sivim površinama ako već nisu realistično iscrtane. Čak je i položaj sunca točan, fora je dok gledaš zalazak sunca na mapi. Ima za doplatiti zvuk Aljoše koji glumi dalmatinca, za krepat od smijeha. Ukratko, navigacija daleko najbolja. Bolja od konkurencije po detaljnosti mapa, po grafici, rutama, po svemu. I to za neke male novce koje potrošim u jednom izlasku. Sve nadogradnje karata su besplatne. A čak i ako se ne plati, aplikacija funkcionira samo što vas ne navodi kamo da skrenete, za to treba neku siću izdvojiti. Prezadovoljan. A ovi drugi mogu se sakriti i učiti od Mirea kako se to radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 19:52 (Keso).
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline

Meni je gugleova draža jer je jednostavnija, ne učiva se dugo i vrlo lagano je minimizirati da bi nesto drugo pogledao.

Osim toga  nisam testirao velik broj navigacija ali gugleova mi se takoder svida jer je detaljnija recimo piše trgovine, firme sa njihovim imenima. Na taj način lakse nađem nesto sto tražim.  To nisam opazio kod drugih. 

 

Mene zanima dali postoji neka navigacija koja daje mogučnost da označim neku cestu ili neko mjesto sa radovi u tijeku, ili da je gužva na toj cesti pa da mi pokaze alternativu da zaobiđem  tu prepreku ??? 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Keso kaže...

Probao sam here maps, google, waze, sygic, i još bar desetak drugih navigacija od garmina do totalnih anonimusa....

 

 Ovo mi je jako teško za povjerovati.....

Pod br 1 pomenuo si Google Maps i stavio ga u "isti koš" sa ostalim i tada povukao paralelu sa Mireo-om. Iskreno se nadam da je ovo šala ili greška u kucanju ili čak da si programer MIREO navigacije jer drugacije ne mogu objasnim ovako hrabar iskaz.

 

Shvatam ja našu staru "Domaće je najbolje" i ok složit ću se kada pričamo o PIVI ili čokoladama ako mi naškode idem da povratim i ništa sve je ok. Kada je u pitanju navigacija ona je tvoj suvozač i jako je bitno gdje te vozi. VidI nije problem testirati MIREO u Zagrebu ili na lokaciji koju ti znaš iskreno ako rutu znaš navigacija ti ne treba. Navigacija mi treba tamo gdje idem kao sa povezom na očima. MIREO sam testirao i pozdravljam domaću pamet ali put do zvijezda je još uvijek trnovit.....MIREO je navigacija koja izgleda prelijepo, ogroman broj POIs, internet search ali ono najbitnije od tačke A do tačke B....RUTIRANJE KATASTROFA. ne znam koliko obraćaš pažnju ali MIREO zna i preko pješačkog ili ostrva preći. Sorry ali za mene su ovo neoprostive. Ja ih podržavam i jedva čakam da budu u nivou velikih imena ako ikad....

Google Maps je kategorija sam za sebe i nema konkurenciju....jednostavno ima resurse koje nema niko drugi...streetview, user usage logs, GPS tag itd. WAZE je Google btw. Dolazak offline Google Maps znači potencijalnu smrt ostalih....ali trebat ce tu jos vremena...jer ipak GM jos uvijek nije fullblown navigacija....

Sve što si ti naveo imaju sve navigacije poput iGO (ubacivanjem .dem files - reljefa), Sygic AURA ima najljepši grafički interface itd.....Ako kažeš da si testirao sve ovo si mogao da probaš. 

NOKIA HERE ima odlično karalteristiku a to je FREE ali to ne znači da je br.1. Treba sve navigacije testirati dati im rute koje "vi poznajate". Jako bitna stvar navigacija na prvu često NE RADI....potrebno je podesiti parametre, vrsta rute (economic, short, fast, green), izbjegavaj autoceste, naplatne kućice, makadam...znači navigacije se mora PODESITI.

Kod nas se koriste mape HERE (Navteq) TomTom i Contrast....iskustvo je pokazalo da za Balkan NAVTEQ mape su najbolje. Trenutno za SYGIC TRUCK nose oznake NAVTEQ 2015.06. Iako nekada navigacija "forsira" nekog drugog providera moguće je "ručno natjerati" navigaciju da koristi drugog providera ali o tom po tom...

Na kraju nemoj da se ovaj post shvati kao "E u koga je veći"? Iskreno nije bitno da li se slažemo ja samo dajem savjet na osnovu iskustva a na vama je da odlučite. Opet kažem najbolja je ona koja vama odgovara...

NOKIA HERE je kupljena od strane BMW/BENZ/AUDI-a i bice ugrađivana kao autonavigacija....

Srećan put i vozite pažljivo...

Trenutno u 2015 poredak je sljedeći:

0. GOOGLE MAPS
1. SYGIC TRUCK 13.2.7
2. iGO NextGen

Ako želite najbolje onda platite najbolje...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 1:24 (Svi3e).
11 godina
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
E sorry, sad sam skužio da sam do sad mogao koristiti googlovu aplikaciju Moje staze, a ne Maps offlline sa GPS-om. Inače "Moje staze" je jedna jako korisna aplikacija s kojom možete crtati svoje staze kretajući se kroz neka mjesta koja nisu ucrtana u karti. Žao mi je Što Google više ne ažurira redovito tu aplikaciju ili ju pokuša spojiti sa Google Map-som i Google Map maker-om
13 godina
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Markić7 kaže...

Meni je gugleova draža jer je jednostavnija, ne učiva se dugo i vrlo lagano je minimizirati da bi nesto drugo pogledao.

Osim toga  nisam testirao velik broj navigacija ali gugleova mi se takoder svida jer je detaljnija recimo piše trgovine, firme sa njihovim imenima. Na taj način lakse nađem nesto sto tražim.  To nisam opazio kod drugih. 

 

Mene zanima dali postoji neka navigacija koja daje mogučnost da označim neku cestu ili neko mjesto sa radovi u tijeku, ili da je gužva na toj cesti pa da mi pokaze alternativu da zaobiđem  tu prepreku ??? 

 

 

 

 

Waze

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Markić7 kaže...

Meni je gugleova draža jer je jednostavnija, ne učiva se dugo i vrlo lagano je minimizirati da bi nesto drugo pogledao.

Osim toga  nisam testirao velik broj navigacija ali gugleova mi se takoder svida jer je detaljnija recimo piše trgovine, firme sa njihovim imenima. Na taj način lakse nađem nesto sto tražim.  To nisam opazio kod drugih. 

 

Mene zanima dali postoji neka navigacija koja daje mogučnost da označim neku cestu ili neko mjesto sa radovi u tijeku, ili da je gužva na toj cesti pa da mi pokaze alternativu da zaobiđem  tu prepreku ??? 

 

 

 To što vi tražite postoji u profesionalnim navigacijama a to se zove TRAFFIC INFO. Obično se plaća na godišnjem nivou. Većina tih usluga radi bolje "vani" nego kod nas. WAZE to može, no recimo iGO ima super opciju kada se vozite pa zastoj on vam ponudi alternative route ili vi unutar menija tražite alternativnu rutu itd. 

14 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

Ja sam koristio IGO Primo, nažalost može se nabaviti samo preko torrenta.

Koristio sam stariju kartu koja ima 90 posto upisanih kućnih brojeva, super je za dostavljače i slično.

Novija karta je imala ucrtane novo izgrađene ceste, ali su se izgubile adrese.

 

Sve zavisi za šta vam je potrebno. Ostale navigacije uopće nisu imale kućne brojeve po manjim mjestima i selima.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Diablo86 kaže...

Ja sam koristio IGO Primo, nažalost može se nabaviti samo preko torrenta.

Koristio sam stariju kartu koja ima 90 posto upisanih kućnih brojeva, super je za dostavljače i slično.

Novija karta je imala ucrtane novo izgrađene ceste, ali su se izgubile adrese.

 

Sve zavisi za šta vam je potrebno. Ostale navigacije uopće nisu imale kućne brojeve po manjim mjestima i selima.

 Zato opet kažem SYGIC TRUCK 13.2.7 sve što valja košta...ima većinu adresa u HR slabije u BiH...

Pogledaj slike iz HR...

 

http://s5.postimg.org/on7kc0oev/e310139c35d4a10134637090caf4bbf831312935fc9e2c14.jpg

 

http://s5.postimg.org/yyjx4og47/49e44d5608ac2b94a5e5bc19e89e9b8e6e98654ecbaecf4f.jpg

 

http://s5.postimg.org/s5jk8epav/a5573cb1e30a704028c135be3ba6125cb932687ab214287d.jpg

  

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 13:49 (Svi3e).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
@svi3e zapeo za syngic !

Skontali smo da je to tebi najbolja na svijetu gps navigacija od 20 što si probao !Što nemora značiti da svakom paše .

A probao sam navigon gdje ima šuma ( ti spominješ BiH i HR kao da nigdje više šume nema) i nisam skontao šta si htjeo reći sa tim ?!? Da izbjegavam plaćanje putarina i nešto u tom fazonu ? Jer je to bezveze ako se već vozaš iplaćaš navigaciju a izbjegavaš putarine !?!?

Ja sam prošao preko 300k po skandinaviji ( swe,dk i no) + fra, nl,D,ita(oko 20k) i sa navigonom nikad nisam doživio neki taj ful o kojem pričaš . ja nikad neću reći vidi ovo je najbolji software na svijetu ili tako neke nebuloze !
A navigon volim jer jedini ima tačna ograničenja brzine (ostalih par što sam probao a tu je bio i syngic) su fulali i to u +50% slučajeva .

Jedino što mi se svidjelo kod sygic je HUD mod :) dobra fora za nas koji živimo sjeverno pa se može koristiti .

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Navigon ima trafic info a vjerujem da i mnogee ostale , samo je problem ako je podržana funkcija u državi gdje je korisriš .
15 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

@Svi3e  Ne, nisam programer Mirea, niti imam ikakve koristi od ovog što pišem. Iskreno ti pričam što sam vidio. Probao sam i Sygic i iGo, oboje koristio više od tjedan dana po otocima i unutrašnjosti, mislim da sam dovoljno detaljno ispitao. Najdetaljije karte Hrvatske ima definitivno Mireo. S kojom god kartom sam usporedio, ima puteve koje drugi nemaju, najdetaljnija je karta Hr. Za druge države Genius Maps koristi NAVTEQ mape, i u inozemstvu su me dovele gdje god je trebalo, nisam imao zamjerki. Također, rutanje je odlično, nisam imao probleme o kojima pričaš.

Sygic ima prekrasnu grafiku, vjerojatno najljepšu. No, upravo zbog lošeg navođenja (skreni desno, a desno ne postoji) i loše karte (nema ni približno detaljnu mapu kao Mireo) sam odustao od njega.

 
 

To su ti slike. Na početku ti je usporedba istog područja kako ga vidi google za koji kažeš da je neprikosnoveni car, i odmah nakon toga je isto područje kako ga vidi Genius maps. Pa ti sam zaključi tko ima detaljniju mapu. Da, ima i traffic, ali to nije offline (nikome nije offline, jer uživo prati promet) pa ne koristim jer nisam od onih sretnika koji imaju bezgraničan podatkovni promet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2015 0:50 (Keso).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

Pogledao sam isto područje na Maps.Me i čak je detaljnije od Mirea. Mireo ima sve žive makadame i poneke pješačke staze, a ovaj Maps.Me imajoš više pješačkih staza. Međutim, ružniji je, nema 3D teren, ma ni pogled iskosa, samo flat ravno odozgor, dakle vizualno nije baš neka ljepota. I nisam isprobao rutanje u vožnji pa ne mogu reći kakav je. Ali karta je detaljna do boli i besplatan je.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

Ok, ajmo ispočetka..... nije svire zapeo za SYGIC svire je zapeo za najbolju navigaciju a to je velika razlika.... :)

Prvo da malo razjasnimo neke stvari....ne možete reći probao sam SYGIC i ne valja...ta izjava je ekvivalent probao sam navigaciju i ne valja.....gospodo draga SYGIC je brend a unutar brenda postoje vise od jedne navigacije.

SYGIC TRUCK
- Kamion
- Auto
- Camper
- Pješačka
- Bus

SYGIC AURA (auto)

SYGIC TAXI

Sygic ima jos dosta toga ali ovo su tri najbitnije....

Eh sada  svire nema ni kune od promocije sygica, ja samo hocu najbolje za sebe a usput ako pomognem jos nekom da dobije isto osjecam se super. U prevodu meni je svejedno da li je to SYGIC, NAVIGON, WAZE, COPILOT, IGO NextGen, MAPS.ME, ROUTE 66, iGO PRIMO, Google Maps, HERE Maps, Magic Earth itd. Bitno je ono što je najbolje. A moj test lično su kamiondžije...to što se ja ili neko od vas zaglavi u pogrešnoj ulici sa autom od 3 4 metra je sitnica koja zahtjeva manevar u par metara i povratak na pravi put. Eh sada zamislite kamiondžiju sa šlepom od 20 metara u pogrešnoj ulici, prelazu itd.....

@Keso
No ajd da se vratimo u naše omiljene četverotočkaše....Genuius Mireo je R proizvod normalno da će HR biti pokrivena detaljno. Pošto si uradio poređenje Mireo i Google Maps koje je po meni poređenje GM (AUDI R8) i Rošule (Mireo) kvalitet mapa HR nije do nedostatka Google Maps nego do interesa Google Maps za naš dio svijeta, no sve se to mjenja svakim danom. Nadam se da si svjestan resursa koje Google ima i imat ce u buducnosti pa da mozes zamisliti sta nas sve čeka i sta nam dolazi.

Loše karte, skreni desno a desno ne postoji eh to ti je druze ova izjava kao SYGIC ne valja. Sygic ima više proizvoda i ne koriste svi iste mape. To sto se tebi desilo su garant TomTom mape a ne NAVTEQ koje koristi Sygic Truck 13.2.7 iako se manuelno mogu ubaciti i u obični Sygic. koliko znam samo Sygic Car Navigation, zasebna verzija Sygic koja se uvezuje sa car sistemom ne prihvata nove mape 2015.06 nego ima svoje mape koje trenutno nose oznaku 8.9.2015 čini mi se.

MAPS.me iam dobre karte sve do onog momenta dok volonteri rade svoj posao i sam sam map editor. MAPS.me koristi OSM maps koje su Open Source. znači na dobrovoljnoj bazi i normalno da ne možemo očekivati kvalitet plaćene navigacije mada nekada ima dosta toga tačnog jer se unosi danas a vec sutra update je tu. OSM ima svoje 3d buildings files koji su često bolji nego placeni i ja sam lično neke drzave na SYGIC TRUCK zamjenio sa OSM 3d buildings fileovima jer je razlika velika recimo za HR sa 0.9 MB na  5 MB ili BiH SA 0.8 MB na 1.84MB ako se ne varam itd.

@Corto Circolo

Molim te samo mi reci da li zelis reci da te NAIGON uvijek doveo od tačke A do tačke B? A da li je to bila prava ruta (najbolja ruta)?

Evo demonstracije zašto mislim da NAVGON nije dostojan imena svog novog vlasnika GARMIN-a

NAVIGACIJA: NAVIGON 5.5.0
RUTA: Slavonski Brod - Plitvička jezera
Route length: 397 i 398km hmm...

Slika kao dokaz 

http://s5.postimg.org/8axz5nr13/1cb5610e877e229217719152d45e64ac6ca5614e3cef892e.jpg

NAVIGACIJA: Sygic Truck
RUTA: Slavonski Brod - Plitvička jezera
Route length: 308km hmm...

Slika kao dokaz:
http://s5.postimg.org/c8l8v2duf/1889903f027c9a3d7d85a3778848e7bdaae927f9c2e2b741.jpg


Jedino ako tebi nije bitno to sto ces voziti 100km više u ovom slučaju a negdje možda i 1000km više zavisno koliko je država. Ako već ti nije bitno kako ćeš da dođeš nego da dođeš mislim da tebi navigacija nije ni potrebna.

Kako kaže stara kineska poslovica slika govori koliko hiljadu rječi. 

Napomene radi: Sygic Truck 13.2.7 nema alternativne rute, ista mu nije ni potrebna jer ono što vam da je sigurno najbolje. Njegov algoritam je jasan, biraj najbolji put put višeg ranga i nikada makadam ili šumu. SYGIC TRUCK jedino nije dobar za industriju goriva jer sa ST 13.2.7 nećete toliko često tankat gorivo :) a boga mi ni mijenjat ovjes jer on za makadam ne zna ;)

P.S Svjesno navodim Sygic Truck 13.2.7 jer nove verzije 13.5. + koje se nalaze na Google Playstore su blagorečeno katastrofa i nisu vrijedne ni kune. Ovo je kao odgovor na pitanje da ja samo furam SYGIC (Sygic Truck). Ne gospodo ja samo hoću najbolje i javno to kažem a poslao sam i mail SYGICU- koji ukratko glasi "Gospodo, usrali ste savršenu navigaciju i nova verzija vam je čisto sranje" Ja nemam favorita i nemam milosti prema lošoj navigaciji. Ja samo hoću najbolje a to je trenutno SYGIC TRUCK dok ne dobijemo fullblown offline Google Maps.

Još jednom pažnja pri kupovini, ne kupovati zadnje verzije SYGIC TRUCK, SYGIC AURA nego strogo SYGIX TRUCK 13.2.7.

Poredak opet


0. Google Maps
1. Sygic Truck 13.2.7
2. iGO NextGen
3. CopilotGps

Na kraju krajeva nije bitno da li se neko slaže samnom ja ovo sve radim volonterski u želji da i drugima pomognem a na vama je da birate najbolje za sebe. Ali cijenite vaše novce nedajte nekom da vam uzme brdo novaca za nešto što će da vas dovede u slijepu ulicu a vi imate kamion od 20 metara ili auto pun malih klinaca a vi negdje u nedođiji. 

Na kraju jedan narodna: Prati mapu, pitaj seljaka....jer za sada,covjek je covjek a masina je masina, ljudi razmisljaju a masine izvrsavaju.
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 2:21 (Svi3e).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Sa tom slikom si sve upropastio, aj pitaj nekog kamiondziju da li bi isao tom rutom. Ruta kostajnica - petrinja je puna krivina i ogromnih uzbrdica. Navigacija mora imati vise opcija, kao npr Igo, nejekonomicnije, najbrze, najjednostavnije, najkrace.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Diablo86 kaže...
Sa tom slikom si sve upropastio, aj pitaj nekog kamiondziju da li bi isao tom rutom. Ruta kostajnica - petrinja je puna krivina i ogromnih uzbrdica. Navigacija mora imati vise opcija, kao npr Igo, nejekonomicnije, najbrze, najjednostavnije, najkrace.

 Slažem se s tom izjavom do jedne granice ali 100km vise puta, pazi ako vozis za neku firmu a gazde danas prate kilometrazu GPS-om znaci ti nabijas dodatnih 100km u ovom slucaju sta ako imas vise ruta za danas. Ili sta ako u nekoj većoj drzavi pa ces umjeeto 100 obici 500 - 1000km poderati jos jedna rezervoar goriva, kasniti sa isporukom itd. A ako već želiš 100% talnu rutu onda ukucaš međutačke i nema greške. Sygic Truck ima i tu opciju.

SLIKA
https://lh4.ggpht.com/_EP2XBs8csxalmNKiuc_fW40ae0RAPdXITrh--KOWaFT9MWmu6FRBDmmukoNFI9GGw=h900-rw

A sada druga stvar ovo jeste SYGIC TRUCK ali u auto modu (ovo nije aktiviran truck mode) ovo je ono sto nudi kao auto rutu. Put sigurno nije toliko loš a jedino ako nekada da možda lošiji put to je zato sto je map provider nekakav lošiji put ucrtao kao super put. Navigacija ima algoritam ali algoritam nije svemogući njegova moć tek dolazi uz dobre karte. U ovom slučaju iako se radi o SYGIC TRUCK ipak je auto mode aktiviran ipak želimo doći ranije i 100km manje a da put nije makdam iako ima krivina i uzbrdica to za auto nije bitno. 

Opet kažem ono sto ST ponudi kao jedinu rutu to i uzmi jer je sigurno najbolje sem ako karte za taj dio nisu ok. A u ST ima neka vrsta alternatie rute jer ako uđeš u meni u opciju rute i kažeš izbjegavaj to i to, tipa autoceste, dodatnih 5 km puta itd. Jedinu gresku ako ikada napravi to je zbog map providera. I opet kažem ovo je u auto modu.

P.S To što navigacija nosi naziv SYGIC TRUCK ne znači da je za kamion, ne nego ima 5 modova a kamion je jedan od njih zato cijeli svijet i košta preko 700 eura plus traffic info, hud i ostale ocpije i to sam program a vi sebi kupujete uređaj i ostalo.

Uzdravlje

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 3:10 (Svi3e).
15 godina
offline
Google Maps navigacija od sada radi i offline

@svi3e

Primjer Sygic rute koju si poslao, od Slavonskog Broda do Plitvičkih jezera ima 308km i traje 8h17min.
Genius Maps nudi dvije rute:
Jedna preko Zagreba, 324km (dakle, samo 16km dulja), ali s vremenom 3h32min, što je skoro 5h kraće od Sygic vremena.

 
Druga ruta je preko BiH, 262km (dakle, 46km kraća od Sygic-ove), i s vremenom 3:41, opet 4,5h kraće od Sygic-a.

 

To što će google jednog dana u budućnosti možda imati bolje mape od Mirea (ne zaboravi da i Mireo stalno poboljšava svoje mape), meni ne znači puno. Naime, ja ne mogu voziti po mapama obećanja "majke mi bit će super mape možda jednog dana" nego mape koje postoje sada, a tu Mireo šiša google k'o ovcu.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Maps navigacija od sada radi i offline
Keso kaže...

@svi3e

Primjer Sygic rute koju si poslao, od Slavonskog Broda do Plitvičkih jezera ima 308km i traje 8h17min.
Genius Maps nudi dvije rute:
Jedna preko Zagreba, 324km (dakle, samo 16km dulja), ali s vremenom 3h32min, što je skoro 5h kraće od Sygic vremena.

 
Druga ruta je preko BiH, 262km (dakle, 46km kraća od Sygic-ove), i s vremenom 3:41, opet 4,5h kraće od Sygic-a.

 

To što će google jednog dana u budućnosti možda imati bolje mape od Mirea (ne zaboravi da i Mireo stalno poboljšava svoje mape), meni ne znači puno. Naime, ja ne mogu voziti po mapama obećanja "majke mi bit će super mape možda jednog dana" nego mape koje postoje sada, a tu Mireo šiša google k'o ovcu.

 

Prvo i osnovno, ETA ili OVD (očekivano vrijeme dolaska) je vrlo nepouzdan podatak na svim navigacijama, jer je to predviđanje, gatanje
Dovoljno je neki traktor ili kamion da izgubis vise minuta
Prema tome, ovo vrijeme zanemarimo

 

Drugo, start i cilj su istoj drzavi i ne vidim razloga da ako negdje idem da prelazim u drugu državu, pa se opet vraćam u svoju
Čekam na granici, pokazujem dokumente i prolazim carinu, a sve zbog kojeg kilometra uštede
I to sve DVA PUTA (ulaz u BiH i izlaz iz BiH)
Ako bi se tom rutom vraćao nazad, onda ČETIRI PUTA

 

Treće - bihaćka regija je izuzetno brdovit kraj, dok je ruta preko Hrvatske puno blaža i usuđujem se reći boljim i kvalitetnijim cestama

Dakle ne želim prolaziti granicu bez potrebe i lutati brdima i planinama druge države zbog 46 km
Ne, hvala!!!
Radije ću se voziti sat duže po svojoj, a taj sat bi ti ionako izgubio čekajući 2 puta na granici

Ruta od 324 km je auto cestom, a moje su bez AC


Znači ne želim plaćati 100-tinjak kuna cestarine od Broda do Zagreba, pa opet od Zagreba do Bosiljeva

A uostalom svrha ovog testa je bila da vidimo kako se navigacija snalazi kad isključiš auto cestu, hoćeš uštedit cestarinu koja baš i nije mala, a ne žuri ti se, koji sat tamo-ovamo je nebitan

Na kraju ne manje bitno, cestarina ti "pojede" pola goriva potrebnog za tih 300-tinjak km
100 kn je oko 12 litara, a s tim prosječan auto prijeđe oko 150 km, pa i više, što je pola puta


Znači idem li autocestom, trošak mi je oko ogromnih 50% veći

Šta smo zaključili?
Sygic Truck ide nekom optimalnom rutom, ne plaćam cestarinu, ne idem 2 preko granice, ne poskupljuje mi se put 50-ak %, vozim se kvalitetnijim i puno blažim cestama
Ja se slažem sa Sygic Truckom, ja to isto odabirem!!!

 

A što se tiče poređenja Mireo i Google Maps i izjave da Mireo šiša Google NO COMMENT!!!

Mireo je na Google Play store i velikim navigacijskim forumima proglašen za najgoru i najnetačniju navigaciju tako da nemam šta više tu dodat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 11:12 (Svi3e).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice