S diskova na žarulje

poruka: 40
|
čitano: 10.424
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "S diskova na žarulje".
15 godina
protjeran
offline
S diskova na žarulje

odlicno zabranili su zarulje odlicnih karakteristika napravljenih od neotrovnih reciklirajucih materijala,

sa ovim smecima punim otrova i neprirodnim svjetlom,

a sta se tice ustede njihova cijena anulira manju potrosnju

 

 

 
6 9 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: S diskova na žarulje
abraham kaže...

odlicno zabranili su zarulje odlicnih karakteristika napravljenih od neotrovnih reciklirajucih materijala,

sa ovim smecima punim otrova i neprirodnim svjetlom,

a sta se tice ustede njihova cijena anulira manju potrosnju

 

 

  Glavno da su uštedili..to što će zemlja otić u qrac,to njih nije briga :) platiš  štednu žarulju 50 kn i još kad platiš struju....

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 19:04 (7kunac).
13 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
Nista sto ste rekli ne vrijedi za dobru led zarulju koja ako ima dobru elektroniku traje skoro vjecno i trosi ekstremno malo maspram ovih nazovimo ih stednih
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
S diskova na žarulje

Dobre LED sijalice su odlične sa svakog stanovišta, osim što je inicijalna cena koju treba platiti jako, jako visoka. (Ono što nam se generalno nudi od LED rasvete je smeće, ružna svetlost, loša elektronika sa kojom sporo dostižu punu svetlinu...)

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
Ivan(4) kaže...

Dobre LED sijalice su odlične sa svakog stanovišta, osim što je inicijalna cena koju treba platiti jako, jako visoka. (Ono što nam se generalno nudi od LED rasvete je smeće, ružna svetlost, loša elektronika sa kojom sporo dostižu punu svetlinu...)

Pobrkao si LED i CFL. Nikad nisam vidio nijedno LED rasvjetno tijelo koje ne bi odmah davalo 100% svjetlosnog toka.

12 godina
neaktivan
offline
S diskova na žarulje

Koristim Samsung module kući za rasvetu, odlični su. Što je i najbitnije, cena im je vrlo prihvatljiva.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
abraham kaže...

odlicno zabranili su zarulje odlicnih karakteristika napravljenih od neotrovnih reciklirajucih materijala,

sa ovim smecima punim otrova i neprirodnim svjetlom,

a sta se tice ustede njihova cijena anulira manju potrosnju

 

 

Misliš na volfram žarulje koje daju oko 8 lm/W? Zaista odlične karakteristike, nema što.

12 godina
offline
S diskova na žarulje

Naravno kad svi kupuju kinesko smece i onda se zale da ne valja. Kvaliteta se jos uvijek mora platiti. Tek kada se rasiri, visoka tehnologija postaje dostupna obicnom sljakeru.

 

Sto se tice EU i zabrane obicnih zarulja, vidi se da razmisljaju godinama unaprijed. Nije jos izmisljen perpetuum mobile. Europa je gladna struje kao nikada, a sve to kosta. Ako niste znali, u EU je odluceno da ce se svake 2 godine dodavati jos jedan ucinkovitiji energetski razred, a onaj koji je tada bio najnizi ce postati zabranjen za uvoz i prodaju. Tako da ce da 2020 nizati A+, A++, A+++ i izbacivati G, F, E. I tako i treba biti! Cijelo forsiranje obnovljivih izvora energije također ima visestruki znacaj za buducnost. Zatim postoje vec godinama inicijative za popularizaciju bicikala u SVIM gradovima EU. Nisu ludi da kao USA ovise o bliskom istoku i nafti koja divlja svaki put kad neki taliban prdne.

 

Ne kazem da ne treba biti skeptican i propitivati odluke i poteze ljudi sa vrha, dapace. Samo tako se neke stvari mogu drzati pod kontrolom. Ali pojedinci odlaze toliko daleko da vec i u Gregoru i sinku Janku vide teorije zavjere..

Moj PC  
14 1 hvala 2
15 godina
offline
S diskova na žarulje

Obične žarulje su 100 godina stari relikti kojima je vrijeme da odu u povijest.Ja već godinu dana imam led rasvjetu koja je 4 puta efikasnija tj troši manje struje za istu razinu osvjetljenja.

Obična g9 25 watta x 10 na 2 lustera = 500w/h

Led      g9 6   watta x10  na 2 lustera = 120 w/h

tako da svi koji zagovarate grijalice malo razmislite.

a što se tiče cijene, ako naručite izvana led, košta ko i kod nas obična(g9)

 

[M|C] jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 15:18 (red_bull).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: S diskova na žarulje

dodaj u racunicu prosjecnu potrosnju zarulje + cijenu zarulje,

to to je kao i elektricni auto koji trosi 10 kuna struje na 100 km, ali kosta 30 000 € vise od obicnog

16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
izith kaže...

Pobrkao si LED i CFL. Nikad nisam vidio nijedno LED rasvjetno tijelo koje ne bi odmah davalo 100% svjetlosnog toka.

Na ovo mi se žalila poznanica s završenim tehničkim fakultetom, koju sam pri tom u priči vratio da mi ponovi da da je u pitanju LED jer ni ja ranije nisam čuo za takav problem, pa sam rešio da joj verujem. Ipak, nije isključeno da se totalno "prebacila", jer sam stvarno to tad prvi put čuo.

16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
Može netko završiti i 7 fakulteta što se mene tiče, ne vjerujem u ovo dok ne vidim. A svakakvog sam LED-smeća vidio.
12 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
red_bull kaže...

Obične žarulje su 100 godina stari relikti kojima je vrijeme da odu u povijest.Ja već godinu dana imam led rasvjetu koja je 4 puta efikasnija tj troši manje struje za istu razinu osvjetljenja.

Obična g9 25 watta x 10 na 2 lustera = 500w/h

Led      g9 6   watta x10  na 2 lustera = 120 w/h

tako da svi koji zagovarate grijalice malo razmislite.

a što se tiče cijene, ako naručite izvana led, košta ko i kod nas obična(g9)

 

Sta je w/h?

13 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
Watt po satu
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
S diskova na žarulje

troši manje struje ali i daje manje svjetlosti ima 240 lumena a obicne zarulje imaju oko 800 ako se dobro sijecam 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
S diskova na žarulje

Evo vam jedna kalkulacija, stvarni podaci vezani na stvarne proizvode i cijenu struje u RH. Lumeni su jednaki kod običnih i LED-a u ovoj usporedbi. Ne radi se o turbo-kvalitetnom LED-u već o jednoj srednjoj varijanti, i po kvaliteti i po cijeni.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
S diskova na žarulje

 Koliko ledica treba da zamijeni jednu volframku of 200W? Citav plafon? Hebo vas stedna sijalica, zavrn'te jednu ovu od 200W pa se malo potsjetite sta je prava svjetlost. 

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: S diskova na žarulje

gdje koristis zarulju od 200W, kao grijalicu za pilice {#}

 

 

16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
Dvije, npr. ovakve: http://lost.hr/index.php/hr/izdvajamo/item/21138-ecovision-led-zarulja-e27-b80-12w-2700-3000k-topla-bijela-220v-ac

A tebi puno sreće s 200W žaruljom i računom za struju :) Danas je 200W previše i za jedan stup javne rasvjete u gradovima.
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje

Kod nas su još preskupe ali dok naručiš izvana onda je cijena ok. Ja sam naručio jednu pa ču vidjeti kakvo svijetlo daje za razliku od obične žarulje od 100w

 

Naručio sam ovu

E27 15W 60 LED 5630 SMD

 

Šteta šta nemam lux meter ali naručit ču i njega kasnije ako ču biti zadovoljan ovom žaruljom

 

Išao bih ja na neke druge žarulje ali podstanar sam tako da za sada samo malo eksperimentiram sa svijetlom

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 16:29 (Patrick_cro).
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje

Jesi uzeo toplo (<3000 K) ili hladno svjetlo (cca 6000 K)? Za stambene prostore inače se preporučuje topla boja svjetlosti, a za uredske hladna, iz više razloga.

16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje

Uzeo sam toplu, malo sam čitao po netu i ovo je malo novija žarulja smd 5630, malo sam proučavao ali vidjet čemo dok stigne kako se ponaša za razliku od obične 100w žarulje, nadam se da če davati dosta svijetla a trebala bi po specifikacijama

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 17:09 (Patrick_cro).
16 godina
offline
S diskova na žarulje

Blah, LED :)

 

Tražim full spectrum žarulje, ne, ne uzgajam marihuanu, nego želim lijepo svjetlo u stanu, no kod nas ih nema za kupiti, osim fluo cijevi za akvarije.

Ima ih i običnih, sa žarnom niti, LED, ali ne kod nas, na žalost.

 

Ima li itko ideju gdje ih kupiti kod nas? Zvao sam "Žaruljicu" i još par dućana, nitko ih nema, vani su prilično česte, pogotovo u sjevernijim zemljama, gdje služe kao terapeutsko sredstvo protiv zimske depresije.

 

Inače, Verbatim mi se bacio u skroz čudne poslove... računalni miševi, sad LED žarulje...

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje

To da, to je odlican tip zarulje, imam istu od 10W, platio je negdje cca 80kn na Alibabi.

Mana - nije bas za skucene prostore kao naprimjer postavljanje u platfonjerama...

Patrick_cro kaže...

Kod nas su još preskupe ali dok naručiš izvana onda je cijena ok. Ja sam naručio jednu pa ču vidjeti kakvo svijetlo daje za razliku od obične žarulje od 100w

 

Naručio sam ovu

E27 15W 60 LED 5630 SMD

 

 

E ovo bas i nije dobra zarulja ko ova gore, posluzit ce, al svjetlit ce slabije u odnosu na ovu gore koja trosi 3W manje.

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
koliko sam gledao na netu trebala bi biti ok. platio sam je 60kn vidjet cemo kada stigne
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
S diskova na žarulje

od 1.1.2013 promijenio sam desetak štednih žarulja(u kuhinj)u ostalim sobama imam stare obične žarulje već 3 godine...

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
Father_Dougal kaže...

Blah, LED :)

 

Ima li itko ideju gdje ih kupiti kod nas? Zvao sam "Žaruljicu" i još par dućana, nitko ih nema, vani su prilično česte, pogotovo u sjevernijim zemljama, gdje služe kao terapeutsko sredstvo protiv zimske depresije.

 

 

Pet shopovi - ja imam za kornjaču :)

Jedna je CFL sa punim spektrom (od crvene do UVA i UVB) a druga je na žarnu nit, fali joj veći dio UV spektra al zato ide u infracrveno i služi za grijanje živine.

Doduše, kupio sam u Sloveniji jer je izbor daleko veći, ovdje pet shopovi imaju po 2 komada fluo cijevi u dućanu od 500 kvadrata :/

 

Na ibejima ih ima, ali nema sa free shippingom. Ove moje su Repti Glo.

 

s.f. - s.n.
16 godina
offline
Re: S diskova na žarulje
stedne ja nebih nikad uzimao jer imaju kratak vijek a one koje valjaju su preskupe, tako da sam i uzeo led radi toga kao i neki drugi forumasi
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: S diskova na žarulje
Father_Dougal kaže...

Ima li itko ideju gdje ih kupiti kod nas? Zvao sam "Žaruljicu" i još par dućana, nitko ih nema, vani su prilično česte, pogotovo u sjevernijim zemljama, gdje služe kao terapeutsko sredstvo protiv zimske depresije.

Probaj nazvat Lipapromet pa se raspitaj. Inače ih koriste i osobe oslabljenog vida, pa bi možda neka udruga imala više informacija...

12 godina
odjavljen
offline
Re: S diskova na žarulje
7kunac kaže...

od 1.1.2013 promijenio sam desetak štednih žarulja(u kuhinj)u ostalim sobama imam stare obične žarulje već 3 godine...

{#}.Desetak stednih zarulja u 3 mjeseca - ili lazes ili te nesto ne stima sa instalacijom ili rasv tijelom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 19:07 (Alien 22).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice