Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

poruka: 172
|
čitano: 30.832
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni ".
15 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Ima se , može se! U usporedbi s nama kojima ova blesava država ne da raditi! Ipak, ja sam i iza svoje sirotinje od očvrsja uspio riješiti pozadinsko svjetlo. Doduše, samo plavo, ali lijepo za viditi...;)

 

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Cambride Audio na zvučnu on board

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
online
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Vrlo bitno obzirom da je povezan priko s/pdif-a....

12 godina
odjavljen
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Trebamo i mi otvorit temu u kojoj ćemo predstavljati svoje okruženje... Nije fer da samo vrh Buga to može

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Cryogenic kaže...

Cambride Audio na zvučnu on board

???

 

hajde sad molim te obrazlozi ovo cerekanje, ali bez da zalazimo u zonu duhovnog. dakle, bez bezgresnih zaceca molim.

16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Žare1971 kaže...

A koju stolicu koristiš ?

 

Steelcase Please.

Selling doors, door to door.
15 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Sve 5 samo reno 4 jer mi se ne sviđa ovo malo kučište, fali tu propuha, grafa se nekako savila i vjerujem da nije baš "nečujno" kako bi moglo biti sa večim kučištem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
flash6 kaže...
Cryogenic kaže...

Cambride Audio na zvučnu on board

???

 

hajde sad molim te obrazlozi ovo cerekanje, ali bez da zalazimo u zonu duhovnog. dakle, bez bezgresnih zaceca molim.

 

http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartice/asus-xonar-d1-oglas-16922277

http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartice/zvucna-kartica-creative-labs-audigy-se-bulk-oglas-17010119

http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartice/creative-x-fi-fidelity-xtreme-audio-pci-zvucna-kartica-sb0790-oglas-11244018

 

Pa nemoj me hebat da neko spaja Cambridge Audio na Realteka. A puno njuškalo kvalitetnih zvučnih za male pare.

16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Što se zvuka tiče, pretpostavljam da je Cryogenic samo previdio detalj da se radi o S/PDIF konekciji. U ovom slučaju onboard zvučna kartica ne radi nikakvo procesiranje zvuka, već ga samo "šalje dalje" do DAC-a. U tome je i poanta S/PDIF (optičkog) spoja, da se netaknut signal odvede nekamo drugdje (do DAC-a u mojem slučaju).

 

Bolje pitanje bi bilo: zašto S/PDIF, a ne USB? Zato što je preko USB-a taj originalni CA DacMagic limitiran na sampling rate od 48 kHz. 

Selling doors, door to door.
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
bik kaže...

Sve 5 samo reno 4 jer mi se ne sviđa ovo malo kučište, fali tu propuha, grafa se nekako savila i vjerujem da nije baš "nečujno" kako bi moglo biti sa večim kučištem.

 

Istina, na slici izgleda kao da je savijena i kao da ju pritišće raijator vodenog hlađenja, baš me zanimalo hoće li tko komentirati to :) No između radijatora i grafe ima mjesta. Stanu najmanje dva lista papira! :D

 

Stroj je u idleu bešuman, a u loadu taman toliko čujan da ga ne mogu čuti pored zvuka iz igre :) Istina je da bi u većem kućištu sve skupa moglo biti još malo tiše i hladnije, ali kako je stabilnost stopostotna, a temperature uredne, ostajem pri prvotnom - Cooltek W2 FTW 

Selling doors, door to door.
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

 

Kupnjom neke od ovih zvučnih kartica dobio bih... apsolutno ništa :) Zvučna u mojem stroju ne radi nikakvu obradu zvuka. Sve što radi jest da funkcionira kao posrednik između OS-a i DAC-a, na način da prosljeđuje zvuk DAC-u putem optike. Da imam zvučnu karticu za 5.000 eura, opet ne bi bilo razlike.

Selling doors, door to door.
16 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Davore, svaka čast!

Lijepo, uredno, odličan izbor komponenti...

 

A ove ledice su mi mrak i dao si mi ideju! Hvala!

Sad ih i ja idem stavit iza monitora! :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Mana ovakve rasvjete je što iza zvučnika sjena nema fini verlauf nego pišljivi 8bitni graduirani prijelaz. Ja bih zato bacio zvučnike da ne kvare ugođaj.

Potpis!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Ezio kaže...

Mana ovakve rasvjete je što iza zvučnika sjena nema fini verlauf nego pišljivi 8bitni graduirani prijelaz. Ja bih zato bacio zvučnike da ne kvare ugođaj.

 

Totalno, to i meni malo smeta  Srećom, uživo je mnogo manje vidljivo nego na fotkama. Fotke općenito ne prenose baš dobro stvarni izgled te rasvjete, jer djeluje kao da svjetlost direktno iza monitora bijela i tek onda prema "van" dobiva boju. U stvarnosti nije tako - ovo "bijelo" područje se ne vidi. Pitat ću nekog iz redakcije tko je vičniji fotkanju kako to bolje uhvatiti pa onda stavim još koju fotografiju!

Selling doors, door to door.
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
zeba kaže...

 

A ove ledice su mi mrak i dao si mi ideju! Hvala!

Sad ih i ja idem stavit iza monitora! :)

 

E, to mi je baš jako drago! To je nekako i bila ideja ove cijele priče, da se netko inspirira tako nekim detaljem 

Selling doors, door to door.
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...
Ezio kaže...

Mana ovakve rasvjete je što iza zvučnika sjena nema fini verlauf nego pišljivi 8bitni graduirani prijelaz. Ja bih zato bacio zvučnike da ne kvare ugođaj.

 

Totalno, to i meni malo smeta  Srećom, uživo je mnogo manje vidljivo nego na fotkama. Fotke općenito ne prenose baš dobro stvarni izgled te rasvjete, jer djeluje kao da svjetlost direktno iza monitora bijela i tek onda prema "van" dobiva boju. U stvarnosti nije tako - ovo "bijelo" područje se ne vidi. Pitat ću nekog iz redakcije tko je vičniji fotkanju kako to bolje uhvatiti pa onda stavim još koju fotografiju!

 

a da li je ova dužina traka dovoljna za 55 incni tv tj. ima li i varijanta sa duzim trakama?

Potpis!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...
Ezio kaže...

Mana ovakve rasvjete je što iza zvučnika sjena nema fini verlauf nego pišljivi 8bitni graduirani prijelaz. Ja bih zato bacio zvučnike da ne kvare ugođaj.

 

Totalno, to i meni malo smeta  Srećom, uživo je mnogo manje vidljivo nego na fotkama. Fotke općenito ne prenose baš dobro stvarni izgled te rasvjete, jer djeluje kao da svjetlost direktno iza monitora bijela i tek onda prema "van" dobiva boju. U stvarnosti nije tako - ovo "bijelo" područje se ne vidi. Pitat ću nekog iz redakcije tko je vičniji fotkanju kako to bolje uhvatiti pa onda stavim još koju fotografiju!

 

Nek ti Miro posudi mobitel

16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Ezio kaže...

 

a da li je ova dužina traka dovoljna za 55 incni tv tj. ima li i varijanta sa duzim trakama?

 

Ne vjerujem da bi bila. Na moj 27-inčni monitor dvije trake taman pašu po širini i po jedna po visini (sa svake strane). Mislim da im je duljina 25 centimetara. Duže trake Ikea ne prodaje, no možda prodaje Chipoteka? 

Selling doors, door to door.
15 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Iz svega avedenog i priloženog  ( jako lijepo) vidljivo je da autor NIJE OŽENJEN !

 

PS. ne bi ti ni pola toga kupio da imaš ženu

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

Za godine se ne pita, ali svejedno ću ti reći da imam 32 :) Prvi PC mi je tata kupio 1996. godine (Pentium 120, a dotad sam imao Commodore 64, hvala na pitanju :D). Svoj prvi hi-fi sustav, koji sam spojio na kompjuter, kupio sam od prvog honorara (nije bio od Buga :P), 1999. godine. Znači zapravo sam i fulao, PC koristim kao primarni izvor glazbe 16 godina 

 1999 , taman se u to vrijeme pojavio mp3 i winamp (te rezni konverteru,ripperi..), prije toga smo bili osuđeni na wav i midi, došle taman 16bitne zvučne kartice, ma fantazija   

(a ovom momku je realtek šrot, koja ironija:)

 

Meni otac 97 kupio pentium 166, a u to vrijeme najjaci je bio pentium 200 koji je bio duplo skuplji..

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 15:43 (bik).
9 godina
protjeran
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Moglo je to i malo bolje sto se tice kartice i monitora. Za blagdanske popuste dalo se ubosti:

 

- Asus Nvidia GeForce GTX 980 Matrix za £320
 http://www.amazon.co.uk/GeForce-Platinum-Graphics-Express-Display/dp/B00QUVW6GY/

- LG 34UM95 34" Ultrawide IPS Monitor (3440x1442) za £350

http://www.amazon.co.uk/Computers-LG-Ultrawide-3440x1442-Thunderbolt-Speakers/dp/B00JXD6DL0/
 
Ali dobro, male su place pa je razumljivo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

novo stupnjevanje u našem jeziku:

 

uredno

urednije

najurednije

naci-uredno

šuštić-uredno

 

;)

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

 

Kupnjom neke od ovih zvučnih kartica dobio bih... apsolutno ništa :) Zvučna u mojem stroju ne radi nikakvu obradu zvuka. Sve što radi jest da funkcionira kao posrednik između OS-a i DAC-a, na način da prosljeđuje zvuk DAC-u putem optike. Da imam zvučnu karticu za 5.000 eura, opet ne bi bilo razlike.

upravo to!

to je bila poanta mog posta, jer ocito je Cryogenic "omasio ceo fudbal".

0 i 1 je upravo 0 i 1, bez obzira da li ju zapisujes na jeftinoj tipkovnici od 50 kn ili na Das Keyboard. isto tako u ovom slucaju radi i zvucna kartica u racunalu. ono bitno radi DAC, sto mu i sam naziv kaze. 

eto, ja se divim onima koji cuju/vide razliku izmedju 0 i 1 na standard jeftikaneru ili na "Das Aparat" jer njihovo je kraljevstvo nebesko...mi smo ostali ionak za posrat'!

16 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Žare1971 kaže...

A koju stolicu koristiš ?

 

Redovna stolica je najbolja!

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Dex.pwn kaže...

Trebamo i mi otvorit temu u kojoj ćemo predstavljati svoje okruženje... Nije fer da samo vrh Buga to može

 

O, pa ta tema ti već postoji i rado ju pratim! Ček it aut:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-galerija/vas-desk/9821.aspx

 

Selling doors, door to door.
12 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

 

Kupnjom neke od ovih zvučnih kartica dobio bih... apsolutno ništa :) Zvučna u mojem stroju ne radi nikakvu obradu zvuka. Sve što radi jest da funkcionira kao posrednik između OS-a i DAC-a, na način da prosljeđuje zvuk DAC-u putem optike. Da imam zvučnu karticu za 5.000 eura, opet ne bi bilo razlike.

 Koristiš on board zvučnu kao Transport,ne znam koliko si zašao u audiofiliju (a vidim da jesi malo) vjerujem da bih kvalitetnijim Spid/f izlazom dignuo kvalitetu reprodukcije!Šteta za neloš DAC i dobre monitore imat takav izbor transporta!!

Ali u glavno za ostalo sve 5,i molim prašinu pobrisat unutar kučišta!!

AUDIOFIL
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
dankodr kaže...

Iz svega avedenog i priloženog  ( jako lijepo) vidljivo je da autor NIJE OŽENJEN !

 

PS. ne bi ti ni pola toga kupio da imaš ženu

 

:))))))) 

 

WRONG! Imam totalno super curu koja to sve isto voli i podržava 

Selling doors, door to door.
15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

 

:))))))) 

 

WRONG! Imam totalno super curu koja to sve isto voli i podržava 

 djevojče jamačno ima prikrivene namjere. čuvaj leđa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
volegradele kaže...

 Koristiš on board zvučnu kao Transport,ne znam koliko si zašao u audiofiliju (a vidim da jesi malo) vjerujem da bih kvalitetnijim Spid/f izlazom dignuo kvalitetu reprodukcije!Šteta za neloš DAC i dobre monitore imat takav izbor transporta!!

Ali u glavno za ostalo sve 5,i molim prašinu pobrisat unutar kučišta!!

 

Iskreno, nisam uspio čuti nikakvu razliku u odnosu na S/PDIF izlaz na mojoj integriranoj zvučnoj kartici i Asusovom Xonaru DG i Xonaru Essence STX. Napominjem da se radi o ALC1150 čipu s oklopljenom elektornikom i SNR-om od 125 dB, dakle najboljem što se od integriranog zvuka trenutno može dobiti. Možda zato nema razlike u odnosu na Xonare? Možda mi uši nisu dovoljno osjetljive? Međutim, najskloniji sam tome da praktična razlika zbilja ne postoji, kad uzmemo u obzir što točno S/PDIF u ovom slučaju radi (transport, kako i sam veliš). Volim dobar zvuk i u tom smislu se mogu nazvati audiofilom, ali zgražam se nad kabelima za 1000+ kuna, specijalnim "audiofilskim" strujnim letvama i sličnim stvarima koje se obično vežu uz pojam audiofila. Na tu gomilu bih stavio i ovu "čujnost" razlike između dva S/PDIF izlaza 

 

Opaska za prašinu stoji, skužio sam ju tek nakon fotkanja, a tad mi se više nije dalo ponavljati slikanje. Bit će bolje drugi put, obećajem 

Selling doors, door to door.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 16:11 (Davor).
16 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Cek, cek, cek, fakat?

Davor je napravio clanak u kojem se posvetio iskljucivo kurcenju svojim hardwareom???

 

 

Hahahahaha koja legenda. 

 

Edit: Nice setup btw.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 17:35 (Psiho246).
Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice