Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

poruka: 172
|
čitano: 30.940
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni ".
15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Torent kaže...

Daleko bilo al mozes misliti tuge da zbog glupe trake spalis plocu na tvu... NEma sanse da bih to rizikovao...
Imajte na umu da kineska posta ne radi od 1.2. do 15.2. 

Ma ni slučajno nikakvu snagu vući iz USB adaptera ukoliko nije nešto sitno i USB type C (a takav ne znam da li postoji u TV-u).

Ne bi spalio ploču ali Inverter bi riknuo (a ja neznam iz kojeg razloga) jer sam ga lično zamjenio na jedno 10-tak TV-ova. Najbolje ti je, zavisi sve kakav imaš monitor, ako je neki fancy model ne bi želio da ti visi neka hrpetina kablova ali dodatni izvor napajanja iz utičnice se može paralelno vući sa naponskim kablom od monitora. Naravno na udičnici AC 240 [v] na DV 5 [V] inače bi bilo veselo :D

8 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Spaliti bilo sta je glupo tj rizikovati. Kakav god je monitor ima barem 2 kabela do njega tako da jos jedan se lako uklopi...

14 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

nez zašto bi riknulo, ima usb svoje limite valjda koji se ne mogu proći, usput moj tv je marke LG (Like God) Pa vjerujem da mu neće biti ništa

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Da li bi moglo biti bilo kavih problema sa ovim kratkim trakama od pola metra koje se napajaju iz USB-a, bilo direkt iz matične PC-a, bilo iz TV-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
XXX kaže...

 Naručio i ja dvije, koliko si čekao na isporuku?

 

poslano 12.1.2016.

primio 21.1.2016.

15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
XXX kaže...

Da li bi moglo biti bilo kavih problema sa ovim kratkim trakama od pola metra koje se napajaju iz USB-a, bilo direkt iz matične PC-a, bilo iz TV-a?

Ako je namjenjena da se napaja iz USB-a ne bi trebalo da bude problema, jer je za to i namjenjena, problem ti jedino može traka izazvati, kada jedna od ledica počne da crkava, ipak te jeftine trake nisu neka bog-zna-što kvalitetna rješenja. Može se desiti da se premosti jedna od dioda (jedan od dva nepovratna gubitka, zabij mu to učio sam iz Osnovi Elektornike 2. godina faksa) i da počne propuštati struju koliko želi.. ali generalno ne opterećuj se sa tim toliko uokliko je uređaj namjenjen USB-u, samo eto pročitaj upute ako imaš nekakve, i ne zanemaravaj se toliko, ali ako ćeš kakve egzibice vršđiti: trafo je trafo!

14 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

stiglo mi jučer, poljepio iza monitora i to mi se polako odljepljivalo, kupio sam ovak traku koja je ljepljiva s obje strane, bila najača u bauhausu i još uvijek mi se odljepljiva. Jeste vi imali takvi problem?

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Gremlin144 kaže...

stiglo mi jučer, poljepio iza monitora i to mi se polako odljepljivalo, kupio sam ovak traku koja je ljepljiva s obje strane, bila najača u bauhausu i još uvijek mi se odljepljiva. Jeste vi imali takvi problem?

 

Da. Zaljepio na tv navečer, ujutro našao kompletnu traku odljepljenu iza tv-a. Drugi dan sam stavio dvostrano ljepljivu traku koja drži bolje od onog ljepljivog sloja na led traci osim na čoškovima gdje je zbog savijenosti ponovno došlo do odljepljivanja. Te dijelove sam dodatno pričvrstio prozirnom ljepljivom trakom i sad tak stoji već 2-3 tjedna. A je to.

Potpis!
8 godina
odjavljen
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Ja cu koristiti ovo na coskovima...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Torent kaže...

Ja cu koristiti ovo na coskovima...

 Tak bi trebalo i biti, samo što su meni došle samo dvije takve spojnice u paketu.

Potpis!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Torent kaže...

Ja cu koristiti ovo na coskovima...

 ja sam si mislio one žice stavit tako, samo me muči , ako ja odrežem tamo di je zacrtano kako ću na o prikopčat te spojnice. A lemiti mi se neda. Makar možda ima neka caka kak se te male samo nataknu na to di se odreže.

Ok je ovak, bitno da ne pada. Stavio sam one gumice da drže pa ču skinut idolje ako se to ljepilo s vremenom posuši

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Nista lakse. Otvori se dzek stavi traka i zatvori. Sekund posla. Nikakvo lemljenje niti bilo sta slicno. 
Pogledaj na slici. Samo se podvuce traka ispod kontakata i zatvori. Daleko ljepse, urednije i lakse. 

14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Torent kaže...

Nista lakse. Otvori se dzek stavi traka i zatvori. Sekund posla. Nikakvo lemljenje niti bilo sta slicno. 
Pogledaj na slici. Samo se podvuce traka ispod kontakata i zatvori. Daleko ljepse, urednije i lakse. 

 naručio sam si , pa ću vidjet :D

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Dex.pwn kaže...

Fino,

nego ako si posljednih 15 godina koristio PC za izvor zvuka(ako sam te dobro shvatio), koliko ti onda imaš godina sad? Meni izgledaš da imaš oko 28-29 a ne vjerujem da si imao s 13-14 godina računalo(tad valjda nije bilo takvo doba).

Ovako nešto moram i ja napraviti, samo imam problem što mi soba ima kosinu a i duguljastog je oblika pa sam onda primoren biti na jednom mjestu(također moram si kalibrirati zvučnike).

 

P.S.: Nek me bude sram, al iz koje je to igre(zadnja fotka)? :D

Mora da se salis?

 

Ima nas kao npr. ja s trideset i cetiri i koji sam imao prije svoje trinaesete godine racunalo, a vjeruj mi nisam bio u manjini posto je dosta mojih frendova onda imalo kompove.

Za ono vrijeme to su bila racunala tipa Atari, Amiga, C64/C128, poneki Apple...nasao se tu i Orao....

 

Kada sam bio star sedamnaest godina tj. 1999. godine kada si ti roden, vec smo imali Pentium/Pentium 2, a ne pricam o razdoblju 286/386/486.....

 

Tako da nije bas da razumijem "tad valjda nije bilo takvo doba", a pogotovo ne ja koji nisam iz neke imucne obitelji (na zalost....hahaha), tako da ako smo mi u obitelji normlano tih godina imali racunala, onda ne kuzim zasto ih i ostali ne bi imali.

 

Kada smo vec kod te 1999., posto se frendova obitelj bavila dizjanom (bave se i danas), sjecam se kao danas kako je bas te godine izasao G4 i kako smo svi isli vidjeti kod njega Apple Cinema Display i vjeruj mi, 22'' je za ono doba i za sve nas bilo nesto megaogromno i vecini nedostizno (sam G4 s tim monitorom je uistinu bio skup stroj).

 

Tako da ako su onda ljudi normalno imali racunala (ne naravno u toliko mjeri kao i danas), ne razumijem to "nije bilo takvo doba'' (kao da su ljudi zaboravili vrijeme prije PC-a kakvog danas poznajemo i kada je npr. HDD od 1GB bio doslovno SF, ali ok....sada je ipak to puno bolje i na svu srecu ipak dostupnije i puno povoljnije).

 

P.S.

 

2001. godine je izasao npr. prvi iPod, tako da nije bas to neko staro doba tehnologije (makar je to bilo doba kada se sve imho dosta brzo razvijalo).

 

Za primjer mogu dati da je moj prvi Phillip mp3 player imao 32MB i da sam ga rabljenog bogme fino platio i dosta se nasljakao preko ljeta za njega, a to je isto bilo negdje tih godina (ne znam tocno koje).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Može mi netko reći, zašto mi sad taj led strip samo jednom blicne i više ne radi kad spojim u struju? Nešto se pokvarilo? Jer rezao sam tolko da isprobam dal radi i od onda samo blicne

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
win32 kaže...
Dex.pwn kaže...

* * *

* * *

 

Kada sam bio star sedamnaest godina tj. 1999. godine kada si ti roden, vec smo imali Pentium/Pentium 2, a ne pricam o razdoblju 286/386/486.....

 

Tako da nije bas da razumijem "tad valjda nije bilo takvo doba", a pogotovo ne ja koji nisam iz neke imucne obitelji (na zalost....hahaha), tako da ako smo mi u obitelji normlano tih godina imali racunala, onda ne kuzim zasto ih i ostali ne bi imali.

 

* * *

A nisam baš samo siguran da si je svaka obitelj mogla priuštiti računar. Ja sam prvi Pentium imao i tu u verziji II (Deshuthes) i koštao me je 2000 i jednu tadašnju DEM (Sada je to BAM tj KM ili u Kunama pomnoži sa 3,75). Bila je to - lupam 1998-ma možda.

 

A kada je rat stao u BIH mislim da je 486 koštao 1995. godine oko 6000 tadašnji DEM (i to sam imao jer je stari razvaljivao sa poslom punjenja zamrzivača, koji su pokrepali u ratu - dnevno zarađivao i do 2000 kuna) a isto tako računar imam od kada znam za sebe, samo ne znam koji su bili jer sam neke imao i bacio a da ne znam koje sam imao + i terminale bez vanjske memorije sa 9 godina sam prepisivao 4 A4 stranice kôda da pokrenem običnu Pong igru (dvije crte sa strane i tačka koja "hoda" kao lopta) jer taj račuanr nije imao vanjsku memoriju.

 

Imat ću 33 pune godine u Travnju kada Game of Thrones počne, ako koga zanima. Dakle za imati računalo tada trebao si baš da ga "želiš" i da si "u tome" kao što netko želi da trenira vaterpolo a ne nogomet.

 

PS: Sorry Davore na oftopičarenju i ne gledaj ove postove kao oftopičarenje nego da si si svojim postom uspio okupiti i zadržati dobro društvo ;)

16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Envy kaže...

 

PS: Sorry Davore na oftopičarenju i ne gledaj ove postove kao oftopičarenje nego da si si svojim postom uspio okupiti i zadržati dobro društvo ;)

 

Ma samo vi dajte :) Više me fascinira što je ovaj thread još uvijek aktivan!

Selling doors, door to door.
15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...
Envy kaže...

 

PS: Sorry Davore na oftopičarenju i ne gledaj ove postove kao oftopičarenje nego da si si svojim postom uspio okupiti i zadržati dobro društvo ;)

 

Ma samo vi dajte :) Više me fascinira što je ovaj thread još uvijek aktivan!

O tome i govorim. Evo piva: 

11 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Envy kaže...
Dakle za imati računalo tada trebao si baš da ga "želiš" i da si "u tome" kao što netko želi da trenira vaterpolo a ne nogomet

 uf, kad se sjetim tih vremena, a još sam stariji od tebe desetak godina

prvo se peglalo na spectrumima i comodore 64 kod frendova, nije bilo razumijevanja kod staraca, a i nije to baš bilo jeftino

nakon koju godinu izašla amiga, e to je bio stroj i opet ništa od staraca

da bi je nabavio morao sam raditi mjesecima i jedino pod uvjetom da mi ocjene u školi ne padnu, padao sam ja s nogu, ali kad sam je uzeo nitko mi nije bio ravan i sve se isplatilo 

16 godina
online
Tween Light USB LED Stripe

Nasao danas ovo kod nas u Bauhaus, cijena 99kn - KLIK (link je strani ali ima i kod nas).

Nisam jos stavio (sutra), danas samo isprobano da li radi kako rade opcije boja + mogucnosti svijetla (zasad OK).

Da li netko slucajno ima ovo cudo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2016 23:01 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Tu kod mene u bauhausu cijena 300kn za onaj na daljinski, dok prek ebaya taj isti kupim za 3 puta manje novce

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice