Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko najveć

poruka: 8
|
čitano: 1.130
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko najveć".
2 godine
offline
Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko najveć

Lijepo je vidjeti kvalitetu hrvatskog školstva na djelu. 

 

Nevjerojatno je koliko ljudi je spremno platiti 5k € godišnje za obrazovanje.

U međuvremnu FER ima predmeta ko pljeve s par ili bez ijednog polaznka

 

https://www.fer.unizg.hr/predmet/

 

 

420
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 21:09 (Svakakav).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko na
Svakakav kaže...

Lijepo je vidjeti kvalitetu hrvatskog školstva na djelu. 

 

Nevjerojatno je koliko ljudi je spremno platiti 5k € godišnje za obrazovanje.

U međuvremnu FER ima predmeta ko pljeve bez i jednog polaznka

 

https://www.fer.unizg.hr/predmet/

 

 

naravno da ima kad za fer ipak moras imat dobre ocjene, napisat dobro maturu i mislim da ima i neki prijamni ispit.

 

za ovo tatica samo mora platit 5k eura i upo si. radio sam toliko puta sa studentima tih fakulteta, to su bez uvrede ali priglupi ljudi. da uopce ne spominjem ove polaznike od 35-40+ godina koji plate samo da dobiju papir jer im treba sto zbog posla(veca placa) sto zbog kurcenja jer danas je sramota ne imat faks. 

 

ja da imam firmu, debelo bi preispito na razgovoru za posao znanje polaznika ovakvih fakulteta. 

 

ali sto se moze, ovdje ce se vise hvalit algebra kad je dekan prijatelj bug-a i najveci sponzor, a manje ce se pisat o feru, tvzu i ostalim "jadnim" drzavnim fakultetima. na stranu to sto s fera izlaze 10 puta jaci radnici. 

14 godina
offline
Re: Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko na

U jednu ruku se zaziva slobodno trziste, u drugom mrzi sto se povecava broj privatne ponude.

Znam xy ljudi koji su jako pametni, ali nisu isli na faks i nemaju vremena za redovno. Pa upisu privatno ovako nesto, samo da dobiju svjedodzbu jer smo svi svjedoci da ni jedna danas nije dokaz pameti.

 

Tim vise, zasto da ljudi trose vrijeme na nesto sto ne zele? Bolje da idu radit sa 20, nauce posao i vrate se ovome kad imaju sredstva i novaca. Nemaju svi 400€ za stan u pripizdini u Zg i zivot sa 18godina, a bome broj domova nije ni priblizno dovoljan.

I uvijek cu podrzavat posao/iskustvo > faks. Pa ja da imam firmu, zaboli me k gdje si studirao, tko to danas pita!?

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 19:08 (ivanoile).
15 godina
offline
Re: Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko na
ivanoile kaže...

U jednu ruku se zaziva slobodno trziste, u drugom mrzi sto se povecava broj privatne ponude.

Znam xy ljudi koji su jako pametni, ali nisu isli na faks i nemaju vremena za redovno. Pa upisu privatno ovako nesto, samo da dobiju svjedodzbu jer smo svi svjedoci da ni jedna danas nije dokaz pameti.

 

Tim vise, zasto da ljudi trose vrijeme na nesto sto ne zele? Bolje da idu radit sa 20, nauce posao i vrate se ovome kad imaju sredstva i novaca. Nemaju svi 400€ za stan u pripizdini u Zg i zivot sa 18godina, a bome broj domova nije ni priblizno dovoljan.

I uvijek cu podrzavat posao/iskustvo > faks. Pa ja da imam firmu, zaboli me k gdje si studirao, tko to danas pita!?

postoje i vanredni drzavni fakulteti. evo ja sam studirao na online vanrednom drzavnom fakultetu, predavanja napravljana za radnike, doslovno sam ja najmladi tamo bio. postoji takav u rijeci, sad sam cuo da i osijek otvara online vanredni i mislim da i pula. vjerujem da ce uskoro i ostali. znaci to je za radnike, cijena je oko 800 eura godisnje. 

 

bez problema sam full time radio dok sam studirao. s time da ovdje se ne govori samo o vanrednim smjerovima, ovo je za redovne studente isto. 

 

kazem, mozes bit glup ko noc u srednjoj, zajebavat se, starci te poglade po glavi i upises faks. tako diplome pocinju gubit na ikakvoj vrijednosti. pa pogledaj samo po medijima kakva ekipa ima diplome s bernaysa. iso sam i u srednju s nekim od ovih inflencera, ekipa padala predmete pod normalno, sad su svi na bernaysu. ne kazem da su glupi za to sto rade, ocito su nasli nacin kako zaraditi novac, ali nemas pravo na diplomu samo zato jer si ju platio. 

 

i da, slazem se, kad trazis radnika nebitno bi trebalo biti ima li faks ili ne, nego njegovo znanje. zato i kazem da bi dodatno provjerio ikakvo znanje kod osobe s diplomom s jednom od ovih fakulteta.

15 godina
offline
Re: Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko na
Svakakav kaže...

.. platiti 5k € godišnje za obrazovanje.

..

 

 -diplomu..

mar123 kaže...
.

.. koji plate samo da dobiju papir jer im treba sto zbog posla(veca placa) sto zbog kurcenja jer danas je sramota ne imat faks. 

..

 -bez papira ne možeš biti ni ministar.. :) koji jadan ne zna ni kad-gdje-kako je studirao, u kojem kafiću je pio kavu.. no ima diplomu pa je postao ministar, na ponos materi, dika, neš ti čobana.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko na
Svakakav kaže...

Lijepo je vidjeti kvalitetu hrvatskog školstva na djelu. 

 

Nevjerojatno je koliko ljudi je spremno platiti 5k € godišnje za obrazovanje.

U međuvremnu FER ima predmeta ko pljeve bez i jednog polaznka

 

https://www.fer.unizg.hr/predmet/

 

 

 ovdje se lakše upisati. Lakše je i završiti nego FER, ali niti tu baš ne ide sve samo od sebe (za razliku od nekih drugih privatnih visokih škola). Samim time što imaju veći ulaz studenata (jer svatko može upisati) imaju i slabiju prolaznost. Mislim da diplomira oko 20% upisanih.

2 godine
offline
Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko najveć

Odobreno od FER-a - Sveučilište Algebra

https://www.algebra.hr/sveuciliste/o-nama/akreditacije-i-certifikati/odobreno-od-fer/

 

Ne znam, nisam bio baš nešto od studenta na FERu, ali već prije 10tak god. je nastavni program debelo kaskao za tržištem. 

O tome da su na prvoj godini svi morali slušati recimo elekrotehniku, a upisali računalstvo (CS) da bi postali developeri, da ne govorim.

Evo i sad se u 2 sem. slušaju OE (osnove el.teh.) Bilo je još tih predmeta, više se ni ne sjećam. 

Generalno, predmeti imaju premalo sati za bilo kakvu stručnost, a sve previše ide u širinu.

 

Meni je samo žao što u moje vrijeme nije postojao FERSAT, ali i sad vidim da svijećom traže kolege dok na osječkom FERITu godišnje imaju po 20tak polaznika

CroCube je projekt PMFovke,  itd.. 

 

 

 

 

 

420
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 21:53 (Svakakav).
 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Spajanjem Algebre i Bernaysa nastaje daleko najveć

  

420
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice