Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

poruka: 202
|
čitano: 58.229
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi".
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...

 

Samo shvati da većina ljudi nisu takvi brijači poput tebe. Barem nisu oni koje vrijedi spasiti ;-)

Ne moraju biti nikakvi brijači. Samo su prošli i preživjeli neke situacije u životu.

 

U Hrvatskoj previše ljudi kratko pamti. Ja pamtim i ovu situaciju, a to je zapravo dovoljno ozbiljna demonstracija što bi bilo (s mobilnim mrežama), kad bi bilo: https://www.vecernji.hr/vijesti/pukne-opticki-kabel-i-vracamo-se-u-srednji-vijek-1006958

 

Ali ne očajavaj!!!! Bit će zato hibridnih mobilnih mreža iz avijuna i satelita! (https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ht-uspjesno-testirao-u-istri-5g-vezu-preko-stratosfernog-aviona-i-intelsatova-satelita-15311471). Pa se ovo nikako ne može ponoviti.

 

Stoga, Bitango, spavaj mirno, tvoj SMS te čeka.

 

 

15 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
NetkoNegdje kaže...
Bitanga kaže...

 

Samo shvati da većina ljudi nisu takvi brijači poput tebe. Barem nisu oni koje vrijedi spasiti ;-)

Ne moraju biti nikakvi brijači. Samo su prošli i preživjeli neke situacije u životu.

 

U Hrvatskoj previše ljudi kratko pamti. Ja pamtim i ovu situaciju, a to je zapravo dovoljno ozbiljna demonstracija što bi bilo (s mobilnim mrežama), kad bi bilo: https://www.vecernji.hr/vijesti/pukne-opticki-kabel-i-vracamo-se-u-srednji-vijek-1006958

 

Ali ne očajavaj!!!! Bit će zato hibridnih mobilnih mreža iz avijuna i satelita! (https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ht-uspjesno-testirao-u-istri-5g-vezu-preko-stratosfernog-aviona-i-intelsatova-satelita-15311471). Pa se ovo nikako ne može ponoviti.

 

Stoga, Bitango, spavaj mirno, tvoj SMS te čeka.

 

 

 

Ja spavam mirno, bez brige. Nemam paranoje poput tebe.

 

Znači građevinci su prerezali gotovo istovremeno i primarni i sekundarni optički kabel prema Dubrovniku, na dvije različite lokacije. Dosta veliki bad luck.

I, koliko im je trebalo da poprave? Šest sati jel. To je poprilično brzo riješen problem.

 

Zašto se svi u Dubrovniku nisu prebacili na alternativni radio FM način komunikacije i sve bi bilo ok?

Nisu, zato što je internet nezamjenjiv danas i nakon popravka struje to je prvo sljedeće što se odmah iste sekunde popravlja.

 

Tebi je ta "anegdotica" razlog zašto SRUUK u globalu nije dobro rješenje za cijelu RH?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
NetkoNegdje kaže...
Bitanga kaže...

 

Samo shvati da većina ljudi nisu takvi brijači poput tebe. Barem nisu oni koje vrijedi spasiti ;-)

Ne moraju biti nikakvi brijači. Samo su prošli i preživjeli neke situacije u životu.

 

U Hrvatskoj previše ljudi kratko pamti. Ja pamtim i ovu situaciju, a to je zapravo dovoljno ozbiljna demonstracija što bi bilo (s mobilnim mrežama), kad bi bilo: https://www.vecernji.hr/vijesti/pukne-opticki-kabel-i-vracamo-se-u-srednji-vijek-1006958

 

Ali ne očajavaj!!!! Bit će zato hibridnih mobilnih mreža iz avijuna i satelita! (https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ht-uspjesno-testirao-u-istri-5g-vezu-preko-stratosfernog-aviona-i-intelsatova-satelita-15311471). Pa se ovo nikako ne može ponoviti.

 

Stoga, Bitango, spavaj mirno, tvoj SMS te čeka.

 

 

 

Ja spavam mirno, bez brige. Nemam paranoje poput tebe.

 

Znači građevinci su prerezali gotovo istovremeno i primarni i sekundarni optički kabel prema Dubrovniku, na dvije različite lokacije. Dosta veliki bad luck.

I, koliko im je trebalo da poprave? Šest sati jel. To je poprilično brzo riješen problem.

 

Zašto se svi u Dubrovniku nisu prebacili na alternativni radio FM način komunikacije i sve bi bilo ok?

Nisu, zato što je internet nezamjenjiv danas i nakon popravka struje to je prvo sljedeće što se odmah iste sekunde popravlja.

 

Tebi je ta "anegdotica" razlog zašto SRUUK u globalu nije dobro rješenje za cijelu RH?

 Hihihihi, ovo je već za knjigu.

 

Šest sati je kratko? To je prokleto dugo ako moraš nazvati hitnu, vatrogasce ili policiju. Fiksnom linijom ili mobitelom.

 

Zašto se korisnici mobitela u Dubrovniku nisu prebacili na FM? Majketimile, čitaš li ti što pišeš?

 

Guglaj malo. Svaka članica EU mora imati takav sustav.

15 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
NetkoNegdje kaže...

 

 

 

Ja spavam mirno, bez brige. Nemam paranoje poput tebe.

 

Znači građevinci su prerezali gotovo istovremeno i primarni i sekundarni optički kabel prema Dubrovniku, na dvije različite lokacije. Dosta veliki bad luck.

I, koliko im je trebalo da poprave? Šest sati jel. To je poprilično brzo riješen problem.

 

Zašto se svi u Dubrovniku nisu prebacili na alternativni radio FM način komunikacije i sve bi bilo ok?

Nisu, zato što je internet nezamjenjiv danas i nakon popravka struje to je prvo sljedeće što se odmah iste sekunde popravlja.

 

Tebi je ta "anegdotica" razlog zašto SRUUK u globalu nije dobro rješenje za cijelu RH?

 Hihihihi, ovo je već za knjigu.

 

Šest sati je kratko? To je prokleto dugo ako moraš nazvati hitnu, vatrogasce ili policiju. Fiksnom linijom ili mobitelom.

 

Zašto se korisnici mobitela u Dubrovniku nisu prebacili na FM? Majketimile, čitaš li ti što pišeš?

 

Guglaj malo. Svaka članica EU mora imati takav sustav.

 
Dobro i? To je ”prokleto dugo”? Koja je alternativa za pozvati hitnu, vatrogasce ili policiju? Golubi pismonoše? Toki-vokiji? Telegram? Dimni signali? Dovoljno si pametan da znaš da ništa nije 100% zagarantirano i da internet i telekomunikacije nemaju alternativu. Lupetaš o tom FM radiju cijelo vrijeme, čitaš li ti što pišeš?

 

Da, svaka članica EU mora imati taj sustav, a imaju ga i mnoge ne-članice EU. Ne moram googleati jer to znam odavno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2023 2:46 (Bitanga).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
NetkoNegdje kaže...

 

 

 

Ja spavam mirno, bez brige. Nemam paranoje poput tebe.

 

Znači građevinci su prerezali gotovo istovremeno i primarni i sekundarni optički kabel prema Dubrovniku, na dvije različite lokacije. Dosta veliki bad luck.

I, koliko im je trebalo da poprave? Šest sati jel. To je poprilično brzo riješen problem.

 

Zašto se svi u Dubrovniku nisu prebacili na alternativni radio FM način komunikacije i sve bi bilo ok?

Nisu, zato što je internet nezamjenjiv danas i nakon popravka struje to je prvo sljedeće što se odmah iste sekunde popravlja.

 

Tebi je ta "anegdotica" razlog zašto SRUUK u globalu nije dobro rješenje za cijelu RH?

 Hihihihi, ovo je već za knjigu.

 

Šest sati je kratko? To je prokleto dugo ako moraš nazvati hitnu, vatrogasce ili policiju. Fiksnom linijom ili mobitelom.

 

Zašto se korisnici mobitela u Dubrovniku nisu prebacili na FM? Majketimile, čitaš li ti što pišeš?

 

Guglaj malo. Svaka članica EU mora imati takav sustav.

 
Dobro i? To je ”prokleto dugo”? Koja je alternativa za pozvati hitnu, vatrogasce ili policiju? Golubi pismonoše? Toki-vokiji? Telegram? Dimni signali? Dovoljno si pametan da znaš da ništa nije 100% zagarantirano i da internet i telekomunikacije nemaju alternativu. Lupetaš o tom FM radiju cijelo vrijeme, čitaš li ti što pišeš?

 

Da, svaka članica EU mora imati taj sustav, a imaju ga i mnoge ne-članice EU. Ne moram googleati jer to znam odavno.

 Bitango, neke stvari ćeš shvatiti kada se tebi dogode. A možda i nećeš.

 

Sada pogledaj mobitel, možda ti je stigao kakav SMS.

 

Usput, slušam radio dok ovo pišem.

13 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

U mojem slučaju, niti tjedan dana ne pomaže! 

Kod mene mogu svijet izgubiti ja o tome neću najvjerojatnije biti obaviješten! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Brijem da u EU znaju nešto što mi ne znamo. Brijem da oštre vrhove nuklearnih kurčića. Brijem da se skupina (EU) debilčića napalila na Ruse - do te mjere da im se više ni ne spušta. Brijem da smo najebali.
 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
ZViZ kaže...
Brijem da u EU znaju nešto što mi ne znamo. Brijem da oštre vrhove nuklearnih kurčića. Brijem da se skupina (EU) debilčića napalila na Ruse - do te mjere da im se više ni ne spušta. Brijem da smo najebali.

Nije sve teorija zavjere.

 

Obaveza za ovaj sustav datira iz 2014. ili ako ćeš gledati početke pravne osnove i zakona, 06/2002. a sama ideja da bi to EU trebala imati uređeno i na razini unije je iz 1999. Po običaju, Hrvatistan kasni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 20:57 (Nuclear_Phoenix).
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Nisi me razuvjerio.
Pače, potvrdio si da od davnina (barem od 1999., ako ne i ranije) kuhaju i šilje kurčiće na Rusiju. Samo, mislim da su se malo zajebali. Ali, otom-potom.
8 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu

 

15 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

Obožavam ovakve teme, uvijek se nađe par kandidata za ignore listu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
ZViZ kaže...
Brijem da u EU znaju nešto što mi ne znamo. Brijem da oštre vrhove nuklearnih kurčića. Brijem da se skupina (EU) debilčića napalila na Ruse - do te mjere da im se više ni ne spušta. Brijem da smo najebali.

 Rusiju će se teško slomiti. Bez sumnje je moguće, ali to ne bi bilo dobro za svijet. Mora postojati konkurencija - Kina i Rusija. Ne mogu Ameri raditi što hoće dovijeka. Nitko ne može.

10 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Izzy kaže...

 Rusiju će se teško slomiti. Bez sumnje je moguće, ali to ne bi bilo dobro za svijet. Mora postojati konkurencija - Kina i Rusija. Ne mogu Ameri raditi što hoće dovijeka. Nitko ne može.

 Znači okej je za svijet imati imperijalističku genocidnu silu kao protutežu? Nekog tko ne priznaje pola europskih naroda i misle da bi svi oni trebali živjeti u kaljuži u kakvoj oni žive pod njihovom čizmom? Ili komunjare za koje si samo radilica?

 

To je dobro za svijet?? Prekrasan svijet ti zamišljaš. 1000x bi radije da mi je amer policajac nego rus ili kinez.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu

joj daj nemoj... genocidnu? tu Ukrajinsku propagandu koju rasplesani Židovčić gura su svi odavno pročitali...

 

ako želiš genocidnu, pogledaj podatke o stanovništvu Irske do 1830 i sada, pa usporedi i Ukrajinu te mračne 1933 i sada (do pred ovog glupog i nepotrebnog rata)..

 

 i usput daj mi etnicitet glavnih baja te 1933 u CCCPu i Ukrajinskoj SFR (kompartijce)...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Entry Point kaže...
Izzy kaže...

 Rusiju će se teško slomiti. Bez sumnje je moguće, ali to ne bi bilo dobro za svijet. Mora postojati konkurencija - Kina i Rusija. Ne mogu Ameri raditi što hoće dovijeka. Nitko ne može.

 Znači okej je za svijet imati imperijalističku genocidnu silu kao protutežu? Nekog tko ne priznaje pola europskih naroda i misle da bi svi oni trebali živjeti u kaljuži u kakvoj oni žive pod njihovom čizmom? Ili komunjare za koje si samo radilica?

 

To je dobro za svijet?? Prekrasan svijet ti zamišljaš. 1000x bi radije da mi je amer policajac nego rus ili kinez.

 Bitan je balans. Ne može jedna država imati svu moć. I ne može se očekivati da će svaka država biti američki poslušnik. A i zašto bi? 

Ionako se države na vrhu tj. čelu svijeta smjenjuju periodički. Sada smo došli do razdoblja kada će vjerojatno doći do te smjene. Milom (dogovorima) ili silom. A sila je na žalost vjerojatniji put kojim će se ići.

 

Uzmi primjer Rusije, još uvijek velesile - što bi trebali Rusi? Pustiti da im se "igra u dvorištu"? A velesili susjedne države jesu dvorište. Svidjelo se tebi ili ne ili bilo kome drugome. I Kini i SAD-u,koje se trenutno bore za mjesto supersile, također njihovo susjedstvo je njihovo "dvorište" tj. interesna sfera. Amerikancima doduše je to skoro cijeli svijet. Od WW2 je tako. Tako se ponašaju... Države teže rastu i utjecaju i kada jednom postignu nadmoć, to stanje nastoje pod svaku cijenu zadržati. To sada čini SAD.

10 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Stric_Jura kaže...

joj daj nemoj... genocidnu? tu Ukrajinsku propagandu koju rasplesani Židovčić gura su svi odavno pročitali...

 

ako želiš genocidnu, pogledaj podatke o stanovništvu Irske do 1830 i sada, pa usporedi i Ukrajinu te mračne 1933 i sada (do pred ovog glupog i nepotrebnog rata)..

 

 i usput daj mi etnicitet glavnih baja te 1933 u CCCPu i Ukrajinskoj SFR (kompartijce)...

 Da genocidnu. Jel ti imaš oči? Ne vjeruješ da ubijaju i teroriziraju civile? Ali dobro, vidim da razgovaram sa antisemitom, ljubiteljom ruskog sveta i mentaliteta tako da je ova rasprava besmislena i završava.

 

p.s. The whataboutisme iz tvoje omiljene ruske škole možeš nekom drugom prodavat.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Izzy kaže...

 Bitan je balans. Ne može jedna država imati svu moć. I ne može se očekivati da će svaka država biti američki poslušnik. A i zašto bi? 

Ionako se države na vrhu tj. čelu svijeta smjenjuju periodički. Sada smo došli do razdoblja kada će vjerojatno doći do te smjene. Milom (dogovorima) ili silom. A sila je na žalost vjerojatniji put kojim će se ići.

 

Uzmi primjer Rusije, još uvijek velesile - što bi trebali Rusi? Pustiti da im se "igra u dvorištu"? A velesili susjedne države jesu dvorište. Svidjelo se tebi ili ne ili bilo kome drugome. I Kini i SAD-u,koje se trenutno bore za mjesto supersile, također njihovo susjedstvo je njihovo "dvorište" tj. interesna sfera. Amerikancima doduše je to skoro cijeli svijet. Od WW2 je tako. Tako se ponašaju... Države teže rastu i utjecaju i kada jednom postignu nadmoć, to stanje nastoje pod svaku cijenu zadržati. To sada čini SAD.

 Nema to toliko veze s Amerikom, koliko s mokrim snovima jednog malog luđaka koji sanja o imperijama, i koji bi izbrisao čitave nacije s lica zemlje. Ukrajina nije bila ni blizu NATO-a ni EU, a ni to što rade rusi nema nikakvog opravdanja u ni jednoj knjizi. Kao ni za što su amerikanci radili da se razumijemo.

Nadglednik dina
15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu

Nema opravdanja, istina. Agresori su bez sumnje. Ono što ja vidim i želim istaknuti je siguran nastavak borbe Rusije i neće odustati. Rat je uz njihovu granicu, a i prelijeva se lagano. Neće se predati, nerealno je očekivati da će samo tako Rusi odustati. To će Rusiju dodatno motivirati da se bori, a imaju ogromne resurse za nastavak borbe. Donekle u ljudstvu, ali najviše u sirovinama. Tu imaju strahovito velik potencijal. Sad, tko zna koliko im Kina pomaže, ali kineska pomoć bi se lako mogla intezivirati ako stvari krenu ozbiljno loše po Rusiju. I ne govorimo još o potpunom mobiliziranju države, građana i pokretanje ratne proizvodnje (za Rusiju govorim). Ali iskreno, dojma sam da će to biti neizbježno ako Zapad nastavi opskrbljivati Ukrajinu oružjem. Niti jedna strana neće odustati.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Entry Point kaže...

 1000x bi radije da mi je amer policajac nego rus ili kinez.

 Izbaci ovog u sredini. Ostat će ti prvi i treći. Između njih se zapravo vode razne bitke, najmanje one oružjem.

14 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Entry Point kaže...
Stric_Jura kaže...

joj daj nemoj... genocidnu? tu Ukrajinsku propagandu koju rasplesani Židovčić gura su svi odavno pročitali...

 

ako želiš genocidnu, pogledaj podatke o stanovništvu Irske do 1830 i sada, pa usporedi i Ukrajinu te mračne 1933 i sada (do pred ovog glupog i nepotrebnog rata)..

 

 i usput daj mi etnicitet glavnih baja te 1933 u CCCPu i Ukrajinskoj SFR (kompartijce)...

 Da genocidnu. Jel ti imaš oči? Ne vjeruješ da ubijaju i teroriziraju civile? Ali dobro, vidim da razgovaram sa antisemitom, ljubiteljom ruskog sveta i mentaliteta tako da je ova rasprava besmislena i završava.

 

p.s. The whataboutisme iz tvoje omiljene ruske škole možeš nekom drugom prodavat.

daj popis da osudimo Putina na prženje jaja zbog ubojstva 50-ero djece, samo te pitam što s onih 151 djetetom do ruske agresije koja su pobijena u Donbasu?

 

ili da stavimo tu genocidnost do kraja, u 10x većoj Ukrajini je koliko ? 200 djece poginulo (najveći zločin), odi si do Sl. Broda i pogledaj, 404 mrtve djece u Hrvatskoj (10x manja), samo u Sarajevu preko 1300 mrtve djece...

 

i već nam se i Biden priprema blagosloviti pičkoustog za novog gazdu Balkana, jer kad jednom Srbi pristanu na američku igru, oni su gazde, pa će me takvi kao ti uvjeravati da se Škabrnja i Vukovar nisu dogodili...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 20:15 (Stric_Jura).
8 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Entry Point kaže...

 Da genocidnu. Jel ti imaš oči? Ne vjeruješ da ubijaju i teroriziraju civile? Ali dobro, vidim da razgovaram sa antisemitom, ljubiteljom ruskog sveta i mentaliteta tako da je ova rasprava besmislena i završava.

 

p.s. The whataboutisme iz tvoje omiljene ruske škole možeš nekom drugom prodavat.

 Kažu zapadni mediji da je među poginulima u ukrajini 80% vojnika, 20% civila. U američkim ciljanim egzekucijama terorista uspješnost je 20%, 80% ubijenih su civili. Brojka ubijenih je otprilike kao u Ukrajini. Ali, budeš konzistentan, nazoveš ih "minimalne kolateralne žrtve", pali u ime "molekula slobode" - i sve je ok.

 

 

Ja rekoh
4 godine
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Da pohvalim sustav, ujutro mi došla poruka uzbunjivanja...ne znam tko je pisao software i otkud im informacija da je engleski moj drugi, a njemački treći jezik, ali dobio sam miješano englesko-njemačku poruku da se uzbudim!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice