Horizon: Forbidden West

poruka: 339
|
čitano: 149.283
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...
gamex1423 kaže...

Prije zadnjeg update nisam imao skoro nikakvih bugova, osim nekih sitnica koje nisu vrijedne spomena.

Jucer uradim update i sad mi igra u groznom stanju, trepere boje, ljudi u zraku, alloy prolijece kroz stvari (odjednom je baci u borbi), blokira mi penjanje, negdje gdje se moze penjati sada nece nikako i sad mi se cak pojavio ovaj bug sa fireglam gdje su se svi vratili na mapi iako su zavrseni....

 

Meni je s druge strane "shimmering" još više izražen. Ne mogu reći da sam oduševljen u kojem stanju su izbacili igru. Nikada nisam doživio da je Sony 1st party ekskluziva izašla s tolikom količinom bugova. Već razmišljam da pređem na Elden Ring i to igram neko vrijeme dok Guerilla ne riješi Horizon.

 

Nisam vidio ružniji performance mod (sa aspekta oštrine slike) od ovoga u Horizon FW - 1800p checkerboarding je promašaj, bilo bi bolje da koriste dinamičnu rezoluciju. S druge strane resolution mod je zaključan na 30 FPS-a koji očajno izgledaju na OLED-u, a 40 FPS mod vjerojatno nije niti u planu.

 

Moram priznati da mi je splasnulo oduševljenje igrom konto svih ovih problema.

 

 

 Meni na 30fps izgleda vise nego dobro,u rangu Spidermana,GOW itd u 30fps...ta vrsta prikaza.

Ali opet gledao sam na YT prikaz na 30fps i ekipa ima izrazen judder tako da uistinu ne kuzim zasto netko ima judder a netko ne.

Mozda ljudi promjene neke postavke,mozda nisu kalibrirali HGIG pa i to utjece na procesiranje HDRa...mozda ovo mozda ono,svasta moze bit.

 

Potpisujem. Meni savršeno u 30 fpsa.Također OLED i 30 fpsa. OLED  podešen prema preporukama Vincenta Teoha. 

Gledam kako većina piše da im je na OLEUD 30 fps očajno i neprihvatljivo a meni izgleda odlično i neobično igrivo u 30fps. Prebacim na 60 i tamo grozan shimmering i pretjerana oštrina na rubovima vegetacije. 

Prebacim na Division (1) i WWZ i tamo je upravo grozno loše zbog 30fpsa, vrlo  neugodno. Vratim na HFW i sasvim drugačiji dojam. Definitivno nije isto svakih 30 fpsa. Naravno da preferiram gdje god je moguće ali u HFW na performance modeu mi je to treperenje vegetacije užasno neugodno. Inače mi sve druge igre puno ugodnije u performance modeu, zato me i iznenadilo kako je kod Horizona obratno. Barem meni. Srećom nisam naišao na neke bugove do sada, možda zato što nisam daleko došao u igri - otprilike 10h tek igrao. Zasad zanimljiva,odlična i prelijepa igra, istraživanje je rewarding - topla preporuka.

Baš me zanima jel ovo sa dojmom o resolution vs performance to nešto subjektivno ili ovisi o TVu i postavkama.

 

 

6 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
greysaint0 kaže...

 

Iskreno, ono što je apsolutno rasturilo ovu igru u svim pogledima je kompletni fokus na razvoj za PS4. Vidi se to po "sporim" loading screenovima (makar traju par sekundi, u većini crossgen igara koje su dobile dediciranu PS5 verziju ih uopće nema) 

 Prvi put čujem da netko loading ove igre zove 'sporim'. Uključio sam ono usporavanje loadinga da mogu hint barem jedan pročitati haha. Igra je open world i ima ogroman broj asseta za učitati tako da mi je neobično da netko to zove sporim, teško da može brže od ovoga na tom hardwareu.

 

greysaint0 kaže...

Tužno je i to da igra uopće ne koristi ray tracing (čija bi prisutnost bila opravdanje za rušenje rezolucije) a ozbiljno su degradirali rezoluciju slika koja je najvažniji faktor za opći dojam.

Raytracing na ovoj generaciji konzola u open world igri? Mislim da bi to imalo vrlo negativan utjecaj na performanse i pozdravljam što to nisu implementirali za razliku od mnogih drugih koji jesu samo zato jer je popularno. Sjajno i atmosferično osvjetljenje se može napraviti i bez raytracinga da igra izgleda u konačnici puno ljepše a ne da se mora druge vizualije okljaštriti zbog RT. Bolje to nego da hardware koji je preslab za to da se muči s raytracingom nauštrb općeg izgleda asseta i performansi.

Mislim da je rezolucija slike daleko od toga da bude najvažniji faktor za opći dojam.

 

greysaint0 kaže...

 

Sve u svemu, veliki plus za priču koju su zaista nastavili na fantastičan način, isto tako veliki plusevi za dizajn svijeta, nove mašine, fantastično detaljno napravljene likove i njihove facijalne animacije koje vjerno prenose osjećaje, kao i za općeniti gameplay. No sa tehničkog aspekta igra ima velikih problema kako u prezentaciji, tako i u količini bugova i finalni dojam nije bajan. Da sam profi recenzent rekao bi da je ovo 8/10 igra. Da se popegla sve sa tehničkog aspekta (makar 1800p checkerboarding ostaje, to se sigurno neće mijenjati), rekao bi da je 9.5/10 igra. 

Kad bi meni bio takav dojam o 30fpsa, i da moram igrati zbog toga u 60 koji meni isto izgleda jako neugodno mislim da bih je ostavio po strani i čekao da porješavaju bugove i probleme s vizualijama.

HDR mi je zasad odličan ali malo sam igrao, nadam se da mi neće pokvariti dojam kao tebi kasnije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 13:22 (Maat).
12 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Maat kaže...

 Prvi put čujem da netko loading ove igre zove 'sporim'. Uključio sam ono usporavanje loadinga da mogu hint barem jedan pročitati haha. Igra je open world i ima ogroman broj asseta za učitati tako da mi je neobično da netko to zove sporim, teško da može brže od ovoga na tom hardwareu.

 

 

Raytracing na ovoj generaciji konzola u open world igri? Mislim da bi to imalo vrlo negativan utjecaj na performanse i pozdravljam što to nisu implementirali za razliku od mnogih drugih koji jesu samo zato jer je popularno. Sjajno i atmosferično osvjetljenje se može napraviti i bez raytracinga da igra izgleda u konačnici puno ljepše a ne da se mora druge vizualije okljaštriti zbog RT. Bolje to nego da hardware koji je preslab za to da se muči s raytracingom nauštrb općeg izgleda asseta i performansi.

Mislim da je rezolucija slike daleko od toga da bude najvažniji faktor za opći dojam.

 

 

 

A gle, kad se navikneš da doslovce nema loadinga, i ovih nekoliko sekundi se moraš zapitati zašto uopće postoji. Znam da je sitnica i da blesavo zvuči ali realno, igra miriši na sve strane da ne utilizira SSD kako spada. Masovni pop-in je najbolji dokaz za to. Rekao bi da Guerilla nije pretjerno dobro optimizirala PS5 verziju. Kad pogledaš Ghost of Tsushima koji doslovce nema loadinga a radi se isto tako o open world igri koja, u nekim segmentima, posjeduje još veći nivo detalja od HFW, onda je očito da to može i puno bolje.

 

Što se tiče ray tracinga u open worldu, imaš Spiderman Remastered i Miles Morales koji oboje nude Resolution i Performance modove sa RT a nude velike otvorene svjetova. Dodatni primjer je i novi Ratchet&Clank. 

 

Što se tiče rezolucije slike, kad igraš na velikom ekranu, ista jako dolazi do izražaja. Ja sjedim na cca. 280 cm od 65" ekrana i kad se igra vrti u nižim rezolucijama to mi je instantno vidljivo. A vezano za OLED i 30 FPS-a, opće je poznato da je to loša kombinacija zbog ultra niskog pixel response time-a. Nekome možda to i ne smeta, ali kad gledam 30 FPS-a content na ovom običnom ekranu od laptopa na kojem pišem ovaj post (koji vjerojatno ima ogroman pixel response time), izgleda mi super. Na OLED-u je katastrofa. I to nema veze s time da li je ekran postavljen po postavkama od Vincenta Teoha ili da li je kalibriran nego je to jednostavno priroda OLED panela. Jedini način da se tome doskoči je da izbacim TV iz Game Optimizer moda, uguram ga u kakav filmski mod i uključim interpolaciju - ali onda dižem input lag doslovce 15x.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 14:07 (greysaint0).
15 godina
offline
Horizon: Forbidden West

Čudna ekipa posvuda, igraju i dalje u 30FPSa i još pale usporavanje loadinga :-)

Ali ok, kako samo uvijek govorio, opcije opcije opcije, pa će si svatko složit kako mu odgovara.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Horizon: Forbidden West

Horizon Forbidden West HDR Settings - 4 Things Guerrilla Games Didn't Tell YOU

 

 

 

Igram na LCD TV-u i slika na resolution mode u HDR sa defaultnim postavkama izgleda odlicno. Nemam ovih problema sto on navodi u videima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 14:53 (gamex1423).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Bitanga kaže...

Čudna ekipa posvuda, igraju i dalje u 30FPSa i još pale usporavanje loadinga :-)

Ali ok, kako samo uvijek govorio, opcije opcije opcije, pa će si svatko složit kako mu odgovara.

 Rado bih igrao u 60fps da ne izgleda ocajno ovo treperenjen zbog rezolucije. Samo zbog tog biram 30fps i iskreno nemam problem kada se naviknem, ali svakako da bih odabrao 60fps samo da nije ovog problema koji sam naveo.

15 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
gamex1423 kaže...
Bitanga kaže...

Čudna ekipa posvuda, igraju i dalje u 30FPSa i još pale usporavanje loadinga :-)

Ali ok, kako samo uvijek govorio, opcije opcije opcije, pa će si svatko složit kako mu odgovara.

 Rado bih igrao u 60fps da ne izgleda ocajno ovo treperenjen zbog rezolucije. Samo zbog tog biram 30fps i iskreno nemam problem kada se naviknem, ali svakako da bih odabrao 60fps samo da nije ovog problema koji sam naveo.

 

Manje mi je to očajno koliko je 30 FPSa očajno.

Ne znam, mene pak to ne smeta, valjda sam dovoljno ćorav pa ni ne primjećujem. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Pun k ljudi se žali na očajnu grafiku u performance modu a ja iskreno ne kužim. Ok, vidi se da je manja rezolucija ali igra i dalje izgleda super. Na OLEDu mi je Horizon u 30 fpsa neigriv. Na starom TVu sam još nekako i mogao ali na OLED ekranima 30 fps je baš preloše.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West

Takodjer i meni na 65OLED706 Philipsu izgleda očajno na 30 fps-a na 60 fps-a radi ok.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Koji je razlog da 30fpsa na oledu izgleda tako lose? Legit pitanje. Mislim, dosta igara je do jucer bilo iskljucivo na 30fpsa za vrijeme PS4 ere, a LG Oledi su vec popularni nekoliko godina.
PeTak
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Horizon: Forbidden West
IvanDado kaže...
Koji je razlog da 30fpsa na oledu izgleda tako lose? Legit pitanje. Mislim, dosta igara je do jucer bilo iskljucivo na 30fpsa za vrijeme PS4 ere, a LG Oledi su vec popularni nekoliko godina.

 Vec je komentarisano na PS5 temi i imaju strucni videi o tom. Valjda se radi o odzivu pa 30fps izgleda losije na OLED nego na LCD.

14 godina
offline
Horizon: Forbidden West

Nije samo na oled-ima 30fps ocajno, igram na lcd sonyju xe9005 i oči počinju boljeti nakon par minuta od trokiranja, pogotovo kad je recimo veći horizont u igri i kad vrtiš kameru kod toga. Očito frame pada i ispod 25 na trenutke. Dok performance izgleda jebeno dobro u 60fps uz prihvatljivo smanjenu kolicinu detalja i igra izgleda super. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Horizon: Forbidden West
dalja46 kaže...

Nije samo na oled-ima 30fps ocajno, igram na lcd sonyju xe9005 i oči počinju boljeti nakon par minuta od trokiranja, pogotovo kad je recimo veći horizont u igri i kad vrtiš kameru kod toga. Očito frame pada i ispod 25 na trenutke. Dok performance izgleda jebeno dobro u 60fps uz prihvatljivo smanjenu kolicinu detalja i igra izgleda super. 

 Pa onda je vise subjektivno. Mene oci zabole od treperenja svega na 60fps dok mi 30fps igram i nikad se vise i ne sjetim da je 30fps, sve super nista mi ne zasmeta. Nisam primjetio padove a niti vidio na testovima. A bas imam problema sa ocima jer puno vremena provodim za monitorima pa me znaju zasvrbiti, glava da me zaboli i slicno. Npr. na AC Valhalli me od 30fps bas glava zaboli, cim sam presao na 60fps sve super, dok u ovoj igri igram na 30 i apsolutno nikakvih poteskoca.

Problem je kad 30fps ima los frame pacing i kada doda input lag. Cyberpunk 2077 na 30fps ima bas osjetan input lag i tu mi je vec nemoguce igrati tako.

P.S. Ovo za 30fps na OLED je svakako tu bez obzira na igru i gore je 30fps na OLED nego na LCD, bar tako strucnjaci kazu a i ono sto prikazuju kao primjere.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 16:11 (gamex1423).
12 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
IvanDado kaže...
Koji je razlog da 30fpsa na oledu izgleda tako lose? Legit pitanje. Mislim, dosta igara je do jucer bilo iskljucivo na 30fpsa za vrijeme PS4 ere, a LG Oledi su vec popularni nekoliko godina.

 

Postoji nešto što se zove pixel response time - vrijeme koje je potrebno da pixel na TV-u promijeni boju. Što je pixel response time viši, to je vidljivija pojava ghostinga (zamuljanog prikaza slike na ekranu kod brzih pokreta).

 

OLED ekrani imaju gotovo instantni pixel response time. Primjerice dosta popularni modeli od LG-a kao što su A1, B1, C1 i G1 imaju 80% response time oko 0,2 ms dok je 100% response time oko 2-3 ms.

 

Takvo što spriječava pojavu ikakvog ghostinga, međutim niti taj ghosting nije bez svojih čari - određena manja količina ghostinga stvara dojam da niži framerate, kao što je 30 FPS-a, izgleda "glađe" nego na ekranu na kojem nema te pojave.

 

LED TV-i svih vrsta imaju daleko viši pixel response time, obično je za bolje LED TV-e to oko 3 ms za 80% i 10-12 ms za 100% promjenu boje. Kao što vidiš, to znači da je LED TV cca. 15 puta sporiji u 80% tranziciji i 4-5 puta sporiji u 100% tranziciji.

 

Tu možeš naći vrijednosti pixel response time-a za većinu popularnijih TV-a:

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

Zato će čak i "jeftini" LED TV bolje prikazivati low framerate content u odnosu na skupi OLED.

 

Kao što sam već napisao u PS5 temi, 30 FPS-a bi trebalo poslati u ropotarnicu povijesti i fokusirati se na:

 

1. 40 FPS-a za 120 Hz panele.

2. Otključani framerate limiter za VRR televizore.

3. Lockanih 60 FPS-a.

 

Svaka igra bi trebala imati te 3 opcije. Udio OLED TV-a rapidno raste na tržištu dok je udio LED TV-a u padu. OLED je nekad bio isključivo premium TV a sada se već nalazi u srednjem segmentu, te je na dobrom putu da kroz 1-2 godine ode čak i u budget segment. S obzirom na to, kako vrijeme ide dalje, 30 FPS-a content će postati sve neprihvatljiviji za gledanje.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Ne mogu se sjetiti da li si se ti javio isto u temi za odabir televizora kod mojeg pitanja dal 60hz tv ima smisla kdo VRRa. Jos uvijek ne mogu to skopcat do kraja...
PeTak
5 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West

Išao sam se malo poigrati i ugasio motion blur i sad mi je fenomenalna slika na OLED-u u 30 fps-a

15 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
greysaint0 kaže...
IvanDado kaže...
Koji je razlog da 30fpsa na oledu izgleda tako lose? Legit pitanje. Mislim, dosta igara je do jucer bilo iskljucivo na 30fpsa za vrijeme PS4 ere, a LG Oledi su vec popularni nekoliko godina.

 

Postoji nešto što se zove pixel response time - vrijeme koje je potrebno da pixel na TV-u promijeni boju. Što je pixel response time viši, to je vidljivija pojava ghostinga (zamuljanog prikaza slike na ekranu kod brzih pokreta).

 

OLED ekrani imaju gotovo instantni pixel response time. Primjerice dosta popularni modeli od LG-a kao što su A1, B1, C1 i G1 imaju 80% response time oko 0,2 ms dok je 100% response time oko 2-3 ms.

 

Takvo što spriječava pojavu ikakvog ghostinga, međutim niti taj ghosting nije bez svojih čari - određena manja količina ghostinga stvara dojam da niži framerate, kao što je 30 FPS-a, izgleda "glađe" nego na ekranu na kojem nema te pojave.

 

LED TV-i svih vrsta imaju daleko viši pixel response time, obično je za bolje LED TV-e to oko 3 ms za 80% i 10-12 ms za 100% promjenu boje. Kao što vidiš, to znači da je LED TV cca. 15 puta sporiji u 80% tranziciji i 4-5 puta sporiji u 100% tranziciji.

 

Tu možeš naći vrijednosti pixel response time-a za većinu popularnijih TV-a:

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

Zato će čak i "jeftini" LED TV bolje prikazivati low framerate content u odnosu na skupi OLED.

 

Kao što sam već napisao u PS5 temi, 30 FPS-a bi trebalo poslati u ropotarnicu povijesti i fokusirati se na:

 

1. 40 FPS-a za 120 Hz panele.

2. Otključani framerate limiter za VRR televizore.

3. Lockanih 60 FPS-a.

 

Svaka igra bi trebala imati te 3 opcije. Udio OLED TV-a rapidno raste na tržištu dok je udio LED TV-a u padu. OLED je nekad bio isključivo premium TV a sada se već nalazi u srednjem segmentu, te je na dobrom putu da kroz 1-2 godine ode čak i u budget segment. S obzirom na to, kako vrijeme ide dalje, 30 FPS-a content će postati sve neprihvatljiviji za gledanje.

 

Vjerujem i da rezolucija igra ulogu u tome također. Nije isto 30 FPSa u 1080p, 1440p, 1800p kako je bilo uglavnom na PS4 Pro ili 2160p nativno.

Sve ove manje rezolucije unose zamućenje u prikaz koje također kompenzira pokrete. 

 

Blackcastle kaže...

Išao sam se malo poigrati i ugasio motion blur i sad mi je fenomenalna slika na OLED-u u 30 fps-a

 

Ja sam ga odmah ugasio i svejedno mi je to neigrivo. Motion blur gasim odmah u svim igrama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Bitanga kaže...
greysaint0 kaže...
IvanDado kaže...
Koji je razlog da 30fpsa na oledu izgleda tako lose? Legit pitanje. Mislim, dosta igara je do jucer bilo iskljucivo na 30fpsa za vrijeme PS4 ere, a LG Oledi su vec popularni nekoliko godina.

 

Postoji nešto što se zove pixel response time - vrijeme koje je potrebno da pixel na TV-u promijeni boju. Što je pixel response time viši, to je vidljivija pojava ghostinga (zamuljanog prikaza slike na ekranu kod brzih pokreta).

 

OLED ekrani imaju gotovo instantni pixel response time. Primjerice dosta popularni modeli od LG-a kao što su A1, B1, C1 i G1 imaju 80% response time oko 0,2 ms dok je 100% response time oko 2-3 ms.

 

Takvo što spriječava pojavu ikakvog ghostinga, međutim niti taj ghosting nije bez svojih čari - određena manja količina ghostinga stvara dojam da niži framerate, kao što je 30 FPS-a, izgleda "glađe" nego na ekranu na kojem nema te pojave.

 

LED TV-i svih vrsta imaju daleko viši pixel response time, obično je za bolje LED TV-e to oko 3 ms za 80% i 10-12 ms za 100% promjenu boje. Kao što vidiš, to znači da je LED TV cca. 15 puta sporiji u 80% tranziciji i 4-5 puta sporiji u 100% tranziciji.

 

Tu možeš naći vrijednosti pixel response time-a za većinu popularnijih TV-a:

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

Zato će čak i "jeftini" LED TV bolje prikazivati low framerate content u odnosu na skupi OLED.

 

Kao što sam već napisao u PS5 temi, 30 FPS-a bi trebalo poslati u ropotarnicu povijesti i fokusirati se na:

 

1. 40 FPS-a za 120 Hz panele.

2. Otključani framerate limiter za VRR televizore.

3. Lockanih 60 FPS-a.

 

Svaka igra bi trebala imati te 3 opcije. Udio OLED TV-a rapidno raste na tržištu dok je udio LED TV-a u padu. OLED je nekad bio isključivo premium TV a sada se već nalazi u srednjem segmentu, te je na dobrom putu da kroz 1-2 godine ode čak i u budget segment. S obzirom na to, kako vrijeme ide dalje, 30 FPS-a content će postati sve neprihvatljiviji za gledanje.

 

Vjerujem i da rezolucija igra ulogu u tome također. Nije isto 30 FPSa u 1080p, 1440p, 1800p kako je bilo uglavnom na PS4 Pro ili 2160p nativno.

Sve ove manje rezolucije unose zamućenje u prikaz koje također kompenzira pokrete. 

 

Blackcastle kaže...

Išao sam se malo poigrati i ugasio motion blur i sad mi je fenomenalna slika na OLED-u u 30 fps-a

 

Ja sam ga odmah ugasio i svejedno mi je to neigrivo. Motion blur gasim odmah u svim igrama.

 I ja isto. Baš u svakoj koja to ima.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
IvanDado kaže...
Ne mogu se sjetiti da li si se ti javio isto u temi za odabir televizora kod mojeg pitanja dal 60hz tv ima smisla kdo VRRa. Jos uvijek ne mogu to skopcat do kraja...

 

Osobno bi ti preporučio da ti VRR ne bude bitan faktor ako kupuješ 60 Hz TV. Raspon je jako ograničen (48-60 Hz) i lako bi se moglo dogoditi da ti svako malo framerate izlazi iz tog raspona. Pogledaj samo Elden Ring - framerate na Xboxu je 40-55 FPS-a. Već tu bi imao tearing na sve strane.

 

Po meni jedini VRR TV koji se isplati kupovati je onaj koji ima 20-120Hz raspon. To će ti pokriti apsolutno sve slučajeve framerate-a na konzoli (a i većinu na PC-u).

 

Isprike na off-topicu ali mislio sam da bi možda i nekima drugima ovaj info dobro došao.

15 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
greysaint0 kaže...
IvanDado kaže...
Ne mogu se sjetiti da li si se ti javio isto u temi za odabir televizora kod mojeg pitanja dal 60hz tv ima smisla kdo VRRa. Jos uvijek ne mogu to skopcat do kraja...

 

Osobno bi ti preporučio da ti VRR ne bude bitan faktor ako kupuješ 60 Hz TV. Raspon je jako ograničen (48-60 Hz) i lako bi se moglo dogoditi da ti svako malo framerate izlazi iz tog raspona. Pogledaj samo Elden Ring - framerate na Xboxu je 40-55 FPS-a. Već tu bi imao tearing na sve strane.

 

Po meni jedini VRR TV koji se isplati kupovati je onaj koji ima 20-120Hz raspon. To će ti pokriti apsolutno sve slučajeve framerate-a na konzoli (a i većinu na PC-u).

 

Isprike na off-topicu ali mislio sam da bi možda i nekima drugima ovaj info dobro došao.

 

Još nisam vidio igru na konzoli s tearingom tako da to jedino za PC ima smisla.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Tearing bi mogao dogadati kod bilo koje igre sa otkljucanim framerate limiterom.

Uz to, VRR ne sluzi samo kao mehanizam za vertikalnu sinkronizaciju nego i da cijelo iskustvo varijabilnog frameratea izgleda “glade”.

Volio bih probati upravo Horizon FW sa VRR-om da vidim da li je taj nesretni judder u 30 FPS-a ista manje primjetan. Sumnjam ali tko zna. Nikad nisam vidio VRR uzivo u akciji (i necu dok ga gospoda iz Sonya ne donesu na PS5 konacno).

P.s. Far Cry 6 ti pati od screen tearinga na PS5. Ne znam da li je to patchirano u meduvremenu. Da je Sony donio VRR (kao sto je odavno trebao), ljudi sa boljim TV-ima barem ne bi imali taj problem.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 21:53 (greysaint0).
5 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West

Završio igru i moram reći da me već dugo neka igra nije držala kao ova.Iako mi prvi naslov i nije bio top ova je i više od toga.Počeo igrati Elden Rings i nije me se dojmio početak a mislim ni igra...

11 godina
offline
Horizon: Forbidden West

Probao Vincentovu postavku sa -8 i nakon pola sata vratio na staro,jednostavno mi ne pase koliko mi pase defoltna postavka,barem na G1.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
greysaint0 kaže...
Tearing bi mogao dogadati kod bilo koje igre sa otkljucanim framerate limiterom.

Uz to, VRR ne sluzi samo kao mehanizam za vertikalnu sinkronizaciju nego i da cijelo iskustvo varijabilnog frameratea izgleda “glade”.

Volio bih probati upravo Horizon FW sa VRR-om da vidim da li je taj nesretni judder u 30 FPS-a ista manje primjetan. Sumnjam ali tko zna. Nikad nisam vidio VRR uzivo u akciji (i necu dok ga gospoda iz Sonya ne donesu na PS5 konacno).

P.s. Far Cry 6 ti pati od screen tearinga na PS5. Ne znam da li je to patchirano u meduvremenu. Da je Sony donio VRR (kao sto je odavno trebao), ljudi sa boljim TV-ima barem ne bi imali taj problem.

 

Moguće, al ja kažem da nisam vidio jer su igre optimirane tako.

Na PCu je svaka igra sa tearingom ako nemaš freesync/gsync ili ne koristiš v-sync. I to je instant vidljivo. Na playki se ne sjećam u kojoj igri sam vidio tearing na bilo kojem TVu. Zato kažem niti nema potrebe za VRR TVima još neko vrijeme čak i kad se pojavi podrška. Jer će igre i dalje biti dobro optimirane. Eventualno za neke multiplayer pucačine pa da se može unlockat framerate.

 

Npr, u nekim igrama i sa g-sync monitorom imam tearing, jer nemaju FPS limiter i zato što imam isključen v-sync.

Npr, Forza Horizon, igra leti na 130 FPSa, upalim mapu i skoči na 200+ FPSa i onda kako pomičem mapu slika se trga. Trebao bih uključit v-sync, al neću.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 23:47 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Blackcastle kaže...

Završio igru i moram reći da me već dugo neka igra nije držala kao ova.Iako mi prvi naslov i nije bio top ova je i više od toga.Počeo igrati Elden Rings i nije me se dojmio početak a mislim ni igra...

 Ja na 12% i preko 20h igre. Al prelazim sve i istražujem sve.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
online
Re: Horizon: Forbidden West
x18x05x kaže...
Blackcastle kaže...

Završio igru i moram reći da me već dugo neka igra nije držala kao ova.Iako mi prvi naslov i nije bio top ova je i više od toga.Počeo igrati Elden Rings i nije me se dojmio početak a mislim ni igra...

 Ja na 12% i preko 20h igre. Al prelazim sve i istražujem sve.

 Lol ista stvar i kod mene xd

7 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West

vec zavrsio? ja sam odigrao 13h i tek sam sad usao u forbidden west 

3 godine
neaktivan
offline
Horizon: Forbidden West

Imam oko 45- 50 sati a tek na mozda 35%  Nisam nikad igrao igru ovako da bas sve radim i da mi je stalno zabavno i zanimljivo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Horizon: Forbidden West
gamex1423 kaže...

Imam oko 45- 50 sati a tek na mozda 35%  Nisam nikad igrao igru ovako da bas sve radim i da mi je stalno zabavno i zanimljivo.

 

Da, puno je bolje od prvog dijela koji je isto bio odličan.

Jedino mi ima malo previše onih skillova koje se nikad ne sjetim iskoristiti, na kraju najviše napucavam običnim strijelama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Horizon: Forbidden West
Bitanga kaže...
gamex1423 kaže...

Imam oko 45- 50 sati a tek na mozda 35%  Nisam nikad igrao igru ovako da bas sve radim i da mi je stalno zabavno i zanimljivo.

 

Da, puno je bolje od prvog dijela koji je isto bio odličan.

Jedino mi ima malo previše onih skillova koje se nikad ne sjetim iskoristiti, na kraju najviše napucavam običnim strijelama.

 Dijelim misljenje u vezi obe navedene stvari, s tim da aktivno koristim valor surge jer mi bas pomaze, dok ono L2 + R1 zaboravim i rijetko kad upotrijebim. Oruzje mi je u pocetku bilo problematicno jer ovdje ima puno vise oruzja i raznih kombinacija elemenata, ali sad sam vec sebi nabavio otprilike sve sto mi treba tako da po potrebi sve koristim i mijenjam samo ako nadjem na bolju varijantu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 14:02 (gamex1423).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice