PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.742
|
čitano: 6.901.927
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
tigerija kaže...

Mislim da PS5 izlazi za 4 godine onda. Jer su rekli da će prije izdati sada.

Što je po meni bzvz... Ali eto njima to ide u korist, profit.

Kada su to rekli? nigdje to ne vidim

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
16 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
lovac82 kaže...
Jabulani kaže...

Ne vidim zašto bi gameplay bio gori od ovog, nije to ništa impresivno, jedan Crysis 3 izgleda tako.

Ne mislim bas na gameplay (mehanika, fizika i to) vec vizualno odnosno grafika, nije bas da nije impresivno, pogledaj taj Killzone, reflekcije i osvjetljenje je dosta dobro (pa koja to PC igra je bas usporediva s time), ne mozes bas porediti Crysis 3 sa Killzone-om, Crysis 3 izglleda odlicno ali poredis prakticki "sumu" sa futiristickim gradom, nema bas kruha kod takve usporedbe. Stvar je u tome sto za pola tih igara uopce ne znamo je li izgledaju uopce tako dok igras ili ne, a Watch Dogs je jos igran na PC-u (potvrdeno je).

 

Sjeti se Killzone-a 2, kada su ga najavljivali izgledao je preodlicno ali sama igra je dosta losije izgledala..... onda, Uncharted isto klik, Beyond isto (pogledaj trailere itd i neke snimke gameplay-a), gameplay izgleda losije i mnogo drugih Sony-evih primjera.

 

Mene osobno boli ona stvar za sve to... ovaj put ce PS4, PC itd biti blize CGI-u i to sve kako god okrenes...  ionako ne igram igre opcenito zbog grafike (to mi je zadnje), kako god, uzimam PS4 zbog dobrih feautures-a i dobrih ekskluziva, a i igre ce izgledati odlicno takoder sto je eto, kako ja volim reci, dodatni bonus.

koliko je meni ostalo u pamćenju za unchrted su ovi ND govorili da su morali radi nekih drugih funkcija snizavati grafiku.. primjer je Uncharted 3 i silovanje grafike zbog bezveznog 3D supporta.. i ona je onako dobra grafika spustena ali je opet bila vrhunska... nadam se da vise nece biti tih gluposti sa 3Dom..

Play Hrad Play Cool
11 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

Čuj taj 3d uopće nije bezvezan ja sam igrao tu igru u 3d u stvarno je super odrađeno i igrica odlično izgleda{#}

15 godina
offline
PlayStation 4

But although Sony Computer Entertainment Europe's president and CEO sees the trend towards digital downloads continuing, he still sees a primarily disc-based future for the console.

 

"Clearly, and this applies not just to games but to pretty much every form of entertainment, there is a trend to increased digital consumption, and that is happening now on PS3 and will continue and will probably accelerate on PS4," he told IGN. "But the primary delivery mechanism for the big games on the PS4 platform will continue to be Blu-Ray discs, for the foreseeable future."

What counts as the forseeable future? Five years? "That sort of horizon, yes," Ryan agrees. The reasoning behind this is that PS4 games will take up so much space that in many parts of the world, downloading them just won't be realistic.

 

"For our big first-party games, we’ve encouraged the studios to make as much use of the BD50 [50-gigabyte Blu-Ray drive] as they possibly can – some of these things run to like 45 gigs," he says.

"If you go down to Southern Europe, where we have very big and important businesses, it can take you 3 days over a standard internet connection to download a file of the size, and that’s not fun. There are certain gating factors in terms of internet infrastructure that mandate that the disc-based solution is going to be the primary delivery mechanism for the foreseeable future."

 

Dobro da netko misli i o nama lol.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Killzone Shadow Fall Full Demo Gameplay

 

did i ever tell you the definition of insanity?
 
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

tako mi je svejedno koliko je šta koristio itd...ioanko znam da ću kupit konzolu, specifijakcije mi NIŠTA ne znače :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Koga to intresira na dolnjem linku može nači detaljne informacije, zašto je baš "Jaguar" jezgra ili AMD APU na kraju bio jedino logično rješenje za PS4 hardwer.Sve navedeno u tom spomenutom tekstu, objašnjava tip iz Sony-a koji je bio zadužen za izbor PS4 hardwera i sve vezano oko PS4 tehnikalija.S obzirom da je taj članak malo poduži, ja ču najvažnije djelove okvirno prevest na hrvatski za one koji slabo razumiju engleski jer Google prevod baš i nije najbolje rješenje ko obično.Cool

 

 

Uglavnom od samog početka razvoja PS4, Sony je imao na raspolaganju znatno manje love za hardwer i sve vezano oko toga u odnosu na razvoj prijašnjeg PS3.Tehnikalije koje su bile na PS3 i hardwer, znači kombinacija IBM procesora i posebne grafe ta ideja je odma u početku razvoja PS4 otpala kao mogučnost.

 

Sony je tražio i želio integrirano rješenje, CPU+GPU na jednom posebnom čipu no bilo je vrlo bitno da to na kraju ne košta previše jer su bili ograničeni resursima.Pošto Sony od početka razvoja PS4, uopče nije ponovo namjeravao samostalno integrirati dva odvojena komada hardwera različitih proizvođača kao kod PS3 na kraju je Sony imao samo jedan logičan izbor.Nvidia nije imala ništa šta su oni trebali, isto tako niti Intel oni isto nisu imali ono što je Sony htio i na kraju je izbor pao na jedino rješenje a to je posebno prilagođen AMD APU.

 

Prema prvim planovima za PS4, ispod poklopca trebao je biti 28nm Steamroler Kaveri APU iako bi to bilo skuplje rješenje u praksi.No na kraju Steamroler Kaveri APU je otkazan, za ono razdoblje u kojem je Sony htio složiti PS4 i to rješenje je otpalo.Kaveri APU trebao se proizvoditi na 28nm, kod Globalfoundries a sama proizvodnja je trebala krenut u 4 mjesecu ove godine no to je propalo.Globalfoundries je imao i još ima problema, sa svojom 28nm proizvodnim procesom i eto problema šta sad sa predviđenom Kaveri APU kombinacijom za PS4.

 

Jedini način da Kaveri APU završi u PS4, u predviđeno vrjeme bilo je prilično skupo i zahtjevno prebacivanje Steamroler jezgre i njegove proizvodnje u neku drugu tvornicu.Tu je jedini drugi izbor bio tajvanski TSMC, no Steamroler Kaveri APU kombinacija kao takva kaj se tiče arhitekture i procesa nije baš predviđena za lako prebacivanje u drugu tvornicu.Sve bi to koštalo jako puno love, a na kraju bi znatno probilo rokove u odnosu na Sony PS4 planove i njegov predviđen izlazak.Kad se to sve zbroji i oduzme, Kaveri APU je otpao za PS4 previše dodatnih troškova te uloženog novca i za Sony i AMD oko prebacivanja 28nm Kaveri APU u proizvodnju kod TSMC na 28nm.

 

Sony je na kraju imao samo jedan izbor, zapravo Jaguar jezgra je bila drugi Sony izbor ako bi Kaveri APU proizvodnja zakazala a to se na kraju i dogodilo.S obzirom na razvoj događaja, Sony je na kraju izabrao jedino moguče rješenje a to je posebna Jaguar APU kombinacija.S obzirom da se Jaguar APU ionako  na kraju proizvodi kod TSMC, kao i AMD grafičke kartice nema problema krug se zatvorio PS4 hardwer je konačno odabran i to je to.

 

Jaguar jezgra ili arhitektura je tako dizajnirana, da se vrlo lako može prebacivati između različitih proizvođača procesora ili tvornica kao što su TSMC te Globalfoundries itd.Zapravo Jaguar APU je isto tako bio predviđen, da se proizvodi kod Globalfoundries na 28nm no pošto ta tvornica ima problema sa svojim 28nm proizvodnim procesom došlo je do prebacivanja AMD nije imao drugog izbora.Ugovor oko prebacivanja Jaguar APU proizvodnje, sa Globalfoundries 28nm kod TSMC 28nm završen je još pod kraj prošle godine.

 

Na kraju eto novog Sony PS4, ispod poklopca nalazi sa poseban APU sa osam Jaguar jezgri i priča je završena.Normalno da bi Kaveri APU bio bolji izbor za PS4, vezano za bolje CPU performanse no to bi bilo osjetno skuplje rješenje koje bi se na kraju odrazilo na veču cijenu PS4 uređaja.AMD modularna arhitektura na Steamroler jezgri, ima znatno bolje CPU performanse u odnosu na Piledriver jezgru ali na jednom djelu je ipak osjetno lošija od Jaguar APU kombinacije.Taj jedan vrlo bitan dio je potrošnja i zagrijavanje, Jaguar CPU jezgra troši znatno manje struje i vrlo je energetski efikasna s obzirom na svoju malu površinu i CPU performanse koje nudi u praksi.

 

Kad se sve zbroji na kraju, Jaguar CPU sa osam jezgri je performansama i više nego dovoljan za PS4 GPU potrebe i sve ostale zadače. U svom radu takav APU ne troši puno energije, a to je jako bitno za jedan takav uređaj kaj drugo normalno.

 

Za kraj nije loše pogledat ovu usporedbu na fotki koja se nalazi ispod.Lijevo je jedan blok ili 28nm Jaguar Compute Unit sa 4 jezgre, a desno je jedan Bulldozer/Piledriver 32nm Modul sa dvije specifične jezgre.

 

Vrlo je očito da je Jaguar Compute Unit, nešto manji te ima 4 Low Powered jezgre u odnosu na Piledriver Modul sa dvije specifične jezgre.S obzirom na Kaveri APU Steamroler Modul, koji če bit proizveden na 28nm on bi u praksi bio nešto manji u odnosu na 32nm Piledriver Modul.No to neče bit neka velika razlika, ono najvažnije po pitanju potrošnje i efikasnosti Jaguar jezgra bi opet bila osjetno štedljivija i efikasnija kao PS4 hardwer u odnosu na novu Kaveri APU kombinaciju.

 

 

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ja&u=http://pc.watch.impress.co.jp/docs/column/kaigai/20130222_588869.html&prev=/search%3Fq%3Dhttp://pc.watch.impress.co.jp/docs/column/kaigai/20130222_588869.html%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dyx8%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official&sa=X&ei=nYgpUZyKEMbTtQaW3oCAAQ&ved=0CDYQ7gEwAA

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 3:01 (rambox).
Moj PC  
5 0 hvala 6
14 godina
offline
PlayStation 4
I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4

Kad vidim ovu?!? @Dylila-u na tom N4G-u kao top comment odmah mi se sve zgadi (kad vidim like-ove onda jos vise).... ona je blind Sony fanboy i pljuje sve ostalo, end.

 

OT: Sto se tice tog clanka na Forbes-u konkretno, malo su se i oni zaletili..... prvo, to je 8 GB unified memorije sto ce reci da to koristi OS, GPU, neki feautures-i itd (isto kao unified memorija kod Xbox360 konzole, razlika? PS4 ima 16x vise i brze memorije ali isto unified). Da stvar bude jasna.... volio bih kada bi Sony uspio ugurati snagu Titana ili necega jaceg ($1000 samo jedan Titan GPU) u 400-500$ konzolu zajedno sa svim ostalim komponentama ali bojim se da to jednostavno nije moguce, osim toga, Sony nije nista potvrdio o specifikacijama (kako, sto, zasto itd) tako da mozemo samo nagadati o cemu se tocno radi, nacekati cemo se dok nam ne otkriju full specifikacije CPU-a i GPU-a (za CPU se vec dosta doga donekle i zna odnosno nije nista "mind blowing", brz je i efikasan, mala potrosnja i sl.).

 

Stovise, Watch Dogs je igran na PC-u koji ima slicne specifikacije kao i PS4, a to direktno znaci da clanak tada gubi smisao.... bilo bi sve to lijepo ali cisto sumnjam {#}

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 14:58 (lovac82).
12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
lovac82 kaže...

Kad vidim ovu?!? @Dylila-u na tom N4G-u kao top comment odmah mi se sve zgadi (kad vidim like-ove onda jos vise).... ona je blind Sony fanboy i pljuje sve ostalo, end.

 

OT: Sto se tice tog clanka na Forbes-u konkretno, malo su se i oni zaletili..... prvo, to je 8 GB unified memorije sto ce reci da to koristi OS, GPU, neki feautures-i itd (isto kao unified memorija kod Xbox360 konzole, razlika? PS4 ima 16x vise i brze memorije ali isto unified). Da stvar bude jasna.... volio bih kada bi Sony uspio ugurati snagu Titana ili necega jaceg ($1000 samo jedan Titan GPU) u 400-500$ konzolu zajedno sa svim ostalim komponentama ali bojim se da to jednostavno nije moguce, osim toga, Sony nije nista potvrdio o specifikacijama (kako, sto, zasto itd) tako da mozemo samo nagadati o cemu se tocno radi, nacekati cemo se dok nam ne otkriju full specifikacije CPU-a i GPU-a (za CPU se vec dosta doga donekle i zna odnosno nije nista "mind blowing", brz je i efikasan, mala potrosnja i sl.).

 

Stovise, Watch Dogs je igran na PC-u koji ima slicne specifikacije kao i PS4, a to direktno znaci da clanak tada gubi smisao.... bilo bi lijepo ali cisto sumnjam {#}

da ona je posebna :D ,a kaj mozes kad taj n4g je nekad neizbjezan
ideja stranice je dobra ,ali prevladava samo sony ekipa gore

14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Arnold Layne kaže...
lovac82 kaže...

Kad vidim ovu?!? @Dylila-u na tom N4G-u kao top comment odmah mi se sve zgadi (kad vidim like-ove onda jos vise).... ona je blind Sony fanboy i pljuje sve ostalo, end.

 

OT: Sto se tice tog clanka na Forbes-u konkretno, malo su se i oni zaletili..... prvo, to je 8 GB unified memorije sto ce reci da to koristi OS, GPU, neki feautures-i itd (isto kao unified memorija kod Xbox360 konzole, razlika? PS4 ima 16x vise i brze memorije ali isto unified). Da stvar bude jasna.... volio bih kada bi Sony uspio ugurati snagu Titana ili necega jaceg ($1000 samo jedan Titan GPU) u 400-500$ konzolu zajedno sa svim ostalim komponentama ali bojim se da to jednostavno nije moguce, osim toga, Sony nije nista potvrdio o specifikacijama (kako, sto, zasto itd) tako da mozemo samo nagadati o cemu se tocno radi, nacekati cemo se dok nam ne otkriju full specifikacije CPU-a i GPU-a (za CPU se vec dosta doga donekle i zna odnosno nije nista "mind blowing", brz je i efikasan, mala potrosnja i sl.).

 

Stovise, Watch Dogs je igran na PC-u koji ima slicne specifikacije kao i PS4, a to direktno znaci da clanak tada gubi smisao.... bilo bi lijepo ali cisto sumnjam {#}

da ona je posebna :D ,a kaj mozes kad taj n4g je nekad neizbjezan
ideja stranice je dobra ,ali prevladava samo sony ekipa gore

Hahaha

Koja koza, istini u oči, nema te konzole koja može tjerati bolju grafiku i brže BTW od stolnog računala.

Sklepaj u kučište s tri "Titan" grafe, nahrani ga memorijom i OC proca sa vodenim hlađenjem i "PS4 is no more".{#}

Pljuska ovakvim ljudima je Skyrim na konzoli, OMG Loading Screen..... ali svejedno kupujem PS4 zbog ekskluziva.

13 godina
offline
PlayStation 4

čini se da apu u ps4 neće biti baš jeftin

 

http://www.engadget.com/2013/02/25/playstation-4-processor/

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Evo na nekim stranicama iz Britanije ima i pre-order za 399 funti

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
drapa88 kaže...

Evo na nekim stranicama iz Britanije ima i pre-order za 399 funti

Bilo bi odlično kada bi bila takva cijena na izlazu konzole no mislim da će biti malo skuplji...

 

Ali ipak je glavno da ponuda igara bude na razini kad PS4 dođe na tršište. Vidimo što se trenutno događa sa Wiiu-om, nema igara pa nema ni prodaje konzole...

 

Pročitao sam prije par dana da svi Sony-evi first party developeri rade na igrama za četvorku tako da bi ponuda trebala biti ok na launchu.

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
ph3nom_gamer kaže...
drapa88 kaže...

Evo na nekim stranicama iz Britanije ima i pre-order za 399 funti

Bilo bi odlično kada bi bila takva cijena na izlazu konzole no mislim da će biti malo skuplji...

 

Ali ipak je glavno da ponuda igara bude na razini kad PS4 dođe na tršište. Vidimo što se trenutno događa sa Wiiu-om, nema igara pa nema ni prodaje konzole...

 

Pročitao sam prije par dana da svi Sony-evi first party developeri rade na igrama za četvorku tako da bi ponuda trebala biti ok na launchu.

da mislim da ce se dosta potrudit da pri izlasku konzole bude dovoljno igara
vec su se opekli sa ps3

14 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Mislim da sam danas na IGN-u pročitao da cca 12 gaming studia radi igre za PS4 koje bi trebale biti dostupne s datumom izlaska konzole ili tjedan-dva nakon izlaska.

Pošto će konzola kod nas izaći mrvicu kasnije nego u svijetu trebali bi to još manje osjetiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Death_Shade kaže...
Hahaha

Koja koza, istini u oči, nema te konzole koja može tjerati bolju grafiku i brže BTW od stolnog računala.

Sklepaj u kučište s tri "Titan" grafe, nahrani ga memorijom i OC proca sa vodenim hlađenjem i "PS4 is no more".{#}

Pljuska ovakvim ljudima je Skyrim na konzoli, OMG Loading Screen..... ali svejedno kupujem PS4 zbog ekskluziva.

eh i ti moras pretjerivati.... cuj, 3x Titan, pa samo ta tri GPU-a su $3000, a gdje je sve ostalo? ne mozes bas tako porediti, normalno je da ce PC uvijek biti jaci ali ako hoces toliko jace onda je to i puno skuplje. Ja sam siguran da ce PS4 biti jak kao i neke najbolje PC konfiguracije sa single GPU-om (ne mislim sada na Titan itd ali nesto izmedu 7870-7970 vec da), a uz to bi trebao PS4 biti i relativno jeftin jer ce Sony malo prodavati PS4 ispod proizvodne cijene, a nemojmo zaboraviti da MS/Nintendo/Sony uvijek imaju discount za hardver koji naruce, takoder ce i troskovi Sony-u biti manji sto vec znamo jer koristi AMD APU odnosno efikasan i brz procesor, a ne tamo neku kompleksnu i vrlo skupu Cell arhitektur, developerima to znaci i laksu izradu igara itd (btw vec su mnogi podijelili pozitivne reakcije oko bas jednostavnije izrade igara).

 

Dakle, kako god okrenemo.... PS4 bi trebao imati vrlo povoljnu cijenu za ono sto ce nam ponuditi krajem 2013 god / pocetkom 2014 god, biti ce usporediv i sa najboljim single GPU PC konfiguracijama, ne mozemo u detalje jer nista konkretno ne ne znamo oko tog GPU-a.

ph3nom_gamer kaže...
drapa88 kaže...

Evo na nekim stranicama iz Britanije ima i pre-order za 399 funti

Bilo bi odlično kada bi bila takva cijena na izlazu konzole no mislim da će biti malo skuplji...

 

Ali ipak je glavno da ponuda igara bude na razini kad PS4 dođe na tršište. Vidimo što se trenutno događa sa Wiiu-om, nema igara pa nema ni prodaje konzole...

 

Pročitao sam prije par dana da svi Sony-evi first party developeri rade na igrama za četvorku tako da bi ponuda trebala biti ok na launchu.

Sto se tice Wii U-a, nije da nema igara ali Nintendo je trenutno u vrlo gadnoj situaciji kada je rijec o Wii U konzoli (3DS je totalna suprotnost).....

 

1. Izgubio je neke ekskluzive

2. Ima dosta starih portova sa PS3/360 konzola

3. Ima novih multiplatform odnosno portovi sa PS3/60 konzola, dolaze takoder i nove multiplatform igre ali Wii U-ov problem je sto ce neke od tih igara biti dostupne i za PS3/360/PC/PS4 platforme

4. Kako vidim po stranim portalima/forumima, gotovo pa niti ne reklamiraju Wii U na TV-u itd

5. Trenutno, fali 1st/2nd party ekskluziva odnosno "Nintendo igara", fali im ekskluziva opcenito takdoer itd....

 

Ukratko, igara ima ali najveci problem je upravo u tome sto mnogi vec imaju PS3/60/PC platforme, mislim, zasto bi kupovali Wii U kada te iste igre (multiplat) mogu igrati i na platformi koju vec imaju odnosno koju su vec kupili, a cijene igara su iste za konzole opcenito? koliko vidim po portalima, Wii U su mnogi prvenstveno kupili zbog ekskluziva pored svojih PS3/60/PC/Wii platformi.

 

Sada... trenutno stanje PS4 konzole, sveukupno, Sony je u dobrom polozaju kada je rijec o PS3 jer ce uskoro doci puno igara, a dobro se pise i PS4 konzoli (barem ovo sto citamo).

 

1. Oko 140-150 developera i izdavaca je zainteresirano za PS4, ne znaci to da ce svi predstaviti igre za vrijeme PS4 launcha ali dobro je da imaju njihovu podrsku

2. Kao sto je netko vec rekao, 10-tak developera vec sprema PS4 igre za launch

3. PS4 launch cijena bi trebala biti niza od PS3 launch cijene, Sony je izjavio da se Cell nece ponoviti jer ce troskovi sada biti manji za R&D itd...

4. PS3 launch nije bio dobar, ne samo zbog visoke cijene vec i zbog nedostatka igara.... zato mislim da je Sony naucio lekciju, fixati ce ovaj problem sto su imali sa Cell-om odnosno bio je preskup i nije bas bio efikasan CPU (AMD APU je totalna suprotnost), a vjerujem da ce se potruditi i oko launch igara.

 

 

EDIT: @zuper

 

hmm zanimljivo, Sony bas izjavio da R&D nece biti toliki problem, a sada taj clanak da ce ipak biti? WTF?

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 18:27 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
lovac82 kaže...
Death_Shade kaže...
Hahaha

Koja koza, istini u oči, nema te konzole koja može tjerati bolju grafiku i brže BTW od stolnog računala.

Sklepaj u kučište s tri "Titan" grafe, nahrani ga memorijom i OC proca sa vodenim hlađenjem i "PS4 is no more".{#}

Pljuska ovakvim ljudima je Skyrim na konzoli, OMG Loading Screen..... ali svejedno kupujem PS4 zbog ekskluziva.

eh i ti moras pretjerivati.... cuj, 3x Titan, pa samo ta tri GPU-a su $3000, a gdje je sve ostalo? ne mozes bas tako porediti, normalno je da ce PC uvijek biti jaci ali ako hoces toliko jace onda je to i puno skuplje. Ja sam siguran da ce PS4 biti jak kao i neke najbolje PC konfiguracije sa single GPU-om (ne mislim sada na Titan itd ali nesto izmedu 7870-7970 vec da), a uz to bi trebao PS4 biti i relativno jeftin jer ce Sony malo prodavati PS4 ispod proizvodne cijene, a nemojmo zaboraviti da MS/Nintendo/Sony uvijek imaju discount za hardver koji naruce, takoder ce i troskovi Sony-u biti manji sto vec znamo jer koristi AMD APU odnosno efikasan i brz procesor, a ne tamo neku kompleksnu i vrlo skupu Cell arhitektur, developerima to znaci i laksu izradu igara itd (btw vec su mnogi podijelili pozitivne reakcije oko bas jednostavnije izrade igara).

 

Dakle, kako god okrenemo.... PS4 bi trebao imati vrlo povoljnu cijenu za ono sto ce nam ponuditi krajem 2013 god / pocetkom 2014 god, biti ce usporediv i sa najboljim single GPU PC konfiguracijama, ne mozemo u detalje jer nista konkretno ne ne znamo oko tog GPU-a.

 

LOL

Ne pretjerujem, nitko nije spominjao omjer uloženo - dobiveno.

Nemoj me krivo shvatiti, volim PS i držim da su ekskluzive za PS jedne od najboljih igri ikada.

Ali ne može mi netko napisati ovakvu glupost i ne biti popljuvan.

12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4

1. Izgubio je neke ekskluzive

2. Ima dosta starih portova sa PS3/360 konzola

3. Ima novih multiplatform odnosno portovi sa PS3/60 konzola, dolaze takoder i nove multiplatform igre ali Wii U-ov problem je sto ce neke od tih igara biti dostupne i za PS3/360/PC/PS4 platforme

4. Kako vidim po stranim portalima/forumima, gotovo pa niti ne reklamiraju Wii U na TV-u itd

5. Trenutno, fali 1st/2nd party ekskluziva odnosno "Nintendo igara", fali im ekskluziva opcenito takdoer itd....

 

Ukratko, igara ima ali najveci problem je upravo u tome sto mnogi vec imaju PS3/60/PC platforme, mislim, zasto bi kupovali Wii U kada te iste igre (multiplat) mogu igrati i na platformi koju vec imaju odnosno koju su vec kupili, a cijene igara su iste za konzole opcenito? koliko vidim po portalima, Wii U su mnogi prvenstveno kupili zbog ekskluziva pored svojih PS3/60/PC/Wii platformi.

Nintendo igre prodaju nintendo konzole

Nitko nece kupit wii u radi nekakvog cod-a ili BF-a ,ako vec ima ps3 ili xbox360
Moje misljenje je da je Wii U promasaj barem za sada

A dolaskom PS4 i novog Xbox-a
buducnost im nije nimalo svjetlija

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 14:44 (Arnold Layne).
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

ove rasprave oko hardvera su bezvezne i jako nepotrebne,kad sam kupio ps1 nisam gledao to,kad sam kupio ps2 opet to nisam gledao,kad nisam kupio ps3 i kupio pc onda sam k razmisljao o tome {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 17:46 (Prelose).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

naravno da su nepotrebne
jedino je bitno ono kaj vidis na ekranu ,a kaj ga pogoni s nama nema veze ,ali cuj dosta ljudi te stvari zanimaju
pa pricaju

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 17:42 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

-

did i ever tell you the definition of insanity?
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2013 13:09 (Vaas).
 
1 6 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Vaas kaže...

PS4 User Interface

to je samo jedan dio interfacea.. bas me zanima kako ce izgledati cijeli onovni dio... kao i uvijek siguran sam da nas sony nece razocarati.. jos samo da uvedu podrsku za brojne formate i titlove tako da PS4 postane svojevrsan media box.. :D

Play Hrad Play Cool
12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
The Black Iso kaže...
Vaas kaže...

PS4 User Interface

to je samo jedan dio interfacea.. bas me zanima kako ce izgledati cijeli onovni dio... kao i uvijek siguran sam da nas sony nece razocarati.. jos samo da uvedu podrsku za brojne formate i titlove tako da PS4 postane svojevrsan media box.. :D

to se nece dogodit

Sony je izdavacka kuca za glazbu i filmove
tak da sigurno nece podrzavat "piratske" formate

13 godina
offline
PlayStation 4

al će zato biti nešto poput ps3 media servera pa se bežično šalje sa pc-a na ps4

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
zuper kaže...

al će zato biti nešto poput ps3 media servera pa se bežično šalje sa pc-a na ps4

moguce da ce on odma radit sa ps4 ,ako ce ps4 koristit isti protokol (ne vidim zasto nebi)

15 godina
offline
PlayStation 4
Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 21:06 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

super što će podržavati 4k iako je to overkill pošto tek šačica bogataša posjeduje 4k tv-e i proći će dosta vremena kada ti tv-i budu pristupačne cijene

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice