Sistemski i mrežni administrator seminarski

poruka: 50
|
čitano: 45.426
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Lijepi pozdrav svima. Ako ima netko volje da si neke zaradi .. :) oko pomoći seminarskog rada za sistemskog i mrežnog administratora nek mi pošalje poruku u inbox ili ovdje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Radni naziv teme je..?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

aj barem nije diplomski.......

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Kolko placas? Hrvatski ili Engleski? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 12:03 (noway90).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Ponedeljak
9:05h
Dolazak na posao. Kafa, čitanje novina.
9:20h
Zvali su iz knjigovodstva, kažu da ne mogu da se povežu na server Accounting. Dao sam im standardan odgovor br. 112: "Hmm, ali kod mene to radi". Brbljao sam još malo a onda sam im savetovao da probaju da reboot-uju i da se ponovo uloguju. U međuvremenu sam sa UPS-a otkačio aparat za kuvanje kafe (ionako je kafa pri kraju) i ponovo sam prikačio kabl servera Accounting. Nekoliko trenutaka kasnije ponovo su zvali iz knjigovodstva i rekli da je sve u redu. Ništa lepše od zadovoljnog korisnika.
10:20h
Ona krava iz marketinga se žalila da joj ne radi modem. Promumlao sam da cu je prebaciti našem stručnjaku za komunikacije i prebacio sam vezu kod domara. Ova moderna telefonska oprema stvarno štedi mnogo posla!
10:50h
Šef je svratio kod mene; kao, množe se pritužbe na kvalitet korisničke podrške. Pitao sam ko se žali. Jasno,marketing. Šef je rekao da ce to rešiti, obavestio me da neće biti tu ostatak dana i otisao da igra tenis.
11:05h
Taj ponedeljak me uvek dokosuri. Napisao sam u knjigu "Odlazak zbog kupovine disketa" i pobegao u grad.
16:20h
Povratak iz "kupovine disketa". Pogledao sam na brojač poruka, bio je prazan. Izgleda da je uzrok tome to sto nisam ni uključio sekretaricu. Popravio sam to i dopunio napomene u dnevniku.
16:25h
Odlazak kući.
Utorak
9:10h
Opet je kod mene navratio šef i opet je hteo da prenese žalbe one krave iz marketinga. Pokazao sam mu novi screensaver Hot Amanda, koji sam prošle nedelje preneo sa Interneta. Šefu se veoma svideo, hteo je kopiju, pa sam mu dao disketu i pitao ga kako ce rešiti žalbe. Odgovorio je da ce verovatno zaposliti još jednog radnika, jer ja ne mogu sve da stignem sam.
9:50h
Stigao sam do osmog nivoa u DOOM-u.
10:25h
Zvao je stručni savetnik zamenika direktora proizvodnje. Hteo je da zna kako se u Excel-u crtaju grafici. Rekao sam mu da za tako specijalne zahteve imamo stručnog savetnika i prebacio sam vezu kod domara. Dobro je što imamo te moderne telefone.
11:00h
Došao je domar. Rekao je da ga stalno zovu neki ljudi i pitaju ga čudne stvari. Rekao sam mu da cu ga podučiti ako umesto mene sedne pored telefona na sat vremena. Pristao je.
11:05h
Odlazak na ručak.
14:00h
Povratak sa ručka. Domar je pošteno sedeo pored telefona. Rekao je da je telefon stalno zvonio i da je sve pozive prosleđivao u bife. Taj momak je stvarno dobar!
14:10h
Počeo sam da podučavam domara (zove se Pera) DOOM-u. Bio je dobar učenik i već nakon nekoliko sati me je načisto zbrisao. Naslutio sam da ovaj momak ima budućnost.
16:00h
Peri se završila smena, pa smo završili i sa školom DOOM-a. Meni je ostalo još sat vremena. Razmišljao sam šta da radim i setio sam se servera Accounting od juče. Nekoliko puta sam isprobao glavni prekidač, da proverim da li radi. Prekidač je radio bez problema; stvari su bile lošije sto se tiče UPS-a i servera.
16:30h
Odlazak sa posla.
Sreda
8:30h
Šef je održao obećanje i doveo novog čoveka za tehničku podršku. Nekakav Milan. Pokazao sam mu prostoriju sa serverom, switch i postavio mu računar na sto. Malo se bunio jer dobio je samo XT, ali uverio sam ga da mu je za Windows sasvim dovoljan crno-beli ekran.
9:00h
Milanov računar je upravo završio boot sekvencu. Milan je odmah počeo da se interesuje kako da se prikaci na mrežu; zato sam mu otvorio korisničko ime. Minimalnu duzinu lozinke sam podesio na 64 znaka, neka i dečko malo uživa.
9:15h
Zvali su iz knjigovodstva jer im je potrebno korisničko ime za neku novu radnicu. Odgovorio sam da mi je za to potreban specijalni formular koji treba da potpišu šef odeljenja, svi ostali rukovodioci, magacioner i direktor. Malo su se čudili, ali su prestali čim sam im spustio slušalicu.
10:05h
Zvala je nekakva Mira iz knjigovodstva, kao treba joj lozinka za mrežu. Po glasu mi se cinilo da ima između devetnaest i dvadeset; pitao sam je za ime, prezime, datum rođenja, bračno stanje, adresu i telefon. Pretpostavka je bila tačna - devetnaest, neudata. Zato sam joj rekao da ću joj lozinku isporučiti uveče, lično, na kućnu adresu.
11:05h
Milan je konačno "poterao" svog XP-a i počeo da radi. Poslao sam ga po cigarete; samo neka se mladić uči.
11:20h
Milan je doneo cigarete. Pokazao sam mu uputstvo za sistem AS 400 i rekao mu da sedne pored telefona, neka iskusi i praktičan rad. Onda sam otišao na ručak.
16:00h
Povratak sa ručka. Milan je očigledno doživeo nervni slom - tri sata je pokušavao da pokrene server Accounting. Ispsovao sam ga i poslao po nove cigarete. Onda sam ponovo prikačio Ethernet kabel na server. Slika na televizoru se zbog toga malo pokvarila, ali posao na kraju krajeva ima prednost.
16:10h
Sekretarica iz personalnog je pitala kako se uključuje kontrola pravopisa. Savetovao sam joj prečicu sa tastature Ctrl-Alt-Del. Zahvalila se i spustila slusalicu.
16:30h
Uhvatio sam Milana kako u WC-u čita male oglase sa ponudama za posao. Pomislio sam kako je dan u potpunosti uspeo i otistao kući.
Četvrtak
8:30h
Opet se pojavio šef (zar će sad svako jutro da dolazi ovamo pa da ne stignem ni novine da pročitam), ali je na sreću doneo dobre vesti - Milan je javio da više neće doći na posao. Rekao sam da je činjenica da je danas teško naći čoveka koji nešto vredi. Mislim, stvarno! Da delim ovo toplo mestašce sa još nekim?!
8:55h
Zvao je neko iz logistike, kaže da ne može da dobije YU fontove. Pitao sam ga kakav čip ima na grafičkoj kartici i, naravno, nije znao. Odbrusio sam mu da prvo sazna osnovne informacije o svom računaru pa tek onda da me ponovo zove.
9:15h
Opet je zvao onaj iz logistike; saznao je da čipovi na video kartici nemaju nikakve veze sa fontovima. Odgovorio sam mu da nisam ni pitao za video karticu, vec za grafičku. Izvinuo se, rekao je da će to saznati i spustio slušalicu.
9:30h
Zvali su iz ekonomskog, da im se na fakturama umesto kvačica na slovima pojavljuju akcenti. Bio je to već drugi slučaj sa fontovima tog dana, pa sam im obećao da ću nesto uraditi po tom pitanju. Posle kratkog razmišljanja odlučio sam da centralno promenim sve šablone dokumenata. Postavio sam bela slova na beloj pozadini; sigurnosti radi promenio sam standardni font na Wingdings.
10:00h
Usred devetog nivoa DOOM-a navratio je Pera, pa smo zajedno igrali DOOM preko mreže i umlatili nekog morona iz drugog odeljenja. Pritom smo mu napisali sta sve mislimo o njegovoj nepojavnoj gluposti.
12:00h
Pera me pitao da li bih s njim na ručak. Pomislio sam koliko me još debilnih pitanja oko fontova očekuje i otišao s njim. Posle se nisam ni vraćao na posao.
Petak
9:00h
Dolazak na posao. Čitanje novina.
9:25h
Neki nesrećnik iz planskog je zvao jer je zaboravio lozinku, pa je trazio savet. Savetovao sam mu da iskoristi specijalnu proceduru za obnovu lozinke - FDISK. Zahvalio se i spustio slušalicu. O Bože, zar i takvi ljudi imaju pravo glasa?
9:35h
Opet je zvao onaj iz planskog. Problem sa lozinkom je bio rešen, ali se pojavio novi - posle boot-ovanja sistem mu je javljao Error accessing Drive 0. Rekao sam mu da je to hardverski problem i da mu treba novi računar.
10:15h
Maler: onaj nesrećnik što smo ga juče satrli u DOOM-u na šestom nivou bio je šef. Uleteo je kod mene u kancelariju besan kao ris i nije reagovao ni na moj novi screensaver Obsession. Od ponedeljka imam šut-kartu.
10:00h
Radim ono sto je radio Milan, tj. čitam oglase sa ponudom za zaposlenje i javljam se na nekoliko odabranih. U pauzama između telefoniranja doterujem makroe, dodajem naredbu DeleteDocument. Bez dobre sistemske podrske nijedna firma neće biti uspešna.
11:15h
Našao sam novo radno mesto. To je u stvari potpuno ista funkcija koju sam imao ovde, i to u softverskoj firmi koja je prošle godine na tržište pustila novi operativni sistem. Na oproštaju puštam u mrezu crva, menjam raspored lokala na telefonskoj centrali, poništavam sve šifre za ulazak u zgradu i pakujem šolju za kafu.
14:35h
Doviđenja!

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
34 1 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Zanimljivo.. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Može li se postati sysadmin nakon završenog studija informacijskih znanosti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
softwaremaniac kaže...

Može li se postati sysadmin nakon završenog studija informacijskih znanosti?

Neće te nikakav fakultet tome naučiti. Moraš sam sjesti, knjigu u ruke, virtualne mašine i udri...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
softwaremaniac kaže...

Može li se postati sysadmin nakon završenog studija informacijskih znanosti?

 može

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
royalhero kaže...
softwaremaniac kaže...

Može li se postati sysadmin nakon završenog studija informacijskih znanosti?

Neće te nikakav fakultet tome naučiti. Moraš sam sjesti, knjigu u ruke, virtualne mašine i udri...

khm.. http://racunarstvo.hr/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski

Pa šta sa tim? I dalje moraš sam vježbati, vježbati i vježbati!

13 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski
Naravno da moras, nego ti si reko da nema faksa koji ce te naucit to, eto bas taj uci tocno to. Sistemaski smjer - mreze, win i lin administracija, baze podataka,...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
sHOCKRE kaže...
Naravno da moras, nego ti si reko da nema faksa koji ce te naucit to, eto bas taj uci tocno to. Sistemaski smjer - mreze, win i lin administracija, baze podataka,...

 jedno je što naučiš na faksu (pa i na tom iako je to najbliže nekom stvarnom svijetu sysadministracije) a drugo je što naučiš kroz posao i žive sustave 

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
13 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski
naravno da je, isto vrijedi za svaki faks i za svaku struku tako da ne vidim sto si htio rec time.
bolje od tog tamo se ne moze slozit nastava. cisco se radi na packet traceru i na pravoj opremi, win i lin administracija na virtualnim masinama simulira stvarne dogadaje i baze podataka se rade isto prakticno u MS SQLu i Oracleu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
sHOCKRE kaže...
win i lin administracija na virtualnim masinama simulira stvarne dogadaje

 e moj krešo, nema te vitualne okoline koja može simulirat ŠteficuTM i DirekoraTM a kamoli romantičan vikend s voljenom osobom koji započinje tako da u petak u pol pet dobiš pitanje, jel nama rade mejlovi?

 

ono kaj ti hoćemo reć, to je jako dobra podloga al rad, rad i samo rad može napravit sistemca

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
royalhero kaže...

Pa šta sa tim? I dalje moraš sam vježbati, vježbati i vježbati!

 Možeš ti vježbati koliko hoćeš pa ako poslodavac traži diplomu, a ti nemaš onda si na ničemu. Najgori su oni sa diplomom, a ne zanju ništa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
cekpi kaže...
sHOCKRE kaže...
win i lin administracija na virtualnim masinama simulira stvarne dogadaje

 e moj krešo, nema te vitualne okoline koja može simulirat ŠteficuTM i DirekoraTM a kamoli romantičan vikend s voljenom osobom koji započinje tako da u petak u pol pet dobiš pitanje, jel nama rade mejlovi?

 

ono kaj ti hoćemo reć, to je jako dobra podloga al rad, rad i samo rad može napravit sistemca

heh, to je istina! nasluso sam se takvih prica.. *ebiga, to spada pod taj posao, nazalost.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
cekpi kaže...
sHOCKRE kaže...
win i lin administracija na virtualnim masinama simulira stvarne dogadaje

 e moj krešo, nema te vitualne okoline koja može simulirat ŠteficuTM i DirekoraTM a kamoli romantičan vikend s voljenom osobom koji započinje tako da u petak u pol pet dobiš pitanje, jel nama rade mejlovi?

 

ono kaj ti hoćemo reć, to je jako dobra podloga al rad, rad i samo rad može napravit sistemca

 

Misliš DišuTM? {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 22:00 (vlad0).
16 godina
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
vlad0 kaže...
cekpi kaže...
sHOCKRE kaže...
win i lin administracija na virtualnim masinama simulira stvarne dogadaje

 e moj krešo, nema te vitualne okoline koja može simulirat ŠteficuTM i DirekoraTM a kamoli romantičan vikend s voljenom osobom koji započinje tako da u petak u pol pet dobiš pitanje, jel nama rade mejlovi?

 

ono kaj ti hoćemo reć, to je jako dobra podloga al rad, rad i samo rad može napravit sistemca

 

Misliš DišuTM? {#}

Prije manažeraTMi timlideraTM. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
cekpi kaže...
sHOCKRE kaže...
win i lin administracija na virtualnim masinama simulira stvarne dogadaje

 e moj krešo, nema te vitualne okoline koja može simulirat ŠteficuTM i DirekoraTM a kamoli romantičan vikend s voljenom osobom koji započinje tako da u petak u pol pet dobiš pitanje, jel nama rade mejlovi?

 

ono kaj ti hoćemo reć, to je jako dobra podloga al rad, rad i samo rad može napravit sistemca

 

Virtualke te mogu napraviti potencijalnim kandidatom za posao sistemca, a to je ono što zanima čovjeka. Naravno da će tek kasnije nakon više godina rada postati pravi sistemac.

Ali za posao sistemca bi mu također dobro došla diploma FER-a ili sličnog faksa i kakva politička vezica.

 

Javljam se već dvije godine na oglase za poslove sistemca (poslao 40 zamolbi), imam završenu višu školu (nažalost nije FER), hrpu školovanja i certifikata što samostalno na virtualkama, što po IT centrima za poduku, te zadnje dvije godine iskustva u radu na održavanju informatičke opreme. Rezultat - nisu me pozvali na niti jedno testiranje. A čak sam u više slučajeva napuhao životopis sa znanjem i iskustvom da vidim hoće to imati kakvog utjecaja. Toliko o poslu sistemca u ovoj drzavi.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
bmikic kaže...

 

Javljam se već dvije godine na oglase za poslove sistemca (poslao 40 zamolbi), imam završenu višu školu (nažalost nije FER), hrpu školovanja i certifikata što samostalno na virtualkama, što po IT centrima za poduku, te zadnje dvije godine iskustva u radu na održavanju informatičke opreme. Rezultat - nisu me pozvali na niti jedno testiranje. A čak sam u više slučajeva napuhao životopis sa znanjem i iskustvom da vidim hoće to imati kakvog utjecaja. Toliko o poslu sistemca u ovoj drzavi.

 

 

 

Situacija nije baš najbolja za traženje posla. mnoge IT firme su u problemima i u principu dosta iskusnih ljudi mijenja poslove, stoga se teško ulazi.

Trebaš i dalje pokušavati, ali teško da ćeš biti siguran za posao u roku manjem od godinu - dvije.

11 godina
protjeran
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Nisu samo IT firme u problemima, već se i neke druge rješavaju informatičara. Takva škvadra, s puno godina iskustva u velikim sustavima, ima daleko veće šanse od škvadre koja tek počinje. Što zbog isustva i znanja, to i zbog poznanstava i suradnji koje su ostvarili prethodnih godina.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Pozdrav. Želim upisat tečaj za Sistemskog i mrežnog administratora u Algebri Zadar.

Volim Sve sto se tiče kompjutora i mobilnih tehnologije te sam učim ii photoshop, ide mi odlično itd al neželim upisat web dizajn jer to se sve može s puno učenja i volje naučit na netu, vec sam se odlučio za Sis.Mrež.Admin. pa me zanima dali se može nač posao u tome, u hrvatskoj ili Njemačkoj, jezik mi nebi bio problem jer odlično govorim engleski i njemački jer sam zivio u njemačkoj 5g.

Npr. brat mi je završio za računalnog servisera prije 4 godine u algebri i nasao je brzo posao u najačoj informatičkoj firmi u Zadru i zadovoljan je. naravno ja neracunam da cu nac odmah posao on je bio sretnik sto ga je dobio tako brzo.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
goranszd kaže...

Pozdrav. Želim upisat tečaj za Sistemskog i mrežnog administratora u Algebri Zadar.

Volim Sve sto se tiče kompjutora i mobilnih tehnologije te sam učim ii photoshop, ide mi odlično itd al neželim upisat web dizajn jer to se sve može s puno učenja i volje naučit na netu, vec sam se odlučio za Sis.Mrež.Admin. pa me zanima dali se može nač posao u tome, u hrvatskoj ili Njemačkoj, jezik mi nebi bio problem jer odlično govorim engleski i njemački jer sam zivio u njemačkoj 5g.

Npr. brat mi je završio za računalnog servisera prije 4 godine u algebri i nasao je brzo posao u najačoj informatičkoj firmi u Zadru i zadovoljan je. naravno ja neracunam da cu nac odmah posao on je bio sretnik sto ga je dobio tako brzo.

 

Moj savjet ti je da ne bacaš lovu na to jer tečaj za sysadmina (kao takav) ne znači gotovo pa ništa. Ako već želiš neki dokaz nekog znanja, nabavi si službene Microsoft materijale i udaraj po njima, pa onda na ispit. Ali ni to ti nije neka garancija, ako ćemo baš iskreno... Ključni pojovi su: iskustvo, iskustvo, iskustvo.

 

Baci oko i na ovu temu da malo stekneš dojam o trenutnoj situaciji na hrv. ICT tržištu rada - jer je ovo ipak offtopic u ovoj temi.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
11 godina
protjeran
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Kaj ti odgovori na forum.hr nisu bili dosta? {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski

a želim šti više savjeta skupit i ispitat, jer nezelim srljat ko gusske u maglu :D

13 godina
neaktivan
offline
Sistemski i mrežni administrator seminarski

Pozz

Zavrsio sam  tecaj za sistemskog i mreznog administratora, pa sad moram napisati seminarski.
Mozel mi netko pomoc da nabavim kopiju il primjerak nekog seminarskog rada da mogu napisat, znaci hocu ga sam napisat al lakse bi mi bilo uz neki drugi da znam kako to treba izgledat, nikad do sada nisam pisao seminarski pa mi je malo tesko ovo.

AA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski

Bok ekipa,

 

Evo nisam bia tu dosta dugo, a znam da postoje neka pravila pa nadam se da ne kršim neka od :)

 

imam samo jedno malo pitanjce. U velikoj san gužvi radim i spavam više manje i nemogu se dokopat vrimena da napravim jedan malo "zafrkaniji rad" iz kojeg san ispa skroz jer nisan napravia kad san triba..

 

Uglavnom pitanje je da li neko stvarno zna nešto oko toga. Jer bi mi bilo drago ako bi itko to napravia dok mene nema kući.. Ako netko zna nek mi se javi. Dogovorit ćemo se sve ka ljudi oko cijene itd :)

 

Fala,

Ivan

ivan peran
13 godina
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski
Peky206 kaže...

Bok ekipa,

 

Evo nisam bia tu dosta dugo, a znam da postoje neka pravila pa nadam se da ne kršim neka od :)

 

imam samo jedno malo pitanjce. U velikoj san gužvi radim i spavam više manje i nemogu se dokopat vrimena da napravim jedan malo "zafrkaniji rad" iz kojeg san ispa skroz jer nisan napravia kad san triba..

 

Uglavnom pitanje je da li neko stvarno zna nešto oko toga. Jer bi mi bilo drago ako bi itko to napravia dok mene nema kući.. Ako netko zna nek mi se javi. Dogovorit ćemo se sve ka ljudi oko cijene itd :)

 

Fala,

Ivan

 

kakav rad?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski i mrežni administrator seminarski

Vako rad se mora napraviti priko Virtial PC-a. Znači imaš zadatak pratip upute i radiš na Virtual PC-u na windows server 2003.. Instaliravanje DHCP-a AD-a (Active Directory)

 

pa ako zna netko u vezi toga nešto nek mi se javi na skype ili preko maila

 

Skype: Ivan_Peran

Mail: ivan.peran206@gmail.com

ivan peran
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2013 11:24 (Peky206).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice