Odabir fakulteta - FER, FOI, PMF

poruka: 3
|
čitano: 3.515
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Odabir fakulteta - FER, FOI, PMF...

Pozdrav ljudi!

 

Sada sam završio 3. matematičke gimnazije i sljedeće godine već polako moram donijeti odluku na koji fakultet otići.

 

Vjerojatno ćete me pitati što bih točno želio raditi.

 

Pa, da vam budem iskren, želio bih u budućnosti imati svoju tvrtku koja će raditi računalne igre. Znači, ja bih okupio tim ljudi (bio im vođa), te bi zajedno radili na igri.

 

Ako ste gledali NCIS, ja bih bio Gibbs, a ostali moji zaposlenici (da dočaram ovako figurativno).

 

Sada, čuo sam da je za moje "potrebe" najbolji FOI, ali bi li me možda FER bolje pripremio za sam aspekt programiranja?

 

Uglavnom, pišite svoja iskustva s fakultetima, ako možete uputite me malo, jer mi je stvarno bitno.

 

Znači, želim biti programer, ali ujedno i vođa tima. Isto tako, želim imati i mogućnost da se posije faksa mogu zaposliti u nekom već postojećem game dev teamu (tipa Bioware, CD Projekt, ...) i da tamo mogu raditi.

 

Evo, ako ste shvatili što želim, bio bih vam zahvalan kada bi mi odgovorili na pitanje što je bolje moguće.

 

Unaprijed vam hvala!

Memento mori.
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir fakulteta - FER, FOI, PMF...
TheGh0st kaže...

Pozdrav ljudi!

 

Sada sam završio 3. matematičke gimnazije i sljedeće godine već polako moram donijeti odluku na koji fakultet otići.

 

Vjerojatno ćete me pitati što bih točno želio raditi.

 

Pa, da vam budem iskren, želio bih u budućnosti imati svoju tvrtku koja će raditi računalne igre. Znači, ja bih okupio tim ljudi (bio im vođa), te bi zajedno radili na igri.

 

Ako ste gledali NCIS, ja bih bio Gibbs, a ostali moji zaposlenici (da dočaram ovako figurativno).

 

Sada, čuo sam da je za moje "potrebe" najbolji FOI, ali bi li me možda FER bolje pripremio za sam aspekt programiranja?

 

Uglavnom, pišite svoja iskustva s fakultetima, ako možete uputite me malo, jer mi je stvarno bitno.

 

Znači, želim biti programer, ali ujedno i vođa tima. Isto tako, želim imati i mogućnost da se posije faksa mogu zaposliti u nekom već postojećem game dev teamu (tipa Bioware, CD Projekt, ...) i da tamo mogu raditi.

 

Evo, ako ste shvatili što želim, bio bih vam zahvalan kada bi mi odgovorili na pitanje što je bolje moguće.

 

Unaprijed vam hvala!

Pa lijepo si ti to osmislio

Ja planiram biti CEO Googla

Ne dolazi se do vođe tima u nekoj već postojećoj firmi tako lako ;)

Edit:// Neću ti dati ni TD niti TU

TD jer te ne želim sputavati u snovima, ali ni TU jer to nije tako lako

Edit2

I ne postaje se vođa tako što to završiš na fakultetu, to ili jesi ili nisi

Moraš se zamisliti jesi li sposoban odrediti neki cilj, te tako preuzeti cijelu odgovornost

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2014 13:11 (Top Bugovac).
11 godina
offline
Odabir fakulteta - FER, FOI, PMF

nakon faksa možeš biti jedino čistač.

 

Ako hočeš programirati igre to češ morati naučiti sam u svoje slobodno vrijeme.

 

Ja sam bio na FOI-u. Što se igara tiče na zadnjoj godini postoji izborni predmet računalna grafika - naučit ćerš osnove grafike u javi i opengl-a u C-u. Od ostalog se na FOI-u radi malo asemblera, C++-a, PHP-a, C#-a i pythona. Nedovoljno da se zaposliš bilo gdje ako ne radiš na nečemu u slobodno vrijeme.

 

Ovo za vođu nema smisla komentirati. Nakon faksa jedino ako pokreneš vlastitu firmu.

Vozdra!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice