Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

poruka: 8
|
čitano: 4.123
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

Prošle godine sam sklopio ugovor na daljinu s T-comom. Radi se o optici. Prokopana je i provučena je u stan prije 2 tjedna i sve od tada stoji. Usluga nije aktivirana. Meni se više ne da čekati tehničare za nešto što mogu i sam do kraja odraditi.

 

Da li mogu raskinuti ugovor bez penala? 

 

Uzeo bi Iskon. Imam mobilni internet, ali mi nije dostatan: žena radi od kuće (povremeno ima video sjednice), jedno dijete prati nastavu videopozivom učitelja (odavno ne gleda na TV-u), ja radim od kuće, a drugo dijete pokušava gledat youtube ( za smirenje :) )

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu
Mnghwa kaže...

Prošle godine sam sklopio ugovor na daljinu s T-comom. Radi se o optici. Prokopana je i provučena je u stan prije 2 tjedna i sve od tada stoji. Usluga nije aktivirana. Meni se više ne da čekati tehničare za nešto što mogu i sam do kraja odraditi.

Da li je njihova usluga ukljucivala i taj posao provlacenja ili je to bio dio infrastrukture za cijelu ulicu/zgradu?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
neaktivan
offline
Re: Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

Išlo je za cijelu zgradu. Ušli su s optikom u zgradu, a baš u stan su provukli samo meni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 12:31 (Mnghwa).
15 godina
offline
Re: Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

Jesi li to vec platio? Ili je to bilo u cijeni ugovora kao sa ADSL - kad uzmes na 24 mjeseca pa ti je oprema/instalacija u cijeni ugovora?

 

Ako si provlacenje platio zasebno, a ugovor je za uslugu pruzanja interneta, a ta usluga nije isporucena odredjeno vrijeme - i imas osnove za raskid - provjeri u ugovoru u kojem roku je TCom duzan isporuciti uslugu od dana zasnivanja ugovora.

 

Ako je provlacenje bilo u sklopu ugovora - onda je malo kompliciranije, tj. nisam siguran koja je tvoja pozicija, a koja njihova.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
neaktivan
offline
Re: Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

Nisam platio provlačenje.

 

Kontaktirao sam sada i Iskon. Ko prvi aktivira uslugu, njegovo :)

 

Svakako javim kako je prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 12:40 (Mnghwa).
7 godina
neaktivan
offline
Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

Mogu samo reći da je brzo eskaliralo. Nakon zahtjeva za sklapanjem ugovora s Iskonom, zvali su me sljedeći dan iz Iskona i potvrdili da i dalje nemam tehničkih uvjeta za spajanje, jer T com nije ažurirao bazu s podacima. I dalje stoji kako nije provučena optika. Ko bi rekao. U istom danu me zove T-com tehničar za dogovor oko termina instalacije. Danas je odrađena instalacija, i od danas kreće ugovorna obveza. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

-ispustio si bitan dio 'formule' tj iskon je tcomov.. i jedino tcom-šef ima stvarno liniju dok iskon nema.. i da si već imao liniju tad možeš na nekog operatera, ne dok fizčki nemaš tad tcom-a1 jer su sve pokupovali, odnosno samo sporadično neka firma koja ima neki kvart no sve je sad pod ta dva operatera + bnet-kabelska kao zasebna mreža ili mobilna (preko mobilne mreže). Iskon ne uvodi fizičku liniju nigdje (ili si vido radove u nekoj ulici koje radi iskon..). Prošle godine je hakom i sud rekao da tcom mora riješiti i optimu, koju su također kupili, .. tj samo privid da postoji slobodno tržište-izbor.

-no i to te dovede do željenog rezultata, tj tehničar te tad zove i riješi, teoretski bi to trebalo biti i bez ovog natezanja.. no često nije + sad svi imaju pokriće-kriza.. tj da nisi to napravio možda bi čeko još mjesec a možda bi jednako bilo kad obave druge poslove kao izgoren datacentar i sl. pa je to sad došlo na red neovisno što si krenuo na iskon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 20:12 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Raskid ugovora za neaktiviranu uslugu

Cilj mi je bio ubrzati ih, samo to.

 

S druge strane, prilikom izrade papirologije, prvo sam riješio suglasnost stanara za uvođenje optike od strane T-coma, a onda su mi poslali novu suglasnost na potpis, koja vrijedi za bilo kojeg pružatelja usluga optike. To mi je malo bilo čudno, al ajd. E sad, da sam ja baš zapeo, mogao bi iskemijati Iskon (30 kn jeftinije bi prošao), ali meni je bilo u interesu dobiti optiku što prije.

 

Prošli put kad sam se zakačio s nekim (A1), prijetio sam im medijima. Pravili su se grbavi dok ih nisu nazvali iz 24sata. Onda sve može. Ali sad nije bilo potrebe za dramom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 12:26 (Mnghwa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice