HD 7950 Club

poruka: 945
|
čitano: 123.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Stjepanj kaže...
snimi druge drivere pa nece!

Probo zadnje beta, i 13.1, ista stvar se dešava!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
tak nesto i kod mene,sad sam si stavio 12.11beta tek toliko za benchanje al ne rusi se msi ab i kombustor
Rasturam na Intel Core™ i7 3930K ES + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
14 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Stjepanj kaže...
tak nesto i kod mene,sad sam si stavio 12.11beta tek toliko za benchanje al ne rusi se msi ab i kombustor

Da te ispravim, Afterburner mi se ne ruši, čak radi bez ikakvih problema, ali mi se Kombustor i Furmark ruše, odnosno nemam s čim potegnit opterećenje na grafu, jednio u GPU-Z ima onaj render test pa njega koristim, ali ne znam koliko je on pouzdan?!

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
HD 7950 Club

podigao sam malko voltažu preko trixxa i začudo ne ruši se više. Očito mi matična nešto zeza. fleshat ću zadnji bios pa bude valjalo. Evo već 2 dana a nijednom mi se nije srušio drajver 13.1. Ostavio sam difolt 900/1250

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HD 7950 Club

kako dobit zvuk preko dvi...koristim dvi-hdmi kabel i nemrem dobit zvuk na jednu telku dok na drugu telku hdmi-hdmi dobijrm...oba tv-a su hd,stari 7 mjeseci,na 660 ti je swe radilo.lol u catalyistu kad spojim tv u sobi ga prepozna i sve 5 a u dnevnom preko dvi mi ga neprepozna i kaze da moram imati separate audio connection from my pc sound outputs to your tv

e da i kad ukljucim drugi tv,makar on bio ugasen deaktivira se zero core i poveca mi se idle temp za 10 do 12 stupnjeva...hvala

lp

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7950 Club

Kako riješiti nasumično throttlanje grafe? Konstantno mi pada sa 1125 na 880mhz. Ne pregrijava se, temperatura je maximum 67C. U overdriveu su mi postavke na 1125/1525 i +20 na power. Zbog čega dolazi do throttlanja?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7950 Club

Dali se to događa i dok je na tvornickim taktovima ?

 

Probaj joj malo povisit napon !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7950 Club

Preko čega da podignem i koliko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7950 Club

Ja koristim MSI Afterburner , no mozes i preko Sapphire Trixx-a ! Ja svojoj napon nisam dizao jer tvornicki radi na malo vecem - 1.250V ! Probaj npr. 1.200V !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Na mobu sam pa ne vidim sliku, ali dali ti se to dogada u igrama ili za vrijeme surfanja i slicno?
13 godina
offline
HD 7950 Club

Za vrijeme igranja. Znači stoji na clockanih 1125 i nakon nekoga vremena počne skakati između 1125 i referentnih 880mhz.

 

EDIT: prema gpu-z napon mi je već na 1,234

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 17:05 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
Griz kaže...

Kako riješiti nasumično throttlanje grafe? Konstantno mi pada sa 1125 na 880mhz. Ne pregrijava se, temperatura je maximum 67C. U overdriveu su mi postavke na 1125/1525 i +20 na power. Zbog čega dolazi do throttlanja?

 

 

 

 

to ti se moze desavati ak se ne varam i zbog slabog napajanja, ali mozes maknuti auto boost u catalist control centru tam pod perfomance i malo povecas klokove(tad ce ti se ugasiti auto boost) tek toliko da nisu na default postavkama i power control slobodno stavi na 20%! mislim da ti onda vise nece throttlati jer to ti zapravo ovisi i na koji nacin ti driveri detektiraju koliko ti je trenutno grafa opterecena pa po potrebi onda oni sami odreduju frekvenciju ali ocigledno to driveri rade krivo pa im treba ajmo recimo mala pomoc tj lagani overdrive:-)LP

 

naravno ovi moji clockovi su samo za primjer nemoras toliko dizati...

Rasturam na Intel i7 3820 - 3.8ghz @ 1.116V + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 1150/1575
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 17:25 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

 

Ljudi imam jedan problem na sapphire vapor-x 7950 a to je da me u nekim igrama primjer metro i bioshock infinitie

i na stock kloku izbaci crni ekran (no signal)ali ventilator još uvjek radi punom brzinom te moram restartat komp..

i to mi se desi uvjek na istim mjestima u toku igre ali velim nisu sve igre samo 3 od 12 testiranih jer sam je nedavno

kupio i nisam reinstaliro windowse koji su mi u komi i već sam 4 grafičke promjenio na njima..molim pomoć ako je

netko imao sličan problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 18:02 (floks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7950 Club

Jel grafa OC-ana ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: HD 7950 Club
floks kaže...

Dečki imam jedan problem na sapphire vapor-x 7950 a to je da me u nekim igrama primjer metro i bioshock infinitie i na stock kloku izbaci crni ekran

(no signal)ali ventilator još uvjek radi punom brzinom te moram restartat komp..i to mi se desi uvjek na istim mjestima u toku igre ali velim n isu sve igre

samo 3 od 12 testiranih jer sam je nedavno kupio i nisam reinstaliro windowse koji su mi u komi i već sam 4 grafičke promjenio na njima..molim

pomoć ako netko zna.

  Ako si šarao s Amd i Nvidijom trebao bi napraviti friški install, nakon toliko izmjena bilo bi jako poželjno i vrlo vjerojatno bi riješio svoj problem.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...

Jel grafa OC-ana ?

 Izbaci me i kad nije ocana al sam skužio da ako upalim msi afterburner sa strane ili trixx onda me izbaci a ako ih ne

diram onda nema problema inače je verzija OC.Inače kartica je stabilna na 1200 jezgri se 1140 voltažom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 18:08 (floks).
13 godina
offline
HD 7950 Club

Mozes prvo probat s drugim driverima za grafu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: HD 7950 Club
floks kaže...

  Izbaci me i kad nije ocana al sam skužio da ako  upalim msi afterburner sa strane ili trixx onda me izbaci a ako ih ne

diram onda nema problema inače je verzija OC.Inače kartica je stabilna na 1200 jezgri se 1140 voltažom.

  Probaj jednog od ta dva programa (Msi i Trixx) koji ti se ne sviđa deinstalirati pa probaj, možda se oni nešto "svade".

13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...

Mozes prvo probat s drugim driverima za grafu !

 probao ali ne pomaže a i još ima jedan problem a to je da kad je ocana čim pređe 74 stupnjeva se zamrzne ali ako naderem

vent onda radi normalno.

13 godina
offline
HD 7950 Club

Ili ako imas nekog prijatelja pa da isprobas grafu na njegovom kompu , cisto da vidis da nije neki problem bas u grafi !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...

Ili ako imas nekog prijatelja pa da isprobas grafu na njegovom kompu , cisto da vidis da nije neki problem bas u grafi !

 Budem sutra vjerovatno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
floks kaže...

 

Ljudi imam jedan problem na sapphire vapor-x 7950 a to je da me u nekim igrama primjer metro i bioshock infinitie

i na stock kloku izbaci crni ekran (no signal)ali ventilator još uvjek radi punom brzinom te moram restartat komp..

i to mi se desi uvjek na istim mjestima u toku igre ali velim nisu sve igre samo 3 od 12 testiranih jer sam je nedavno

kupio i nisam reinstaliro windowse koji su mi u komi i već sam 4 grafičke promjenio na njima..molim pomoć ako je

netko imao sličan problem.

Black screen +100% fan je skoro uvijek hardwerski problem, vecinom prekid napajanja GPU-a, da sam na tvoj mjestu, ne bih se previse peglao, reklamiraj.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 12:23 (Leopard_st).
15 godina
offline
HD 7950 Club

Instalirao sam ovaj novi driver 13.4 na moju xfx 7950 i niti jednu igru više nisam mogao pokrenuti.

Kad pokušam neku igru startat dobijem bezbroj grešaka sa dll i dx(directx) fajlovima{#},instalacija novog dx nije pomogla.

Izbrisao sam 13.4 i vratio stari 13.1 i sve radi normalno.

 

Dali je još netko isprobao ove 13.4 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Ja, ali na 7870. Meni sve normalno radi i popravilo mi je problem sa GPU-Z gdje je pokazivalo nekakav OpenGL error na 13.1. Probaj 13.5 beta.

Toni
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

pozz, evo ''blagi'' upgrade kompa, sa 6850 na 7950 :)  .... grafa mi stize tek u petak :((

 inace sapphire hd 7950 boost, http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1841&lid=1

 

 

vidim dosta problema sa driverima, pa moze preporuka koji da skinem ( vec se pripremam :)) ),

 

inace prijatelj ima strasnih problema sa 7870 sapphire na  novim driverima, undervoltaža je jedino pomogla da se sistem ne ruši....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club

Ja sam imao problema sa svojom ali sam dizao voltažu i sada je stabilno pogotovo sa zadnjim drajverima. Inače mi se zna kada upalim komp pri dizanju sistema monitori ostanu ugašeni pa ručni restart i sve 5. Ali sam razočaran što sam to kupovao. Sa 7850 nikad problema nisam imao isto Sapphire

12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
to ti nitko nemre reci s sigurnoscu koji ce tebi raditi najbolje! instaliraj zadne sluzbene ili ak oces betu i vozi, ak ti nes ne radi instaliraj drugu stariju/noviju verziju i amen! i di si vidio da ima hrpa problema s karticom! ja sam ih izmjenio tone nikad skoro nikakvih problema! useri ih sami stvaraju iz nicega rijetko kad su driveri sami krivi...i kakve veze 7870 ima s ovom temom? totalno drugi cip?...
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

ma uvik sam ima radeon grafike do sada...nikad niti jedan problem, od 9600xt, 9800pro,2600xt,4850,4890,6850....!....sad san malo odrisija kesu za 7950-tku :)....(ti problemi koje su 7870-ce radile vjerojatno su bili vezani za amd ploce)...

 

valjda ce meni radit sve ka i dosad= bez problema!....a i sramota je da 3570k pogoni samo 6850 xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7950 Club

Ja sam jos na 13.2 Beta 6 i dobri su mi , pa sve ove novije nisam ni skidao !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
neduzan a kaznjen kaže...

pozz, evo ''blagi'' upgrade kompa, sa 6850 na 7950 :)  .... grafa mi stize tek u petak :((

 inace sapphire hd 7950 boost, http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1841&lid=1

 

 

vidim dosta problema sa driverima, pa moze preporuka koji da skinem ( vec se pripremam :)) ),

 

inace prijatelj ima strasnih problema sa 7870 sapphire na  novim driverima, undervoltaža je jedino pomogla da se sistem ne ruši....

ja neznam u cemu je problem .. ja sve koje sam isprobao niti jednog rusenja ili problema nisam imao.. o kojim driverima je rijec?13.4? doduse ja sam na win 8

xfact
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice