HD 7950 Club

poruka: 945
|
čitano: 123.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HD 7950 Club

Evo 4. ti dan msi r7950 tf3 oc be (nakon što ste me uvjerili da je ok sa mojom psu) radi ok , ali moram dodati (prošla 7850 također je bio tf3 i bila puno tiša u loadu) da je jako bučna u loadu (znači pri gejmanju) i tu izgleda nema pomoći ; temp su mi normala 35-7C u idle u loadu max 71-4C. U MSIafterburnu je najbolja opcija u FanSpeed auto (sa označenim user define je malo bučnije ali i niže temp: max 71C- COD Ghost , AC4 max 67C) sve druge kombinacije za radi par stepeni se neisplate(buka i u idle). Želim joj dug život , OCnja neće biti btw . Twin Frozr modeli su znak ta je grafa TopBuild ,unutra sa kondezatorima itd itd a u biti sasvim prosječan hladnjak , Vapor X je tu bez premca kojeg sam nekoć imao.

 

{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

A na koliko ti je postavljen ventilator da se vrti, u postotcima? Ja imam 2 profila, OC i stock, na OC stavim na 45 i ne bude bučna, stopi se sa zvukom ostalih ventilatora, a temp bude između 60 i 70 u svim igrama.

I daj nemoj zezat, pa to je grijeh da se ne kloka {#}

Toni
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 18:39 (rapture686).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
joyjoy kaže...

Evo 4. ti dan msi r7950 tf3 oc be (nakon što ste me uvjerili da je ok sa mojom psu) radi ok , ali moram dodati (prošla 7850 također je bio tf3 i bila puno tiša u loadu) da je jako bučna u loadu (znači pri gejmanju) i tu izgleda nema pomoći ; temp su mi normala 35-7C u idle u loadu max 71-4C. U MSIafterburnu je najbolja opcija u FanSpeed auto (sa označenim user define je malo bučnije ali i niže temp: max 71C- COD Ghost , AC4 max 67C) sve druge kombinacije za radi par stepeni se neisplate(buka i u idle). Želim joj dug život , OCnja neće biti btw . Twin Frozr modeli su znak ta je grafa TopBuild ,unutra sa kondezatorima itd itd a u biti sasvim prosječan hladnjak , Vapor X je tu bez premca kojeg sam nekoć imao.

 

{#}

Cini mi se da ni jedna TwinFrozr grafa ne hladi isto, bez obzira jesu li iste ili ne, npr dvije HD7870. Frend i ja imali te dvije iste a temperature ni slicne... Vjerovatno bi zamjena paste dobro dosla pa razmotri i tu opciju. :)

13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Almin94 kaže...

 Vjerovatno bi zamjena paste dobro dosla pa razmotri i tu opciju. :)

To NE PREPORUCAM jer ima naljepnicu na šarafu , a onda se moze pozdravit s jamstvom ako ju osteti !

Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Re: HD 7950 Club

Postavljen je na Auto , znači sam sebe podešava ... max ide na 67% a mislim da na 45% ako stavim da će biti pretopla (ajd probam i to) . Za OC,pa uvjerili ste me da ne klokam jer je PSU knap! Par frejmova mi ništa neznači.

 

 

DA , izgleda da dvije TF3 "isti model" nisu iste sa temp , baš sam googlao o tome! Bez obzira na uvjete(iste) u kućištu i prostoriji ne daju iste tem , svaka grafa malo varira!

Ima naljepnice na šarafima i ode mi garancija od 3god!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 18:50 (joyjoy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
joyjoy kaže...

 

DA , izgleda da dvije TF3 "isti model" nisu iste sa temp , baš sam googlao o tome! Bez obzira na uvjete(iste) u kućištu i prostoriji ne daju iste tem , svaka grafa malo varira!

Licno sam se uvjerio u to.

16 godina
offline
Re: HD 7950 Club
joyjoy kaže...

Evo 4. ti dan msi r7950 tf3 oc be (nakon što ste me uvjerili da je ok sa mojom psu) radi ok , ali moram dodati (prošla 7850 također je bio tf3 i bila puno tiša u loadu) da je jako bučna u loadu (znači pri gejmanju) i tu izgleda nema pomoći ; temp su mi normala 35-7C u idle u loadu max 71-4C. U MSIafterburnu je najbolja opcija u FanSpeed auto (sa označenim user define je malo bučnije ali i niže temp: max 71C- COD Ghost , AC4 max 67C) sve druge kombinacije za radi par stepeni se neisplate(buka i u idle). Želim joj dug život , OCnja neće biti btw . Twin Frozr modeli su znak ta je grafa TopBuild ,unutra sa kondezatorima itd itd a u biti sasvim prosječan hladnjak , Vapor X je tu bez premca kojeg sam nekoć imao.

 

{#}

Twin Frozr na modelu HD7950 je cisto govno, to smeće je toliko bučno da se cuje u drugim prostorijama.

 

Sad mi žao sto nisam pricekao da dode od Gigabytea verzija

 

EDIT: Stjepanj, ne javljaj se ako nisi imao doticni model; Karticu sam uzimao bas kad si ti stavio prodavat svoju, umalo sam ti poslao upit; bože sačuvaj.

Pamtim te ko lažova, lagat ljude da nikad nisi overcloko kad se u 2 klika mišem nade tvoja tema gdje clokove dižeš u nebesa  je ružno i još junački nabio cijenu.

BF3, BF4: [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 22:09 (pamark).
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
pamark kaže...

Twin Frozr na modelu HD7950 je cisto govno, to smeće je toliko bučno da se cuje u drugim prostorijama.

 

Sad mi žao sto nisam pricekao da dode od Gigabytea verzija

 

ajde covjece pricas gluposti...{#}!

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 19:17 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...
Aldiin1337 kaže...

Pozdrav raja.

Imam gtx660 ti asus nova i jaran mi nudi 7950 gigabyte ona sa 3 kulera. 

Pa šta vi mislite da li se isplati da predjem sa gtx ice na amd?

Ja bih isao na zamjenu , ALI samo ako ta Giga HD7950 ima jamstvo i ako nije prčkao po njoj ( tipa skidanje hladnjaka , mijenjanje paste ... ) !

 

Koji ti je ostatak konfe ?

Govore neki da bih je mogao dići na taktove ćak gtx680 ?

Konfa je 4gb rama i5 3550 na 3.7ghz vise ne moze jer je zakljucan ja msm ? 

i fortron 500w napojna

 

Također bih napomenuo da 7950 ima garanciju 3 godine isto kao i moja gtx660 ti :)

Aldiin1337
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 19:46 (Aldiin1337).
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
Aldiin1337 kaže...

Govore neki da bih je mogao dići na taktove ćak gtx680 ?

Konfa je 4gb rama i5 3550 na 3.7ghz vise ne moze jer je zakljucan ja msm ? 

i fortron 500w napojna

 

Također bih napomenuo da 7950 ima garanciju 3 godine isto kao i moja gtx660 ti :)

taktovi kod amd-a i nvidije nemaju veze jedno s drugim tako da se ne orijentiras prema tome, inace lagano ocana 7950 lako presisa gtx680, evo ti primjer kako to radi 7950 za nju na "bijednih" 1100mhz core!{#}lp pa si racunaj dali ti se isplati:)

 

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 0:13 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Overclockana prestiže sve moguće xd

Aldiin1337
 
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
A vidis iz prilozenog u cak nvidija igri, tome je tako zahvaljujuci max oc potencijalu od cak 40%:-) ah kamo srece za nas kad bi tako bilo sa svakom serijom...lp
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
12 godina
offline
HD 7950 Club

Jedno padobrankso pitanje.... Stavio sam prije 5 mjesevi Accelero extreme 7970 na XFX 7950 i sve je supre šljakalo do jučer kad su se prvi put u idleu pojavile bijele crte po ekranu i onda nako restarta kad se upalio u idleu komp se samo ugasio i od onda ga nemogu upaliti kad je grafa spojena. 

Probao sam jače napajanje staviti i novu grafu tako da nije do PSUa i MBOa.

Ima li mi spasa? Grafa je jos pod garom u Linksa ali pretpostavljam da nevrijedi posto sam mijenjao hladnjak??!?

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | Play withSIX/DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Kolko znam XFX ima naljepnice na šarafima, tako da garancija ne vrijedi..

A po ovome što si opisao, grafa je crkla.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HD 7950 Club

Znači nema joj spasa? Sto joj ode tako da se cijeli komp ne pali radi nje?

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | Play withSIX/DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Iskreno, nemam pojma. Vjerovatno neka komponenta na njoj, neki čip, kondenzator ili nešto..

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
VandaL.pr! kaže...

Znači nema joj spasa? Sto joj ode tako da se cijeli komp ne pali radi nje?

Iskreno, ako već grafa ima naljepnice na šarafima, ne bi nikad mjenjao garanciju za niže temperature. Pogotovo na tim jačim karticama koje su sklonije rikavanju. If it ain't broke.. Sad si mogao reklamirat grafičku i vjerojatno dobit R9 grafu u zamjenu.

Blago budalama.
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
buljo781 kaže...
VandaL.pr! kaže...

Znači nema joj spasa? Sto joj ode tako da se cijeli komp ne pali radi nje?

Iskreno, ako već grafa ima naljepnice na šarafima, ne bi nikad mjenjao garanciju za niže temperature. Pogotovo na tim jačim karticama koje su sklonije rikavanju. If it ain't broke.. Sad si mogao reklamirat grafičku i vjerojatno dobit R9 grafu u zamjenu.

ako skidas s kombinirkama nemas nikakve bojazni da ces ostetiti naljepnicu, to se desava jedino ako uzmes odvijac i zabijes u maticu da bi odvrnuo doticni!{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
12 godina
offline
Re: HD 7950 Club

e jbga, bilo me strah kombinirkama da ne ostetim vijak kad proklize onako pri odvidavanju... :P

Ima li neko viška naljepnicu da posudi? {#}

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | Play withSIX/DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
15 godina
offline
HD 7950 Club

Dali su Gigabyte-ove 7970 ikako "zasticene"? Nemam naljepnicu na sarafu...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club

Ako nemaju naljepnicu na vijku  , rekao bih da ne ! Jedino sto onda moras paziti da ne ostetis / ogulis vijke kod odvijanja !

 

Kolko vidim , imas WindForce 3X hladnjak na njoj , pa zar ima razloga da ga mijenjas s nekim drugim zracnim , ili planiras stavit vodeno ?

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...

Ako nemaju naljepnicu na vijku  , rekao bih da ne ! Jedino sto onda moras paziti da ne ostetis / ogulis vijke kod odvijanja !

 

Kolko vidim , imas WindForce 3X hladnjak na njoj , pa zar ima razloga da ga mijenjas s nekim drugim zracnim , ili planiras stavit vodeno ?

Nisam planirao vodeno nego AC acellero xtreme 7970.
Al sad kad si to vec spomenuo, koje su normalne temperature za ovaj cip? meni u loadu bude oko 70.

Htio bi i oc-ati, sta mislite dali je napajanje dovoljno? Evo još jedan problem u vezi napajanja: http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanje-zuji-xfx-core-450-w/186444.aspx?page=1  

11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Jel ima promjene u brzini vrtnje ventilatora na napajanju kad je grafička pod full-loadom? Moguće da jednostavno ventilator vibrira malo više nego pri nižim obrtajima. Ako nije to, onda je coil whine što nije razlog za brigu, samo iritira.

7970 na WF3 70 u loadu? Ne znam, ako se usporedi sa mojom 7950 koja rijetko kad dođe do te temp dok je OC-ana u full load-u, to i nije baš dobra temp. Naravno nije nešto oko se čeka treba brinuti, ja bi se uznemirio tek kod temp >80, ali ne bi preporučio OC.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

Jel ima promjene u brzini vrtnje ventilatora na napajanju kad je grafička pod full-loadom? Moguće da jednostavno ventilator vibrira malo više nego pri nižim obrtajima. Ako nije to, onda je coil whine što nije razlog za brigu, samo iritira.

7970 na WF3 70 u loadu? Ne znam, ako se usporedi sa mojom 7950 koja rijetko kad dođe do te temp dok je OC-ana u full load-u, to i nije baš dobra temp. Naravno nije nešto oko se čeka treba brinuti, ja bi se uznemirio tek kod temp >80, ali ne bi preporučio OC.

Evo u afterburneru sam malo povecao brzinu venta, costum profile sam u pocetku podesio da bude sto tisa a to je rezultiralo visokom temperaturom.
Takoder sam kupio veći izlazni vent.
Sada je u full load-u oko 64 stupnja, relativno tiha i dalje.

novi profil novi profil
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Kad sam spomenuo vent mislio sam na napajanje. Napisao si u temi da zuji, a kada pritisneš na određen način, prestane. Zato kažem da je moguće da to samo vent malo vibrira i da nije ništa strašno što bi te trebali spriječit da OC-aš.

64 je dobra temp. Moje navedene su pod Twin Frozr III, 45% vent.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 23:19 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

Kad sam spomenuo vent mislio sam na napajanje. Napisao si u temi da zuji, a kada pritisneš na odrežen način, prestane. Zato kažem da je moguće da to samo vent malo vibrira i da nije ništa strašno što bi te trebali spriječit da OC-aš.

64 je dobra temp. Moje navedene su pod Twin Frozr III, 45% vent.

Sto se tice napajanja, nije ventilator... Cak se ni ne zagrije nesto puno, zrak koji izlazi je topal i izlazi lagano. Mislim da je ipak zavojnica, bas iritantno.

E znaci sad su nam temperature tu negdje (vidi se iz grafa). Karticu sam kupio polovnu i stara je oko 11, 12 mjeseci, bi li zamjena paste mozda pomogla? Nekako sumnjam da bi, al pitam za misljenje...

13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Icefox kaže...

Nisam planirao vodeno nego AC acellero xtreme 7970.
Al sad kad si to vec spomenuo, koje su normalne temperature za ovaj cip? meni u loadu bude oko 70.

Htio bi i oc-ati, sta mislite dali je napajanje dovoljno? Evo još jedan problem u vezi napajanja: http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanje-zuji-xfx-core-450-w/186444.aspx?page=1  

Napajanje je dovoljno !

 

70°C pod opterecenjem je jos u granicama normale , rastrošna je to grafa !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Možda bi pomogla ako staviš neku baš skupu, ali osobno mislim da se ne isplati.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

halo ljudi kupio bi next tjedan onu gigabyte 7950 sa 3 venta...jel ima gdje u zagrebu da se kupi još..malo sam gledao i nisam našao???

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rjanko kaže...

halo ljudi kupio bi next tjedan onu gigabyte 7950 sa 3 venta...jel ima gdje u zagrebu da se kupi još..malo sam gledao i nisam našao???

Mislim da to vise neces naci nigdje , osim u oglasima ! Imas jedino jos MSI Twin Frozr III od te serije ! S druge strane , dodas jos 150kn i imas R9 280X koja je jača !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 11:41 (Haf932).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice