HD 7950 Club

poruka: 945
|
čitano: 123.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

ako je ta 280 jača kupit ću nju...nemam trenutno puno vremena istraživati...al hoće odgovarati na moje napajanje i to

 

edit jel to ovaj model

 

http://www.schwanthaler-computer.de/pc-komponenten/grafikkarten/pcie/amdati/65978/gigabyte-r9-280x-r928xoc-3gd-bf4-3072mb-pci-e-dvi-hdmi-2xdp

 

zanima me jel ima jel bolje za clockanje ova oc ili bez oc model??kako živim u munchenu kupit ću si ovdje čisto zbog garancije. a i vjerujem da se da naći jeftinije

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 12:00 (rjanko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/blok-radeon-hd6950-hd6970-oglas-8884227

Mislite li da bi ovo pasalo, možda uz neku preradu, na 7950?

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/blok-radeon-hd6950-hd6970-oglas-8884227

Mislite li da bi ovo pasalo, možda uz neku preradu, na 7950?

Tesko.

multi-gpu 4 live
13 godina
offline
HD 7950 Club

Imam problem sa MSI 7950 boost neko vrijeme. Otprilike jednom u nekoliko dana, dok komp idlea, zna se dogoditi da nestane slike na monitoru, te moram na silu restartati komp. Večeras sam vratio sve komponente na stock voltažu i frekvencije - znači sve je na stocku. Problem je što se sada čitav komp ruši kada burnam grafu u occt-u pri stock clockovima nakon jedno 10ak sec testa. Što bi mogli biti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2014 23:09 (Griz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HD 7950 Club

Neznam sto bih ti pametno rekao ali ja sam imao problema sa gigabyte maticnom,ode u sleep i moras restartat komp.I to je imalo hrpe i hrpe korisnika doticnog branda......

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HD 7950 Club

pozz

 

imam msi 7970 tf3 BE.. donedavno je sve bilo ok no nakon reinstalacije winsa stavio sam sve friske programe, afterburner, catalyst itd. e sad zadnjih pola godine kartica je radila odlicno, no sada u bf4 mp kartica postaje uzasno bucna. nikad nije ocana jer nemam potrebe, fan speed je na auto i prilikom igranja fan skoci i preko 65% zbog cega imam jet fighter u kucistu, strasno bucno. smanjim rucno fan na 55% no onda afterburner pokazuje i 85 stupnjeva. da li je to normalno za ovu grafu?

 

nisam nesto iskusan u benchanju no recimo pokrenuo sam kombustor burn in i fan na auto no kad je temp dosla skoro do 95 stupnjeva i fan podivljao prekinuo sam da nebi ostetio grafu. imam jos garanciju u ADM-u pa sta mi je cinit, slati na reklamaciju ili je to normalno?

 

muci me to sto do prije pola godine nije bila tako glasna.. kuciste ima filtere i grafa je ociscena tako da nije problem u prasini?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
neznalica90 kaže...

pozz

 

imam msi 7970 tf3 BE.. donedavno je sve bilo ok no nakon reinstalacije winsa stavio sam sve friske programe, afterburner, catalyst itd. e sad zadnjih pola godine kartica je radila odlicno, no sada u bf4 mp kartica postaje uzasno bucna. nikad nije ocana jer nemam potrebe, fan speed je na auto i prilikom igranja fan skoci i preko 65% zbog cega imam jet fighter u kucistu, strasno bucno. smanjim rucno fan na 55% no onda afterburner pokazuje i 85 stupnjeva. da li je to normalno za ovu grafu?

 

nisam nesto iskusan u benchanju no recimo pokrenuo sam kombustor burn in i fan na auto no kad je temp dosla skoro do 95 stupnjeva i fan podivljao prekinuo sam da nebi ostetio grafu. imam jos garanciju u ADM-u pa sta mi je cinit, slati na reklamaciju ili je to normalno?

 

muci me to sto do prije pola godine nije bila tako glasna.. kuciste ima filtere i grafa je ociscena tako da nije problem u prasini?

ako imas garu nosi je u servis, tamo ce ti najvjerojatnije zamjeniti termalnu pastu, temperature ce sigurno pasti!

inace 28nm tahiti cip(takoder 7950) i je poznat kao poprilicno vrel pogotovo kad je nalozen( bf4 je takoder kuri na 100% od tuda i tolike temperature:)!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
HD 7950 Club

to sam i pretpostavljao. cini mi se da cemo amd i ja raskrstit puteve. neda mi se imat radijator u kucistu.

 

 

EDIT: rijesio problem, limitirao fps na 100 i vise ne muci grafu do kraja tako da je sad sve tiho :)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 4:01 (neznalica90).
Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club
neznalica90 kaže...

to sam i pretpostavljao. cini mi se da cemo amd i ja raskrstit puteve. neda mi se imat radijator u kucistu.

 

 

EDIT: rijesio problem, limitirao fps na 100 i vise ne muci grafu do kraja tako da je sad sve tiho :)

 

nakon par mjeseci se dosta prašine nakupi pa bilo dobro da malo ispušeš hladnjak

11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
neznalica90 kaže...

to sam i pretpostavljao. cini mi se da cemo amd i ja raskrstit puteve. neda mi se imat radijator u kucistu.

 

 

EDIT: rijesio problem, limitirao fps na 100 i vise ne muci grafu do kraja tako da je sad sve tiho :)

 

Čudno mi je da imaš problema sa temperaturom, ja isto imam Tahiti čip sa MSI hladnjakom i temperature su odlične.

Toni
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...
neznalica90 kaže...

to sam i pretpostavljao. cini mi se da cemo amd i ja raskrstit puteve. neda mi se imat radijator u kucistu.

 

 

EDIT: rijesio problem, limitirao fps na 100 i vise ne muci grafu do kraja tako da je sad sve tiho :)

 

Čudno mi je da imaš problema sa temperaturom, ja isto imam Tahiti čip sa MSI hladnjakom i temperature su odlične.

definitivno treba staviti novu pastu, grafa mu je ociscena od prasine kao sto je rekao vec, i on ima 7970 a ne 7950 nemojte to mjesati ta je kartica jos vrelija! rapture kolike su ti temp u furmarku nakon barem 5minuta, jer kad se test odvrti samo jednom to joj nisu nikako full temp! kad joj prestane rasti temp to je onda to!! zanima me?tx{#} LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 13:51 (Stjepanj).
16 godina
offline
HD 7950 Club

cek di ti je nestao LP , tnx omg {#} jel to radi onog posta od prije neki dan di ti je kolgea rekao da ga zivciras sa LP-om {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 13:45 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
4mal kaže...

cek di ti je nestao LP , tnx omg {#} jel to radi onog posta od prije neki dan di ti je kolgea rekao da ga zivciras sa LP-om {#}

kolega? ciji kolega? moj nije sigurno jer nikad s njim nisam raspravljao zanima ga samo bf4 i kineski mobiteli{#} a i lik je malo nestabilan ocigledno...{#} a tx sam napisao jer bu kolega rapture to sigurno napravio za mene ti ne?!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 13:54 (Stjepanj).
16 godina
offline
HD 7950 Club

evo i ja sam {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Stjepanj kaže...
rapture686 kaže...
neznalica90 kaže...

to sam i pretpostavljao. cini mi se da cemo amd i ja raskrstit puteve. neda mi se imat radijator u kucistu.

 

 

EDIT: rijesio problem, limitirao fps na 100 i vise ne muci grafu do kraja tako da je sad sve tiho :)

 

Čudno mi je da imaš problema sa temperaturom, ja isto imam Tahiti čip sa MSI hladnjakom i temperature su odlične.

definitivno treba staviti novu pastu, grafa mu je ociscena od prasine kao sto je rekao vec, i on ima 7970 a ne 7950 nemojte to mjesati ta je kartica jos vrelija! rapture kolike su ti temp u furmarku nakon barem 5minuta, jer kad se test odvrti samo jednom to joj nisu nikako full temp! kad joj prestane rasti temp to je onda to!! zanima me?tx{#} LP

Sve stock, fan auto, 10 minuta, temp više nije rasla.

Znam da nije 7970 ali je najbliža 7950 koja postoji jer je sa 7970 PCB-om.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 14:55 (rapture686).
16 godina
offline
HD 7950 Club

Ja isto imam MSI 7950 tf3 sa 7970PCB-om, nakon 6mjeseci sam primjetio porast max temp na 76, do tad je bila max72, izgleda se nakupilo prasine po hladnjaku, koliko ti vec imas karticu, jesi li je procistio/propuhao .  Hladnjak je dobar ali su ta 2 mala ventilatora prelosi/preglasni, zasto nisu stavili malo vece ventove, odma bi buka bila manja.

BF3, BF4: [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 15:03 (pamark).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HD 7950 Club
@rapture; cemu ovaj vent na 4100rpm OMG!!!!kaj se tf3 vrti na toliko rpm?!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 17:08 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Stjepanj kaže...
@rapture; cemu ovaj vent na 4100rpm OMG!!!!kaj se tf3 vrti na toliko rpm?!

ma nešto to nije u redu onda, jest da je kod mene TF4 ali ja nisam svog vidio iznad 1200rpm

12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
BoobZ kaže...
Stjepanj kaže...
@rapture; cemu ovaj vent na 4100rpm OMG!!!!kaj se tf3 vrti na toliko rpm?!

ma nešto to nije u redu onda, jest da je kod mene TF4 ali ja nisam svog vidio iznad 1200rpm

 

kakve veze tvoj tf4 ili uopce tvoja grafa ima s tf3 i tahiti cipom i totalno drugacijim hladnjakom i drugacijim elementima??? Lol
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Karticu imam negdje od 7-8 mj prošle godine ako se dobro sjećam. Pročistio sam ju prije 2 mjeseca. Temp nije nikad bila viša od 73c. Buka nije tako loša do negdje 50%, a iznad toga malo koja kartica je tiha. Nisu stavljali veće jer je to drukčiji dizajn lopatica, mislim da oni to zovu "propelerski" pa su zato manji ventovi, šta ja znam {#} Kako god meni je ovaj hladnjak u kompletu super.

 

Stjepanj to sam ga nakon furmarka opalio na 100% da ju rashladi nazad na idle temp i isupuše možda prašine malo, onda je RPM 4100 {#} Da napomenem vent je stvarno bio na auto dok je radio Furmark.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Stjepanj kaže...
BoobZ kaže...
Stjepanj kaže...
@rapture; cemu ovaj vent na 4100rpm OMG!!!!kaj se tf3 vrti na toliko rpm?!

ma nešto to nije u redu onda, jest da je kod mene TF4 ali ja nisam svog vidio iznad 1200rpm

 

kakve veze tvoj tf4 ili uopce tvoja grafa ima s tf3 i tahiti cipom i totalno drugacijim hladnjakom i drugacijim elementima??? Lol

izvini shefe samo sam htio reć da nije nešto s Božje strane što se tiče tih 4100 RPM-a što je kolega pojasnio sa ispuhivanjem grafičke

12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
BoobZ kaže...

izvini shefe samo sam htio reć da nije nešto s Božje stranešto se tiče tih 4100 RPM-a što je kolega pojasnio sa ispuhivanjem grafičke

{#}! ok prihvacena isprika sad kuzim!{#} kad vec spominjes da ti se ne vrti na vise od 1200rpm daj zavrti furmark pa javi, odnosno grafu na 100% svejedno kaj je u pitanju zapravo bitno da je usage na toliko:)!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
HD 7950 Club

nezz otkad sam stavio limiter na 100 sve je u redu. temperature cak i 69 stupnjeva. grafu moram slat za zg posto trenutno radim u splitu pa mi je to tjedan ili dva bez kompa i iskreno neda mi se jer zasad radi ok. druge igre nisam probao jer mi uz ostale obaveze ostane vremena za bf4 vecinom.

 

prasine nema, imam fractal r4 s filterima na koje sam dodao jos papirnate filtere. 2 venta sam izvadio pa imam pozitivni tlak u kucistu, 3 upuh, 1 ispuh od 140mm. picajzla sam i perfekcionista tako da je management i protok zraka odlican u kucistu a od prasine ni P.

 

vidit cu sad sljedeci potez intela i nvidije nakon r9 serije pa cu vjerovatno opalit neki upgrejd, a karticu onda poslat prije prodaje cisto reda radi da bude sve tip top za novog vlasnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 7950 Club

Imam priliku kupiti Sapphire Radeon 7950 3Gb Dual X with boost, kupljena u 2. mjesecu ove godine (znači još 20 mjeseci garancije)

i u oglasu piše da je korištena za bitcoin mining.

 

Mišljenja? A mora brinut da je korištena za bitcoine ili ne?

 

A da cijena je 140€.

 

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Regular John 19 kaže...

Imam priliku kupiti Sapphire Radeon 7950 3Gb Dual X with boost, kupljena u 2. mjesecu ove godine (znači još 20 mjeseci garancije)

i u oglasu piše da je korištena za bitcoin mining.

 

Mišljenja? A mora brinut da je korištena za bitcoine ili ne?

 

A da cijena je 140€.

 

kakve veze ima za sto je koristena ako ima garanciju {#}

16 godina
offline
HD 7950 Club

Odlicna cijena, i jos garancija 20 mjeseci.

 

Uzimaj svakako.{#}

 

ovo sto je rabljena za mining, je radila 0-24 nekoliko mjeseci, ali imas 20 mjeseci gare,tako da ako rikne lijepo dobis drugu, ili sto je jos bolje malo nadoplatis za novu seriju R9.

BF3, BF4: [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 21:00 (pamark).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
HD 7950 Club

Stigla nova  Sapphire 7950, 24 mjeseca gare i za samo 150 eur

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1442&psn=&lid=1&leg=0

 

kad sredim neke stvari malo cemo clockati :)

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HD 7950 Club

godina je prosla od zadnjeg posta! chaselol cestitam na novoj pridoslici! jel grafa sva odkljucana ili?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Stjepanj kaže...

godina je prosla od zadnjeg posta! chaselol cestitam na novoj pridoslici! jel grafa sva odkljucana ili?

Hvala, samo sto sam je upalio, ovo je situacija kod mene znaci nije ali cemo probati :)

 

 

7950 7950
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 15:20 (chaselol).
14 godina
offline
HD 7950 Club

Neki dan sam se rastao od svoje. Vjerno me služila tri godine.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice