Zujanje ventilarora na grafičkoj

poruka: 8
|
čitano: 2.786
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje ventilarora na grafičkoj

Trebam jedan jednostavan savjet nekog tko ima iskustva s tim.


Znači imam NVidia GeForce  GTX 560ti grafu i jedan od ventilatora je počeo zujat.
Naime, testirao sam dali su temperature nešto više nego inače( u idlu i u loadu),
i moram reći da su temperature kao što su i bile, normalne.


Problem je zujanje i iritira me.
Moje je pitanje je sljedeće: Koliko dugo će još ventilator raditi i dal ga trebam odmah
mjenjat. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zujanje ventilarora na grafičkoj

Vjerojatno ti se od topline iskrivio ventilator, sad to opasno i nije baš, to stružu lopatice po kučištu, jedino je malo iritantno, a ako jako stružu mogu se i odlomit makar sumnjam, frendu na 6950 od prvog dana struže, a ima ju već godinu i pol i niš se još nije desilo, malo lupi po kučištu i onda je dobro 20ak minuta xD

Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Zujanje ventilarora na grafičkoj

Vjerojatno ti otisao lezaj na ventu ! I ja sam imao isti problem ! Ma durat ce on jos , samo je bed sto stvara buku ! Nista mu nece biti ! Ako zelis , tu je uvijek eventualna zamjena za neki aftermarket hladnjak !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zujanje ventilarora na grafičkoj

Meni sapphire hd 7950 zuji na određenim ventovima, zujila mi je sapphire hd 7870.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zujanje ventilarora na grafičkoj

Evo udario sam par puta po kučištu i prestalo je zujat.
Kasnije je opet pocelo zujat pa sam opet udario i onda
se računalo samo ugasilo i više se ne pali.

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zujanje ventilarora na grafičkoj
na 6870 staroj godinu dana vent poceo zujat, temp bile potpuno iste kao i prije zujanja... odnesel grafu u links, rekao da zuji. oni je poslali u zg i nakon 2tj mi poslali novu 7850 pod reklamaciju...
ak imas gare nosi u servis jer se to racuna pod neispravnost grafe
16 godina
offline
Zujanje ventilarora na grafičkoj

Nemoj da udaraš po kućištu, mole te tvoj hard i ostale komponente. Nije prevelika šasa da će pomoći, ali prvo svakako probaj sa običnim čišćenjem grafe.

 

Ako je struganje venta o nešto, mislim da mu ne možeš ništa, ali ako nije značajno, jbg, nerviraće te ali će da radi.

 

Ako je u pitanju brujanje ventilatora koji ima problem sa ležajem, računaj da će vremenom postajati sve gore i da će crći ako nešto ne preduzmeš. Ako postoji način da se skine ventilator sa hladnjaka, verovatno bi ga vrlo jedostavno mogao podmazati - obično se sa donje strane nalazi gumeni čep - pažljivo ga skineš, kaneš jednu-dve akapi ulja za preciznu mehaniku (šivaće mašine), mada znam da su ljudi koristili i motorno (samo nemoj jestivo! {#}), i okreneš vent par puta da se ulje lepo rasporedi. Ako misliš da je operacija uspela, vratiš čep na mesto i gotovo (za jako zaribale ventilatore, može se dodati još jedna ili dve kapi, ali ne treba preterivati bez potrebe).

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zujanje ventilarora na grafičkoj
mikirie kaže...

Evo udario sam par puta po kučištu i prestalo je zujat.
Kasnije je opet pocelo zujat pa sam opet udario i onda
se računalo samo ugasilo i više se ne pali.

 

Tako sam i ja udarao po starom kompu , pa mi je zgorila maticna !{#}

Music As A Weapon !!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice