Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.551.873
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX6700XT

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

koja je trenutno best buy za igranje u 1080p do nekih 400 €,  procesor bude Ryzen 5 5500 ili 5600.

Hvala

 

6700 XT ili 3060 Ti

 

Inace buduci da je gaming u pitanju nadam se da je jasno da je Ryzen 5500 znatno slabiji od 5600 (u rangu je R5 3600) tak da probaj svakako ic na 5600.

17 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mindfactory ima dobre popuste trenutno

PowerColor Radeon RX 6800 XT 519 eura (+ key za Starfield) vs Palit Geforce RTX 4070 579 eura?

Šta kupiti?

 

12 4070
24 6800 XT
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 14:57 (Qui-Gon-Jinn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jedino naši papci nemaju ključeve za Starfield na grafičkim karticama. Daju ih samo uz Ryzen 7000 procesore. Osobno bih išao na Rtx 4070 ali Radeonka je nešto sitno brža bez RT-a i raznih generatora. A opet ako planiraš igrat Starfield to je super deal za 450 eura jer sama igra je 70-ak eura.
 
2 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
Jedino naši papci nemaju ključeve za Starfield na grafičkim karticama. Daju ih samo uz Ryzen 7000 procesore. Osobno bih išao na Rtx 4070 ali Radeonka je nešto sitno brža bez RT-a i raznih generatora. A opet ako planiraš igrat Starfield to je super deal za 450 eura jer sama igra je 70-ak eura.

 Pa da, zbog Starfielda naginjem na AMD. Pratio sam anketu, isto kao tekma sinoć, nVidija počela jako, pa AMD okrenuo u svoju korist 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
4070ti 799e alternate.de
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Qui-Gon-Jinn kaže...

Mindfactory ima dobre popuste trenutno

PowerColor Radeon RX 6800 XT 519 eura (+ key za Starfield) vs Palit Geforce RTX 4070 579 eura?

Šta kupiti?

 

 Presudio je Starfield key  Danas stigla, po internetu najbolji model koji sam mogao uzeti, a ispao je i najjeftiniji, i sada se može uzeti za 509 eura, dostava po Njemačkoj je besplatna. GPU je masivan, ko letva je dug 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobra cijena nema kaj. 450 eura za tu novu karticu je puna šaka brade.

Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Qui-Gon-Jinn kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

Mindfactory ima dobre popuste trenutno

PowerColor Radeon RX 6800 XT 519 eura (+ key za Starfield) vs Palit Geforce RTX 4070 579 eura?

Šta kupiti?

 

 Presudio je Starfield key  Danas stigla, po internetu najbolji model koji sam mogao uzeti, a ispao je i najjeftiniji, i sada se može uzeti za 509 eura, dostava po Njemačkoj je besplatna. GPU je masivan, ko letva je dug 

 Jel mindfactory salje za hrvatsku ili mora ici preko onog mailbox-a, nisam u toku?

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne šalje, postoji ona opcija s Mailboxom ali ja imam čoeka dolje

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.

 

Mislio sam uzeti novi GPU tek na jesen/zimu, ali vidim sad ove članke u vezi AI-a i moguće nove nestašice i ponovnog rasta cijena pa sam se malo "zabrinuo".

 

Inicijalno je bilo u planu uzeti 6700 XT (zbog 1440p 165Hz monitora), ali su mi trenutno malo pre skupe pa sam mislio samo uzeti 6650 XT za 289 € (što mi se čak čini i kao solidna cijena) i eventualno ju kroz godinu - dvije zamijeniti za nešto jače (ako uopće bude potrebe budući da trenutno igram na RX 570 pa sam i dalje živ - čitaj: nisam zahtjevan gamer).


Što mislite, bi li mogle već do kraja godine nastupiti te nestašice i cijene otići u nebo? Znam da nitko nema kristalnu kuglu, al eto, pitam.

 

 

14 Uzmi 6650 XT dok su još vruće
2 Uzmi 6700 XT krajem godine
Ne umijem pisat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam sad oko predikcija cijena za par mjeseci, ali ja bih ti preporučio da za slične pare ili malo više koliko bi dao za RX 6650XT kupiš polovnu RX 6700 XT. Ipak ima 50% više Vrama i jača je grafa. Sigurno ih se može naći već za oko 300 eura sada, max do 350 eura.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Volio bih da si u pravu, no rabljene se generalno kreću od 330-340 € na više. S time da bi kod 6700 XT pripazio i na to koji model uzimam da ne bi baš bila bučna, što mi dodatno sužava izbor. A i mislio sam uzeti na par rata pa mi rabljeno baš i ne odgovara, osim ako bi baš naišao na neki dobar deal, onda ajd.

Ne umijem pisat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Razmisli o RX 6700. Ona je nešto jača od 6650 XT i ima 10 GB memorije.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I o tome sam razmišljao, ali je 6700 nekih 100 € skuplja od 6650 XT, a s druge strane za 20-30 € više mogu već dobiti 6700 XT (doduše, ove "lošije" modele). Da je 6700 nekih 320-360 €, onda već da, ali za 380-400 € mi se nekako ne čini isplativim.

Općenito su cijene još uvijek dosta čudne i previše fluktuiraju. U nekim slučajevima čak i 6600 XT košta jednako ili više od 6700 XT. Sve je nekako zbrda - zdola. Jesu li to nekakve stare zalihe koje ne žele/ne mogu prodati po "normalnim" cijenama?
A ista situacija je i na njuškalu. Ljudi još uvijek 5700 XT prodaju za 300 €, RX 580 za 150 € i sl.
Ne znam više tko je tu lud..
Ne umijem pisat
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 7600 XFX Black je na Amazonu 305 eura s dostavom. To je jači Qick model i ima tri ventilatora. Probaj nešto iskemijati pa uzmi to.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX6650 i RX6600 su najbolji omjer cijene i fps kod nas.

 

RX6700xt ispadne 350€+ iz njemačke uz dostavu.

 

RTX 3060 i 4060 su 300€+ a u rangu rx 6600.

 

S druge strane ne isplati se kupiti slabiju grafu i upgradeati za par godina, to je samo gubitak novaca. Najviše se isplati piknuti tipa rx6800 iz njemačke kad bude dobra akcija za 400€, bilo je par puta ali ne baš u zadnje vrijeme.

 

 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima i ova ponuda sa njemačkog Amazona, rx 6750 xt za 421 € sa dostavom i garom od 3 godine.

Trgovina je portugalski NR INFO, kupci vele da su pouzdan seller.

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0B34M1YLW/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A206ULAR6UT9T8&psc=1

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2023 2:59 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bruner kaže...

Pozdrav.

 

Mislio sam uzeti novi GPU tek na jesen/zimu, ali vidim sad ove članke u vezi AI-a i moguće nove nestašice i ponovnog rasta cijena pa sam se malo "zabrinuo".

 

Inicijalno je bilo u planu uzeti 6700 XT (zbog 1440p 165Hz monitora), ali su mi trenutno malo pre skupe pa sam mislio samo uzeti 6650 XT za 289 € (što mi se čak čini i kao solidna cijena) i eventualno ju kroz godinu - dvije zamijeniti za nešto jače (ako uopće bude potrebe budući da trenutno igram na RX 570 pa sam i dalje živ - čitaj: nisam zahtjevan gamer).


Što mislite, bi li mogle već do kraja godine nastupiti te nestašice i cijene otići u nebo? Znam da nitko nema kristalnu kuglu, al eto, pitam.

 

 

 Sa obzirom na inflaciju i opčenit ogroman pad potrošnje nekako sumnjam da će dizat itko cijene ovu godinu bez obzira na AI. Možda se varam ali kako gledam, promet svih večih tehnoloških kompanija je u padu i to so očekuje još minialno sljedeču godinu. Tako da ako ti se neda čekat to BF akcija onda je totalno svejedno očeš kupit danas ili za mjesec dana.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bruner kaže...

Pozdrav.

 

Mislio sam uzeti novi GPU tek na jesen/zimu, ali vidim sad ove članke u vezi AI-a i moguće nove nestašice i ponovnog rasta cijena pa sam se malo "zabrinuo".

 

Inicijalno je bilo u planu uzeti 6700 XT (zbog 1440p 165Hz monitora), ali su mi trenutno malo pre skupe pa sam mislio samo uzeti 6650 XT za 289 € (što mi se čak čini i kao solidna cijena) i eventualno ju kroz godinu - dvije zamijeniti za nešto jače (ako uopće bude potrebe budući da trenutno igram na RX 570 pa sam i dalje živ - čitaj: nisam zahtjevan gamer).


Što mislite, bi li mogle već do kraja godine nastupiti te nestašice i cijene otići u nebo? Znam da nitko nema kristalnu kuglu, al eto, pitam.

 

 

Unatoč rezultatima ankete, odlučio sam se za treću soluciju i uzeo 6700 XT. ASRock Challenger D OC model za 400 eura. Vjerujem da sam mogao proći i nešto jeftinije kupovinom izvana, ali preferiram domaće trgovine radi reklamacija i praktičnosti.

Prije kupnje sam bio malo skeptičan kakve će biti temperature i buka, ali za sad sam ugodno iznenađen. Tiša je od moje prethodne RX 570 što se tiće i hlađenja i coil whine-a (na ovoj se jedva nešto čuje).
Za sad sam ju isprobao samo u dvije igre (WoT i Hogwarts Legacy) i upgrade je i više nego očit. Naravno, još uvijek ne mogu samo nafrljiti detalje na ultra i očekivati 165 FPS u 1440p, ali to mi nije bio ni cilj.

Uglavnom, za sad sam i više nego zadovoljan. Hvala svima na prijedlozima i čujemo se opet za nekih 5-6 godina 

Ne umijem pisat
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 10:02 (Bruner).
6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nitko to ne kupuje, TDP pod oblake pa ima dobru cijenu. Ali ako pita za 4K HRR monitor onda je to ta.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Možda malo subjektivno pitanje, ali ima li tolike razlike izmedu 4k i 6950 i recimo 1080p sa rx 6800 da se isplati dati 300-400€ više za ovu? S tim da imam Ryzen 5 1600X pa bi onda vjerojatno trebalo i to upgrejdati?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Swaglord kaže...
Možda malo subjektivno pitanje, ali ima li tolike razlike izmedu 4k i 6950 i recimo 1080p sa rx 6800 da se isplati dati 300-400€ više za ovu? S tim da imam Ryzen 5 1600X pa bi onda vjerojatno trebalo i to upgrejdati?

4k vs 1080 nebo i zemlja

 

R5 1600X ce ti biti bottleneck ogromni na 1080p sa RX 6800, dok na 4k sa RX 6950 je mozda sporiji 10% nego 7800X3D

 

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Swaglord kaže...
Možda malo subjektivno pitanje, ali ima li tolike razlike izmedu 4k i 6950 i recimo 1080p sa rx 6800 da se isplati dati 300-400€ više za ovu? S tim da imam Ryzen 5 1600X pa bi onda vjerojatno trebalo i to upgrejdati?

 kak veli, s timda je 1080p wallet friendly... vjv mozes na trenutnu plocu stavit r5 5600, uzmes tipa rx6800 i miran si min 4 godine, dok za 4k rezu skoro svake godine moras uzimat top klasu grafe

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 8:41 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav drugari,

obuzeo me BG3, vjerni 1060 se zbog 3GB  pokazao manjkavim.

Bacio pogled na njuškalo, jel ovo dobar deal, totalno sam ispao iz fazona.

Zahvaljujem.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Antropofob kaže...

Pozdrav drugari,

obuzeo me BG3, vjerni 1060 se zbog 3GB  pokazao manjkavim.

Bacio pogled na njuškalo, jel ovo dobar deal, totalno sam ispao iz fazona.

Zahvaljujem.

 Ovisi, ako te ne smetaju minerske kartice onda je ok.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2023 14:13 (It'sMe932).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja u životu nisam kupio grafu bilo novu ili polovnu da nema garancije...pogotovo ne kupuj bez gare ove što su rudarile. To je moje mišljenje na tebi je izbor.

Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice