Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.462
|
čitano: 5.545.807
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bitno je da ne zakržlja kada je dim okolo mene i laseri pucaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Izašla je nova SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5600 XT BE kartica. Ima lošije hlađenje u odnosi na original, pa samim time i manju brzinu. Najjeftinije 5600 xt su ova BE verzija, XFX i Asrock. Koju bi vi uzeli?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Niti jednu, za sličnu lovu ili koju stotku više uzmeš rtx 2060 koja je ionako tu negdje po perfomansama, a sa dlss-om koji će vjerojatno podržavati većina budućih igara ćeš imat perfomanse koje nema niti 5700xt, a kamo li ove 5600
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozz svima,uzeo sam ryzen 5 1600 af i maticnu gigabyte ab350m-ds3h-v2 i 16 gb patriot viper rame,sad bi ovaj mjesec promjenio jos i grafu,trenutno imam sapphire rx 580 pulse 4 gb pa me zanima kaj bi bilo najbolje za tu konfu,napanjanje je  xfx ts 550 kojeg i nebih mjenjao jer nije staro,zanima me kaj bi mi preporucili

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nista, ta rx580 je sasvim dovoljna za taj monitor koji imas, ja bih prvo mijenjao monitor i uzeo mozda neku periferiju.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo zanimljivog podatka za grafičke kartice od mindfactory, možda nekome bude od pomoći.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 Eto kako je dobar osječaj znat da vrijednost grafe ne pada platio je 3,959 u adm, a najjeftinija je na nabavi 3,902kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 8:07 (rokonja).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nista,cekamo dlss da se to digne bar za jedno 50% kod Nvidie...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 18:47 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

Nista,cekamo dlss da se to digne bar za jedno 50% kod Nvidie...

 

 5700 na razini 1080ti/2070s/2080, ajuj, ovdje nit DLSS ne pomaze 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

Nista,cekamo dlss da se to digne bar za jedno 50% kod Nvidie...

 bilo je takvih igara i prije, nvidia nekad kasnije uspije driverima uhvatiti zaostatak, nekad ne

no zanimljiva je ova situacija sa vegom, jel to amd gimpa svoje stare grafe da bi nove izgledale bolje 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Moze preporuka neke grafulje koja bi zamijenila trenutnu 560ti.
Imam i5 2500K, 8gb rama, igrao bi najvise novi COD MW na FHD rezi, nista pretjerano. Do 800-900kn.

Što valja u rom rangu?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pero Dinamit kaže...
Moze preporuka neke grafulje koja bi zamijenila trenutnu 560ti.
Imam i5 2500K, 8gb rama, igrao bi najvise novi COD MW na FHD rezi, nista pretjerano. Do 800-900kn.

Što valja u rom rangu?

 RX 580, po mogućnosti verzija od 8GB (može se pronaći na njušci koji primjerak za 900kn, samo bi bilo dobro isprobati prije kupnje). 

11 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pitanjce.

 

Jel se isplati mijenjati R7 370 (2GB) za RX480/580? Neovisno o procesoru, GPU za GPU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

da, osjetno jača kartica

11 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znam da je jača, jel se isplati mijenjati? Jel se isplati dati novce za dx% bolje performanse ... tj. jel isplativo u smislu performanse/kune?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa napisao sam ti da jeste, osjetno je jača kartica tako da da, siplati se mjenjati... ALI... to ti sad ovisi o procesoru, ako imas neki koji će ju gušit (recimo stari FX6300) nećeš vidjeti ogorman pomak, zato napiši koje su specke računala.

 

11 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

I dalje nisi odgovorio na pitanje.

Ne treba mi analiza, treba mi jednostavna usporedba.

 

Pošto na infromatičkim forumima čovjek nemože naći konkretan odgovor već neko vrijeme, čini se da ću morati kupiti je, staviti u komp pa istestirati u par bencheva, ako prođe ok ostaje, ako je pomak (lupam bezveze cca 25% performanse, a razlika u cijeni/vrijednosti 80%) onda ide na njuškalo.

 

Samo pitam jer bi htio uštediti par dana patnje sa kupnjom, testiranjem i prodajom. A benchevi s neta su uvijek nepouzdani, u praksi je skroz drugi rezultat uvijek.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 13:56 (Jarvan).
Moj PC  
0 8 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

rx580 je za mrvicu jaca od 390-tke , a 370 je jaka otprilike kao rx560(gtx1050) ukoliko igras na 1080p i imas ddr4 platformu ili barem i5/ i7 ddr3 vrijedi kupit da.

Ja sam se preporodio kada sam presao sa gtx 1050 na 1060.

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

pa dobro ti čovjek kaže ako vrtiš neki amd fx nećeš puno gaina dobit ako imaš nešto bolje puno ćeš napredovati sa rx580 ne 20-30 nego preko 50%

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Realnost je ta da je rx 570/580 jos uvijek kralj budget gaminga i tu ces imati 50+% perf naspram r7, nema se tu sta pricati. Ali i procesor igra ulogu pa to moze varirati.

Ako imas malo vise kesa u novcaniku onda imas  i malo jace jos 1660,1660 super ali opet ispod 2k kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 14:08 (HCgamingCRO).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

rx580 je za mrvicu jaca od 390-tke , a 370 je jaka otprilike kao rx560(gtx1050) ukoliko igras na 1080p i imas ddr4 platformu ili barem i5/ i7 ddr3 vrijedi kupit da.

Ja sam se preporodio kada sam presao sa gtx 1050 na 1060.

 Konkretan odgovor, hvala.

 

Muka mi više od doktora znanosti koji odma krenu s bottleneckom i sranjima, jer neznaju kaj bi napisali, a moraju nekaj.

 

Gledam odigrat Remnant, grabio na Epicu. A trenutno se fura i5 4570.

 

Planiram uzeti novi Ryzen, tj. cijelu kantu ću si sklepati, ovaj i5 će ostati ko malo jača torrent mašina, a za godinu dvije odličan entry level stroj za kćer.

 

Pošto ću ići na Ryzen, uzet ću RX5600, uz povremeno igranje u 1080p je overkill, ali ne planiram u narednih 10 godina ga mijenjati pa me iskreno baš briga. Kad pogledam da ljudi na i5-2500k koji je star 10 godina se danas igraju i 1080p, vjerujem da će i nova generacija Ryzena isto biti dugotrajna.

 

A opet, djeca će imati svoje želje, oni su ipak novi igrači, meni je vrijeme za umiroviti miš i tipkovnicu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 14:15 (Jarvan).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

  Jarvane, šta kompliciraš ?  Prvo se pjeniš i sereš, a ne može ti se reći točno ako ne napišeš kakav CPU imaš, i onda opet sereš kad ti je rečeno. RX 580 je doslovno duplo jača grafa od te stare RX 370 i to su dva različita svijeta. S tim i5 si dobar za obje u ovom momentu, i naravno, danas sutra još bolje s novim kompom. Pitao te čovjek koji CPU imaš kad si srao bez veze, i pitao je to s razlogom. Da imaš neki dual core CPU, onda ti RX 580 ne bi bila duplo jača (dakle 100%) nego puno manje. Odnosno ona je uvijek duplo jača, ali ti ne bi imao takav efekt sada. Zato te to i pitao. Ti si došao tu tražiti odgovor a nisi spomenuo relevantu stvar. Nije da si trebao nešto specijalno pisati, nego samo kakav imaš CPU i da baš nemaš 4 GB rama. Za monitor je jasno da nije bitan faktor čim si još na grafi iz 2015. Ako hoćeš kvalitetan i točan odgovor, postavi takvo pitanje sa svim bitnim informacijama. Inače ćeš dobit polovičan. I između ostalog, nema ti kod kupovanja grafi za igranje "isplativosti", osim ako si profi gamer pa zarađuješ od toga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 19:59 (itomic009).
Moj PC  
13 1 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja grafička bi pasala u HP Prodesk 600 G4 - radi se o onom malom kućištu (microtower)

 

Trenutno je unutra integrirana grafika Intel UHD Graphics 630, a rado bih stavio zasebnu grafičku sa 2 ili 4 GB za ipak malo ozbiljnije igranje.

 

Muči me što mi se sve kartice koje gledam čine prevelike. Kako pretraživati "manje" kartice i koja bi bila preporučljiva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cibo kaže...

Koja grafička bi pasala u HP Prodesk 600 G4 - radi se o onom malom kućištu (microtower)

 

Trenutno je unutra integrirana grafika Intel UHD Graphics 630, a rado bih stavio zasebnu grafičku sa 2 ili 4 GB za ipak malo ozbiljnije igranje.

 

Muči me što mi se sve kartice koje gledam čine prevelike. Kako pretraživati "manje" kartice i koja bi bila preporučljiva?

 Pretrazuj sa " mini itx " ili samo " itx " i pronaci ces. Uzmi si onda itx rx570 4gb ili 1060 itx, mozes nac i polovnu na njuskalu mislim da ce ti bit dovoljno. Reci koliki je budzet pa cemo pogledat.

 

Usput pripazi kakvo napajanje imas jer vidim da pise da je napajanje samo 250w, ne znam gledam li pravi model HP Prodesk 600 G4.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 13:28 (rocko9).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Thanks za hint sa itx... rx570 se čini super... 

 

A što se tiče napajanja, je napajanje je 250W - jel bi to bilo ok za rx570?

 

Hvala

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cibo kaže...

Thanks za hint sa itx... rx570 se čini super... 

 

A što se tiče napajanja, je napajanje je 250W - jel bi to bilo ok za rx570?

 

Hvala

 rx570 4gb ti je i najbolja opcija, ali neko minimalno napajanje za rx570 ti je 450w pa onda moras i to mijenjat.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rocko9 kaže...
cibo kaže...

Thanks za hint sa itx... rx570 se čini super... 

 

A što se tiče napajanja, je napajanje je 250W - jel bi to bilo ok za rx570?

 

Hvala

 rx570 4gb ti je i najbolja opcija, ali neko minimalno napajanje za rx570 ti je 450w pa onda moras i to mijenjat.

 ma napajanje je 180W

 

Ima šta od 2GB da ide s tim napajanjem ili je to premalo pa treba i napajanje mijenjati?

 

Ili sve seliti u neko normalno kućište

 

hvala na pomoći

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Premalo je 180W napajanje za bilo koju ozbiljinju graficku. Najbolje ti je onda promijenit napajanje i graficku, samo uzmi ITX grafu i napajanje od 450-500w i sve dobro. Promjena kucista nije nuzna i u tom kucistu sve moze raditi tako.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

nemaju gigabyti veze sa potrosnjom, mozes si pogledati GTX1050Ti ali i to ti je sve na knap s tim napajanjima

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

nemaju gigabyti veze sa potrosnjom, mozes si pogledati GTX1050Ti ali i to ti je sve na knap s tim napajanjima

 hvala. znam da direktno nemaju - mislio nekako slabija grafička pa potrebno manje napajanje... 

 

Hvala obojici, sve jasno 😊

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice