Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 41.024
|
čitano: 5.892.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

gledam po ebayu ovu r7 260x i sad vidim da ima 15 razlicitih prozivodaca te kartice (mislim na ime koje pise na kutiji)....

Saphire,Gigabyte,Powercolor ...

 

Moze netko objasniti koja je to shema jer su svima cijene iste...

 

GPU je isti a proizvođaci su razliciti to ti je to.
nista mi se neda
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

gledam po ebayu ovu r7 260x i sad vidim da ima 15 razlicitih prozivodaca te kartice (mislim na ime koje pise na kutiji)....

Saphire,Gigabyte,Powercolor ...

 

Moze netko objasniti koja je to shema jer su svima cijene iste...

Razlika je u hladenju isto tako neke su cloakane malo vise i tako to pogledaj malo recenzije za svaku pa odluci.

10 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nerazumijem se ja nista u graficke,sto znaci cloakane....

This time next year we'll be millionaires
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

Nerazumijem se ja nista u graficke,sto znaci cloakane....

Znaci da rade na malo vecem taktu(core clock) od referentnih zavisi od proizvodaca ubiti sto vise to bolje

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 19:54 (voyager).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zuper kaže...

malo si se zabunio. 260x je malo bolja od 750 non ti. od 750 ti sigurno nije bolja

U nekim testovima je 750ti bolja da, a negdje 260x bolja. Nego zaboravio si napomenui da za cijenu 750ti mozes uzeti i 270x koja je bolja od 750ti i 260x.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
2 jako slicne grafe, koja ima prednost ?

1. Sapphire R9 280 Dual-X OC, 3GB GDDR5 : http://www.iqcentar.hr/48888-sapphire-r9-280-dual-x-oc-3gb-gddr5

2. Gigabyte AMD Radeon R9 280 : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125515
1 Sapphire R9 280 Dual-X OC, 3GB
12 Gigabyte AMD Radeon R9 280 3GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pa nisu baš slične :D

 

giga... a i imašxfx black edition, giga u ovom slučaju ako ti stane u kuciste je bolja, pa onda xfx pa zadnja dualx

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 20:52 (FakeDeath).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
zuper kaže...

malo si se zabunio. 260x je malo bolja od 750 non ti. od 750 ti sigurno nije bolja

U nekim testovima je 750ti bolja da, a negdje 260x bolja. Nego zaboravio si napomenui da za cijenu 750ti mozes uzeti i 270x koja je bolja od 750ti i 260x.

 1050 kn gtx 750 ti u boljem shopu, dok 270x 1400 kn. I r7 265, 270 su jače od 750 ti. R7 265 ima bolji value jer ima istu cijenu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeDeath kaže...

pa nisu baš slične :D

 

giga... a i imašxfx black edition, giga u ovom slučaju ako ti stane u kuciste je bolja, pa onda xfx pa zadnja dualx

Stane svakako, ide u Zalman z3 plus kuciste. Onda gigabyte...

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ljudi može neki prijedlog za grafu do 600 kn?
ništa posebno, neki minimalni gaming barem. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kaj 0 bodova? :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Judita kaže...

ljudi može neki prijedlog za grafu do 600 kn?
ništa posebno, neki minimalni gaming barem. 

Ispuni prvo podatke o svom Pc da ti znamo preporuciti grafu na osnovu tvog pc jer neznamo kakav pc imas i koliko jaku graficku karticu mozes staviti u svoj Pc. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

Bok, molim da mi pomognete izabrat grafu za moju konfu ( moj pc) , problem je napajanje koje je unknown 500w, izdvojio bi 800 kn, Za novu ili polovnu s haramcij, molim ako vam se da stavite link di da kupim u zgu

 

Hvala!

 

Edit: kaj mislite na twin frozr 3, gtx560 ? Za 600kn

A da slikas svoje napajanje pa posaljes sliku ovdje na forum. Ovako bi ti preporucio neku Nvidiu GTX 750 Link jer ne zahtjeva nikakvo dodatno napajanje a kasnije nadogradnja cpu na neki jaci da iskoristi tu graficku do kraja jer je ovaj procesor preslab za nju. Ako ne mislis nadogradivati Pc onda uzmi neku radeonku 7750gddr5 ili neku slabiju 6670 gddr5.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Judita kaže...

ljudi može neki prijedlog za grafu do 600 kn?
ništa posebno, neki minimalni gaming barem. 

Ispuni prvo podatke o svom Pc da ti znamo preporuciti grafu na osnovu tvog pc jer neznamo kakav pc imas i koliko jaku graficku karticu mozes staviti u svoj Pc. 

 

rado bi u detalje no s obzirom da mi je grafa riknula, ne mogu na komp.
komp je star 6 godina negdje, intelova matična, 2GB rama, dvojezgreni intelov procesor, prethodna grafa je bila Ati Radeon HD 2600 XT.

zanima me najbolje što se može kupit do 600 kn ako netko ima neki konkretni prijedlog ili na što gledati.
ponuda je velika, ne želim si pucati u nogu stoga hvala na pomoći unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:08 (Judita).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Pri3s7 kaže...

Bok, molim da mi pomognete izabrat grafu za moju konfu ( moj pc) , problem je napajanje koje je unknown 500w, izdvojio bi 800 kn, Za novu ili polovnu s haramcij, molim ako vam se da stavite link di da kupim u zgu

 

Hvala!

 

Edit: kaj mislite na twin frozr 3, gtx560 ? Za 600kn

A da slikas svoje napajanje pa posaljes sliku ovdje na forum. Ovako bi ti preporucio neku Nvidiu GTX 750 Link jer ne zahtjeva nikakvo dodatno napajanje a kasnije nadogradnja cpu na neki jaci da iskoristi tu graficku do kraja jer je ovaj procesor preslab za nju. Ako ne mislis nadogradivati Pc onda uzmi neku radeonku 7750gddr5 ili neku slabiju 6670 gddr5.

 

Ma nemrem fotkat, ugl pokretao bi igre s ove dvije slabije, isjetila bi se razlika spram moje? A mozda i cpu uzmem jaci 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Judita kaže...
Patrick_cro kaže...
Judita kaže...

ljudi može neki prijedlog za grafu do 600 kn?
ništa posebno, neki minimalni gaming barem. 

Ispuni prvo podatke o svom Pc da ti znamo preporuciti grafu na osnovu tvog pc jer neznamo kakav pc imas i koliko jaku graficku karticu mozes staviti u svoj Pc. 

 

rado bi u detalje no s obzirom da mi je grafa riknula, ne mogu na komp.
komp je star 6 godina negdje, intelova matična, 2GB rama, dvojezgreni intelov procesor, prethodna grafa je bila Ati Radeon HD 2600 XT.

zanima me najbolje što se može kupit do 600 kn ako netko ima neki konkretni prijedlog ili na što gledati.
ponuda je velika, ne želim si pucati u nogu stoga hvala na pomoći unaprijed.

Ništa jače od 5670gddr5 nebih stavljao na to ili 6670gddr5 gledaj da je Gddr5 memorija i to je to. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...
Patrick_cro kaže...
Pri3s7 kaže...

Bok, molim da mi pomognete izabrat grafu za moju konfu ( moj pc) , problem je napajanje koje je unknown 500w, izdvojio bi 800 kn, Za novu ili polovnu s haramcij, molim ako vam se da stavite link di da kupim u zgu

 

Hvala!

 

Edit: kaj mislite na twin frozr 3, gtx560 ? Za 600kn

A da slikas svoje napajanje pa posaljes sliku ovdje na forum. Ovako bi ti preporucio neku Nvidiu GTX 750 Link jer ne zahtjeva nikakvo dodatno napajanje a kasnije nadogradnja cpu na neki jaci da iskoristi tu graficku do kraja jer je ovaj procesor preslab za nju. Ako ne mislis nadogradivati Pc onda uzmi neku radeonku 7750gddr5 ili neku slabiju 6670 gddr5.

 

Ma nemrem fotkat, ugl pokretao bi igre s ove dvije slabije, isjetila bi se razlika spram moje? A mozda i cpu uzmem jaci 

Ako ne mozes fotkat onda uzmi ovu GTX 750 jer ne zahtijeva dodatno napajanje,  kasnije nadogradi proc i vidjet ces dosta poboljsanja za razliku od svoje sadasnje graficke.

Inace Nvidia 750 ti je otprilike 3x jača od te tvoje koje sada imaš ali da bi iskoristio sav njezin potencijal morat češ procesor malo overclockirati. Inače tom procesoru možeš i otključati i dodatnu jezgru ali sve dok se nezna koje napajanje imaš nebih ti to preporučio

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:25 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A kaj s ovom gtx 560 za 600kn?

 

Btw probao sam jezgru otkljucat i 0 bodova

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:27 (Pri3s7).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zuper kaže..

 1050 kn gtx 750 ti u boljem shopu, dok 270x 1400 kn. I r7 265, 270 su jače od 750 ti. R7 265 ima bolji value jer ima istu cijenu

Dobro 270 obicna bez X, razlika je ocigledna u cijeni ali nije opravdana u performansama.

 

Ulozeno = dobijeno je na strani AMD u tom cjenovnom rangu, svaka diskusija na tu temu je nepotrebna i recena.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

A kaj s ovom gtx 560 za 600kn?

Ništa s njom jer treba dodatno napajanje a neznamo koje napajanje imaš, jer ako je neko slabo sistem ti nebi bio stabilan i stalno bi ti se rušio i mogle bi ti se oštetiti i druge komponente. 

 

Edit: ta gtx 560 je pretjerana cijena po meni, i još bez garancije, mislim da realno ne vrijedi više od 400kn

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:34 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Al ta grafa bolja i jaca od sve tri navedene, i dali je ok cijena 600kn?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

Al ta grafa bolja i jaca od sve tri navedene, i dali je ok cijena 600kn?

Ti nečeš moći iskoristiti ni potencijal ovih grafička šta sam ti predložio jer imaš preslab procesor, previše troši ta grafička i stara je i bez garancije tak da bih je zaobišao u širokom luku

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:36 (Patrick_cro).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pokušat ću još jednom kad nitko nije pomogao prošli put :D

 

Trebao bih grafičku do negdje 800-900 kuna. Jedino šta mi treba je da ože na med settingsima fifu 15 pokretat i to je to. Ništa drugo ne igram, ništa previše ne radim na komp osim običnog surfanja i za faks. Nisam majstor za hardver tako da bi mi svaka pomoć dobro došla. 

 

Napajanje: 500w ATX

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Matična: MSI Neo P43

 

Hvala :D 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

E pa to me zanima, rade ovo novo za 800 kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
antiljano27 kaže...

Pokušat ću još jednom kad nitko nije pomogao prošli put :D

 

Trebao bih grafičku do negdje 800-900 kuna. Jedino šta mi treba je da ože na med settingsima fifu 15 pokretat i to je to. Ništa drugo ne igram, ništa previše ne radim na komp osim običnog surfanja i za faks. Nisam majstor za hardver tako da bi mi svaka pomoć dobro došla. 

 

Napajanje: 500w ATX

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Matična: MSI Neo P43

 

Hvala :D 

Kada več daješ toliko novaca onda Nvidia 750 s tim da još malo overclockiraš procesor da iskoristiš grafu do kraja. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Judita kaže...
Patrick_cro kaže...
Judita kaže...

ljudi može neki prijedlog za grafu do 600 kn?
ništa posebno, neki minimalni gaming barem. 

Ispuni prvo podatke o svom Pc da ti znamo preporuciti grafu na osnovu tvog pc jer neznamo kakav pc imas i koliko jaku graficku karticu mozes staviti u svoj Pc. 

 

rado bi u detalje no s obzirom da mi je grafa riknula, ne mogu na komp.
komp je star 6 godina negdje, intelova matična, 2GB rama, dvojezgreni intelov procesor, prethodna grafa je bila Ati Radeon HD 2600 XT.

zanima me najbolje što se može kupit do 600 kn ako netko ima neki konkretni prijedlog ili na što gledati.
ponuda je velika, ne želim si pucati u nogu stoga hvala na pomoći unaprijed.

Ništa jače od 5670gddr5 nebih stavljao na to ili 6670gddr5 gledaj da je Gddr5 memorija i to je to. 

hvala na pomoći, zanima me još gdje to mogu kupiti u Zagrebu ako znaš? Izgleda da je malo teže za nać.
Ako ništa drugo, tražit ću druge sa GDDR5. Kakva je situacija sa Nvidia? Kolko vidim one su malo skuplje. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 23:50 (Judita).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pri3s7 kaže...

E pa to me zanima, rade ovo novo za 800 kn

Ja bih svakako išao na novo i sa garancijom. Ne isplati se dati toliko novaca za staru grafu i još bez garancije. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Judita kaže...

hvala na pomoći, zanima me još gdje to mogu kupitit u Zagrebu ako znaš? Izgleda da je malo teže za nać.
Ako ništa drugo, tražit ću druge sa GDDR5. Kakva je situacija sa Nvidia? Kolko vidim one su malo skuplje. 

novo r7 250 1gb ddr5

 

polovno na njuškalu...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeDeath kaže...
Judita kaže...

hvala na pomoći, zanima me još gdje to mogu kupitit u Zagrebu ako znaš? Izgleda da je malo teže za nać.
Ako ništa drugo, tražit ću druge sa GDDR5. Kakva je situacija sa Nvidia? Kolko vidim one su malo skuplje. 

novo r7 250 1gb ddr5

 

polovno na njuškalu...

hvala! to šta si linkao je druga ati grafa pod tvojom preporukom ili primjer?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 0:05 (Judita).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ta grafa za 609kn je najisplativija ako ides na novo, ako ne ides onda trazi na njuskalu neku s garancijom
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice