Savjet za graficku u mini atx kucistu

poruka: 3
|
čitano: 2.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjet za tihu ili pasivnu graficku u matx kucistu

Trebao bih savjet za graficku koje ide u MATX kuciste Thermaltake Suppressor F1 Mini ITX. Duzina do max 285 mm


Za gejmanje nece biti previse koristena, povremeno mozda koja fifa i to je to jer nemam trenutno vremena za igrice. Koristio bih najvise za browsanje, filmove, posao (testautomation) i pokoja virtualka.
Najbitnije mi je da je grafa sto tisa ili pasivna.

I kupujem komp da vise ne moram duze vrijeme razmisljati o hardveru, 13,3" i5 7200u, 8gb laptop mi je postao previse tlaka, trebam desktop.

Ostatak komponenti ce biti:
MSI B450M MORTAR Titanium 7B89-002R retail
AMD Ryzen 5 2600 So.AM4 BOX

be quiet! Dark Rock 4
16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit
500 Watt be quiet! Pure Power 10 CM Modular 80+ Silver
SAMSUNG 860 EVO, 500 GB SSD, 2.5 Zoll, intern, Schwarz

Hvala!

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 11:52 (jollyb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Savjet za graficku u mini atx kucistu

Ja mislim da bi tebi s obzirom na nezahtjevnost grafickih taskova koje planiras, jedna 1060 3gb legla taman...

Vecina njih je do 50°C na silent fan profilu, ovaj case koji si stavio, unatoc dimenzijama bi trebalo imati dovoljno airflowa, tu nebi trebalo biti nikakvih problema...

16 godina
offline
Re: Savjet za graficku u mini atx kucistu
lav1000 kaže...

Ja mislim da bi tebi s obzirom na nezahtjevnost grafickih taskova koje planiras, jedna 1060 3gb legla taman...

Vecina njih je do 50°C na silent fan profilu, ovaj case koji si stavio, unatoc dimenzijama bi trebalo imati dovoljno airflowa, tu nebi trebalo biti nikakvih problema...

 Hvala na savjetu, ali totalno sam zeznuo stvar. Kuciste je premalo, pa sam se sad odlucio promijeniti ipak kuciste.

 

Uzeti cu ipak MATX kuciste Thermaltake Core V21 Micro Chassis

i gore navedene komponente

moguce s ovom grafickom: PowerColor Radeon RX 570 Red Devil Aktiv 4GB PCIe 3.0 x16 (Retail) = 198€

Dosta hvale kako je rijeseno na grafickoj ventilator i hladenje. mislim da sam s ovim pokriven nekoliko godina, iako je starija grafa.

 

Jos gledam koje su alternative, npr nesto novije:

PowerColor Radeon RX 580 Red Devil Aktiv 8GB PCIe 3.0 x16 (Retail) = 268 €

ASUS DUAL-RX580-O4G Gaming  = 215 €

 

Po pitanju nvidia 1060 se jos informiram i gledam reviews, ali nisam vremenski stigao. nekako mi je range za graficku 200-250€. Kazem ko i prije, birnije mi je da je graficka tisa u normalnom radu, jer kad gejmam ionako stavljam slusalice.

MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX 6GB OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail) = 268

 

----

Vezano za ovo sam nasao nazalost tek sad ovu temu na bug forumu: Potraga za tihom grafičkom karticom

 

ILI nesto potpuno pasivno kao sto je ova:
Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX 4GB Passiv PCIe 3.0 x16 (Retail) = 177€

Cijena mi djeluje podosta veca a stariji model je.

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 13:45 (jollyb).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice