Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.904
|
čitano: 634.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
mislioc kaže...

Tko puši i ide po birtijama ili netko tko kupi grafičku od 8000 kn na kraju ti dođe isti kuki. Netko gušta u birtiji sa pljugom u čubi, a netko za kompom i igranjem igrica na kraju te financijski dođe na isti qurac.

 Je, samo nije 8000kn nego skoro 18000kn...

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Mad Ant kaže...
mislioc kaže...

Tko puši i ide po birtijama ili netko tko kupi grafičku od 8000 kn na kraju ti dođe isti kuki. Netko gušta u birtiji sa pljugom u čubi, a netko za kompom i igranjem igrica na kraju te financijski dođe na isti qurac.

 Je, samo nije 8000kn nego skoro 18000kn...

Ma, jedan dobar provod vise manje. ;)

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 15:16 (metallic).
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Meni je RTX 4090 preskupa pa sam si rađe kupio zvučnike za 67k kuna,bar znam šta sam platio....

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lmutak kaže...

Meni je RTX 4090 preskupa pa sam si rađe kupio zvučnike za 67k kuna,bar znam šta sam platio....

 Za audiofilstvo se nisi previse istegnuo...

 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

To je barem sigurniji ulog kao npr. satovi, dugo ima vrijesnost.

Grafe nakon 5 godina budu nesto nepozeljno i skoro bezvrijedno.

 

Bravo za kolegu lmutak , ponosan sam na tebe.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...

To je barem sigurniji ulog kao npr. satovi, dugo ima vrijesnost.

Grafe nakon 5 godina budu nesto nepozeljno i skoro bezvrijedno.

 

Bravo za kolegu lmutak , ponosan sam na tebe.

 Sve ima vecu vrijednost od 4090...

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Raspravljati o vrijednostima kupnje hardware je suludo. Sav kompjuterski hardware gubi na vrijednosti brzo, nešto što danas košta 10000, za dvije godine će biti na 5000, a za pet godina na 500kn. Isto je i s autima.

Po meni, danas je najbolje je vrijeme za gamere, imaju masu toga za igrati od starih do novih naslova, modding scena nikad jača. Hardware je toliko jači od sofware da komp star 5 godine pokreće najnovije igre na medium postavkama minimalno. 4090 i općenito najnovije kartice su za entuzijaste. Svatko ima svoj gušt i  treba pustiti ljude na miru.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Alfredo nr.2 kaže...

Po meni, danas je najbolje je vrijeme za gamere, imaju masu toga za igrati od starih do novih naslova, modding scena nikad jača. Hardware je toliko jači od sofware da komp star 5 godine pokreće najnovije igre na medium postavkama minimalno. 4090 i općenito najnovije kartice su za entuzijaste. Svatko ima svoj gušt i  treba pustiti ljude na miru.

Zapravo je upravo obrnuto, kraj silicijskog računarstva je došao, i sad je to očajničko mlačenje mrtvog konja.

Isti proizvodni proces, svaka nova generacija ti automatski povlači duplo višu cijenu za duplo veće performanse uz duplo veću potrošnju.

A nove tehnologije se ne naziru, s tim da je fotonsko računarstvo jedini kandidat, a tu tek dolaze problemi sa skaliranjem na realne dimenzije (tek tolko da jedan procesor ne zauzima cijelu zgradu).

Zapravo, možda to i je budućnost, da svi imamo doma samo konzumerske jedinice, a sav processing da se online radi na udaljenom mjestu, gdje onda nisu problem gabariti fotonskog računala.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 10:06 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Čekam kvantni PC CPU, da može potjerati tu 4090 na pristojnih 800 FPS u 4K 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Zaporožac kaže...

Čekam kvantni PC CPU, da može potjerati tu 4090 na pristojnih 800 FPS u 4K 

 

Mislis 8K? :)

Survivor - eye of the tiger
2 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže... 

Mislis 8K? :)

Sumnjam, da mi kvantni CPU ne bude usko grlo za 8 k

Tamo bih imao jedva 300 FPS

Što je to za kvalitetno igranje.  

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Nije stvar jel si netko moze priuštit npr 4090ku..nego zašto placat nesto po nerealnim cijenama..zasto pomagat onom tko je stavio takve cijene!
Ali nije problem sam GPU trzista vecina ozbiljnijih stvari koje su potrebne za zivot su enormno poskupile..i to dosta bez nekog normalnog razloga..e rat u Ukrajini..e sranje na Taiwanu..e Biden se na krivu nogu ustao sa kreveta..sve redom ide preko leđa nas potrošaća!
Lagano svi zaobic ovu seriju..totalno nam je nepotrebna i da kostaju duplo jeftinije a ne po ovakvim lihvarskim cijenama.
To je jedini ispravni nacin.
Sjetite se korone kad su cijene nafte pale na 8 kn..sto mislite zašto..pa nitko nije vozio i kupovao gorivo!
AUDIOFIL
Moj PC  
14 0 hvala 0
2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Davno sam napisao da ni prestankom mininga, cijene neće snažno padati, osobito se neće vratiti na one prije kripto ludila.

Dobio sam na tom postu nekih 15 TD.

 

Kada moćnik vidi da te može derati, da su ljudi kupovali kartice, iako su duplo poskupile, ostavili su te cijene, jer im se može.

 

Što kaže @volegradele, treba ih izbojkotirati, pa neka prodaju svojoj djeci po tim cijenama.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Mad Ant kaže...
mislioc kaže...

Tko puši i ide po birtijama ili netko tko kupi grafičku od 8000 kn na kraju ti dođe isti kuki. Netko gušta u birtiji sa pljugom u čubi, a netko za kompom i igranjem igrica na kraju te financijski dođe na isti qurac.

 Je, samo nije 8000kn nego skoro 18000kn...

 https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6900&cod=&cdo= kaj ove nisu za igrice ? 

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
mislioc kaže...
Mad Ant kaže...
mislioc kaže...

Tko puši i ide po birtijama ili netko tko kupi grafičku od 8000 kn na kraju ti dođe isti kuki. Netko gušta u birtiji sa pljugom u čubi, a netko za kompom i igranjem igrica na kraju te financijski dođe na isti qurac.

 Je, samo nije 8000kn nego skoro 18000kn...

 https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6900&cod=&cdo= kaj ove nisu za igrice ? 

 Mall.hr 6900XT 18K kn "Na zalihi Posljednji komad"

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Mad Ant kaže...
mislioc kaže...
Mad Ant kaže...
mislioc kaže...

Tko puši i ide po birtijama ili netko tko kupi grafičku od 8000 kn na kraju ti dođe isti kuki. Netko gušta u birtiji sa pljugom u čubi, a netko za kompom i igranjem igrica na kraju te financijski dođe na isti qurac.

 Je, samo nije 8000kn nego skoro 18000kn...

 https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6900&cod=&cdo= kaj ove nisu za igrice ? 

 Mall.hr 6900XT 18K kn "Na zalihi Posljednji komad"

 Haha pa to ti je najbolji pokazatelj koliko su ljudi slabo informirani i žele samo najbolje i najviše brojeve na karticama, a jedna neznatno lošija 6800xt čak i raspoloživa za oko 6000kn, a slabija skoro ništa https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6800&cod=&cdo=

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
mislioc kaže...

 Haha pa to ti je najbolji pokazatelj koliko su ljudi slabo informirani i žele samo najbolje i najviše brojeve na karticama, a jedna neznatno lošija 6800xt čak i raspoloživa za oko 6000kn, a slabija skoro ništa https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6800&cod=&cdo=

 Ma tržište je sprdnja...

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ljudi, pitanjce.. Grafa, rx6650xt, jel ona ok za igranje u 2k rezi, 60fps+, high-very high? Kolko sam gledao usporedni test dotične i 3060ti, potonja je malo brža, ali je i dost rastrošnija..

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 13:34 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne znam šta se lovite potrošnje... pa ne igrate 0/24.

A nije mi to baš za 2k... radije 3060ti ako već možeš birati.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ona je više za 1080p.  Za 2160p nikako dok za 1440p do 80fps-a.Znači za 2160p nikako ispod rtx3070.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 13:55 (dery).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pa kaj je 3060ti jedina grafa za 2k gejmanje? A kaj je s ostalom ponudom grafi? Ostatak je ili za 1080p ili za 4k

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Čovjek je pitao za konkretne kartice.

6 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

3060ti ima prednost i u dlssu. FSR je dobar, ali... 3000-3300 je ta 6650xt na nabavi.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Očito sljedeća iza 6650xt je, rx6700xt, to je grafa za 2k, ona bi trebala bit pandan rtx3070..

Ma imao prije 1660ti, uredno igrao u 2k rezi med-high detalji, 6650 je pak dost jača od 1660ti. Možda za duže staze je rx6700xt ili eventualno, rxt3070.

d

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
zvonac kaže...

Očito sljedeća iza 6650xt je, rx6700xt, to je grafa za 2k, ona bi trebala bit pandan rtx3070..

Ma imao prije 1660ti, uredno igrao u 2k rezi med-high detalji, 6650 je pak dost jača od 1660ti. Možda za duže staze je rx6700xt ili eventualno, rxt3070.

d

 Ja bih isto rekao RX 6700XT za 1440p.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
zvonac kaže...

Ljudi, pitanjce.. Grafa, rx6650xt, jel ona ok za igranje u 2k rezi, 60fps+, high-very high? Kolko sam gledao usporedni test dotične i 3060ti, potonja je malo brža, ali je i dost rastrošnija..

Primarno pitanje je koje bi ti igre igrao na tome?

Nema svaka igra jednake zahtjeve,zelis li igrat starije naslove ili najnovije koji dolaze?

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Zaporožac kaže...

Davno sam napisao da ni prestankom mininga, cijene neće snažno padati, osobito se neće vratiti na one prije kripto ludila.

Dobio sam na tom postu nekih 15 TD.

 

Kada moćnik vidi da te može derati, da su ljudi kupovali kartice, iako su duplo poskupile, ostavili su te cijene, jer im se može.

 

Što kaže @volegradele, treba ih izbojkotirati, pa neka prodaju svojoj djeci po tim cijenama.

 JA isto radim za veliku međunarodnu korporaciju..dizu cijene na tjednoj bazi i zaboli ih patak..ostali pratu trend..prodaje se manje a zarada veća...win win za njih!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Števo popljuvao Nvidiju  kaže kralj da jedino 3060ti ima donekle smisla, i 4090 naravano pošto nema konkurencije ostalo za bacit po trenutnim cijenama od Nvidije. AMD dominira u svim kategorijama osim top end.

 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice