Problem sa Sapphire 7750 OC

poruka: 14
|
čitano: 1.824
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Kupio sam polovnu Sapphire 7750 OC edition. Testirao sam joj ispravnost u furmarku, vrtio sam oko sat i pol i temperatura nije presla 55 stupnjeva, te nije bilo nikakvih artefakata. Muci me problem sa driverima. Kada sam ju uzeo stavio sam sluzbene AMDove zadnje drivere, te je sve radilo normalno. No jednom kada sam izasao iz igre (GTA IV) i pokrenuo video na youtubeu sve mi je zablokiralo i crashalo te sam dobio poruku Display driver stopped responding and has recovered. Frend mi je reko da probam sa driverima sa sapphirove stranice i stavio sam ih no sada kada sam igrao bf3 samo mi je crashalo u blue screen i tamo mi je pisalo kao da je neki problem sa display driverima. Nisam brisao drivere sa driver sweeperom al sam rucno brisao sve datoteke iz registya i kompa koji su vezani za AMD/ATI , te radio reinstall. Zanima me dali bi mozda sweeper rjesio problem, te dali je uopće bitno stavljam li drivere skinute sa službene AMDove stranice ili ih ipak trebam skidat sa Saphirrove. Također me zanima dali je sve u redu sa karticom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa Sapphire 7750 OC

Sa AMD web stranice skini tool koji služi za deinstalaciju driver-a i brisanje driver-a iz registry-ja, pa njime deinstaliraj driver. Također, sa AMD web stranice skini zadnji službeni Catalyst (14.4) i instaliraj ga. Da bi izbjegao dalje probleme sa youtube-om isključi hardversku akceleraciju u browser-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 11:11 (phoenix2003).
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Mozes li mi samo napisati ime tog toola ako nije problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Evo link . Bilo bi dobro da prije upotrebe ovog tool-a instaliraš driver (samo pregazi taj koji imaš instaliran) pa ga onda deinstaliraj ovim tool-om. Tako ćeš biti siguran da je registry čist. Nakon toga instaliraj Catalyst 14.4.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Aj hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Samo jos jedno pitanje...Dali je bitno skidam li drivere sa sluzbene amdove stranice ( http://www.amd.com/en-gb ) ili bi trebao skidati sa sapphirove ( http://www.sapphiretech.com/landing.aspx?lid=1 ), ili je apsolutno svejedno. Na ovoj sapphirovoj stranici nije bas sve pregledno pa bi ja rađe sa službene pa me zanima da li to ima ikakve veze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Skini drivere s amd stranice jer na saphireovoj nisu najnoviji

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa Sapphire 7750 OC
Bado kaže...

Kupio sam polovnu Sapphire 7750 OC edition. Testirao sam joj ispravnost u furmarku, vrtio sam oko sat i pol i temperatura nije presla 55 stupnjeva, te nije bilo nikakvih artefakata. Muci me problem sa driverima. Kada sam ju uzeo stavio sam sluzbene AMDove zadnje drivere, te je sve radilo normalno. No jednom kada sam izasao iz igre (GTA IV) i pokrenuo video na youtubeu sve mi je zablokiralo i crashalo te sam dobio poruku Display driver stopped responding and has recovered. Frend mi je reko da probam sa driverima sa sapphirove stranice i stavio sam ih no sada kada sam igrao bf3 samo mi je crashalo u blue screen i tamo mi je pisalo kao da je neki problem sa display driverima. Nisam brisao drivere sa driver sweeperom al sam rucno brisao sve datoteke iz registya i kompa koji su vezani za AMD/ATI , te radio reinstall. Zanima me dali bi mozda sweeper rjesio problem, te dali je uopće bitno stavljam li drivere skinute sa službene AMDove stranice ili ih ipak trebam skidat sa Saphirrove. Također me zanima dali je sve u redu sa karticom.

 

O ovoj kartici se prica http://www.techpowerup.com/gpudb/b652/sapphire-hd-7750-oc.html

 

Na Sapphire-tovim stranicama jedino mozes naci starije drajvera tako da sigur ne mozes pogrijesiti ako skines drajvere za istu sa sluzbene AMD stranice

 

Jadno je cut da su hw akceleracije tako bagovito implementirane da ruse karticu. No cuo sam da ima jako puno brovzera na trzistu tako da si mogao napisati verziju brovzera i isto tako verziju plugina. Moguce da volis cesto updejtat stvari (onak iz tvog opisa) pa si slucajno skinuo neku traljavu verziju najnovijeg flash plugina, a kako to izlazi na "dnevnoj bazi" skini novi plugin. i da prvo pocisti dajvere pa stavi najnovije (ili bilo koje od 2012.06 naovamo pa javi rezutat)

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Hvala vam, ma mene je najvise bilo strah da mi kartica nebi bila neispravna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

I nakon reinstalla drivera, opet mi se problem ponovio. I kad palim komp baca mi neku poruku out of range, a to se za koju sekundu makne i sve normalno krene. Sad mislim da je problem jer je ovo OC verzija sa default 850/1200 clockovima koji su jaci (inace 7750 dolazi sa 800/1125), pa da se mozda zbog toga ne rusi catalyst? Makar ne bih ju htio underclockat jer bi ona trebala raditi na default clockovima, pa za to je napravljena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Pregledaj koliki je refresh rate i postavi ga na 60 Hz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

To je i meni palo na pamet, jer je bio na 75Hz stavio sam na 60, i jos nisam zamjetio da se problem javlja. Javim ak sta primjetim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

Igram RO2 i "preskoci mi", tj slika mi se zacrni na trenutak i sve dalje normalno radi, ali kad izadem iz igre, i pokrenem video u windows media playeru, opet se rusi...opet isto...Primjetio sam da samo kad mi u nekoj igri tako nestane slike na trenutak, da se samo tada desava spomenuti problem. Neznam sta da vise radim, probo sam sve, jedino da mozda probam neke druge drivere(14.6 beta?). Mozda je stvarno problem u OC verziji jer mozda iziskuje vece napajanje...Ali neznam zasto onda furmark kojeg sam vrtio oko sat i pol, nije davo nikakve naznake tog problema, te se nakon njega nije catalyst srusio...Probo sam i ovo sa refresh rate-om...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 20:27 (Bado).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa Sapphire 7750 OC

pa jesi provjerio u igrama refresh rate? znaci dok si u igru upali info na lcd-u i pogledaj koliko ti je osvjezenje? to ako si promjenio u driverima nemora znaciti nista! nakon ovoga odi po monitor kod frenda i probaj!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice