Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 732.126
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hd 7750

BF3 / BF4 ESL
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Integriranu :D

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

Hd 7750

Ja imam sada HD4850..pa mizerno je brža od ove koju imam... ?

 

http://www.hwcompare.com/11817/radeon-hd-4850-512mb-vs-radeon-hd-7750/

 

 

 

10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Navidaj ga koliko god mozes pa uzmi r7 250x maxsimalno. I ta je previse al za sto kuna razlike u odnosu na 250 bez x isplati se.
nista mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 13:03 (nicky.sl).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ziga kaže...

Ja imam sada HD4850..pa mizerno je brža od ove koju imam... ?

 

http://www.hwcompare.com/11817/radeon-hd-4850-512mb-vs-radeon-hd-7750/

 

 

 

Ja isto imam C2D na 3,2 GHz i zbog Aliena sam razmišljao o novoj kartici jer neće da pokrene bez DX11. Prvo ću probati onaj hack sa SDK-om.

Ovdje u BiH se može naći R7 260X jeftinije nego na geizhalsu, za 105€, pa iako mi je cpu slab za nju, možda bi je uzeo jer je odlična kupnja za te pare, a R7 250x joj je jako blizu cijenom (10 € jeftinija samo).

http://geizhals.at/his-radeon-r7-260x-ipower-iceq-x-turbo-h260xqmt1gd-a1025868.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 13:19 (DrNasty).
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ziga kaže...

Za malu razliku u cijeni ja bih otišao na R7 260X, ako u startu ne bude radila na 100%, a Bože moj,

bude dobro došla kad nadogradiš CPU.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act ---- 29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Valentin17 kaže...
Ziga kaže...

Za malu razliku u cijeni ja bih otišao na R7 260X, ako u startu ne bude radila na 100%, a Bože moj,

bude dobro došla kad nadogradiš CPU.

Nema smisla kupovati r7 260x jer ce u pocetku imati jaki botlneck i grafa ce radit na cca 60% te nece biti iskoristena, a ako naknadno kupi novi proceosor (tipa i5 ili fx 8320 to je logican korak) u tom slucaju ce ta grafa biti "preslaba" pa ce ju opet mjenjati.

BF3 / BF4 ESL
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Onda koju generaciju/seriju Intel procesora uzeti da je jača od E8xxx serije a da mogu iskoristiti potencijal jačih grafičkih?


Igram jedino World of Tanks ako je to bitno (reza 1680x1050)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 14:43 (Ziga).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ziga kaže...

Onda koju generaciju/seriju Intel procesora uzeti da je jača od E8xxx serije a da mogu iskoristiti potencijal jačih grafičkih?


Igram jedino World of Tanks ako je to bitno (reza 1680x1050)

 

 

Ako igras wot onda u biti niti ne trebas drugi proc jer ta igra koristi max 2 jezgre (ako hoces bolji proc onda uzmi q6600 (ima ih jako jeftinih) da nemoras mjenjati maticnu a od grafi hd 7750 jer ta grafa radi na svakom napajanju, ako ces kupit jaci proc tipa q6600 ili neki drugi quad core za taj socket onda napisi koje napajanje imas da ti preporucimo grafu jer jace grafe ovise o napajanjima ...

BF3 / BF4 ESL
16 godina
moderator
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

 

Ako igras wot onda u biti niti ne trebas drugi proc jer ta igra koristi max 2 jezgre (ako hoces bolji proc onda uzmi q6600 (ima ih jako jeftinih) da nemoras mjenjati maticnu a od grafi hd 7750 jer ta grafa radi na svakom napajanju, ako ces kupit jaci proc tipa q6600 ili neki drugi quad core za taj socket onda napisi koje napajanje imas da ti preporucimo grafu jer jace grafe ovise o napajanjima ...

I šta će dobiti prelaskom na Q6600? Quad starijeg procesa sa istim množiteljem (9x) koji će teško OC-ati na istu frekvenciju kao E8400 koji standardno radi na 3 GHz, a WoT radi samo sa jednom jezgrom.

Ono što može bez prelaska na novu generaciju (Ploča, matična, ram) je da nafrlji taj sa dobrim hladnjakom koliko god ide da izvuče maksimum iz te arhitekture. Za WoT bi stari quad bio korak nazad zbog manjih performansi/manjeg OC-a po jezgri.

Za druge igre koje koriste više jezgri je druga priča.

 

Evo meni je sad naletio Q8300 povoljno ali ga neću uzeti jer ima 7.5x množitelj i nema šanse da ga dignem kao dualca sa višim množiteljem jer mi ploča i ram ne bi to podnijeli.

Staro. Ili mijenjati ili trpiti, krpanje je samo bacanje love IMHO.

9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa rekao sam prije par postova da kupi HD 7750 i gotovo.

BF3 / BF4 ESL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

Nema smisla kupovati r7 260x jer ce u pocetku imati jaki botlneck i grafa ce radit na cca 60% te nece biti iskoristena, a ako naknadno kupi novi proceosor (tipa i5 ili fx 8320 to je logican korak) u tom slucaju ce ta grafa biti "preslaba" pa ce ju opet mjenjati.

kako nema smisla kupovati 260x? velis da ce biti pre slaba ak ode na daleko jacu nadogradnju tipa i5 itd, ta grafa ubija na medium/high(bez AA) sve i jednu igru izaslu do jucer, ako nisi imao tu kombinaciju ne bubaj na pamet...i ta grafa ne kosta puno cca 800kn i cijena joj nece pasti jos jako dugo! a i taj rang grafi je u nas jako popularan pa nece niti imati problema s prodajom iste!lp{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Steve Jobs kaže...

Nema smisla kupovati r7 260x jer ce u pocetku imati jaki botlneck i grafa ce radit na cca 60% te nece biti iskoristena, a ako naknadno kupi novi proceosor (tipa i5 ili fx 8320 to je logican korak) u tom slucaju ce ta grafa biti "preslaba" pa ce ju opet mjenjati.

kako nema smisla kupovati 260x? velis da ce biti pre slaba ak ode na daleko jacu nadogradnju tipa i5 itd, ta grafa ubija na medium/high(bez AA) sve i jednu igru izaslu do jucer, ako nisi imao tu kombinaciju ne bubaj na pamet...i ta grafa ne kosta puno cca 800kn i cijena joj nece pasti jos jako dugo! a i taj rang grafi je u nas jako popularan pa nece niti imati problema s prodajom iste!lp{#}

Hah ako je V17 rekao krivo ti ga dodjes branit jel, ok - dakle u mnogo tema si sam rekao da je 1gb u gamingu proslost, slazem se, 260x ima 1gb, sve igre na medium velis, i fps i mmo online ? - ne bas, uparit tu grafu sa i5 sb ib hsw ili fx 8320 / 50 je promasaj pogotovo uz trenutne cijene visestruko jace recimi r9 280 i na kraju prodaja, opet te citiram iz mnogih tema gdje si rekao koliko je danas tesko prodati hw pgotovo amd-ov - a sad govoris kako ce ju lako prodati i da joj cjena nece pasti, to je vec druga kontradikcija postovani kolega, -a uz to oglasnici su puni hd 7770 7790 7850 7870 260 260x 7950 itd nitko nista nemoze prodati (idi procitaj svoju temu nvidia 9xxx serija gdje smo o tome prodiskutirali i slozili se svi) dakle molim te nemoj covjeka krivo navodit da kupi krivi hw jer neznas ni koje napajanje ima - nek kupi 7750 (koju gura Svako napajanje) jer igra samo wot a kad bude nadogradjivao nek kupi sve novo.

BF3 / BF4 ESL
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

WOT igram trenutno na E6500 @ 3.2GHz, 4GB Ram i HD4850 (nešto lagano clockana)... detalji su low većinom + tu i tamo nešto medium

 

prešao bih na neku kombinaciju MBO+CPU+RAM+VGA ali da mogu igrati na medium + high detaljima a da je igrivo naravno (zbog frameratea)

 

Napajanje je Hiper TypeR 530W kao na slici u prilogu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
DrNasty kaže...

Za tebe i Žigu :)

S1150 MBO, G3258 OC 4.0GHZ+ i 4GB DDR3 radne memorije.

WOT leti a bome i noviji naslovi sa diskretnom karticom.

Za 1200 kuna se sada nađe zvjerina od kartice tipa R9 280X.

Investicija minimalna, dobitak golem.

 

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 1:12 (zoharbizo).
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ziga kaže...

Dečki pitanjce.... koju najjaču grafičku mogu staviti u kombinaciji s Intel E8400 procesorom a da očekujem iskorištavanje potencijala?

(svejedno je nvidia ili ati)

 

 

 

Ja sam imao E8500 prije par godina i GTX480, frend je jednom donio 7950 3gb(taman kad su izašle) i mogu ti reč da se proc nije bunio,a ni grafulja, mislim da je to s bottleneckom malo napuhano.

Framerate je skočio duplo u jako,jako zmodanom Skyrimu(s 50-60 na nekih 140 pa i više fpsa), sumnjam da bi bas tako bilo da sam stavio umjesto 480, 7750(mislim da je 480 i jaca od 7750).

Ne da mi se ulazit u bottleneck diskusiju, al mislim da ce igre bolje ic s boljom grafickom bez obzira na proc(sem ak nije rijec o nekom ekstremu) jer ljudi ne uzimaju u obzir da zapravo jako malo igara koristi CPU u zadnje vrijeme(Arma,  pretezno MMOi i MP FPS) .

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 1:48 (EpicFailGuy).
16 godina
moderator
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Offtopic obrisan, ostavite se komentiranja forumaša i njihovih odnosa i vratite se na temu.

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ziga kaže...

WOT igram trenutno na E6500 @ 3.2GHz, 4GB Ram i HD4850 (nešto lagano clockana)... detalji su low većinom + tu i tamo nešto medium

 

prešao bih na neku kombinaciju MBO+CPU+RAM+VGA ali da mogu igrati na medium + high detaljima a da je igrivo naravno (zbog frameratea)

 

Napajanje je Hiper TypeR 530W kao na slici u prilogu.

Napajanje je ok, napisi koliko love mozes dati za ovo gore sto zelis kupit, i da li ces novo ili oglasnik ? Pa cemo ti preporucit.

BF3 / BF4 ESL
16 godina
moderator
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

S1150 MBO, G3258 OC 4.0GHZ+ i 4GB DDR3 radne memorije.

WOT leti a bome i noviji naslovi sa diskretnom karticom.

Nah, CPU za te pare je skroz ok, ali traži investiranje u dobru matičnu a Z87/97 matične koje valjaju su skupe. Treba OC da bi bio dobar a to onda osim bolje matične traži i bolji cooler, tako da je već ta minimalna investicija više nije tako minimalna. I nakon svega toga ga i3 nadmaši.

Mislim da bi radije neki FX setup napravio, koliko god da je zastario u odnosu na Haswella.

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
DrNasty kaže...

Nah, CPU za te pare je skroz ok, ali traži investiranje u dobru matičnu a Z87/97 matične koje valjaju su skupe. Treba OC da bi bio dobar a to onda osim bolje matične traži i bolji cooler, tako da je već ta minimalna investicija više nije tako minimalna. I nakon svega toga ga i3 nadmaši.

Mislim da bi radije neki FX setup napravio, koliko god da je zastario u odnosu na Haswella.

CPU je za te novce zakon, pogotov ako se nađe polovan on i MBO, jede overclockan, ima dosta snažniji IPC od FX-a i idealan za naslove koje igraš a gura i u novima jake kartice.

Ne treba ti skupa MBO jer taj CPU ne stvara veliko opterećenje na regulaciju ni overclockan, 1150 ploča od 640 kuna nova je dovoljna.

Sa stock coolerom bez problema ide na 4GHZ sa minimalnom podignutim naponom, potrošnjom i zagrijavanjem.

I da, ovisno koji i3, ne baš svi.

Ja da igram WOT ni u ludilu nebi išao na AMD. :)

iclock2much
16 godina
moderator
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

CPU je za te novce zakon, pogotov ako se nađe polovan on i MBO, jede overclockan, ima dosta snažniji IPC od FX-a i idealan za naslove koje igraš a gura i u novima jake kartice.


Ja da igram WOT ni u ludilu nebi išao na AMD. :)

Možda bi samo za WOT i odgovarao, zasada, jer uvode promjene na engineu i fiziku u narednim patchevima, kao i multicore support, tako na duže staze je upitan.

 

Slažem se da je CPU dobar za tu lovu, mene više brine što treba dodatna infrastruktura da bi ga upogonio onako kako su ga zamislili i reklamirali (duhovni nasljednik Celerona 300A), što znači 4,5+ Ghz. Da li ima neka ploča koja je jeftina i to može (Osim one Asrock Anniversary koja je gola do kosti)?

14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja sam dobio neki dan ponudu iz Ogulina, covjek ima svoju firmu.

Prodaje uglavnom rabljeni : G3220, te asus h81m-e za 500 kn. Jedini je problem sta nema garanciju, drugi je vlasnik i nije dobio racune.

Moze dostaviti do Jastrebarskog gdje ima firmu-mozda bi mogao doc i do ZG, to se treba sa njime dogovoriti...  Tako da ako nekom pase po toj cijeni, mogu mu dat kontakt od covjeka na PM.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

niš posebna ponuda...jer za tu lovu kupiš takvo s garancijom

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
DrNasty kaže...

Možda bi samo za WOT i odgovarao, zasada, jer uvode promjene na engineu i fiziku u narednim patchevima, kao i multicore support, tako na duže staze je upitan.

 

Slažem se da je CPU dobar za tu lovu, mene više brine što treba dodatna infrastruktura da bi ga upogonio onako kako su ga zamislili i reklamirali (duhovni nasljednik Celerona 300A), što znači 4,5+ Ghz. Da li ima neka ploča koja je jeftina i to može (Osim one Asrock Anniversary koja je gola do kosti)?

A nema, osim polovnih.

Kažem ti, fazna regulacija se nebi ni zagrijala sa njim.

Sve ovisi na kakve ponude naletiš i koliko novaca imaš, ja uvijek osobno gledam polovno sa garancijom.

iclock2much
16 godina
moderator
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

A nema, osim polovnih.

Kažem ti, fazna regulacija se nebi ni zagrijala sa njim.

 

Možda bi Asrock Z87 Extreme3 bila dobar match, oko 850 kuna nova, sa 8faznom regulacijom. Čak se može i nadograditi kasnije neki i5, kad zafali snage (vidim da 4770k ide na 4.7 GHz). Ispod ove jedino polovna, ako se gleda OC.

13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa o tome pričam, ukoliko zafali snage lagano upgrade na i5 ili i7 i opet miran.

iclock2much
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

Ja da igram WOT ni u ludilu nebi išao na AMD. :)

ja igram WOT na AMD konfiguraciji koja je ispisana u profilu, ali nesto definitivno nije uredno sa brojem FPS-a koji ispisuje, fps dropa i do 20, skace do 160 ali to se apsolutno ne osjeti u igri, sve ide glatko, klizi i bez apsolutno ikakvih trzanja.

Visual bug ili sta ali meni igra radi na maksimalnom nivou detalja, isto je i radila na 7770 sa slabijim procesorom. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
DrNasty kaže...
zoharbizo kaže...

CPU je za te novce zakon, pogotov ako se nađe polovan on i MBO, jede overclockan, ima dosta snažniji IPC od FX-a i idealan za naslove koje igraš a gura i u novima jake kartice.


Ja da igram WOT ni u ludilu nebi išao na AMD. :)

Možda bi samo za WOT i odgovarao, zasada, jer uvode promjene na engineu i fiziku u narednim patchevima, kao i multicore support, tako na duže staze je upitan.

 

Slažem se da je CPU dobar za tu lovu, mene više brine što treba dodatna infrastruktura da bi ga upogonio onako kako su ga zamislili i reklamirali (duhovni nasljednik Celerona 300A), što znači 4,5+ Ghz. Da li ima neka ploča koja je jeftina i to može (Osim one Asrock Anniversary koja je gola do kosti)?

 

Ne nužno.

 

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2389948

 

http://www.techpowerup.com/202196/asus-enables-overclocking-on-h97-h87-b85-and-h81-series-motherboards.html

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dali je i3 4150 bolji od fx 6300 u novim igrama tipa bf4 mp, bf3 mp, watch dogs, gta5 koji ce doci, AC serijal, total war serijal.. Sto mislite koji je isplativiji za nove igre koje dolaze?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
alien20 kaže...

Dali je i3 4150 bolji od fx 6300 u novim igrama tipa bf4 mp, bf3 mp, watch dogs, gta5 koji ce doci, AC serijal, total war serijal.. Sto mislite koji je isplativiji za nove igre koje dolaze?

U tom cjenovnom rangu fx 6300 je apsolutni pobjednik, a pogotovo za nove igre koje ce koristiti vise jezgri :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice