Ati ili Nvidia

poruka: 149
|
čitano: 27.194
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
Lightning kaže...

Ne mogu shvatit, jednostavno kako netko moze preporucit ATi u danasnje vrijeme.

ja osobno imam dvije ATi kartice, i par nVidijinih, i u svakom slucaju jedini proizvod koji ja preporucam je nVidia.

 

Bilo to 8800GT, Ultra, GTX  (GTS je vec malo zastario)

 

Ove nove X2 kartice od ATi-a ovise iskljucivo o driveru, s obzirom da su to u bit Crossfire rjesenja. Sto znaci da ako driver nije optimiziran za odredjenu igru, ili se igri (pogotovo novijim igrama koje ce tek izaci) ne svidja crossfire, performanse idu dolje i to jaaaako.

 Baš sam čitao u jednim novinama da Driveri za novu x2 ATI-jevu grafu nisu najbolje napravljeni te da se ne preporuča kupovanje te grafočke do daljnjeg.
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Realno gledajući,nvidia u višim klasama ima bolju ponudu,ali ATI je oduvjek bio osjetno jeftiniji i zato je ATI moj izbor,preporucujem ti seriju radeon HD3870

 

jesus loves me!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 21:07 (aero).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Ne znam, imam kući u jednom stroju Ati R9550 a u drugom Nvidia GF2 i ova Atijeva mi se karta čini ipak malo bolja, ne znam je li stvar do drivera ili...

Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

I ja sam imao 9550, sad imam 9700  i zadovoljan sam (nobra)..

 

16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

A inače, nekako mi se čini puno ljepša ona animirana ženska na atijevim nego na nvidijinim karticama, što bi također mogao biti odlučujući faktor pri kupovini...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
Schumix kaže...

A inače, nekako mi se čini puno ljepša ona animirana ženska na atijevim nego na nvidijinim karticama, što bi također mogao biti odlučujući faktor pri kupovini...

 Smijeh     Smijeh   a ono sexy "oko" na nVidij (il što već je) te ne privlači???
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
Gilbert kaže...
naxeem kaže...
Tu si u pravu da, ali 8800GTS 512 nije jeftiniji puno od 3870X2 a sporiji je. Tu je štos. 3870X2 možeš kupiti za 3100-3500kn, 8800GTS 512 za 2200-3200.

8800GTS 512 je jako fina kartica doduše, ali jednostavno ATi daje više za manje love. Za dobit performanse 2870X2 trebaš više od GTX ili Ultre koje koštaju od 3800-5500kn.

Ako ćeš gledati 8800GTS512 da je jeftinija od 3870X2 isto tako je 3870 jeftiniji od nje. ATi cijenom gazi nVidiu.

 

AMD nije u gubitku, već samo nema zaliha novca, ali prilično dobro drži mainstream dio tržišta upravo zbog cijena. nVidia može konkurirati, naravno, ali ili će ići ispod cijene kao Sony s PS3 ili će biti jako skupi.


 Gle, kao prvo, nije 2870x2.

Drugo, HD3870x2 se može naći od 25**kn na više.

Treće, AMD je u gubicima, i prodaju svoje proizvode ispod cijene. Nvidia neće ići ispod cijene, kao i do sada. HD3870x2 je trenutno najbrža, ali to neće dugo trajati. Općenito ATI može jedino biti bolji s "glupim" multi GPU riješenjima... Pogle kaj u Nvidia-i misle o tome - link

Ako smijem dodati pod cijenu kartona, ne sviđa mi se konkretno tvoj primjer spamanja ovdje, IMHO, ne vidim logiku u 50 postova po danu... misliš da ćeš dobiti posao u Bugu kada vide kako si izvanserijski kompetentanŠutim?

1. To se zove "tipfeler", wiseass.

2. U Hrvatskoj se ne može naći.

3. AMD nije u gubicima, tj. ne diže kredite. nVidia mora ići ispod cijene ako želi konkurirati ATi-jevim cijenama. 3870X2 je trenutno najbrža, a točno, slijedom dosadašnjih događaja to neće dugo trajati, međutim cijene su bitan faktor na tržištu i kao i do sada vjerujem da će ATi držati tržište upravo cijenama.
Što se tiče rješenja, multi GPU rješenje od ATi-a je daleko pametnije nego dual PCB rješenje od nVidie. Smiješno je što daješ link (koji neću niti gledati) na to što nVidia kaže o ATi-ju. Objašnjavati ti kako radi ATi CF, a kako radi nVidia SLI nema smisla jer je to ionako way out of your league.

Što se tiče tvoje 'spam' perspektive, najprije moraš naučiti osnovne pojmove, tj. što znači riječ "spam". Čak i kada to naučiš, apsolutno je nebitno sviđa li se tebi nešto ili ne.
Što se posla u BUG-u tiče, za to nemam vremena niti me takav posao financijski privlači s obzirom da nisam novinar i da poslom kojim radim u struci zarađujem više nego što me BUG može platiti kao novinara, tako da je i ta tvoja primjedba bespredmetna.

Što se moje kompetencije tiče, mislim da sam kao osoba koja se grafikom bavi još od 1998. godine kompetentniji od tebe koji kažeš da je ATi-jevo multi-GPU rješenje glupo (a zapravo je CF pametnija tehnologija od SLI-a i očajnog dual PCB pristupa).

Također, od ovog trenutka te i molim da se udaljiš od mene s ad-hominem komentarima jer ću svako daljnje obraćanje tretirati kao maltretiranje.

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 21:44 (naxeem).
16 godina
offline
Ati vs Nvidia

Ovo je ko stvorena tema za "moj tata i tvoja mama" i prc, prc

stoga nemam ni ja kaj pametnije za rec


Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACHI Deskstar GST T7K160 160Gb, Corsair 450W VX, DVD±RW LITEON LH-18A1P,CoolerMaster Centurion5 - 2x80mm + 2x120mm, Logitech Z3, Samsung SyncMaster 931BF, Samsung SWT1200, Logitech RX1000
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

2. U Hgspotu je bila dostupna za 25** kuna, to možeš provjeriti ukoliko želiš. Za cijene imaš nabava.net  pa ćeš biti na ti sa cijenama.

 

3. Kaj misliš da na engleskom zvučiš pametnije, lega, da si ti neki IT stručnjak kako veliš, ne bi se solio pamet djeci.

 

Samo ti sebe uvjeravaj kaj god želiš, multi-GPU je samo privremeno riješenje da podignu ljestvicu za koji cm, a ukoliko znaš koliko tvrdiš - znati ces što buducnost donosi.

 

Multi-GPU je loše riješenje (zasada), zato što u praksi ne nudi adekvatni boost...zašto je to tako...to ostavljam tebi da razbijaš glavicu.

 

Ukoliko smatraš da te maltretiram, slobodno me prijavi. :)

 

 

 


Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

O ovakvim temama može se razgovarati i civilizirano i argumentirano, pitanje je samo inteligencije sugovornika. Da nije moguće, onda bi svi testovi, benchmarci i reviewi u časopisima i online magazinima bili besmisleni i beskorisni. Osim o samoj sintetičkoj i mjerljivoj prednosti u raznim primjenama, sasvim je moguće o konkurentima razgovarati i u ekonomskom tj. tržišnom smislu i sve temeljiti na znanstvenim metodama usporedbi i projekcija.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Isto tako, interni princip arhitekture se razlikuje i kod ATI-ja i kod nVidije...

Mislim da se radi o cistoj fleksibilnosti arhitektura - nVidia je fleksibilnija trenutno, ali ATI ce kasnije kod cistog DX10 sadrzaja doci vise do izrazaja... a kad do toga bude doslo, proci ce puno vremena pa ce i nVidia biti spremna... Stvarno ne znam ni sam sto bih trenutno preporucio.. Recimo mislim da se ne moze pogrijesiti u ovom cjenovnom rangu u kojem autor teme trazi rjesenje, jer i ATI i nVidia imaju gotovo identicne proizvode..


i'm going back to 505...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Tvrdoglav si, to ti moram priznati.

 

2. HG-Spot još nije imao tu karticu. Znam ljude u HG-Spotu pa to sa sigurnošću tvrdim.

3. http://www.nabava.net/trazilica.php?q=3870x2&x=0&y=0 - najjeftinija je 3100kn

4. multi-GPU je jednako privremen kao i multi-PCB ali ta solucija je bolja jer se CF po prirodi bolje skalira od SLI-a.

 

5. Boost donosi, a i dobro je rješenje (i nVidia će uostalom pribjeći sličnom rješenju) zato što je single GPU tehnologija u ovom trenutku zakočena i nema puno prostora za napredovanje. Budućnost su multi-core GPU-ovi koji opet rade na jako sličan način (ali bolji od multi-GPU/PCB rješenja.

 

Trend napredovanja uopće u procesiranju (i CPU i GPU tehnologiji) su cluster/grid sustavi jer daju linearno povećanje performansi uz najjednostavnije rješenje.

Znam da ti nije poznato, ali nVidia već neko vrijeme nudi TESLA sustave, a za igrače planira 3-way SLI rješenja.

 

Što se samog CF-a tiče, još jedna od stvari koje idu ATi-u u prilog je i činjenica da u cF-u ATi može prikazivati sliku na dva monitora, a nVidia ne može.

 

Inače, kako vidim da ti znanje nije baš za pohvaliti se, dobronamjerno te upućujem na izvore iz kojih možda ponešto i naučiš ako ti gradivo ne bude preteško:

 

http://img149.imageshack.us/img149/5954/attachmentlc6.jpg

 

i vrlo važno:

http://en.expreview.com/?p=53&page=1


Final thoughts
From the test result we can notice in more than 90% items, Crossfire scale more better than SLI. In 60% test items CrossFire scale up more than 50% performance compare to single card. But in only 40% items SLI can scale up to 50%.

More surprisingly, in 30% items there’s more than 80% scale in Crossfire. But we can hardly find a 70% scale in SLI solutions. In one word to sum this up: ATi’s Crossfire is more efficiency than SLI.

It is known that HD 3870 is not powerful compare to 8800GT. and because 3870 and 8800GT are at the same price, so a single 3870 have no advantage compare to 8800GT. But Crossfire, this funtion somehow add more value to the product. Also there are lot’s of middle and high end mobo (P965, P35, X38… and AMD’s own mobo) supports Crossfire, But only NV’s chipset supports SLI so in multicard solution AMD already got enough firepower to fight with NV.

 

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 22:19 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Ma meni je u biti svejedno, jer ako su cijene iste onda ti se svodi na koji marku vise "volis" i drivere.

Cinjenica je da je ATi u tom djelu uvijek bio pusiona, iako se puno promjenilo na bolje to nije jos na nVidijinoj razini.

 

Iz osobnog iskustva mogu reci da mi se ATijevi driveri nikako ne svidjaju, a ni uvijek ne rade kako bi bas trebali. Samo na temelju toga ja preporucam nVidiju, i to dok ATI ne izbaci neki novi chip, a ne neku verziju kartice sa 4 chipa i nazovu je 4870X4 ili tkozna kako...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Da, ATi ima lošije drivere iako je u posljednje vrijeme došlo do velikih poboljšanja, posebice od akvizicije AMD-a. nVidia doduše na podrušju DX10 drivera ima nekih problema kao i što u ovom trenutku nVidia nije sposobna prikazati sliku na dva monitora u SLI-u, dok ATi u CF-u jest.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
naxeem kaže...

Tvrdoglav si, to ti moram priznati.

 

2. HG-Spot još nije imao tu karticu. Znam ljude u HG-Spotu pa to sa sigurnošću tvrdim.

3. http://www.nabava.net/trazilica.php?q=3870x2&x=0&y=0 - najjeftinija je 3100kn

4. multi-GPU je jednako privremen kao i multi-PCB ali ta solucija je bolja jer se CF po prirodi bolje skalira od SLI-a.

 

5. Boost donosi, a i dobro je rješenje (i nVidia će uostalom pribjeći sličnom rješenju) zato što je single GPU tehnologija u ovom trenutku zakočena i nema puno prostora za napredovanje. Budućnost su multi-core GPU-ovi koji opet rade na jako sličan način (ali bolji od multi-GPU/PCB rješenja.

 

 

 

 2. Lol, http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=032793 i http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=94318&page=5 #132 i #139.


4. Je

5.  Kakaš, misliš da si načitan, a ustvari ponavljaš samo dobro poznate stvari. Tesla je tako nepoznata riječ u mome vokabularu da je to strašno. 3 way SLI je poznat već duže od godinu, nisi baš upoznat sa 680i SLI pločama...da 780i SLI ne spominjem? Ovi spike s CF su nebitne, također ajde spoji sada 2x 3870x2 u CF. :)

Ja ti dobronamjerno kažem da si fake, da mlatiš praznu slamu, da ima 50x osoba trenutno na forumu sa većim znanjem od tvoga, da mi se ne sviđa sto IMHO spamaš, da si  zaljubljen u ATI zbog toga "što to ti imaš" itd.

Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
online
RE: Ati vs Nvidia

http://www.pconline.com.cn/diy/graphics/reviews/0801/1210234.html

 

jel zna neko kad će podrška za 3870x2 crossfire?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Tu karticu gore nije bilo moguće nabaviti ni zaposlenicima HG-Spota, dakle kao da je i nije bilo.

To što ponavljam, ako je dobro poznato, onda znači da ponavljam točne stvari. Ovime si upravo ubio svoju teoriju.

3-way SLI postoji, da i to nitko ne osporava.

Spike o CF nisu nebitne. 3870X2 se može spojiti u CF s beta driverima (iako ne radi još uvijek kako treba ali će proraditi).

 

Fake? Mda. :) - Što se tih 50 osoba tiče, vrlo vjerojatno, da. Ja čak znam 3 takve. Što se ljubavi prema ATi tiče, nije točno jer imam i ATi i nVidiu (8800GTX), pa nema smisla da guram bilo koju od te dvije solucije, pogotovo ne na forumu jer niti jednu od njih ne prodajem pa da mi je u interesu dignuti cijenu.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
protjeran
offline
RE: Ati vs Nvidia
Schumix kaže...

Ne znam, imam kući u jednom stroju Ati R9550 a u drugom Nvidia GF2 i ova Atijeva mi se karta čini ipak malo bolja, ne znam je li stvar do drivera ili...

Smijeh

 
 LOL,uspoređivat geforce2(DX7) i radeon 9550(DX9)Smijeh.... normalno da je ova ati bolja
 
 
 

Athlon64 x2 5000+ @ 2.99GHZ, 2GB DDR2 667,DFI Infinity SLI II-M2, nVidia 8800gts
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

eh a baš me zanimaju rezultati 9800GX2 vs HD3870X2 ... 2 gpu vs 2 gpu , i normalno da će nvidia biti bolja jer je to već postalo normalno za očekivati...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2008 3:24 (brka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
brka kaže...

eh a baš me zanimaju rezultati 9800GX2 vs HD3870X2 ... 2 gpu vs 2 gpu , i normalno da će nvidia biti bolja jer je to već postalo normalno za očekivati...

 Da, 9800GX2 će biti brža kartica. Sudeći po dosadašnjim testovima 9800GX2 je praktički dual 8800GTS512 u internom SLI-u, tako da su rezultati već poznati i trebali bi biti oko 0-10% sporiji od rezultata 8800GTS512 u SLI-u zato jer će se zbog smanjenja potrošnje i zagrijavanja ići na nešto niže taktove.
U konačnici 9800GX2 trebao bi biti oko 30% brži od Ultre i oko 15-25% brži od 3870X2 ovisno o situaciji.
Predviđena cijena je otprilike $500-$600 ovisno o proizvođaču u odnosu na $400-$450 za ATi rješenje. Za američko tržište. Britansko i naše tržište očekuje cijena otprilike 900-1000 USD.

Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
te-kom kaže...
Schumix kaže...

Ne znam, imam kući u jednom stroju Ati R9550 a u drugom Nvidia GF2 i ova Atijeva mi se karta čini ipak malo bolja, ne znam je li stvar do drivera ili...

Smijeh

 
 LOL,uspoređivat geforce2(DX7) i radeon 9550(DX9)Smijeh.... normalno da je ova ati bolja
 
 
 

 LOL
16 godina
odjavljen
offline
RE: Ati vs Nvidia
wick kaže...

želim si uzeti novu grafulju....

 

prije nego što odaberem po vašem izboru, samo malkice objasnite razliku ova dva konkurenata na tržištu graf kartica....

koji je sad po vašem mišljenju bolji, mislim si puknut neku između 1600 i 2000kn...

 

sve si mislim da si prilčekam još koji mjesec da se cijene smanje, a kad pogledam pada će cijene, a dolazit će novi i novi proiz...

no nema veze...

 

mbo isto nova evo je dole

 

ASUS P5N32-SLI PREMIUM/WIFI-AP, nForce 590 SLI MCP, DDR2, zvuk, 2xG-LAN, S-ATA, FW, PCI-E, s. 775

 

  Ja ti preporučam 3850 ...ima ih po 1000 kn i ako koristiš rezoluciju 1280x1024 naigral buš se bogovski.Za godinu dana kada zastari prodaš ju i ispušiš daleko manje nego kupovinom neke skuplje kartice.Za godinu dana bi se mogle pojaviti prve poštene dx10 grafe koje će biti u stanju vrtiti igre iznad 30 fps-a u dx10 modu uz prihvatljivu cijenu.Osobno imam 3850 sa 256 mb rama i prezadovoljan sam sobzirom da košta kikiriki po fps-u.

X23800,nforce 4,2 GB ddr 400,ati 3850 256 mb,250 gb,17"lcd
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
naxeem kaže...
brka kaže...

eh a baš me zanimaju rezultati 9800GX2 vs HD3870X2 ... 2 gpu vs 2 gpu , i normalno da će nvidia biti bolja jer je to već postalo normalno za očekivati...

 Da, 9800GX2 će biti brža kartica. Sudeći po dosadašnjim testovima 9800GX2 je praktički dual 8800GTS512 u internom SLI-u, tako da su rezultati već poznati i trebali bi biti oko 0-10% sporiji od rezultata 8800GTS512 u SLI-u zato jer će se zbog smanjenja potrošnje i zagrijavanja ići na nešto niže taktove.
U konačnici 9800GX2 trebao bi biti oko 30% brži od Ultre i oko 15-25% brži od 3870X2 ovisno o situaciji.
Predviđena cijena je otprilike $500-$600 ovisno o proizvođaču u odnosu na $400-$450 za ATi rješenje. Za američko tržište. Britansko i naše tržište očekuje cijena otprilike 900-1000 USD.

 
ah , napokon da smo se našli sa istim razmišljanjima , Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Pa to su sve jasne stvari, naravno. Međutim ono što daje prednost ATi-u su neke sitnice uz cijenu. Da SLI radi bolje tj. barem da se skalira kao CF onda bi nVidia tu imala veću prednost. Ovako, kada zbrajaš dvije 3870X2 ispada oko $900, a dvije 9800GX2 (po predviđenoj cijeni) $1100 što je $200 razlike za 10% ubrzanja (jer se SLI lošije skalira, tj, prednost se "topi"). Iznos od $200 je pola još jedne 3870X2 što nije zanemarivo.

Naravno, u single-card rješenju nVidia već godinu dana i više drži prednost (ako zanemairmo 3870X2 na što nVidia tek sprema odgovor) uz višu cijenu. Konstantna prednost od tih cirka 30% i nalazi se u toliko višoj cijeni. Zato je ATi i zanemario high-end tržište sve do R680-tke jer nije imao šanse u segmentu "nije-me-briga-koliko-košta" kupaca.

 

Ja sam do studenog imao 8800GTX i na ovom računalu, ali sam prešao najprije na 2900XT (kao privremeno rješenje) pa zatim na 3870X2. Ono što mi je presudno je nešto ljepša slika i meni jako bitna mogućnost da na CF-u (dual card soluciji) vrtim dva monitora, što nVidia još uvijek ne može.

 

Krajem godine, vidjet ćemo što će izdati i nVidia i ATi kao novu generaciju. Ako bilo koje od tih rješenja bude brže 30%+ od ovog sadašnjeg, prelazim na to rješenje, a na nVidiu (ako bude brža) samo uz uvjet da srede problem s više monitora.

 

Sve je to igra marketinga i featura, više nego sirove brzine.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

Mislim da bi ovaj test na xbitu trebao rjesit dileme:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/print/ati-radeon-hd3870-x2.html

 

Sto se cijene tice:

ASUS Extreme N8800 GTX, 768MB DDR3  - 3600kn Links

ASUS ATI RADEON 3870X2 1 GB DDR3 - 3600kn Links

 

Pa sad nek si svatko usporedi test sa cijenom, i od koje kartice dobijes vise.

Jer ionako svatko ce rezultate tumacit na svoj nacin.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia

Odličan i svježi test od 18. 02.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
RE: Ati vs Nvidia

ATI je kralj, a crossfireX dvije 3870x2 rastura:

 

http://www.fpslabs.com/reviews/video/a-brief-look-at-crossfirex-scaling

 

16 godina
neaktivan
offline
Ati vs Nvidia

 Ja bi se strpio sa takvim komentarima, jer kad izadje 9800X2 ne znam bas kako ce proc ATi...

 

Zakljucak ti je odlican, s obzirom da jedine kartice na tvom testu su ATi jeve :D :D

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ati vs Nvidia
Lightning kaže...

 Ja bi se strpio sa takvim komentarima, jer kad izadje 9800X2 ne znam bas kako ce proc ATi...

 

Zakljucak ti je odlican, s obzirom da jedine kartice na tvom testu su ATi jeve :D :D

 

 I ja bih se strpio s ATi je kralj jer je sigurno da će 9800GX2 biti brži... ali uz cijenu, grijanje.. to su dvije kartice spojene; ništa manje, ništa više.
ATi ima ogroman bonus u cijeni i činjenici da bez problema implementira quad ili tetra, a nVidia ima problem s quadom.

Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
RE: Ati vs Nvidia
Lightning kaže...

 Ja bi se strpio sa takvim komentarima, jer kad izadje 9800X2 ne znam bas kako ce proc ATi...

 

Zakljucak ti je odlican, s obzirom da jedine kartice na tvom testu su ATi jeve :D :D

 

 

Skaliranje 80% u FEAR-u u kojem i inače 3870x2 rastura sve živo iz Nvidia tabora...pametnom dosta Smijeh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice