4870 x2 crysis & vantage artifacts

poruka: 12
|
čitano: 4.457
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
4870 x2 crysis & vantage artifacts

Pozdrav svima! Ovako nedavno mi je stigla diamond 4870 x2, s instaliranim acellero extreme kulerom, kartica  je zvijerska, ali imam probleme s njom u vantagu i crysisu...

Kad iskljucim ai optimization crysis radi bez artifakata ( inace treperi  nebo i drveca), a vantage u prvom testu ima gadne artifakte.... citao sam da se dosta ljudi na to zalilo, pa me zanima jel neko uspio rijesit taj problem.

Instalirani su zadnji driveri cat 10.5., sustav je win 7 x64, napajanje je xilence 600w, probao sam i s frendovim corasir hx 620 al ista se stvar desava. Mislim nije da brijem vrtit 3dmark, a ako i mislim halat crysis onda cu ai islkjucit al me zanima jel netko uspio po pitanju toga kaj napravit, ostale mi stvari rade savrseno, WoW leti, konstanto na 60fps, a stalker call of pripyat se rola ko tetris, probao sam i furmark multi gpu, i nema nikakvih anomalija sto znaci da je kartica ok, al driveri nisu do kraja ispeglani nazalost....

 

 

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
4870 x2 crysis & vantage artifacts

Probaj zadnje drivere za chipset, zvuk, LAN, BIOS zadnji, sve zadnje stavit. Novi windows stavi ako vec nisi. Onda probaj. Ako i dalje je problem onda te zezaju driveri.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: 4870 x2 crysis & vantage artifacts

meni je takodjer titralo nebo i neka drveca u daljini.. ali koliko sam ja shvatio (tj. negdje procitao) to je zbog crysisovog neoptimiziranja za dvoglave kartice, tako nekako. 

ta treperenja su se samo, kod mene, u crysisu javljala

would you die for me, would you die for what i`ve longed to be...
14 godina
odjavljen
offline
RE: 4870 x2 crysis & vantage artifacts
skank666 kaže...

meni je takodjer titralo nebo i neka drveca u daljini.. ali koliko sam ja shvatio (tj. negdje procitao) to je zbog crysisovog neoptimiziranja za dvoglave kartice, tako nekako.

ta treperenja su se samo, kod mene, u crysisu javljala

  Nemoze biti do crysisa kad na SLI konfiguracijama igra radi bez greske. To je atijev problem sa driverima.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
odjavljen
offline
RE: 4870 x2 crysis & vantage artifacts

ali ja imam gtx295, zar je i u njihovim driverima problem? i to u 2 verzije. probat cu nac neki link gdje sam to procitao

would you die for me, would you die for what i`ve longed to be...
14 godina
odjavljen
offline
RE: 4870 x2 crysis & vantage artifacts
skank666 kaže...

ali ja imam gtx295, zar je i u njihovim driverima problem? i to u 2 verzije. probat cu nac neki link gdje sam to procitao

  Ne, kazem na nvidia dual gpu i SLI karticama Crysis radi odlilčno, a na ATi-u zeza, a to je onda problem do atija ne do crysisa.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
neaktivan
offline
4870 x2 crysis & vantage artifacts
To je normalna pojava, jednostavno Catalyst AI ostaviti na Standard (ionako nikakve realne koristi od njega) i nema više problema, preporuka za dvoglave kartice a možda i za crossfire
clock2much
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
4870 x2 crysis & vantage artifacts

Cat. AI mi i je na standard, jer ako ga disable-am, onda mi radi samo jedan gpu, provjereno preko msi afterburner-a, moji ima taskmanager  s activnostima gpu-a... znaci to je do drivera, sad mi je lakse, pretpostavljao sam, al nije mi svejedno, karticu sam kupio i nisam bio siguran da li je neispravna il sta, al buduci da cod4, wow, stalker, sve radi normalno, onda sam pretpostavio da je do software, jer da je hardver u kvaru, u svakoj bi aplikaciji bile nekakve anomalije, ili bsod.

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: 4870 x2 crysis & vantage artifacts
gymboy kaže...

Cat. AI mi i je na standard, jer ako ga disable-am, onda mi radi samo jedan gpu, provjereno preko msi afterburner-a, moji ima taskmanager   s activnostima gpu-a... znaci to je do drivera, sad mi je lakse, pretpostavljao sam, al nije mi svejedno, karticu sam kupio i nisam bio siguran da li je neispravna il sta, al buduci da cod4, wow, stalker, sve radi normalno, onda sam pretpostavio da je do software, jer da je hardver u kvaru, u svakoj bi aplikaciji bile nekakve anomalije, ili bsod.

  Atijevi driveri. Ništa čudno za ATi.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
protjeran
offline
RE: 4870 x2 crysis & vantage artifacts
gymboy kaže...

Pozdrav svima! Ovako nedavno mi je stigla diamond 4870 x2, s instaliranim acellero extreme kulerom, kartica   je zvijerska, ali imam probleme s njom u vantagu i crysisu...

Kad iskljucim ai optimization crysis radi bez artifakata ( inace treperi   nebo i drveca), a vantage u prvom testu ima gadne artifakte.... citao sam da se dosta ljudi na to zalilo, pa me zanima jel neko uspio rijesit taj problem.

Instalirani su zadnji driveri cat 10.5., sustav je win 7 x64, napajanje je xilence 600w, probao sam i s frendovim corasir hx 620 al ista se stvar desava. Mislim nije da brijem vrtit 3dmark, a ako i mislim halat crysis onda cu ai islkjucit al me zanima jel netko uspio po pitanju toga kaj napravit, ostale mi stvari rade savrseno, WoW leti, konstanto na 60fps, a stalker call of pripyat se rola ko tetris, probao sam i furmark multi gpu, i nema nikakvih anomalija sto znaci da je kartica ok, al driveri nisu do kraja ispeglani nazalost....

 

 

jeb sramota.. pa to nemozes vjeerovat... misu normalni majke mi pa takve mene stvari stalno odbijaju od njihovih proizvoda..

15 godina
neaktivan
offline
4870 x2 crysis & vantage artifacts

ma daj bjezi od atia...imam istu graficku i isto mi se dogada..ovo ljeto idem sa atia makar moro graficku od 3k kuna bacit sa treceg kata...reko vise nikad na ati makar mi 5970 davali na dlanu ne rabljenu za 10 kuna...kakvih sam jos problema imao ovo nije nista

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
4870 x2 crysis & vantage artifacts

Meni u cod 2 predivne rupe po zidovima ono. Ugasim sli (tj. cf al cod ima samo sli) i nema rupa, samo 1 gpu na 60%. Majko mila i neoptimiziranosti i drivera i igrica! Neodlučan

Neki su glupi i bez Facebooka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice