Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.327
|
čitano: 14.223.830
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zanima me, pomognu li puno biciklističke rukavice, tipa smanjenje bolova u rukama?

LP!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Eh ja sam mislio uzimat sajlu i ruksak,jel se isplati uzimat taj bic ruksak,konkretno sa su mi mokra leđa kad idem na posao(koristim običan ruksak),da li bi se to baem malo smanjilo s bziron na njihov dizajn?

Neki ruksaci imaju materijal protiv znojenja (ja imam jedan takav). Ovi iz lidla, tesko da imaju za tu cijenu ali opet, mozda?

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kakav je to materijal protiv znojenja? Znojenje je prirodni način hlađenja tjela. uzmeš kakvu prozračnu biciklističku majicu koja se brzo suši i sve pet

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
peroko kaže...

Kakav je to materijal protiv znojenja? Znojenje je prirodni način hlađenja tjela. uzmeš kakvu prozračnu biciklističku majicu koja se brzo suši i sve pet

Kakva je to prozracna majica? Znojenje je prirodan nacin tijela. Ne obuces nista pa nemas sta susiti i sve 5. {#}

 

- Psiho246
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evo dokaz, da ne bi kruzile price o "mitskom materijalu".

 

Svaki veci bike shop bi trebao prodavati ovakve torbe. Potpuno rjesava problem znojenja leda, provjereno. {#}

Tipa ovo

Pretpostavljam da ima i jeftinije, ja sam kliknuo prvu torbu koja mi je izasla. :P

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Servisiranje bicikla :

 

Imam Giant Rock star jedno 5-7 godina i nisam na njemu mijenjao ništa osim zadnje osovine pošto je bila otisla. 

Sada me zezaju lezajevi kod pedala odnosno kod tog centralnog pogona ili kako se vec strucno  zove. Zanima me gdje ima to za kupiti jer bih volio nauciti sam popravljati i jer mi je malo skupo dati za servis.{#}

Drugo, posto mi je puknula sajla za zadnji mjenjac i bio sam bez iste koji mjesec pa sam izgubio buzir sa rame na mijenjac, ima li gdje kupiti navedeni buzir jer sam stegnuo sajlu bez buzira i struze sad po mijenjacu.{#}

Odkad sam kupio bajk nisam lanac mijenjao pa ne znam koliki je vijek trajanja. Pretpostavka da sam 2 km dnevno radio u tih 5-7 godina dakle oko 5000 km.

Gume isto nisu bile promijenjene, ali mi se ripne cine cist ok jedino ako moze problem biti starost guma.

Volio bih neki savjet strucnijih ovdje sta i kako sa biciklom posto sam laik.{#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uskoro kupujem novi bicikl (manje od 2 tjedna) do nekih 2300kn i naišao sam na Kilimanjaro u Hervisu na 40% popusta, bicikl ima Deore opremu, meh. diskove i meni se stvarno čini odličan za 2200kn pa me zanima vaše mišljenje o istom biciklu. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

mislia san si uzet onu greyp biciklu od rimca ali preskupa je, ali bas onako mi nesto triba.

 

Kod:

KLIK

bicikla bez blokade ide 120-130 km/h. sad je limitirana na 65 km/h i moze pric 120 km s jednin punjenjem. 

 

mene zanima, da li bi mi drzava dala subvencije i na ovo elektricno vozilo?? da li ovo uopce spada u onu semu 40% financira drzava tj do 70 000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 23:20 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Greyp bicikl je nastao na bazi greyborg bicikala, koje možeš složiti po želji, a cijena je od 3000 eura.

 

Država ti ne bi subvencionirala jer to nije službeno električno vozilo, tj ne registrira se. Inače bi se subvencionirali svi električni bicikli, što nije slučaj.

 

http://www.zelenavozila.com/

 

 

I nije istina da ide 120 bez blokade, nego oko 65.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 23:53 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ma vec san pita i reka mi je covik da ide preko 100 na sat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zna li netko mogu li na Rabu (Loparu) iznajmiti bicikl? Po normalnoj cijeni i normalan brdski bicikl, dakle nikakvi exploreri, pevecikli i slično preko 200kn na dan. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jojo_surf kaže...

ma vec san pita i reka mi je covik da ide preko 100 na sat 

 

To možda može ako imaju modificirani motor, ali kratko vrijeme i ni blizu 120.

Svi smo mi Mentalist.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mxselotejp kaže...

Uskoro kupujem novi bicikl (manje od 2 tjedna) do nekih 2300kn i naišao sam na Kilimanjaro u Hervisu na 40% popusta, bicikl ima Deore opremu, meh. diskove i meni se stvarno čini odličan za 2200kn pa me zanima vaše mišljenje o istom biciklu. Hvala unaprijed.

Mislim da je u tijeku akcija na bajkove u Intersportu,po nekim forumima sam čitao da imaju 40% popusta na bajkove od prošlih sezona,ekipa kupuje bicikle za 1600kn sa deore/alivio kombinacijom što je odlično,web naravno kriminalan,pa bi ti možda bilo pamentno da odeš to pogledat.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Psiho246 kaže...
peroko kaže...

Kakav je to materijal protiv znojenja? Znojenje je prirodni način hlađenja tjela. uzmeš kakvu prozračnu biciklističku majicu koja se brzo suši i sve pet

Kakva je to prozracna majica? Znojenje je prirodan nacin tijela. Ne obuces nista pa nemas sta susiti i sve 5. {#}

 

Sigurno misli na dry-fit majice i slične koje se jako brzo osuše, a opet te štite od vjetra i čega sve ne.

Psiho246 kaže...

Evo dokaz, da ne bi kruzile price o "mitskom materijalu".

 

Svaki veci bike shop bi trebao prodavati ovakve torbe. Potpuno rjesava problem znojenja leda, provjereno. {#}

Tipa ovo

Pretpostavljam da ima i jeftinije, ja sam kliknuo prvu torbu koja mi je izasla. :P

Imam sličan ruksak i ne rješava potpuno problem znojenja leđa, provjereno {#}

Umanji ga jer je manja površina koja se naslanja na leđa i to je to, ali da potpuno rješava znojenje leđa je glupost.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
15 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

imam deuterov 22l futura ruksak sa nekom mrežom koja ide na leđa, pomaže nešto malo pri šušenju... koristim ga i za jednodnevne izlete u planine. 

jučer smo bili đir oko tulovih greda pa kod čelavca dole na zaton obrovački... ono što je trebao biti najveći gušt je nakraju ispalo najveće sranje, spust... prestrmo a podloga užas, pijesak i još po njemu malo veća kamenja. letili smo sa bicikala ko budale onda smo odustali i gurali ih dolje (dio puta). ja sam završio u nekom stablu pored puta kad me je kamen odbacio tamo gdje ja nisam htjeo, srećom bez posljedica jer nisam imao kacigu. 

http://www.endomondo.com/workouts/346414524/1890273

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2014 9:59 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ma sve 5 nisam ni mislio da potpuno rješava problem mokrih leđa,ali sa običnim ruksakom nakvasim i majicu i ruksak.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam imao Deuter Follow 30 sa mrežom iza i to me užasno iritiralo zbog trenja, ali dobro je bilo protiv znojenja.

Sada sam uzeo Deuter BikeOne 20 i puno je bolji od klasičnog ruksaka. Malo se više znojim nego sa Followom, ali bar me ne iritira.

Ugodan je koliko god stvari natrpao i one "tračnice" za znoj su visoke i mekane pa vjerujem da i ima strujanja zraka po sredini i kroz "tračnice" jer nisu od komada spužve nego od nekih kockica.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pero Dinamit kaže...
Psiho246 kaže...

Kakva je to prozracna majica? Znojenje je prirodan nacin tijela. Ne obuces nista pa nemas sta susiti i sve 5. {#}

 

Sigurno misli na dry-fit majice i slične koje se jako brzo osuše, a opet te štite od vjetra i čega sve ne.

Psiho246 kaže...

Evo dokaz, da ne bi kruzile price o "mitskom materijalu".

 

Svaki veci bike shop bi trebao prodavati ovakve torbe. Potpuno rjesava problem znojenja leda, provjereno. {#}

Tipa ovo

Pretpostavljam da ima i jeftinije, ja sam kliknuo prvu torbu koja mi je izasla. :P

Imam sličan ruksak i ne rješava potpuno problem znojenja leđa, provjereno {#}

Umanji ga jer je manja površina koja se naslanja na leđa i to je to, ali da potpuno rješava znojenje leđa je glupost.

Ovo gore je zahebancija, znam na kakve majice misli jer posjedujem takve majice.
Tijelo ce se uvijek znojiti pa tako i leda proporcionalno sa ostatkom tijela. Ako imas ruksak na ledima onda ce se leda znojit - katastrofa. Ako imas dobar ruksak na ledima, leda ce se znojiti proporcionalno ostatku tijela.
Ruksak kojeg ja imam u potpunosti rjesava problem znojenja leda uzrokovana ruksakom, naravno da nisam mislio da zatvara pore u kozi. {#} 

- Psiho246
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...
mxselotejp kaže...

Uskoro kupujem novi bicikl (manje od 2 tjedna) do nekih 2300kn i naišao sam na Kilimanjaro u Hervisu na 40% popusta, bicikl ima Deore opremu, meh. diskove i meni se stvarno čini odličan za 2200kn pa me zanima vaše mišljenje o istom biciklu. Hvala unaprijed.

Mislim da je u tijeku akcija na bajkove u Intersportu,po nekim forumima sam čitao da imaju 40% popusta na bajkove od prošlih sezona,ekipa kupuje bicikle za 1600kn sa deore/alivio kombinacijom što je odlično,web naravno kriminalan,pa bi ti možda bilo pamentno da odeš to pogledat.

Ista stvar je i u hervisu, pa sam samo pitao je li taj bicikl u redu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

http://sheldonbrown.com/frame-spacing.html

Dobro si rekao za mjenjač, ali budući da je O.L.D. 120mm, ne možeš staviti kranc(nema kazete sa tako malo brzina) koji ima više od 5 lančanika, eventualno nešto sa 6.

 

Tako je na starim specijalkama npr. Rog Senior. 5-brzinski kranc i taj mutavi mjenjač koji se montira na osovinu nabe.

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Imam jednog starog rog-a, čeka da ga sredim u fixie, ima 5 brzina, širina je kaže "šubler", 124mm. Pa pet mu je brzina dosta, a ne, mislim da Pranja nije mislio s njim u XC {#} 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa naravno da neće u XC s cestovnom geometrijom, ali kao što rekoh gore, ne, normalna kazeta ne ide gore, a sve su to prevelike peripetije koje će koštat dosta novaca da se upogoni s brzinama u odnosu da uzme nešto sa nekim normalnim standardom.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Htio bih složiti trkaljku od toga.

 

Neki lik prodaje tu ramu+vilicu+gume za 1200 kn:

 

 

 

Ako se ne varam, kada sam mjerio moj prastari MTB, on je isto imao 120mm, a bilo je riječ o 6x3 brzine.

 

Na ebayu sam našao univerzalni nosač: http://www.ebay.com/itm/EMERGENCY-UNIVERSAL-REAR-MECH-GEAR-DERAILLEUR-DROPOUT-THREADED-HANGER-spare-/151270476915?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item23386c4c73

 

Sada, kada bi našao neku nabu koja bi ostavila dovoljno prostora na osovini za neku kazetu, moglo bi upaliti.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To ti je to 120mm - Kranc sa 5 ili eventualno 6 zupčanika.

Uzmi si shiftere koji nisu stupnjeviti(indexing) nego one klasične poluge koje stoje gdje ih ostaviš jer će ti biti teško pronaći shifter za 6-spd kranc novi.

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2014 22:09 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pranja kaže...
Na ebayu sam našao univerzalni nosač: http://www.ebay.com/itm/EMERGENCY-UNIVERSAL-REAR-MECH-GEAR-DERAILLEUR-DROPOUT-THREADED-HANGER-spare-/151270476915?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item23386c4c73

 

Sada, kada bi našao neku nabu koja bi ostavila dovoljno prostora na osovini za neku kazetu, moglo bi upaliti.

Ma mamu im cigansku, to je najobičniji nosač mjenjača, imaš ga ovdje za 9 kn + dostava. A ako se povremeno zaletiš do Zagreba, mogu ti ja dati jedan, jer si sređujem jednu stariju specku, pa mi je trebalo i kad sam već naručivao, uzeo sam dva ekstra. Deset fakin funti, nek si ih zajedno s nosačem zabiju u dupe!

 

BTW, nemam pojma koliko je to isplativo ako si ne slažeš fiksija, nećeš dobiti ne znam što od takve trkaljke, ali ako ti nije problem 5-6 brzina, a ne pale te vintage specke, zašto ne...

Samo pazi da ti veličina odgovara.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2014 22:25 (Veliki Brat).
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Veliki brate, ovaj tvoj nosač ima onaj vijak koji se gurne u ramu da se nosač ne vrti i to uvjetuje njegovu fiksaciju, ali Pranjina rama nema tu rupu za vijak pa će mu otvorena elipsa na nosaču predstavljati problem pri stezanju.


Znam iz iskustva jer sam na staroj specijalki stezao bez tog vijka i nisam stegao kako treba iako sam spomenuo Isusa i njegovu staru par puta!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Veliki brate, ovaj tvoj nosač ima onaj vijak koji se gurne u ramu da se nosač ne vrti i to uvjetuje njegovu fiksaciju, ali Pranjina rama nema tu rupu za vijak pa će mu otvorena elipsa na nosaču predstavljati problem pri stezanju.


Znam iz iskustva jer sam na staroj specijalki stezao bez tog vijka i nisam stegao kako treba iako sam spomenuo Isusa i njegovu staru par puta!

Tim više, jer rama koju planira kupiti ima sve iste uvjete za prihvat mjenjača kao i moja (iako je izlaz rupe okrenut u drugu stranu). Ne vidim kako bi se to čudo s ibeja za 100 kuna bolje prihvatilo za ramu od ovog nosača za 9 kn.

Gledam te!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice