Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.274
|
čitano: 13.447.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-d-4d-oglas-27895385

 

Cini se kao dobra prilika. Nepoderiv 1.4 D4D

 

Ja imam osjecaj da za tebe ne postoje druge marke osim Toyote 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Postoji, al u HR na njuskalu nista pametno, samo VAG koncern, a Honde su sve prozvakane,

tko zna koliko puta skidani kilometri, tako da necu ni gledat previse, jer cim vidim dvije boje limarije,

sa 105.000km, 2013. godiste, te "prvi vlasnik nikad vozena, drzana u garazi", samo preskocim dalje.

 

Primjerice, ovako nesto u HR neces naci sigurno:

https://www.autoscout24.at/angebote/honda-civic-1-8-comfort-benzin-gelb-bacf54b8-03d6-4a02-bc58-01fb3d28fa01?cldtidx=13&cldtsrc=listPage

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja cu radije unutar svakih 70k-100k km platiti jedan popravak 3000kn i voziti se posteno nego odraditi 100k km bez ijednog kvara u patnji.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa bude cesce kod mehe jedino ako ima laznih 86tkm sto je lako moguce. Znaci kod onog Leona se navodi da je prvi vlasnik, a mogu se kladit da je uvoz Njemacka/Austrija/Francuska itd...

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja cu radije unutar svakih 70k-100k km platiti jedan popravak 3000kn i voziti se posteno nego odraditi 100k km bez ijednog kvara u patnji.

 

Ja cu radije napravit 300.000km bez da igdje stanem, a ne da me je strah napravit 3000km u komadu. Al to sam samo ja.

Nekom je patnja ako ne moze sa semafora postrugat asfalt, a nekom je patnja cekat vucnu sluzbu.

 

hahhaajaads kaže...

Pa bude cesce kod mehe jedino ako ima laznih 86tkm sto je lako moguce. Znaci kod onog Leona se navodi da je prvi vlasnik, a mogu se kladit da je uvoz Njemacka/Austrija/Francuska itd...

 

 

A to nikad ne mozes znati. I kad je prvi vlasnik, ima muljanja, premalo se pravno to provjerava i kaznjava.

Zajebat ce te svatko, nema tu iznimaka, balkanac, turcin il svabo, svi su isti, svi imaju govana i normalnih ljudi.

Ja recimo nikad necu skidat kilometre, za 1000-2000€ vise zarade, nema sanse. Znam sto zelim od vozila,

stavim 1500€ vise kad prodajem, i dodjem na ono sto zelim.

 

Ili kako to radim kod zadnja tri automobila - odem u autokucu, kazem sto zelim za vozilo, i da bi uzeo novo kod njih.

Ako mi zele izac u susret, super, ak ne, kazem da cu u drugoj autokuci i to je to. Uvjek prolazi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Pa bude cesce kod mehe jedino ako ima laznih 86tkm sto je lako moguce. Znaci kod onog Leona se navodi da je prvi vlasnik, a mogu se kladit da je uvoz Njemacka/Austrija/Francuska itd...

 

 

 

To je neki preprodavac, prvi vlasnik sigurno nije. HH tablice koje su relativno friske i u linku oglasa je naveden BMW 118d. Znaci nije mu se dalo placat novi oglas nego stavio na oglas nekog BMW-a koji je prodan, ali oglas jos vrijedi.

 

Nista to ne mora znacit da je auto los, ali ono, oznacava da treba bit oprezan i dobro pregledat.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moja sedmica iz 2013. i napravio sa njim 20tkm u jednoj godini, kod mehe bio za servis i motoric poklopca spremnika, dunno, motor fino vuče, kvačilo kvazi ko novo, mjenjač se osjeća ko u novom autu, al moguće da to zato što u toyotinom servisu u Osijeku servise odrađujem 

 

EDIT: i da, vozio sam se i u leonu 1.6TDI iz 2018. godine, fin autić, u usporedbi sa mojim golfom mogu reć da je ovjes cca 10% tvrđi i da se plastika iznutra osjeća dosta tvrđa i jeftinija, to je što sam uspjeo primjetit u jednoj vožnji.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 15:08 (luka94).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam vozio sedmicu 1.6 od 2014 do 1 mjeseca ove godine. Znaci 1.6 105ks rucni mjenjac. Odlican auto. 0 problema. Redovni servis svakih 10-15tkm i peri deri.  Promjenio sam prednje selene 500kn i jedan grijac 120kn. Antifriz,kocionu tekucinu,kocnice,ulje i filtere moras mjenjat na svakome autu.

Prodao ga sa 216tkm prvom susjedu. Sad je na 230tkm i jos uvijek nista nije krepalo. DPF,dizne,zamasnjak sve original. Akumulator je jos original varta.

Imam u obitelji i a3 limuzinu 2.0 150ks. Mapiran na 190ks. Sad ima 202tkm i nikada nista. Otisli jedino zadnji amortizeri mislim da je bio 900kn komad.  Kuplung original a auto mapiran prije 3 godine mislim.

Ja osobno vozim a4 b9 avant sad sam na 105tkm i imam ga 8 mjeseci. Takoder 2.0 150ks ali stronic i moj ima adblue. Za sad da pokucam u drvo nijedan trzaj.  

Znaci moja osobna iskutva sa VAG TDI su odlicna.  Naravno da ima tih motora koji zajebavaju ali opcenito taj 2.0 150ks je odlican motor koji zapravo nemam nekih izrazenih mana.

 

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

meni ovo npr puno ljepse izgleda, izvana i iznutra, isplati se za te pare?

 Za taj novac s tom kilometražom je 99.99% posto udaran , a još kad vidim da dolazi od švercera mislim da ne može gore biti .

Čitatelj kaže...

Po snazi i pouzdanosti svakako neusporediva - Golf je snazniji sa 2L, ali zato cesce kod mehe zavrsi nego Auris.

 Golf kod mehe a Auris kod limara ,pa da. Te tvoje Toyote se ne kvare zato što se na njima nema što pokvarit .Mislim izjava ti je na nivou da kažeš da se na biciklu ne može anlaser pokvarit , pa hvala Bogu da ne može kad ga nema. Komad jeftinog lima i hrpe plastike pričvršćen za motor .

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bas sam danas presao prozirnim lakom po haubi, jer imam 3x 1cm ogrebotinu od kamencine koja me je docekala na A12-ici prije godisnjeg.

Ne izgleda lijepo, al tu bar nece prohrdjat. Al zato ce sve drugo pojesti sol.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Počeo sam skupljat stvari po malo, moram još jedino prednje diskove kupit...
Kad sam pitao u Tokiću šta nude od prednjih diskova, mogu reć da sam se fino šokirao...

TRW 320kn komad (640Kn par) njih sad imam i u kombinaciji sa ate paknama škripi za popizdit...

 

Ate 400kn komad  (800kn par)

zimmermann 800kn komad (1600kn par) a baš sam njih imao namjeru kupit, još pitam jednom, jer ne vjerujem, reko 800Kn je cijena za komad, za par je duplo, lik u Tokiću mrtav hladan: Da

 

Ne vjerujem haha, pa da su od keramike/karbona, nebi tolko koštale...

 

Kad malo bolje pogledam ponudu, i nemam baš previše izbora...
Textara sam planirao uzet, auto krešo mi ih stavlja u ponudu link 200kn komad, 400kn par, ali su 252mm, a ja imam 276mm, tako da im je to greška, 252mm ide na 1.3 i 1.5 motore...

Ostatak ponude u auo kreši je baš slab... link

Ni molydon nema ništa pošteno, također mješta 252mm diskove koji mi ne pašu...

 

Mislim da ću ić na kraju na Ate prednje, nisam još bio u Pegasu japanparts, ali oni kao i svi nude blue print koji su mi li la, nisam siguran da bi ih stavio na prednje (najvažnije) kočnice...

 

Ako ima tko preporuku di još pogledat, pitat, slušam?

 
 

 

 

EDIT:
Fun fact, pravilo je inaće da su na vozilima prednji diskovi veći, a stražnji manji...
Eeee kod mene na swiftu sport je obrnuto haha

Prednji su 276mm, a zadni 278mm, zadnji su 2mm u promjeru veći, zašto? ne znam...

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 21:00 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bas gledam malo diskove za tog Swifta i stvarno nema nekog izbora, Brembo nema, Textar nema, Ferodo itd., tako da se ja ne bih ustrucavao uzet ATE, pogotovo po toj cijeni. Inace me bas zanima tko im radi serijske.

 

Mada naletio sam kod Slovenaca na neki Textar (92204703) koji bi trebao pasat, ali cudno mi je da ga njihov katalog ne izbacuje, a ni nema ga nigdje u RH.

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probajte na autodoc stranici nac.. Jbg suzuki, rijetki auti pa nije za cudit sto je slaba ponuda dijelova 

4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav dečki, radi se o Fordovom 1.8 TDCI (125ks). Automobil je kod mene već 3 godine i sve je bilo okej, u zadnje vrijeme dok je hladan tipa kada ga upalim i na rikverc izađem iz dvorišta, ubacim u prvu i krenem izgubi snagu i iza mene ostavi oblak crnog dima. Vozio sam ga Mehi, pa mi je rekao da je prljav EGR pa je usuo sredstvo za čišćene u rezervar no nije pomoglo. Dok je kod mene svi servisi su uredno obavljeni. Ako netko ima nekakvo iskustvo, savjet, volio bih čuti. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

EGR se ne cisti aditivom, samo rucno ciscenje pomaze.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Stane256 kaže...

 

namjeravam kupiti seat leona (2014. god pa nadalje)

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-d-4d-oglas-27895385

 

Cini se kao dobra prilika. Nepoderiv 1.4 D4D

 Jel moguce da si mu ovo preporucio umjesto onog leona? 

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Evo ti uz 5 minuta guglanja. Ne znam ništa o trgovini pa se ograđujem po tom pitanju.

Prednji

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ako ima tko preporuku di još pogledat, pitat, slušam?

 Ja sam svoje pakne uzimao preko departo.de. Na frendovu adresu i on mi proslijedio. A možeš vjerojatno i na https://www.mailboxde.com/ pa ti oni proslijede za 10ak evrića. Imaš još i https://www.euavtodeli.si/ i  https://www.autoteiledirekt.de/

 

Mene su pločice komplet ispao jeftinije nego kod nas samo prednje. Isto Swift u pitanju.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa!

Imam kuci starog passata b5.5 (2003)... 
Inače ga rijetko vozim, nedavno sam išao na dulji put s njim i primjetio da su svjetla dosta slaba (inače halogene su sijalice H7 i za duga i za kratka, neke jeftine od 55W). Kratka su unutar leće, duga nisu...
Naručio sam sa interneta originalne Osram Cool Blue Boost (80W).

Nažalost, mislio sam naručiti intense verziju (55W) i ne znam kako sam greškom uzeo ove Boost, vjerojatno u žurbi. Uglavnom, naknadno sam još 2 seta narucio (nightbreaker laser i cool blue intense, oboje 55W za duga i za kratka) koje bi trebale stići za 2 tjedna...

Pošto ove od 80W ne mogu vratiti, zanima me da li ih ipak mogu iskoristiti na autu? 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 12:53 (H3rc0).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne

 
Je li problem argumentirati? Bez legalne strane, toga sam svjestan. Više me zanimaju nuspojave od zagrijavanja, je li osjetna razlika s obzirom na 55W

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
To su svjetla samo legalna za koristenje na privatnom posjedu, a niti je far i ozicenje napravljeno za 80W.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala na savjetima, na žalost nisam imao vremena na poslu pogledati forum, a poslje posla sam već išao kupiti...
Ali sad znam za ubuduće di se još može nabavit dijelova

 
 
 
 

Nabavio sve potrebno, pa kad uhvatim vremena ću si to pošteno sredit

Ate ima neku novu liniju ulja DOT4, kolko vidim, malo je bolje ulje, osim šta ima višu točku vrelišta, ate tvrdi da se novo ulje (SL6) preporuča mijenjati jednom u dvije godine, dok staro SL svake godine, mada si ja rađe svake godine zamijenim, jer ulje sa vremenoim gubi svoja svojstva, te se točka vrelišta spušta što čini ulje manje kvalitetnim u sustavu vozila...

Bez obzira šta je stražnji disk malo veći, izgledaju skoro jednako...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Maloprije čistio ovo malo govno, koje kad se dalo novo nabaviti, koštalo 2300kn.

 

Kolko problema radi malo čađe, problem od day1. Nije htio palit bez gasa, znao se ugasiti, bio sam prelijen očistiti dok mi se danas nije 3 puta u roku 2min ugasila trula višnja(tako zovem prinovu). Malo nitra, malo wd, malo sprej mast, i valjda neće radit više problema.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Hvala na savjetima, na žalost nisam imao vremena na poslu pogledati forum, a poslje posla sam već išao kupiti...
Ali sad znam za ubuduće di se još može nabavit dijelova

    

Nabavio sve potrebno, pa kad uhvatim vremena ću si to pošteno sredit

Ate ima neku novu liniju ulja DOT4, kolko vidim, malo je bolje ulje, osim šta ima višu točku vrelišta, ate tvrdi da se novo ulje (SL6) preporuča mijenjati jednom u dvije godine, dok staro SL svake godine, mada si ja rađe svake godine zamijenim, jer ulje sa vremenoim gubi svoja svojstva, te se točka vrelišta spušta što čini ulje manje kvalitetnim u sustavu vozila...

Bez obzira šta je stražnji disk malo veći, izgledaju skoro jednako...

 Zasto nisi na power disk isao.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bi trebalo raditi probleme nakon sto se dobro ocisti, unutra je solenoid koji nece pregoriti ako igla zapece. Imas aute koji koriste koracne motore pa pregore navoji jer igla zapece, a motor onda vuce puno struje. Najgore je cistiti EGR koji radi na vakum pa moras paziti da ne ostetis membranu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 21:26 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Zasto nisi na power disk isao.

 I ovo sam jedva našao dostupno kod nas, di ću power nabavit, niko ne drži to

Al vjeruj mi da bi, bušene diskove zaobilazim, ali brušene bi rado odabrao, zato sam i za prijašnjeg punta uzeo brembo max, al čak ni bremba nema za mog swifta...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Hvala na savjetima, na žalost nisam imao vremena na poslu pogledati forum, a poslje posla sam već išao kupiti...
Ali sad znam za ubuduće di se još može nabavit dijelova

    

Nabavio sve potrebno, pa kad uhvatim vremena ću si to pošteno sredit

Ate ima neku novu liniju ulja DOT4, kolko vidim, malo je bolje ulje, osim šta ima višu točku vrelišta, ate tvrdi da se novo ulje (SL6) preporuča mijenjati jednom u dvije godine, dok staro SL svake godine, mada si ja rađe svake godine zamijenim, jer ulje sa vremenoim gubi svoja svojstva, te se točka vrelišta spušta što čini ulje manje kvalitetnim u sustavu vozila...

Bez obzira šta je stražnji disk malo veći, izgledaju skoro jednako...

 

Ne znam zasto, ali novi dijelovi za auto su mi uvijek tako predivan prizor 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

 Zasto nisi na power disk isao.

 I ovo sam jedva našao dostupno kod nas, di ću power nabavit, niko ne drži to

Al vjeruj mi da bi, bušene diskove zaobilazim, ali brušene bi rado odabrao, zato sam i za prijašnjeg punta uzeo brembo max, al čak ni bremba nema za mog swifta...

 Jesi tu probao? https://www.motointegrator.de/

 

Fun fact : Golf 2 1.6 D sa diskovima 239x12mm debljine ( puni, nisu ventilirajuci ) imaju ATE Power Disk

No sad ja hocu jace kocnice, kupim čeljusti prednje i zadnje od Golfa 2 1.8 G60, 280 mm, ventilirajuci, nema Power diskova ( ne postoje uopce, gledao po ATE ) 

 

I sad sam u dilemi sto kupiti. + Jos sam htio keramicke plocice da se felge ne praše.

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 7:03 (Fake_Alert).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Prave powerdisc samo za motore kojih ima puno sto mi je malo glupo. Ja ne bi isao na keramicke jer mi osjecaj na pedali ne odgovara.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice