Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.069.408
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

zadnji put me oderali jer sam premašio 2 kune i spičili mi 120 Kn carine, pa bi htio to izbjeći ako se ikako može

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

To je sve lutrija, iako mi se čini da u zadnje vrijeme zbog korone ni ne pregledavaju pakete tako temeljito malo se stislo...

Barem je meni više "vrijednijih" paketa prošlo bez carine.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Korisnik1251 kaže...

Ima li netko Viomi V3 robot usisavac? Narucila za vikend, nadam se da je kod mene do petka... Prvo sam ih zaobilazila jer nisam znala da je to Xiaomiev brand

 Napiši kako radi, kako si zadovoljna sa njime!

9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Hocu. Cim stigne 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel znate gdje se moze kupiti normalna baterija za mobitel? Dragon tt ne šalje baterije u hrvatsku

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
domac5 kaže...

Jel znate gdje se moze kupiti normalna baterija za mobitel? Dragon tt ne šalje baterije u hrvatsku

 Ja sam kupio i preko AliExpressa, ebaya i jednom u našem servisu.

Na žalost, prilično sam uvjeren da su sve te baterije fajekovi. Ni jedna nije držala ko original.

 

P.S. kad zatreba, i dalje ću nastaviti kupovati iz kineskih dućana. Jer kad već kupujem , obično se radi o već starom mobitelu, pa se ni ne isplati dati više...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne znam za koji mobitel ti treba, pogledaj malo na honorbuy ili im posalji upit, meni su slali dijelove za rn3pro

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Za one koji imaju Xiaomi Mi box, zanima me da li postoji kakav hack da se screensaver skroz isključi, jer je maksimalno postavljeno na 4h i nema te opcije za OFF u postavkama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

VIOMI V3 naručen s https://www.powerplanetonline.com/ za 423,25 EUR s dvije godine garancije (šalje se u Španjolsku, ne u Kinu). U cijenu je uključena dostava GLS-om kojem je trebalo 10 dana da ga dostavi, uključujući i vikend, kao i doplata za plaćanje paypalom.

Dvoumila sam se između njega i Roborock S5, ali nemamo niti jedan tepih u kući pa sam izabrala Viomi.

Robot dolazi u originalnoj kutiji kao na unboxing videima, znači vanjska kartonska kutija u kojoj je druga kartonska kutija s ručkom i u njoj robot sa svim dodacima. U kutiji je sve što inače dolazi s robotom: robot, punjač s EU utičnicom, dvije bočne četkice, 3 spremnika i 4 krpe. I upute na engleskom koje su mogle biti i malo detaljnije, ali ajde...

Bio je napunjen na nekih 65% i, kako je bilo već kasno, pustila sam ga prvo čišćenje bez da ga napunim na 100%. Potrošio je dosta vremena i baterije (prekinuo je usisavanje na 10% baterije nakon 80 minuta, a ostalo mu je još oko 1/4 prostora za mapirati/usisati do kraja) jer sam ja dok je on mapirao micala kaučeve i fotelju jer sam mislila da će ih tako doživjeti kao neke pomične strukture i olakšati mu čišćenje ubuduće kada ih budemo micali. Međutim, s time sam ga samo zeznula jer se poslije zavlačio ispod trosjeda (mislio je da je tamo prolaz) dok nije kompletno odustao od čišćenja i vratio se na punjač bez da je išta očistio. Vratila sam kaučeve i fotelju otprilike tamo gdje će stajati inače (samo je trosjed više-manje uvijek na istom mjestu), obrisala mapu i ponovila mapiranje. Trebalo mu je 70 minuta za 44 m2 prostora koji se čisti. Jutros sam pokrenula pranje podova kad sam išla na posao, trebalo mu je 75 min i potrošio je oko 20-25% baterije. Nije oprao iza i ispod trosjeda, uključila sam fixed cleaning pa je oprao i to bez problema.

Na turbo mi zvuči kao recimo fen za kosu, ali može se normalno razgovarati pored njega, puno je tiši nego klasičan usisavač. Mi spavamo u sobi sa stolnim ventilatorom, navečer sam upalila usisavanje na silent modu i od ventilatora ga se ne bi uopće čulo da ne drnda po fugama od pločica.

S usisavanjem sam jako zadovoljna, nisam očekivala tako dobre rezultate... Znači, imamo psa i mačku i nismo usisali 2 tjedna jer smo prvo mislili da će robot doći ranije pa ćemo ga testirati, a poslije nismo stizali jer nas nije baš bilo kod kuće pa nam je usisavanje bilo sporedno. Nakon prvog usisavanja koje nije završio do kraja, spremnik je bio KRCAT prašine i dlaka. Ispod kauča su se napravile 2-3 one nakupine dlaka kako ih propuh zgura u kantun, robot ih je bez ikakvog problema pokupio kad je prošao kraj njih. Taman su nas na podu dočekale 2 krepane muhe pa smo ih ostavili robotu za test, i njih je pobrao bez ikakvih problema. Jedino kantune ne usisa kako treba, četkica ne dohvati skroz do kraja. Ponavljam, nemamo ni jedan tepih pa ne znam kakav je na tepisima.

Što se pranja tiče, nakon što je odradio prvo pranje na max, pokrenula sam s posla još jedno za probu, ali se zbog nečega izblesirao i prao u čudnim smjerovima pa sam ga prekinula. Nakon 70 minuta je oprao malo više od 50% prostora, a prvi put je u toliko vremena oprao sve i to u pravilnim "putanjama". Možda sam ja pogriješila što sam pokrenula 2 pranja za redom bez da sam prvo u aplikaciji označila secondary cleaning, a možda je i ostao bez vode nakon prvog pranja... Uglavnom, jako smo zadovoljni i pranjem podova. Prije pranja sam snimila par fleka po podu i nakon pranja su nestale a iz krpe je izlazila smedja voda kad sam ju prala. Podovi bas izgledaju nekako cisto... Jos kad bi se mogao dodati deterdzent u posudu, bilo bi top, ali i ovako je super!


Btw, nova mapa se dodaje tako da se ukljuci memory map u postavkama i pokrene novo pranje. Prvo crta preko postojece mape, a kad zavrsi s pranjem pita da li da spremi kao novu mapu. Ja sam jedino prije toga jos dodala i novu sobu iz pocetnog izbornika (tamo gdje se bira my rooms ili my devices) i "prebacila" viomi u tu novu sobu. Ne znam da li je to trebalo ili ne...


Virtualne zidove još nisam probala, ali vrlo ih je jednostavno označiti. Nakon što mapira prostor prvi put, mapa se može editirati da se sve spoji u jedan prostor ili se podijeli na više prostora. Tu mi nije najbolje riješeno označavanje zidova... Recimo, meni su dnevni, blagovaona i hodnik jedan veliki otvoreni prostor koji je odijeljen stupom. Iako je robot mapirao stup, ne dozvoljava mi da povučem crtu od zida do stupa da hodnik odvojim od blagovaone pa mi je 50% hodnika ušlo u blagovaonu. Nije neki problem, napominjem samo radi onih koji (kao i ja) prvi put kupuju robota i ne znaju na koji način funkcionira aplikacija. Kada se prostor podijeli na prostorije, robot čisti prostoriju po prostoriju čak i kad se označi čišćenje cijelog prostora, pa je usisavanje mrvicu sporije nego da se sve prostorije spoje u jedan prostor. S druge strane, prednost podjele na prostorije je što se prostor može očistiti djelomično u 2 klika, bez postavljanja virtualnih zidova, označavanja zona i slično.

Po stepenicama nije pao 


Sve u svemu, za sada mi se čini kao odličan bang for the buck, svakako preporučam kupovinu robota! 

 
13 0 hvala 11
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kako su xioami pistons 2 slusalice dale svoje, nakon podosta godina, trazim neke nove zicane za manje para pa ako netko ima neki prijedlog neka slobodno kaze. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Koristio sam prije piston 3, kupio si druge sluske a ove poklonio.

Ovo ti je moja preporuka. Nije xiaomi, ali ove slusalice su fenomenalne za tu cijenu. TIN HIFI T2. Ima ih na aliju za 30ak $.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam Xiaomi mi band 5 i praćenje spavanja je jako loše, većinu ne uhvati. Jako je neprecizna. Ima li netko sličnih iskustva? 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
AmonZero kaže...

Koristio sam prije piston 3, kupio si druge sluske a ove poklonio.

Ovo ti je moja preporuka. Nije xiaomi, ali ove slusalice su fenomenalne za tu cijenu. TIN HIFI T2. Ima ih na aliju za 30ak $.

 E hvala na preporuci, pogledat ću baš. Ako imaš neki dobar link slobodno pošalji u pm. 

7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav,

 

Kupio bih uskoro neki novi Xiaomi mobitel, do sad sam ih uvijek kupovao na Aliexpressu (Goldway), ali pošto bih išao na malo skuplji model do 4000kn, brine me garancija.

Jel zna netko vrijedi li garancija kod nas za Xiaomi mobitel kupljen izvana ili ga mogu baciti u kantu ako se pokvari nešto osim ekrana?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Frenkeeh kaže...

Pozdrav,

 

Kupio bih uskoro neki novi Xiaomi mobitel, do sad sam ih uvijek kupovao na Aliexpressu (Goldway), ali pošto bih išao na malo skuplji model do 4000kn, brine me garancija.

Jel zna netko vrijedi li garancija kod nas za Xiaomi mobitel kupljen izvana ili ga mogu baciti u kantu ako se pokvari nešto osim ekrana?

 Ne vrijedi ti kod nas garancija. Provjereno, išao sam za svoj mijenjati bateriju i provjeravaju po IMEI i ako nije preko ovlaštenog distributera uvežen ne smiju ti ni dijelove prodati za njega. Možeš jedino sam kupiti dijelove pa otići u neki servis da ti promijene.

12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Poklanjam masku za mobitel ( Mi 10 Lite) kupljena greskom samo Rijeka i okolica 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
display name ivo kaže...
Frenkeeh kaže...

Pozdrav,

 

Kupio bih uskoro neki novi Xiaomi mobitel, do sad sam ih uvijek kupovao na Aliexpressu (Goldway), ali pošto bih išao na malo skuplji model do 4000kn, brine me garancija.

Jel zna netko vrijedi li garancija kod nas za Xiaomi mobitel kupljen izvana ili ga mogu baciti u kantu ako se pokvari nešto osim ekrana?

 Ne vrijedi ti kod nas garancija. Provjereno, išao sam za svoj mijenjati bateriju i provjeravaju po IMEI i ako nije preko ovlaštenog distributera uvežen ne smiju ti ni dijelove prodati za njega. Možeš jedino sam kupiti dijelove pa otići u neki servis da ti promijene.

 jesi siguran da imas global model? ako uzmes kineski model sigurno ne vrijedi ovdje garancija, ali za global model bi trebala vrijediti, bar je tako netko podijelio svoja iskustva.

8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ako ima koja dobra duša za pomoć....pokušavam osposobit novi mobač, note 9 pro; na traci obavijesti dolaze mi poruke "neaktivna sim kartica", "ne može provjerit broj telefona", potrošio mi već gomilu para sa računa na međunarodne poruke za te aktivacijske sms-ove - stavio sam dopuštenja u aplikacijama (xiaomi sevice framwork, SIM activation service itd) , ali ne ide, ne sinkronizira mi snimač,  pozive i poruke na mi cloud

Pa eto, ako netko zna zshvaljujem unaprijed!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
braingym kaže...

Ako ima koja dobra duša za pomoć....pokušavam osposobit novi mobač, note 9 pro; na traci obavijesti dolaze mi poruke "neaktivna sim kartica", "ne može provjerit broj telefona"....

 Riješio sam ljudi, ne morate se gnjavit sa odgovorima, problem je bio u registraciji na mi cloudu :)

Poz

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

HRK 217.63 32%OFF | Xiaomi Mijia Smart WiFi Thermostat Temperature Controller Programmable for Water Electric Floor Gas Boiler Heating Control
https://a.aliexpress.com/_mLe2wJd

 

Napokon je Xiaomi (Mijia) napravio termostat!

To sam čekao 3 godine. Nadam se da je dobar. Idem potražiti kako je kompatibilan s europskim proizvođačima bojlera. I daj ima kakvih bugova

 

Edit, nema ga u EU verziji aplikacije. :( Neki hardver se nikad ne pojavi :( A moram biti na toj verziji zbog Roborock usisavača. Kineska verzija ima problema s njime.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 9:11 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel netko ovdje kupio/koristi xiaomi mijia smart downlight
Uskoro cu u renovaciju stana, pa bih uzeo 20-tak tih, neka ideja mi je spojiti na njihove senzore one i recimo kad ponoci netko krene popit vodu ili na wc, da se to lagano upali, tek tolko da se vidi hodati, jel to uopce moguce? Meni je to neki smart feature recimo

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Blade18 kaže...

Jel netko ovdje kupio/koristi xiaomi mijia smart downlight
Uskoro cu u renovaciju stana, pa bih uzeo 20-tak tih, neka ideja mi je spojiti na njihove senzore one i recimo kad ponoci netko krene popit vodu ili na wc, da se to lagano upali, tek tolko da se vidi hodati, jel to uopce moguce? Meni je to neki smart feature recimo

 Razmišljao sam o istome.

Ali se nikad nisam odlučio za kupovinu ili proučavanje dal je to moguće 

Ako kupiš i složiš, definitivno javi!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Blade18 kaže...

Jel netko ovdje kupio/koristi xiaomi mijia smart downlight
Uskoro cu u renovaciju stana, pa bih uzeo 20-tak tih, neka ideja mi je spojiti na njihove senzore one i recimo kad ponoci netko krene popit vodu ili na wc, da se to lagano upali, tek tolko da se vidi hodati, jel to uopce moguce? Meni je to neki smart feature recimo

 

CyberDemonVZ kaže...
Blade18 kaže...

Jel netko ovdje kupio/koristi xiaomi mijia smart downlight
Uskoro cu u renovaciju stana, pa bih uzeo 20-tak tih, neka ideja mi je spojiti na njihove senzore one i recimo kad ponoci netko krene popit vodu ili na wc, da se to lagano upali, tek tolko da se vidi hodati, jel to uopce moguce? Meni je to neki smart feature recimo

 Razmišljao sam o istome.

Ali se nikad nisam odlučio za kupovinu ili proučavanje dal je to moguće 

Ako kupiš i složiš, definitivno javi!

 Imam ih nekoliko komada. 4 montirane..

Ostale cekaju kupaonicu da se zavrsi pa da ih montiram :D

Uglavnom zadovoljan sam. Sve funkcionira preko MI Home app. Spajaju se preko wifi-a i dalje se njima upravlja preko mobitela..

Mozes podesavati boju svjetlosti i jacinu svjetlosti.. Moze ih se grupirati sto je jako korisno kad ih imas vise komada..

 

 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pozdrav. Jel netko koristi na Xiaomi mobitelu sa IR na Mi Remote aplikaciji upravljanje Vivax klimom? Nemam Vivax na popisu a nema automatsko pretraživanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
display name ivo kaže...
Pozdrav. Jel netko koristi na Xiaomi mobitelu sa IR na Mi Remote aplikaciji upravljanje Vivax klimom? Nemam Vivax na popisu a nema automatsko pretraživanje.

 Probaj odabrat neku drugu marku tipa LG, Samsung..

Bitno je samo da prođeš onaj setup, kad odabereš marku moraš pritisnut gumb na ekranu, ako se ne upali/zagasi klima onda ideš samo korak dalje dok ne dođeš da ju upali, nakon toga on sam uštima sve.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
display name ivo kaže...
Pozdrav. Jel netko koristi na Xiaomi mobitelu sa IR na Mi Remote aplikaciji upravljanje Vivax klimom? Nemam Vivax na popisu a nema automatsko pretraživanje.

 Da, ja koristim, u MI Remote upiše Midea (klima) i listaj dok ti ne pisne. Inače Midea klime = Vivax :)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali...
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Hvala. Midea odabrao, radi. Nemam sve opcije ali osnovno ok
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Dali neko kupovo sa ove stranice? Wow Shop

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Poznat shop, dosta njih kupuje od tamo

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice