Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.419.997
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ljudi

jel moguće na laptopu imati dvije wifi mreže ? ili treba imati zaseban wifi čip ?

 

Pitam zato jer bi jedan wifi bio za internet a drugi bi se povezao sa wifi ip kamerom.

 

Može li windows tako fukcionirati ?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-to nije stvar OSa-win, nego mreže, router.. tj soft-pravila kao routanje, subnet-ip..

-možeš, ako imaš odgovarajuću opremu + nešto znanja za podesiti, ne možeš ako to dvoje nemaš.

-i sad imaš dvije mreže, internu-lan i externu-wan tj internet.. i rade, možeš imati po routeru do 256 subnetova + portove.. tj da se ne može, ni interneta-mreže ne bi bilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Napravio update jučer preko assistant-a za sad sve normalno...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Preserverance kaže...

Ljudi

jel moguće na laptopu imati dvije wifi mreže ? ili treba imati zaseban wifi čip ?

 

Pitam zato jer bi jedan wifi bio za internet a drugi bi se povezao sa wifi ip kamerom.

 

Može li windows tako fukcionirati ?

 

 

 

 

 zasto bi to radio? Kamera se ne moze  nakaciti na router ili Accesspoint?

 I odgovor je ne moze i  moze....

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Čuj ovo, proradile mi obavijesti za mail u aplikaciji Mail & Calendar. Same od sebe. Sad me strah išta dirati da ne bi prestalo s radom. 😁

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Čuj ovo, proradile mi obavijesti za mail u aplikaciji Mail & Calendar. Same od sebe. Sad me strah išta dirati da ne bi prestalo s radom. 😁

 Još koristiš tu glupost?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, ne znam koju bi drugu koristio. Ova je bar jednostavna i nema oglase.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Da, ne znam koju bi drugu koristio. Ova je bar jednostavna i nema oglase.

Mozilla Thunderbird, ima i portable verzija.

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Koristio sam Thunderbird prije i on je daleko od jednostavnosti, a i iskreno, nije mi se pokazao baš nekim mail klijentom. S druge strane, Mail & Calendar dolazi s Windows 10, jednostavno se namjesti i to je to. Ovaj problem s obavijestima koji sam imao je, izgleda riješen, pa nemam baš i nekog razloga za promijenu klijenta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 11:51 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...
Marko :D kaže...

Da, ne znam koju bi drugu koristio. Ova je bar jednostavna i nema oglase.

Mozilla Thunderbird, ima i portable verzija.

 Za kućnog korisnika je MS-ov Mail koji dođe uz Windowse skroz dovoljan. Ne vidim razlog za išta drugo.

morrisoN
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Isključene sve moguće "sugestije" (čitaj: oglasi) u postavkama koje se mogu isključiti, i Windows uvijek pronađe način da mi prikaže reklamu...

 

morrisoN kaže...
Truljo kaže...
Marko :D kaže...

Da, ne znam koju bi drugu koristio. Ova je bar jednostavna i nema oglase.

Mozilla Thunderbird, ima i portable verzija.

 Za kućnog korisnika je MS-ov Mail koji dođe uz Windowse skroz dovoljan. Ne vidim razlog za išta drugo.

Mislim, da ne bi bilo; napredan sam korisnik, znam sve detalje, ali želim da mi je Mail što jednostavniji i čišći jer mi te neke napredne i dodatne funkcije ne trebaju. 😁

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...
 

 zasto bi to radio? Kamera se ne moze  nakaciti na router ili Accesspoint?

 I odgovor je ne moze i  moze....

 Prijatelj radi kao zaštitar, čuva jedan veliki objekt. Ima tamo nesto poput kioska, di sjedi i gleda filmove ili čita vijesti a povremeno mora obići objekt da vidi dali sve štima. Spojen je na wifi od tog objekta, a on bi stavio  svoju wifi ip kameru koju bi tamo ukopčao u struju samo da pokrije jedan kut radi svoje sigurnosti.  U aplikaciji prozor iskaće kada se nesto pomakne, pa da usput vidi što je to bilo. Ako je to bila neka osoba, onda da na vrijeme reagira.

 

Vlasnik objekta ne želi ulagati u kamere, a ovo bi on na svoju ruku stavio radi dodatnog opreza.

Objekt jest osiguran, ali ovdje se ne radi o tome da bude netko ukrao nesto nego više da ga netko ne izmenadi sa nožem itd  

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-kranje neproffesionalno razmišljanje... tj ako želi umjesto čuvara može se baviti tim dijelom posla, ali ne ovako. + znanje + oprema + pravila/zakoni i odgovornost koja s time ide.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
NiDJO7Z7 kaže...

Poz, imam problem kod instalacije uTorrenta na svježe instaliranim windowsima 10, uTorrent installation wizard se uopće ne pokreće, kad se pokrene samo bude prazan prozor bez icega.

 

 

Opet ja i opet isti problem, samo ovaj put na svježe instaliranim windowsima 10 2004

Do cega moze ovo biti? sta stvara problem? mozda ja ne znam da pravilno instaliram windowse 

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
A da probaš neki drugi Torrent klijent.. npr. Qbittorent
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

....jedna molba za korisnike koji su stavili verziju 2004, ako možete staviti sliku Task managera da se vidi opcija GPU.

Interesira me samo da li vam dobro radi\očitava temp GPU.

 

HVALA

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 - općenito

Evo :)

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

....jedna molba za korisnike koji su stavili verziju 2004, ako možete staviti sliku Task managera da se vidi opcija GPU.

Interesira me samo da li vam dobro radi\očitava temp GPU.

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kod mene...

 

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Vi to imate? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Elles D. kaže...

Evo :)

 

Valentin17 kaže...
djigibao kaže...

....jedna molba za korisnike koji su stavili verziju 2004, ako možete staviti sliku Task managera da se vidi opcija GPU.

Interesira me samo da li vam dobro radi\očitava temp GPU.

 

 

BlackMoon kaže...

Kod mene...

 

 

Da i ste možda istovremeno usporedili podatke sa nekim drugim programom da vidite da li su očitanja ista (npr. HwInfo, Speccy...)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da, kod mene je isto, što je i za očekivati kad uzima podatke s istog senzora.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
3 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Zgodan dodatak- u 20H1 više Bluetooth uređaja može prikazati status baterije. Iako su svi o tome govorili još prije godinu i pol (18H2), tek mi je od ovog updatea to proradilo na sluškama.

BT+uređaji+imaju+prikazan+status+baterije+u+20H1+updateu. BT+uređaji+imaju+prikazan+status+baterije+u+20H1+updateu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 19:21 (fkelava).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Windows 10 - općenito

koja je razlika u brzini i opterečenosti hardwarea između win 7 i 10?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-nikakva.. + novije je novije, staro je mrtvo. OS je samo os, nije čudotvorac tj ne utječe bitno na preformanse dok su requirementsi identični već desetljeće za sve oseve, win-lin-mac tj sve je to isto, ista platforma x86.

 

edit: ili ovako, da w7 nije 'mrtav' (support a time za očekivati da neće biti podrške za noviji hw, kao i gašenje za stariji..) tj win10 ima prednost jer ima support tj drivere i kako vrijeme ide tako se povećava razlog za w10 dok za w7 suprotno .. tj samo ako imaš konkretan razlog npr neki soft/driver tad si vezan na neki os, sve ostalo, novo=bolje ili isto.

 

-os ne troši resurse, nego ih daje na raspolaganje appsima i tu je prednost noviji HW a to implicira prednost novijeg osa npr ne zato jer je 'bolji' nego jer ima driver-support.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 23:18 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Kako mogu fixati odnosno reci bit defenderu da je vec obrisao viruse i da mu nije potrebna nikakva akcija jer fajlovi ne postoje. Na drugom screenu i sam kaze da je sve regularno. facepalm

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Zašto na verziji 2004 VMware verzija 12, je ne kompatibilna. Na 1909 je radilo sve ok, za upgrade na 2004 kaže you must uninstall VMware Workstation 12. Znam da je to starija verzija VMwarea, al jedino ona odgovara na procesor koji imam.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 2:05 (sage).
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

VMwareovi proizvodi su znali često odlaziti u kurac, naročito nakon feature updateova. Znalo se dešavati i prije za razne verzije Workstationa. VMwareova lista kompatibilnih operativnih sustava i dalje, recimo, uopće ne prikazuje 20H1/2004 na listi, pa je lako moguće da će tek izdati nekakvu zakrpu koja bi mogla korigirati problem. Nije izgledno da bi 12.x trebao izgubiti podršku jer to ničime nije najavljeno.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Zašto na verziji 2004 VMware verzija 12, je ne kompatibilna.

To te pita kod pokušaja instalacije nove nadogradnje ili?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Zašto na verziji 2004 VMware verzija 12, je ne kompatibilna. Na 1909 je radilo sve ok, za upgrade na 2004 kaže you must uninstall VMware Workstation 12. Znam da je to starija verzija VMwarea, al jedino ona odgovara na procesor koji imam.

- zato jer je to takav biz.. tj ms par godina gasi kompatibilnost unazad i upravo s takvim softom kao i s drverima je to vidljivo. To je započelo nakon 1703 i od tad ovisi o konkretnom buildu hoće-neće..

- počelo je tako da ako imaš hyperv ne možeš drugi.. pa provjeri, ako ti je instaliran-aktivan, isključi-deinstall i možda će raditi stari vmw ... no koliko se sjećam, neće tj to je već stvar upgradea od jeseni 1909 + update vmwarea koji kad jednom nešto povuče više ne radi pa clean ili čačkaj po reg što je izmjenjeno dok internet nije od neke pomoći.. ali možda sad ima howto..

-da, noviji traže SLAT2 pordšku.

- koristi vbox

- s komercijalom i ms-om se ne isplati gubiti živce, tj da ms ne kaki oko tog (namjerno ubijanje kompatibilnosti, jer ne želi ništa staro, dos-xp.. a to bi upravo u VMu moglo..) tad problema nebi ni bilo. Pošto win10 moraš updateati, tad izbora nemaš, tj dok radi radi, nakon tog ne radi i moraš imati noviji cpu da bi radilo, što je tek smijurija kad razmišljaš o uzročno-posljedičnim tj sve je radilo, vm.. i dalje sve radi jednako kao što je radilo do sad, tj nije cpu preko noći izgubio tranzistore i postao nekompatibilan.. i ispadne smiješno da ako želiš imati trajno rješenje za vm moraš ostati na starijem osu koji je formalno mrtav dok linux iz jednakog razloga nije dugoročno rješenje tj dll-hell (verzije) i može raditi dok imaš support kao LTS, nakon tog može stoljeće ali bez supporta-updatea kao jedina razlika win-lin tj kao da koristiš xp-w7..

-vbox je u tome najpristojiniji, no sporedno je tko napravi promjenu ms-vm ako je rezultat ne radi pa na kraju ispadne isto, tj vm postane ovisan o nadogradnji tj killswitchu kojeg jednog dana okine ms.. do tad ti nešto radi, od tad samo novija verzija koja možda neće biti kompatibilna sa samiom sobom jer .. to je vm-soft, tj upravo soft koji riješava problem kompatibilinosti no sad ga uvodi-izmišlja željom wintela.

 

edit: tj tko želi razbijati glavu (razmišljati) o besmislenim-izmišljenim problemima, umjetna nekpmaptibilnost x86 platforme..

isti HW, cpu-mbo-ram-vga.. tj platforma x86, bios, os.. svi popularni osevi, win-lin-mac .. sve je isti hw i možete instalirati na isto računalo koji god os osim što je hakintoš malo teže tj zaštita, dok je win komercijala-licenca pa ovisno o tome radi ili ne. VM je karikirano 'konverter', kad jednog dana imamo konvereter za bilo što tad više problem prevođenja-konvertiranja ne postoji, valute, mjere, sve je isto. .. osim win, bios-oem, pa tako na novi hw-bios-mbo nećete moći instalirati stariji ms-os kao dos-win98-xp-win7.. jer to ms ne želi a u tome mu pomažu oem-proizvođači tj wintel ih na to tjera dok se oni ne bune jer tad korisnik mora kupiti novo, baciti staro.. i zapravo nitko za ništa nije kriv jer to radi 'onaj drugi', tj kad je davno ms onemogućavao install linuxa na taj način, dobio je kaznu nakon tužbe. Sad tužbe nema, jer nema druge strane koja bi tužila (osim korisnika) tj linux radi, mac radi, ne radi samo stariji win a tu je vlasnik ms i zakonski support je istekao. MS zna za VM, zna da bi to bio način preživljavanja starog osa, zna i kako ga onemogućiti tj isti trik kao s biosom samo se to nazove update. Do danas nešto radi, sutra ne. Zakoni? Ništa što bi to reguliralo tj nema druge strane osim korisnika koja bi to tužila kao u slučaju linuxa ili neke veće kompanije-biznisa-konkurencije.. tj ms ovime ubija stare oseve a time i smisao VMa. Zašto? Ne želi da tako prežive.. jer tad bi soft bio vječan, tj soft je sam po sebi nepoderiv-vječan, može raditi sve dok postoji kompatibilan HW na kojem može raditi.. a u slučaju VMa to je upravo vječni HW, koji updateom postane mrtav. Smisao?.. besmisleno ali je tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 7:44 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice