Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.379
|
čitano: 14.180.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To su realne cijene za TCL. Tako sam i ja kupio 65 c735 za cca 600eur sa robot usisivacem.

 
1 0 hvala 1
3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Još mi je krivo što sam fulao to. Otkrio sam ovaj podforum 31.12.

Mogao ga uzeti za 650eur, sad ga nemogu naći ispod 850.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bit ce opet. Barem 3puta godisnje imaju takve akcije.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo imate na ekupi c805 s otvaranom ambalažom za mrvu iznad 600

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika---o%C5%A1te%C4%87eno/Televizori-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/TCL-MINI-LED-TV-55C805-RA/p/ER000574926 (NAPOMENA:OTVARANA  AMBALAŽA, UREĐAJ TESTIRAN ISPRAVAN.)

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 mjeseca
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 16:42 (MAXZOR).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi li probao instalirati zadnji firmware/softver?

 

Imas na sluzbenoj stranici. Stavis ga na usb i update.

 

https://www.sony.com/electronics/support/lcd-tvs-android-x85j_x86j_x89j-series/kd-55x85j/software/00280965

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 16:45 (Junior335).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da je netko ovo slikao na TCL i nedaj bože hisenese, sad bi krenulo naslađivanje kak je upcaling katastrofa.

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@MAXZOR  - ovo što ti kaže, stavi najnoviji fw i vrati tv na tvorničke postavke za početak pa vidi kako se onda ponaša

 

Također, koja ti je brzina neta? Ako imaš loš net, i/ili spajaš se preko wifija pa pada brzina slika može izgledati ovako katastrofalno jer netflix ne učitava suučelje te spušta kvalitetu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni se čini da je panel bio na skladištu s puno vlage ili na neki način u kontaktu s vodom, čisto sumnjam da je problem sw prirode.

Iako te ništa ne košta update preko usb-a ako nije na zadnjoj eu verziji.

pružatelj IPTV usluge(kontakt na PP)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo više izgleda kao prekomjerna kompresija slike sa izvora, nikako kao problem sa TVom. Ili loše out of the box postavke. Dakle, kak je već rečeno, prvo probaj napraviti firmware update na TVu i nakon toga ga obavezno isključi iz struje na jedno 30 sekundi pa ponovo uključi.

 

TV spoji mrežnim kablom ako je ikako moguće, wireless ima svojih problema, tu se zna javljati prekomjerna kompresija slike sa izvora. I nadam se da imaš brzinu neta bar 100-120mbit.

 

Na postavkama TVa svakako isključi light sensor i auto picture mode. Probaj promijeniti par presenta npr. Vivid, Cinema, Custom i sl. Vivid obično izbjegavam jer je to manje više postavka za dućane.

 

Ako koristiš Custom present za sliku, probaj sa sljedećim postavkama.

 

  • Contrast: 90

  • Black Level: 50

  • Gamma: -1 (ili -2)

  • Color: 46

  • Hue: 0

  • Sharpness: 35

  • Color temperature: EXPERT 1 (ako je previše žuto probaj Neutral)

  • Brightness: 18 (čisto subjektivno ali trebalo bi biti na max ako je HDR signal)

  • Motionflow: Custom (Smoothness: Max) ili Off

  • CineMotion: Low

  • HDR mode: Auto

  • Color space: Auto

 

Inače, imam doma Sony X95L i koristim slične postavke. Nema veze kaj je skroz drugačiji model, općenito na Sony TVima svi koriste manje više iste postavke. Kao što sam napisao, sve to skupa izgleda kao ili loše namještene postavke na TVu ili loš izvor signala. Baš harverski problem TVa se drukčije manifestira.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zoharbizo kaže...

Meni se čini da je panel bio na skladištu s puno vlage ili na neki način u kontaktu s vodom, čisto sumnjam da je problem sw prirode.

Iako te ništa ne košta update preko usb-a ako nije na zadnjoj eu verziji.

 Da , ali jbga  da je to bilo bi uvijek , a kolega ima problem ugl samo sa streaming servisima, sa usb je ok  . Mislim da je ovo najvj nešto do neta -

.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam doma Sony, doduše stariji model, nikad takvih problema sa nijednim servisom u 4K i nižim rezolucijama, bakar 45/10.

Možda postavke mogu pomoći malo ali bi to mogao biti fw problem kad sad pogledam slike i snimku na laptopu.

Koliko vidim zadnji eu firmware je 6.7480, 1.9GB, pušten u 12 mj, moguće da ima ispravki u njemu...

 

  • Improves the reconnection process after a power cycle to the stored Wi-Fi access point
  • Enhances TV security
  • Introduces the Eco dashboard
  • Removal of some voice commands for selecting input, quick settings, recordings and TV menu
  • Support for voice command to select content on Alexa Search & Play
  • Extends the integration of supported soundbar models in the TV user interface
  • Resolves a problem where picture noise could be observed on a specific channel (Poland only)
  • Enhances TV security
  • Fixes an issue where the TV occasionally displayed a green picture instead of video content
  • Adds support for TV Channel Editor for BRAVIA mobile app
  • Resolves an issue where the TV would not display the channel properly when waking up from standby
  • Enhances TV security
  • Resolves an issue where the TV would not display the channel properly while changing channels with specific operator (France only)
  • Resolves an issue where subtitles are not showing in specific contents
  • Resolves an issue where the clock display on the TV stops
  • Resolves an issue where only the right side of the screen is visible
  • Resolves an issue where certain YouTube content becomes a green picture
  • Resolves an issue where it’s not possible to watch a channel while recording another channel under specific circumstances
  • Improves Auto local dimming (*1) and Peak luminance (*2) options when Variable Refresh Rate (VRR) is enabled.
    (*1) for Z9J/ X95J/ X90J/ Z9K/ X95K/ X90K/ X90S
    (*2) for Z9J/ A90J/ A80J/ X95J/ X90-92-93-94J / Z9K/ A95K/ A90-92-93-94K/ A80K/X95K/ X90K/ X90-94S
  • Introduces certain catch-up service apps in the UK (2022 models)
  • Resolves a channel tuning error after importing the channel list under certain conditions
  • Resolves an issue where the TV does not receive a signal after powering on under certain conditions (Finland only)
  • Adds Variable Refresh Rate (VRR) (A90J/X9*J/Z9J/A8*J)
  • Adds the built-in MIC sensitivity in System Settings (for TVs with built-in MIC)
  • Adds 4K mirroring and Dolby Atmos support for Apple Airplay™ Video
  • Adds a QR code to the help screen to navigate to mobile Help Guide content
  • Adds Bluetooth audio output switching to the Quick settings menu
  • Adds the Power Saving setting in Quick Settings menu
  • Improves TV Power off User Interface
  • Improves UI of Timers & Clock function
  • Resolves an issue where Macro-blocking (pixelated image) occurred when watching Broadcast television with a CAM module
  • Implementation of certain catch-up service apps in the UK
  • Improves general performance of the TV
  • Adds support for VRR (only for X85J and X89J series)
  • Adds Features for PlayStation®5
  • Adds support for the 360 Spatial Sound Personalizer (3D Sound Function for the SRS-NS7 Wireless Neckband Speaker)
  • Supports HD+ Android application (For Germany only)
  • Resolves an issue where the Internet Browsers didn't start when particular languages were used
  • Resolves an issue where you heard center channel sound from the rear speakers if you played 5.1ch source with the eARC auto setting
  • Improves User Interface quick setting menu
  • Allows you to change the category tab order on TV menu/EPG from Sort items
  • Privacy policy update: In order to reflect our internal organization change of 1 April 2021, we have updated the data controller information in our privacy policy. From this date, Sony Corporation/Sony Group Corporation will be responsible for processing of collected data as set out in this privacy policy.

 

pružatelj IPTV usluge(kontakt na PP)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 20:33 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj LG mi se čini zanimljiv međutim online nisam uspio naći ni jednu recenziju, ni jedan video, ništa.

Imaš taj model ili? 

Gdje ga mogu kupiti za 2+3 garanciju? 

Za sad vidim da je Protis najjeftiniji s 419€

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja bi bila preporuka za odlični 32 inčni TV?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Da , ali jbga  da je to bilo bi uvijek , a kolega ima problem ugl samo sa streaming servisima, sa usb je ok  . Mislim da je ovo najvj nešto do neta -

.

 I meni se tako čini, nikakva vlaga i sl. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 8:28 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

evo imate na ekupi c805 s otvaranom ambalažom za mrvu iznad 600

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika---o%C5%A1te%C4%87eno/Televizori-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/TCL-MINI-LED-TV-55C805-RA/p/ER000574926 (NAPOMENA:OTVARANA  AMBALAŽA, UREĐAJ TESTIRAN ISPRAVAN.)

 Vjerojatno je to onaj koji sam im ja vratio, niti foliju nisam skinio :D

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...
60nine kaže...

evo imate na ekupi c805 s otvaranom ambalažom za mrvu iznad 600

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika---o%C5%A1te%C4%87eno/Televizori-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/TCL-MINI-LED-TV-55C805-RA/p/ER000574926 (NAPOMENA:OTVARANA  AMBALAŽA, UREĐAJ TESTIRAN ISPRAVAN.)

 Vjerojatno je to onaj koji sam im ja vratio, niti foliju nisam skinio :D

 

zašto si vratio? :D

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
assassin.st kaže...
60nine kaže...

evo imate na ekupi c805 s otvaranom ambalažom za mrvu iznad 600

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika---o%C5%A1te%C4%87eno/Televizori-i-oprema---o%C5%A1te%C4%87eno/TCL-MINI-LED-TV-55C805-RA/p/ER000574926 (NAPOMENA:OTVARANA  AMBALAŽA, UREĐAJ TESTIRAN ISPRAVAN.)

 Vjerojatno je to onaj koji sam im ja vratio, niti foliju nisam skinio :D

 

zašto si vratio? :D

 Prvo nije mi sjeo OS nikako, a ni slika me nije nešto oduševila (dosta refleksije na ekranu). BTW ja sam ga platio cca 530€

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...

 Vjerojatno je to onaj koji sam im ja vratio, niti foliju nisam skinio :D

 

zašto si vratio? :D

 Prvo nije mi sjeo OS nikako, a ni slika me nije nešto oduševila (dosta refleksije na ekranu). BTW ja sam ga platio cca 530€

 

ne čudi me :D

meni je Google OS svemirski brod u usporedbi sa ultra sporim WebOS-om od LG-a kojeg sam imao do nedavno.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iamdanny kaže...

Može meni preporuka za 55" ali do max 450-500€?

Gleda se s cca 2,5-3m

Smatram da ne treba biti 4K 

Ne tražim ambi light ni ništa specijalno. Bitno mi je da je slika što bolja i naravno, što duža garancija.

U 99% vremena se gledaju programi preko Iskon TV-a.

Možda se dogodi jednom mjesečno da pogledam nešto na Netflixu ali ne tražim savršenstvo u rezoluciji...

 

Svi moderni televizori u toj dijagonali su danas 4K, tak da nećeš proći jeftinije ako tražiš full HD 55" TV. S obzirom da si nezahtjevni korisnik (nije to ništa loše), uzmi si TV s operacijskim sustavom koji ti najviše odgovara. Ako gledaš Netflix, provjeri postoji li Netflix app na tom TV-u (npr. neki modeli Grundiga ju nisu imali, a drugi jesu).

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
assassin.st kaže...

 Vjerojatno je to onaj koji sam im ja vratio, niti foliju nisam skinio :D

 

zašto si vratio? :D

 Prvo nije mi sjeo OS nikako, a ni slika me nije nešto oduševila (dosta refleksije na ekranu). BTW ja sam ga platio cca 530€

 

ne čudi me :D

meni je Google OS svemirski brod u usporedbi sa ultra sporim WebOS-om od LG-a kojeg sam imao do nedavno.

 ja prvi put pokrenuo lg c3, i web os mi se cini puno fluidniji nego android na sony xf9005.

jest da ima puno vise reklama, ali stavim stvari sta zelim na shotcut i odmah sam unutra

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima tko ovaj TV? Ima li kakve skrivene mane il je dobar za netflix i gaming na ps5? Ispadne 720 eura.  

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-qled-55c805-google-tv.html

 

 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja zelim isti taj, ali 65 incha pa pratim sad trgovine i cekam popust, al za sada corak.

Taj koji ti zelis (55c805) od danas imas u Pevexu za 659,90eur na akciji.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...
60nine kaže...

ne čudi me :D

meni je Google OS svemirski brod u usporedbi sa ultra sporim WebOS-om od LG-a kojeg sam imao do nedavno.

 ja prvi put pokrenuo lg c3, i web os mi se cini puno fluidniji nego android na sony xf9005.

jest da ima puno vise reklama, ali stavim stvari sta zelim na shotcut i odmah sam unutra

 

lg c3 je miljama ispred lg-a kojeg sam imao do nedavno (7 godina star, webOS 3.x mislim, zadnji update 5.x nešto), vjerujem da je na tim novijim modelima to brže, ali meni se samo sučelje postavki otvaralo valjda 10 sekundi - svaki prijelaz s opcije na opciju u postavkama je bio par sekundi...

btw na Google OS-u sam u apps only modu, bez onih Google sugestija svaki put kad otvorim home - tak da odmah mogu birati (instalirane) aplikacije koje želim pokrenuti

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue50cu8072-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-433912811

 

Prije nove godine bio €380, zatim su digli na €394, čekao sam par dana i evo sad uletila akcija u HGšrotu s besplatnom dostavom. Punica je tražila izričito Samsung Crystal, čak sam bio u dogovoru s kolegom za Q80T, dogovorili cijenu, bio sam našao direktan prijevoz međutim nije imao kutiju od TV-a te nisam želio riskirati oštećenje prilikom transporta. 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 12:34 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

 

Ako gledaš Netflix, provjeri postoji li Netflix app na tom TV-u (npr. neki modeli Grundiga ju nisu imali, a drugi jesu).

 Svi TV-ovi renomiranih i poznatih brandova imaju već predinstaliran Netflix app tak da se ne moraš brinuti, čak i ako nije predinstaliran postoji u appstoreu, pa ga uvijek može instalirat zasebno

 

A šta se tiče reviewa za UR7400, našo sam nešto na alza.sk, uglavnom pozitivne ocjene, jedino se neka ženska žali da nije mogla malo poboljšat kvalitetu slike (vjerovatno je izvor signala problem) šta me začudilo, jer sam više puta gledao LG LED modele i svi su mi se učinili fantastičnim

 

Uglavnom otiđi u neku trgovinu koja ga ima izloženog i zamoli da ti na njega stave neki naš TV kanal (ak uopće dozvoljavaju), npr. Novu pa usporedi s ostalim telkačima pa donesi odluku...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 12:43 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbrži kaže...

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue50cu8072-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-433912811

 

Prije nove godine bio €380, zatim su digli na €394, čekao sam par dana i evo sad uletila akcija u HGšrotu s besplatnom dostavom. Punica je tražila izričito Samsung Crystal, čak sam bio u dogovoru s kolegom za Q80T, dogovorili cijenu, bio sam našao direktan prijevoz međutim nije imao kutiju od TV-a te nisam želio riskirati oštećenje prilikom transporta. 

Svakako provjeri telefonski s njima ima li ga uopće u Hrvatskoj!

Ja sam zakačio svoj TCL koji je bio kod njih raspoloživ, pa ih nazvao i rekli greška u sustavu - nema ga uopće kod nas...

TrustNo1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa nije bas da se mogu složiti s tobom jer to nisam primjetio na svoja dva tv-a koji su na webos i takve stvari su obično rezervirane na tv uredaje bazirane na androidu, čak i za one skuplje jer škrtare opasno na hardveru koji ugrađuju, da ne idem puno u detalje, sve se zna više manje :). Ne mislim da je do webos jer je najfluidniji ,i po mnogim recenzentima i najbolji os generalno, a kako će se izvoditi isključivo ovisi o samom tv‐u tj do hardvera u njemu .... vj na jeftinijim modelima slabije radi , al da je trzav općenito to ni u kom slučaju.

Edit evo vidim u dr postu da je bio iz 2016 tv , o kojem modelu se radi? Pitam jer pored c1 sa webos 6 imam i LGUH85 iz 2016. sa 3.5 ver kao i tvoj i radi ko strijela i nema tih trzanja niti bilo kakvih problema ( a i dobivaju još uvijek i update fw‐a iako su već stari pun k )
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 15:03 (error_666).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Pa nije bas da se mogu složiti s tobom jer to nisam primjetio na svoja dva tv-a koji su na webos i takve stvari su obično rezervirane na tv uredaje bazirane na androidu, čak i za one skuplje jer škrtare opasno na hardveru koji ugrađuju, da ne idem puno u detalje, sve se zna više manje :). Ne mislim da je do webos jer je najfluidniji ,i po mnogim recenzentima i najbolji os generalno, a kako će se izvoditi isključivo ovisi o samom tv‐u tj do hardvera u njemu .... vj na jeftinijim modelima slabije radi , al da je trzav općenito to ni u kom slučaju.

 

da, vjerujem da je zbog hardware-a, ali onda im je greška bila uopće stavljati webOS na takav hardware - android bi vjerojatno puno bolje radio

 

long story short - puno mi je Google OS ljepši i logičniji (pogotovo jer sam navikao na android općenito)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam zasto bi to radili jer webos je njihov os koji su razvili i guraju ga na svojim uređajima, a ako je trzao na webos onda bi vj na androidu bilo još gore na istom hw jer je teži.

Da skratim ,nije mi ni bila namjera da te ubjeđujem da je bolje ovo ili ono, na kraju krajeva sve je stvar osobnih preferencija i izbora, sto se mene tiče webos + stik od ni 50e koji će bolje odraditi android smart dio priče koji mi fali na webos nego bilo koji android tv ma koliko koštao , a nisam osuđen na brandove, ne vidi se, kontroliram ga daljincem od tv-a i sve je kao da je android tv 😀 )
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 16:41 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice