Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.060
|
čitano: 14.587.650
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pajic3 kaže...

Dragi forumaši molim pomoć. Trenutno imam C9 OLED 55" i prezadovoljan sam.

TV služi uglavnom za Netflix i Spotify.

 

Sad ga iz prakticnih razloga mijenjam i kupujem 65".

 

Da li kupiti CS6 za 1300€ ili uložiti dodatno 400€ za C3?

Ili uzeti za 1500€ Samsung S95?

B3 i C2 su cijenovno između.

 

Čitao jesam dosta o tome, al imam i dalje dilemu.

Hvala!

 

Ja cu ti opet reci iz uskustva jer imam i lga i samsunga.

Prekazak s c9 na b/c novinu seriju neces osim vecek panela dobit nista, minirne razlike.

Ako uzmes G seriju to ti je slicno kao c serija samo svjetliji. Definitivno bolji, ali sve ostalo isto.

S95c je jedini pravi upgrade, b i c serija su klasa ispod.

cak i da je izbor g3 vs s95c uzeo bi s95c, qdoled panel je bolji od wrgb, boje u hdru su nedostizne za lga.

Kad jednom prijedes na qd oled nema nazad.

A sto stalno netko spominje nedostatak dolby visiona, glupost.

Vjeruj mi nece ti falit i ponavljam, obican hdr10 na s95c izgleda bolje nego DV na lgu.

Dv kod tva koji moza prikazati 1400 nitsa vise nema neku prednost jer ne treba raditi tonemapping i onda dinamicki metapodaci ne donose neku prednost. Cak i kad se prikazuje 4000 nits sadrzaj samsung je i dalje bolji jer dobro mapira i ima bolji panel.

Uz to samsung kao i lg ima aktivni tonemapping gdje tv sam analizira sliku i prilagodava, nije to isto kao i pravi metapodaci, ali radi jako dobro.

Ako lova nije problem, s95c bez ikakve dileme.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, 

 

ako može savjet oko izbora. TV tražim za osobu koja useljava u novi stan ali ni sama ne zna odrediti prioritete, osim onoga da je marka "dobra" i da je garancija 5 godina.

Prostor je s dosta svijetla koji dolazi s bočne strane gdje su prozori. Namjena je pogledati koju utakmicu, vjerojatno jubito, koji film možda.

PS4 ili PS5 je dovoljno da rade, nema tu nekih zahtjeva za visokom kvalitetom po pitanju gejminga.

 

Budžet ne bi triba ići iznad 700 eura, dijagonala od 55 sasvim dobra.

 

  • Molim za vašu preporuku, stavljam i dva modela koja bi ovako na prvu mogla biti ok

 

 

11 1. SAMSUNG QLED TV QE55Q60CAUX
0 2. GRUNDIG 55 GG970B UHD DVB-T
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 12:17 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja dao danas kaparu za Tv Grundig 65GHU7800B led uhd 4K android smart. U utorak je kod kuće. Cijena 479 E, 2+3 garancija - dali sam pogodio ili ne pokazati će idućih 5 godina - što vi koji ga imate te oni drugi misle o tom Tv?
Model je novi iz 092023. g.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 12:46 (Rocki).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Hvala unaprijed, kupio bih roditeljima poklon televizor veličine do 50 inci. Namjena je isključivo gledanje TV-a, eventualno Youtube ali stvarno eventualno. Budžet bi bio do 500€. Želim im pokloniti jedan pozdan uređaj bez pretjeranih dodatnih funkcija koje neće realno koristiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bolj ljudi ipak sam povećao malo budget za tv u sobi

s istom cijenom se nalaze TCL 50c805 i Samsung qe55q80b

šta odabrati od toga dvoje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Makić kaže...

bolj ljudi ipak sam povećao malo budget za tv u sobi

s istom cijenom se nalaze TCL 50c805 i Samsung qe55q80b

šta odabrati od toga dvoje?

 Živiš vani ili baš želiš kupiti tv iz inozemstva ?

 

Svakako mini led TCL jer je Va panel i u startu ima već solidan kontrast 6000:1, sama tehnologija "mini led" to još poboljša, da ne objašnjavamo, ima sve na webu.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 14:02 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vani sam, znam da je mini led bolji, ali koliko vidim ljudi su ishejtali c805, a s druge strane je Samsung iako viidm da njegov flad ima samo 40-ak zona

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pajic3 kaže...

A slatke su to muke šta da ti kažem.. Glava kaže CS6, a srce C3 😅❤️ 

Pošto kupujem dugoročno vjv će biti na kraju C3. Sony će ipak pričekati neka druga vremena, znam da je klasa.

Hvala na odgovoru! 

 LG C3 kupi i više dosta razgovora.. 

LG radi OLED panele desetak godina i znaju najbolje što je nekada bilo loše i popravili su to.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 14:11 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Makić kaže...

bolj ljudi ipak sam povećao malo budget za tv u sobi

s istom cijenom se nalaze TCL 50c805 i Samsung qe55q80b

šta odabrati od toga dvoje?

 Imaš i ovaj LG. Trebao bi biti dobar što se tiče slike, a OS i daljinski se stalno hvale tu u temi. https://www.buchmann.ch/en/lg-55qned826re-qned-4k-slim-design-2023-blackfriday-p-498222.html

 

Čitao sam negdje da sve Samsungovo ispod Q85B nije baš bajno, ali nemam iskustva iz prve ruke. Ali cijena mi izgleda ok, pa teško da ćeš fulati kojeg god da uzmeš.

 

Osobno ne bih išao na TCL u tom dvoboju/troboju.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hexfire kaže...
Makić kaže...

bolj ljudi ipak sam povećao malo budget za tv u sobi

s istom cijenom se nalaze TCL 50c805 i Samsung qe55q80b

šta odabrati od toga dvoje?

 Imaš i ovaj LG. Trebao bi biti dobar što se tiče slike, a OS i daljinski se stalno hvale tu u temi. https://www.buchmann.ch/en/lg-55qned826re-qned-4k-slim-design-2023-blackfriday-p-498222.html

 

Čitao sam negdje da sve Samsungovo ispod Q85B nije baš bajno, ali nemam iskustva iz prve ruke. Ali cijena mi izgleda ok, pa teško da ćeš fulati kojeg god da uzmeš.

 

Osobno ne bih išao na TCL u tom dvoboju/troboju.

 jbga naručen već TCL, LG me odbija radi local dimminga imam na moru LG49nano86x koji ima problema s tim

i na rtings su stavili isto to i da nije baš za tamne prostorije

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Makić kaže...

vani sam, znam da je mini led bolji, ali koliko vidim ljudi su ishejtali c805, a s druge strane je Samsung iako viidm da njegov flad ima samo 40-ak zona

Ja sam ga vratio radi očajnog interfejsa (ja sam naviknut na Samsung), iskreno nije me ni sam panel nesto odusevio (doma mi je stari TU8000 TV). 

 

Sad kako stvari stoje idem ka uzimanju QN85C, iako me malo muci nepostojanje tog anti-reflektivnog filtera ali ne daje mi se jos 300€ samo za to.

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na 4 metra ne bi isao ispod 85”. Steta dobre slike kad na toj udaljenosti na malom tvu nis ne vidis.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nikad losiji crni petak uglavnom sve prevare od ponuda tako da sramota da se uopce spominje crni petak, treba cekati bozic ili europsko prvenstvo za bolje cijene.
 
5 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
seric1990 kaže...

Pozdrav!

 

Hvala unaprijed, kupio bih roditeljima poklon televizor veličine do 50 inci. Namjena je isključivo gledanje TV-a, eventualno Youtube ali stvarno eventualno. Budžet bi bio do 500€. Želim im pokloniti jedan pozdan uređaj bez pretjeranih dodatnih funkcija koje neće realno koristiti.

 Ja na tvom mjestu bi išao na LG UR7800 prvenstveno zbog daljinca s većim tipkama, a općenito je vrlo dobar ak će se samo koristit za gledanje naši TV kanala, a bilo bi još idealnije dobiti  2+3 god. gare na njega

 

A Rocky, jesi li to možda dobio PP od Groznog Borisa za taj Grundig/Beko model? Ak jesi, ne mogu vjerovat da je već svoju razinu prešo, počeo je ljudima slati PP-ove jer ga se ovdje svi boje....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 18:51 (Vavoom).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uzima se definitivno Samsung.

TV 55 Samsung QLED 55Q60C

Samsung 55QLED 4K QE1C

 

Ovaj prvi bi triba biti noviji model? (skuplji je 100-njak eura). Isplati li se platit tu razliku?

I drugo pitanje ima li smisla plaćati 3 godine produljenog jamstva na sd-u za 60-ak eura? (naravno i sama cijena je tamo nešto viša).

 

edit. naručen ovaj drugi model s 2 godine garancije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 20:08 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel valja sta taj 55QLED 4K QE1C to je ustvari pocetni qled po specama 60hz panel 230 nita svjetlosti samo itd,,, je slican qled60 a po cijeni je skuplji od q80 opet neka prevara
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 22:07 (ivano2000).
6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U tehnomag ima S95c 55" 1480eura(redovna cijena bila 2300e)može na 12 rata u istu cijenu? Ne dijeluje loše po meni?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo imaš u Harvey Normanu za 1300

Da, super telka. Tako bar pišu posvuda, nije da se kužim ili sam probao više od gledanja u trgovini.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom - objasni malo detaljnije ovo Grundig/Beko nisam u tijeku da se ne zeznem. Ima garanciju 2+3 i model je izašao u rujnu 2023. g. Još uvijek mogu odustati bez penala, proizvode se u Turskoj, hvala.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 7:38 (Rocki).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

A Rocky, jesi li to možda dobio PP od Groznog Borisa za taj Grundig/Beko model? Ak jesi, ne mogu vjerovat da je već svoju razinu prešo, počeo je ljudima slati PP-ove jer ga se ovdje svi boje....

 Đizs, Grozni Boris je običan trol koji vas je malo podjebavao oko Grundiga, prestani širit paniku i spominjat to svake 4 stranice...

Rocki kaže...
Vavoom - objasni malo detaljnije ovo Grundig/Beko nisam u tijeku da se ne zeznem. Ima garanciju 2+3 i model je izašao u rujnu 2023. g. Još uvijek mogu odustati bez penala, proizvode se u Turskoj, hvala.

 Niš se ti ne brini, bit će ti ok taj tv, Android radi sasvim fluidno... Baš javi utiske kad ti dođe

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogač kaže...

Evo imaš u Harvey Normanu za 1300

Da, super telka. Tako bar pišu posvuda, nije da se kužim ili sam probao više od gledanja u trgovini.

 Ovo je s95b , ne s95c

6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da taman gledam iznenadi me jer nisam nigdi našao do sada bolje od tehnomaga ,s95c 1479eur 55inca može na 12 rata u tu cijenu i 2 gare  ,nitko nisam vidio da nudi 2+3 trenutno za ovaj tip samsunga ,čak i u samsungu kazu trenutno nema ta ponuda samo 2 godine gare nadam se da neće riknit ko prošli mi tv philips ambilight serija performance , 58inca,rikno za 2 godine i 2 mjeseca ,ekran.... 🤦‍♂️🤷‍♂️

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, frendica trazi tv do 750 eura, nema nikakve posebne zahtjeve osim da bude best buy za tu lovu. 
ovo je trenutno nasla, jel to vrijedi 750 ili ima nekaj boljeg u tom rangu cijena: LG 75UR78003LK

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blade18 kaže...

Ekipa, frendica trazi tv do 750 eura, nema nikakve posebne zahtjeve osim da bude best buy za tu lovu. 
ovo je trenutno nasla, jel to vrijedi 750 ili ima nekaj boljeg u tom rangu cijena: LG 75UR78003LK

 

https://tehno-mag.hr/sharp-tv-70fn2ea-70-uhd-led-android-proizvod-21733/

 

kad se već 2 posta iznas spominjao T-M..

Koliko sam ja gledao taj model bi morao imati 4 godine garanciju(neka Sharp fora), kod njih nije nigdje navedeno ali nek provjeri ako joj to odgovara za 600€

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josip2121 kaže...

Da taman gledam iznenadi me jer nisam nigdi našao do sada bolje od tehnomaga ,s95c 1479eur 55inca može na 12 rata u tu cijenu i 2 gare  ,nitko nisam vidio da nudi 2+3 trenutno za ovaj tip samsunga ,čak i u samsungu kazu trenutno nema ta ponuda samo 2 godine gare nadam se da neće riknit ko prošli mi tv philips ambilight serija performance , 58inca,rikno za 2 godine i 2 mjeseca ,ekran.... 🤦‍♂️🤷‍♂️

 To ti je taman kad ti tv dosadi i izađe neki novi model koji te zaintigrira i opet se počastiš - kud ćeš bolje. 

Pričekaj malo ako ti nije sila, ovo mi se čini malo preskupo (makar je tv mrak), sigurno ćeš negdje do nove god. naći 200-400 eura jeftinije, samo prati i reagiraj brzo kad se pojavi.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo kupljen C3 u HG Spotu...od padanja cijena očito ništa...ako netko ima neki turtorijal ili savjet za setup istog, bio bih mu zahvalan (prosječan korisnik)

Živjeli
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da istina! slažem se sa svime napisanim,znam da je malo preskup još uvijek, al nemogu cekat više mjesec dana ga već gledam i nemam tv ,a zima ide 🤣...., tako da nisam moga više odolijevati pregrmio sam tih par100 euro ,uzeo sam ga na 12 rata, nek ide život 😀

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
labudšiljo kaže...
Evo kupljen C3 u HG Spotu...savjet za setup istog

 Filmmaker mode + DV (DolbyVision) HDR materijali sa 

LOL: Crobrother
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, pratim temu vec duze vremena, ali nisam nista pametniji sta se tice izbora tva...

Treba mi 75 incha i 120hz (led, qled, miniled), do 1500 eura. Sta se tice marke, vidim da prevladava Samsung, a i TCL se cesto spominje, doduse mozda ga samo jedan forumas gura...

Tv ce bit u osvjetljenoj prostoriji, klizna stijenka je na 1.5m s lijeve strane, koristio bi se za gledanje nasih programa, netflix i slicni streaming servisi i za gejming.

Nasa sam q80c u sancti za 1500-1600 eura na popustu, ali je VA panel. Spominjem to jer bi tv gledao i sa stola, a tada bi vec gledao pod dosta ostrim kutem pa me strah VA panela da ne izoblici boje. Je li IPS bolji izbor?

Moze li se nac mini led za te pare?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josip2121 kaže...

Da istina! slažem se sa svime napisanim,znam da je malo preskup još uvijek, al nemogu cekat više mjesec dana ga već gledam i nemam tv ,a zima ide 🤣...., tako da nisam moga više odolijevati pregrmio sam tih par100 euro ,uzeo sam ga na 12 rata, nek ide život 😀

 Ma bravo, tako treba, jebeš par sto eura treba znati uživati u sitnicama, a ovo nije čak ni sitnica. Želim ti puno lijepih trenutaka uz ovaj vrhunski tv.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice