Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.173.382
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema ga za kupiti ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo kupljen u elipsa za 549€ garancija 2+3g, jeftinije za 90€ nego u santa domenice.

 

Uzea sam i ovaj nosac.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel ovaj model ima 144 hz osvježavanje slike ili ne ?
Na nekim stranicama piše da ima 60 hz a na nekima 144 hz
https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c735-50-127cm-ultra-hd-4k-hdr-pro-android-smart-tv-google-tv-dvb-t2-c-hevc-h-265?manufacturer_id=1257
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diplo kaže...

Upravo kupljen u elipsa za 549€ garancija 2+3g, jeftinije za 90€ nego u santa domenice.

 

 Čestitam kolega, dabogda te služio 100 god., jer je to best buy LED TV za te pare i ono šta nudi (QLED panel, baziran na GoogleTV-u, HDR10+, Atmos zvuk i 2 daljinca od kojih su oba BT, ali nažalost ima samo 2 HDMI porta verzije 2.1), i još uz njega dobijaš 2+3 god. gare, tak da - uživaj u novom telkaču! 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 20:18 (Vavoom).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

...evo sinoć kupio QLED TCL 55C735 a dovezao kasno sinoć ....pa da vidimo koliko će trajat ...bar sam uzeo 2+3 god. garancije (566 eura Elipso).

Nejasno mi je samo što nema manual osim knjige uputa za masu zemalja (po par stranica svaka) jer nigdje mi tu ne piše što će mi dva daljinska :D . Postavio i uključio, masu postavki traži ali pošto netrebam masu od toga preskočio i poisključivao wifi mreže i sl. te smanjio osvjetljenje sa 92% na 70% (gotovo da se razlika ne primjeti).

...možda dok popijem drugu kavu nađem nešto po net-u.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 11:46 (AF139).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AF139 kaže...

...evo sinoć kupio QLED TCL 55C735 a dovezao kasno sinoć ....pa da vidimo koliko će trajat ...bar sam uzeo 2+3 god. garancije.

Nejasno mi je samo što nema manual osim knjige uputa za masu zemalja (po par stranica svaka) jer nigdje mi tu ne piše što će mi dva daljinska :D . Postavio i uključio, masu postavki traži ali pošto netrebam masu od toga preskočio i poisključivao wifi mreže i sl. te smanji osvjetljenje sa 92% na 70% (gotovo da se razlika ne primjeti).

...možda dok popijem drugu kavu nađem nešto po net-u.

 

 Ovaj prvi daljinac ti je sa normalnim rasporedom tipaka (idealno za malo starije osobe poput tebe), a drugi ima samo one najosnovnije komande i neke za GoogleTV (recimo Assistant, Netflix, YT i Play Store), jedino im je zajedničko da oba dva koriste BT, a ne IR ili radiofrekvencijske senzore, tako bi se laički opisalo van Manuala  

 

Ak ne želiš koristiti ovaj drugi daljinac (po postu mi vuče na to), slobodno ga spremi negdje, npr. u komodu 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 11:51 (Vavoom).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 100L5F-B12 u Santi lijepo snižen. Za 100 inča odlična cijena. Vidim da u ostalim trgovinama vrijedi preko 20000 kn. Baš me zanima kvaliteta slike jer ipak se radi o projektoru.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozz

preporuka za primarno gaming TV 43", dječja soba...

naravno neki best buy

 

thx!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok :D

 

Molim preporuku za budget televizor do 350€. Minimalno 43 incha. Koristio bih ga za klasični televizijski program, serije, filmove i pokoju nogometnu utakmicu.

 

 

Hvala puno unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 20:49 (deimos_5).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kran kaže...
Jel ovaj model ima 144 hz osvježavanje slike ili ne ?
Na nekim stranicama piše da ima 60 hz a na nekima 144 hz
https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c735-50-127cm-ultra-hd-4k-hdr-pro-android-smart-tv-google-tv-dvb-t2-c-hevc-h-265?manufacturer_id=1257

 60Hz. 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9a852c21

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači moram ići na veću dijagonalu 55" od tog modela, da bi imao 144 hz.
https://www.displayspecifications.com/en/model/7f012c20
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 23:59 (kran).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

hitno treban uzeti TV za apartman od 32'', koji mi preporučate od ova 3:

 

1. LG-32LQ630B6LA.ABK

2. TCL-32S5400AF

3. HISENSE-32A4K

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Truljo kaže...

Pozdrav,

hitno treban uzeti TV za apartman od 32'', koji mi preporučate od ova 3:

 

1. LG-32LQ630B6LA.ABK

2. TCL-32S5400AF

3. HISENSE-32A4K

 Svejedno ...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi TCL jer ima 5g garancije i Android

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li itko znade kad će tcl 55c745 na naše tržište? 65-ica je već u elipsu ali me zanima kolko će biti cijena 55ice da mogu usporedit s c845. Kolko sam vidio, paneli, soc i I/0 dio su jednaki ali 845 ima mini led umjesto fald pozadinskog. Pošto telka ima mjesto pored klizne stjene za izlazak na terasu( nema direkt sunčevog svjetla), htio bi usporediti isplati li se ići na 845 zbog više svjetline. Cca 1k Jura je 845 trenutno
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dax-lax kaže...
Da li itko znade kad će tcl 55c745 na naše tržište? 65-ica je već u elipsu ali me zanima kolko će biti cijena 55ice da mogu usporedit s c845. Kolko sam vidio, paneli, soc i I/0 dio su jednaki ali 845 ima mini led umjesto fald pozadinskog. Pošto telka ima mjesto pored klizne stjene za izlazak na terasu( nema direkt sunčevog svjetla), htio bi usporediti isplati li se ići na 845 zbog više svjetline. Cca 1k Jura je 845 trenutno

 Uz MiniLEd tu više dolazi do izražaja HDR slika tj. format pa ako ti je to presudno uzmi c845.

 

1K nitsa je sasvim OK ak ne udara direktno sunce po danu (c745).

 

Sve zavisi kolika bi razlika u cijeni bila, po meni ako je cca 150E razlike ili 200E onda bih uzeo daleko bolju tehnologiju MiniLED vs FALD (klasični LCD).

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dax-lax kaže...
Da li itko znade kad će tcl 55c745 na naše tržište? 65-ica je već u elipsu ali me zanima kolko će biti cijena 55ice da mogu usporedit s c845. Kolko sam vidio, paneli, soc i I/0 dio su jednaki ali 845 ima mini led umjesto fald pozadinskog. Pošto telka ima mjesto pored klizne stjene za izlazak na terasu( nema direkt sunčevog svjetla), htio bi usporediti isplati li se ići na 845 zbog više svjetline. Cca 1k Jura je 845 trenutno

 Isto i mene zanima. Pa kad se odlučiš i kupiš napiši kako si zadovoljan.

premda trenutna cijena 55 c845 modela je ok....979eura.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 11:13 (goodie).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

došlo je vrijeme za kupnju novog TV-a i selidbu aktualnog u spavaću pa ću vas (opet) zamoliti za savjet obzirom da sam zadnjih nekoliko elektronskih uređaja kupila uz savjete forumaša i uvijek bila zadovoljna.

 

TV se koristi primarno za gledanje serija, što skidanih, što na streaming servisima, par sati igranja PS5 tjedno (što se doduše možda poveća izlaskom Baldur's Gatea na konzole). 

 

Dvojba je između:

 

Samsung QE65QN90B (trenutno cijena 1260€ u linksu, no 2 godine garancije)

TCL 65C845 (trenutno cijena 1249 najjeftinije koliko vidim, no 5 godina garancije)

 

Pročačkala sam temu, vidjela sam da se ista dvojba već javljala, ali se tamo radilo o 75 inča i postojala je razlika u cijenu par sto eura pa ne znam da li mogu prosuđivati po tome.

 

U mixu je bio i LGC2 (Sancta Domenica 1599€ trenutno), ali sam se nekako preplašila mogućnosti burn-ina, no možda bi se dala nagovoriti i na tu opciju ako je znatno bolja.

 

Nisam neki zahtjevan niti upućen konzument, ne primjećujem sitnice i nijanse (a vjerojatno ni bitnije stvari), najbitnije mi je da se ne moram zajebavati za dvije godine s kupnjom novog.


I još jedno pitanje, ako imate volje - da li su ovo ok cijene trenutno ili se isplati čekati neka snjižena u skorijoj budućnosti?

 

Hvala forumaši! 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tvirgi kaže...

Pozdrav svima,

 

došlo je vrijeme za kupnju novog TV-a i selidbu aktualnog u spavaću pa ću vas (opet) zamoliti za savjet obzirom da sam zadnjih nekoliko elektronskih uređaja kupila uz savjete forumaša i uvijek bila zadovoljna.

 

TV se koristi primarno za gledanje serija, što skidanih, što na streaming servisima, par sati igranja PS5 tjedno (što se doduše možda poveća izlaskom Baldur's Gatea na konzole). 

 

Dvojba je između:

 

Samsung QE65QN90B (trenutno cijena 1260€ u linksu, no 2 godine garancije)

TCL 65C845 (trenutno cijena 1249 najjeftinije koliko vidim, no 5 godina garancije)

 

Pročačkala sam temu, vidjela sam da se ista dvojba već javljala, ali se tamo radilo o 75 inča i postojala je razlika u cijenu par sto eura pa ne znam da li mogu prosuđivati po tome.

 

U mixu je bio i LGC2 (Sancta Domenica 1599€ trenutno), ali sam se nekako preplašila mogućnosti burn-ina, no možda bi se dala nagovoriti i na tu opciju ako je znatno bolja.

 

Nisam neki zahtjevan niti upućen konzument, ne primjećujem sitnice i nijanse (a vjerojatno ni bitnije stvari), najbitnije mi je da se ne moram zajebavati za dvije godine s kupnjom novog.


I još jedno pitanje, ako imate volje - da li su ovo ok cijene trenutno ili se isplati čekati neka snjižena u skorijoj budućnosti?

 

Hvala forumaši! 

 

 

 

 Ako se možeš isprsit uzmi LG C2 ako će bit TV u spavaćoj sobi, pretpostavljam da nema previše svjetla tamo + za gaming je najbolji od ova 3 te ako se ne varam dobijes 5 godina garancije također.

 

Drugi izbog bi meni osobno bio C845 jer ga i osobno imam i prezadovoljan sam s istim + također 5 godina garancije. Računaj da on ima 2 HDMI 2.1. porta, sasvim dovoljno za gaming.

 

Zadnji izbor bi bio QN90B jer ima najlošiji panel naspram C845 te C2 te 2 godine garancije + dosta ljudi se žali na "rainbow efekt" (proguglaj o čemu se radi), ali za gaming ima 4 HDMI 2.1. porta (makar to nikad u 99 posto slučajeva nećeš sve koristit)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ok ak je razlika do 150e između c745 i c845ali ak je 250e, ne vrijedi mi tolko, pogotovo što u toj prostoriji provedem vremena samo dok ne napravim ručak i pojedem nakon posla. Ako i gledam slučajno kakav film, češće je to neki lošiji rip. Kad nađem 745 od 55 cola, onda ću usporediti.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dax-lax kaže...
Ok ak je razlika do 150e između c745 i c845ali ak je 250e, ne vrijedi mi tolko, pogotovo što u toj prostoriji provedem vremena samo dok ne napravim ručak i pojedem nakon posla. Ako i gledam slučajno kakav film, češće je to neki lošiji rip. Kad nađem 745 od 55 cola, onda ću usporediti.

 Onda nemaš šta razmišljat, kad se pojavi c745 pikni njega i to je to.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

€767,20 - https://www.sancta-domenica.hr/out-tv-55-lg-oled-55c2-izlozbeni-artikl-1.html

 

€1151,20 - https://www.sancta-domenica.hr/out-tv-65-lg-oled-65c2-izlozbeni-artikl.html

 

*NAPOMENA- izložbeni artikl, moguća mikrooštećenja

Jamstvo: 2 godine!!!

 

Promo kod 20%: SDZADAR01-20

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svaka čast na info, ali tko je imalo normalan izložbeni OLED neće uzimat pa ni da je u pola cijene.

 

Vjerojatno su radili od jutra do sutra na ko zna kojim postavkama, za zaključit je da sve do jaja bilo podešeno.

 

 

Ionak je burn in problem OLED-a, a s izložbenim se vjerojatnost povećava na n-tu potenciju. 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel možeš napisati što je bitno u postavkama slike na televizoru podesiti da bi ekran panel izdržao što duže.
Uskoro kupujem novi tv, pa da ga ne skurim na brzo.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...

Svaka čast na info, ali tko je imalo normalan izložbeni OLED neće uzimat pa ni da je u pola cijene. 

Ionak je burn in problem OLED-a, a s izložbenim se vjerojatnost povećava na n-tu potenciju. 

Moj C2 55" je bio izložbeni pimjerak, platio ga više nego što je ovaj u SD trenutno, al' šta je tu je. Dođi kod mene i nađi mi burn-in. Plus imaš 2 godine garancije na te izložbene primjerke, a ja imam 5 (dokupljeno). Za €7XX top cijena 

LOL: Crobrother
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A nije tu samo burn in kao takav...
Da ne bi bilo burn ina TV "osvježava" pixele na način da burna ostale koji nisu radili da slika bude jednolika... Tako da s vremenom pixeli gube max osvjetljenje.

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je previse panike o tom burn-inu.

Imam staru panasonic plazmu preko 10god pa nema nikakvog burn ina, a ne pazi se i koristi se kako kome pase...

U danasnje vrijeme oled da je osjetljiviji ne drzi mi vodu...

Mislim da prosjecan korisnik nece ni primjetiti burn in.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slazem se.. Imam panny plazmu iz cca 2009, pa nema burn ina
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da podijelim korisnu informaciju za sve koji kod nabave TV-a brinu o nedostatku Android aplikacija kod brendova LG (Webos), Samsung (Tizen), Hisense (Vidaa), itd.

 

Ne sve te TV se lako postavi Android odnosno Google TV - i sve funkcionira preko originalnog TV upravljača - i to ovako:

- za 50-ak EUR se nabavi Xiaomi Mi Box. Vjerojatno može i drugi Android TV / Google TV uređaj, ali sam ovo osobno isprobao da savršeno radi na nekoliko brendova televizora: LG, Samsung, Sony...

- Mi Box se preko HDMI spoji s TV i priključi na struju. Mi Box je toliko mali i lagan da se može zalijepiti za poleđinu TV-a. Uopće ga se ne vidi niti čuje dok se gleda TV. Vizualni kontakt Mi Box s daljinskim upravljače nije potreban!

- nakon što se upali TV, putem TV daljinskog se prebaci na HDMI ulaz na kojem se nalazi Mi Box. Prebacivanjem na HDMI automatski se pali Mi Box. Treba mu oko 2 sekunde da se podigne.

- s TV daljinskim se upravlja Google TV/om i svim Android aplikacijama na Mi Boxu - zahvaljujući CEC tehnologiji koja je unazad 10-ak ili više godina ugrađena u skoro sve TV tj. HDMI portove. Na većini TV je CEC upaljen, a nekima ga treba upaliti u postavkama TV-a s time da svaki brend koristi svoj naziv za CEC (Samsung=Anynet+, Sony=Bravi Sync, LG=SimpLink itd.)

- pri tome TV daljinski koristi klasični infrared, a oni napredniji daljinci se mogu spojiti i Bluetoothom radi npr. korištenja glasnovnog pretraživanja. Meni osobno BT nije nepotreban, ali nekome možda treba

- kada se TV ekran prebaci na TV program ili drugi HDMI izvor, Mi Box se automatski gasi.

 

Ovim "life hackom" ne samo da se na svaki TV jednostavno "ugrađuje" Google TV,  nego mi se čini da TV dobiva mogućnost prikaza audio ili video standarda koji dotični brend nije ugradio u TV (npr. HDR10+., DolbyVision i sl.). Ako nakon nekoliko godina aplikacije na TV-u postanu prespore, s ugradnjom aktualne verzije Mi Boxa sve opet postane brzo i fluidno jer je Mi Box dobro optimiziran za rad s Android aplikacijama.

 

Meni je ovo pomoglo da s izvrsnog, ali preskupog Sony prijeđem da izvrsne i povoljnije Samsung i LG modele, pa eto možda još nekome pomogne...

 

 

 

 

 

 
0 3 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To kaj se tebi nije desio burn in jer si uzeo izložbeni ništa ne dokazuje lol, činjenica je da je vjerojatnost puno veća nego kad se kupuje novi.

 

 

Tu smo da dijelimo informacije, a informacije je ta da je burn in itekako prisutan kod OLED-a, većini se neće dogoditi, al postoji, nije baš malen problem.

 

 

Ne kužim kaj se vlažite na svaki spomen OLED-a kad se nešto činjenično kaže, pa ja sam ga prvi preporučio gore na početku stranice jer smatram da je za određenu svrhu najbolji.

 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice