Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.109.596
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
artyom kaže...
MEGATAMA kaže...
artyom kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

 Da to je i on mislio, dok nije žena čula tako da ništa od toga haha. Znači TV dolazi u obzir samo (može možda i ostati na 75" ali na neku bolju tehnologiju od ovog sada tipa OLED QLED i slično) ali svakako se slažem bilo bi mu bolji izbor. 

 Nema bas previse izbora u Hr po navedenim kriterijima.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-75-sony-bravia-xr-75x90j-2021g.html

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

Vidim u Njemackoj je 5200eu 85inch QN95A

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
artyom kaže...

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

Vidim u Njemackoj je 5200eu 85inch QN95A

 

Nisam siguran kakav je to popust od 10,000kn, jer u HR najniža cijena za Q90 (i taj je još niže cijene) je cca 30,000kn

 

Samsung QE85QN90 televizor, 85" (215.9 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

Vidim u Njemackoj je 5200eu 85inch QN95A

 

Nisam siguran kakav je to popust od 10,000kn, jer u HR najniža cijena za Q90 (i taj je još niže cijene) je cca 30,000kn

 

Samsung QE85QN90 televizor, 85" (215.9 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 

 

 QN90A je izuzetno drukciji tv...IPS dok je QN95A VA panel.

U globalu kosta 35-40 tisuca kuna tako da je vrlo cudno da je nasao za 20 tisuca.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

da nažalost, nema ga nigdje u Europi. Ako gledaš većinom po danu sadržaj IPS ti neće smetati, vjerujem da nećeš niti primjetiti neku razliku. Ali ako ti je bitan jaki kontrast i da je crna "dublje" crna, mislim da će ti IPS dosta zasmetati.

 

 

IPS nije problem nego 3x manji broj dimming zona... Ako imas dovoljan broj dimming zona, onda je IPS>VA....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

da nažalost, nema ga nigdje u Europi. Ako gledaš većinom po danu sadržaj IPS ti neće smetati, vjerujem da nećeš niti primjetiti neku razliku. Ali ako ti je bitan jaki kontrast i da je crna "dublje" crna, mislim da će ti IPS dosta zasmetati.

 

 

IPS nije problem nego 3x manji broj dimming zona... Ako imas dovoljan broj dimming zona, onda je IPS>VA....

Takav tv ne postoji koji ce presisat top model sa VA panelom.

Cisti primjer su novi LG mini led IPS modeli sa 1800 zona koji se ne mogu mjerit sa QN95A sa 800 zona.

Googlaj,ima niz testova i recenzija.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/qned90

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 12:12 (MEGATAMA).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno za 65 incha je najbolji buy Sony X90h. Za 2 tisuce kuna vise mozete kupiti Q90t ili X95h koji imaju jaci brightness i bolji premaz protiv glare-a u slucaju da gledate TV po danu pri jakom svijetlu u prostoriji. To je otprilike to, sve ostalo u gornjem segmentu se ne isplati uzet jer savrsenog TV-a nema. Takodjer, Q90t cesto dolazi sa jako losom kalibracijom i daje jake zelene tonove sto unistava sliku za razliku od sonyevih modela koji iz tvornice dolaze jako dobro kalibrirani. Ispada da treba platiti kalibratora da vam namjesti TV koji vec kosta 10500kn, tako da u sustini ostaje XH90 kao najbolji izbor. Novi X93J gubi performanse kod crnih boja i po meni se ne isplati uzet naspram X90H jer je glavna prednost Sony-evih modela upravo prikaz crne. Onda radije uzmite Q90t. Naravno, postoje i OLED-i, ali onda se opet dovodi u pitanje gledanje po danu + burn in koji sigurno dolazi, samo je pitanje kada (prosvrljajte po komentarima po jutubu i po rtings testovima). 

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
artyom kaže...
MEGATAMA kaže...
artyom kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

 Da to je i on mislio, dok nije žena čula tako da ništa od toga haha. Znači TV dolazi u obzir samo (može možda i ostati na 75" ali na neku bolju tehnologiju od ovog sada tipa OLED QLED i slično) ali svakako se slažem bilo bi mu bolji izbor. 

 Nema bas previse izbora u Hr po navedenim kriterijima.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-75-sony-bravia-xr-75x90j-2021g.html

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

Vidim u Njemackoj je 5200eu 85inch QN95A

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

Vidim u Njemackoj je 5200eu 85inch QN95A

 

Nisam siguran kakav je to popust od 10,000kn, jer u HR najniža cijena za Q90 (i taj je još niže cijene) je cca 30,000kn

 

Samsung QE85QN90 televizor, 85" (215.9 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 

 

 

MEGATAMA kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

Vidim u Njemackoj je 5200eu 85inch QN95A

 

Nisam siguran kakav je to popust od 10,000kn, jer u HR najniža cijena za Q90 (i taj je još niže cijene) je cca 30,000kn

 

Samsung QE85QN90 televizor, 85" (215.9 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 

 

 QN90A je izuzetno drukciji tv...IPS dok je QN95A VA panel.

U globalu kosta 35-40 tisuca kuna tako da je vrlo cudno da je nasao za 20 tisuca.

Upravu ste nije QN95A nego 85QN85A, još je i meni bilo sumnjivo. Abrakadabra je stranica sa koje je uzeo očito zadnji model koji je bio pretpostavljam jer vidim da više nije dostupna. 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa oledom nemam nikakvih problema prilikom dnevnog gledanja a i  burn in više nije česta pojava osim na modelima prije 2018 godine.

 

Ponoviti ću po xxxxx put.LG je slučajeve burn in-a riješavao u jamstvu zamjenom panela.

 

Oled još uvijek ima najbolji prikaz slike iz svih kuteva i crnu a ne sivu i nema dirty screen.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 14:02 (Tascam).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung Q70A 65 inča, 7000 kn u Ekupi. Vrlo dobar tv, za okej cijenu. Dobra slika za filmove i serije, odličan motion, te odličan tv za gaming.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Istina za xh90. Definitivno najbolja trenutna opcija za 65". Jako dobra slika i dobar tv opcenito sa androidom koji daje mnostvo opcija. Da mi nije bila tako mala razlika u cijeni xh90 i x93j (800 kn) nebi uzeo x93j.
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

da nažalost, nema ga nigdje u Europi. Ako gledaš većinom po danu sadržaj IPS ti neće smetati, vjerujem da nećeš niti primjetiti neku razliku. Ali ako ti je bitan jaki kontrast i da je crna "dublje" crna, mislim da će ti IPS dosta zasmetati.

 

 

IPS nije problem nego 3x manji broj dimming zona... Ako imas dovoljan broj dimming zona, onda je IPS>VA....

Takav tv ne postoji koji ce presisat top model sa VA panelom.

Cisti primjer su novi LG mini led IPS modeli sa 1800 zona koji se ne mogu mjerit sa QN95A sa 800 zona.

Googlaj,ima niz testova i recenzija.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/qned90

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled

Jedina prednost koju VA ima je tamnija crna tj. visi kontrast, local dimming s dovoljnim brojem zona to rijesava. Sve druge karakteristike su na strani IPS-a.... Sta mislis zasto su profesionalni monitori IPS a ne VA based? 

 

QNED-i su losi jer imaju premalo zona plus su IPS paneli u njima srednja zalost.. Plus LG-ev QC...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

da nažalost, nema ga nigdje u Europi. Ako gledaš većinom po danu sadržaj IPS ti neće smetati, vjerujem da nećeš niti primjetiti neku razliku. Ali ako ti je bitan jaki kontrast i da je crna "dublje" crna, mislim da će ti IPS dosta zasmetati.

 

 

IPS nije problem nego 3x manji broj dimming zona... Ako imas dovoljan broj dimming zona, onda je IPS>VA....

Takav tv ne postoji koji ce presisat top model sa VA panelom.

Cisti primjer su novi LG mini led IPS modeli sa 1800 zona koji se ne mogu mjerit sa QN95A sa 800 zona.

Googlaj,ima niz testova i recenzija.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/qned90

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled

Jedina prednost koju VA ima je tamnija crna tj. visi kontrast, local dimming s dovoljnim brojem zona to rijesava. Sve druge karakteristike su na strani IPS-a.... Sta mislis zasto su profesionalni monitori IPS a ne VA based? 

 

QNED-i su losi jer imaju premalo zona plus su IPS paneli u njima srednja zalost.. Plus LG-ev QC...

Pricamo o televizorima ne monitorima.

Moze panel imat sve prednosti svijeta ali ako je crna u biti siva tu sve pada u vodu.

Kontrast je najbitnija stavka u prikazu kvalitetne slike.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Sa oledom nemam nikakvih problema prilikom dnevnog gledanja a i  burn in više nije česta pojava osim na modelima prije 2018 godine.

 

Ponoviti ću po xxxxx put.LG je slučajeve burn in-a riješavao u jamstvu zamjenom panela.

 

Oled još uvijek ima najbolji prikaz slike iz svih kuteva i crnu a ne sivu i nema dirty screen.

Ja cekam da napravim 2000 sati na G1 da vidim kakva ce uniformiranost panela bit nakon velikog pixel refresha.

Za sad je doslovno savrsena ali tko zna kako ce bit kasnije,moze ostat jednaka ali i ne mora.

 

Za burn in je istina da je od 2018 serije situacija drukcija ali su 2016/17 ostavile gorak okus u ustima mnogima jer LG mjenja panele unutar garancije koja je samo 2 godine a sta nakon toga za one koji nisu doplatili extra garu....problemi.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Kontrast je najbitnija stavka u prikazu kvalitetne slike.

Znaci svi profici su moroni sta nisu poslusali tebe i uzeli VA display-e?

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Molim vas za pomoć, tražim tv veličine 49-50" do nekih 5.500 kn.

Koristimo ga svakonevno za MaxTv, Netflix i Playstation 5.

 

Za oko su mi zapala ova dva modela od LG:

1. https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano863pa?returnFlag=Y

2. https://www.lg.com/hr/televizori/lg-49nano863na?returnFlag=Y

 

Što mislite o njima? Ima nešto bolje što se nudi na tržištu do gore navedene cijene?

 

Ekipa hvala puno :)

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Pošto mi je pobjegao 65Q95T za 7500 kn, što je definitivno bila super cijena.
Koliko je dobra kupovina 65Q70T za 6500 kn?
Dali je Sony 9096 (mislim da sam dobro napisao) bolji izbor?
Također, koliko je ta dijagonala dobra za gledanje A1 TV?
Pošto dok sam vidio u dućanu, dosta loše je izgledala slika naših programa na tim dijagonalama.
Bitno mi je iskoristiti maksimalno PS5, YouTube i tu i tamo pogledati koju utakmicu.
OLED je definitivno mi u dućanu bila najbolja slika, ali ne toliko wow da dam par k kuna više.
Posebice pošto sam u jako svijetloj prostoriji.
6 godina
offline
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
x360gamer kaže...
Pošto mi je pobjegao 65Q95T za 7500 kn, što je definitivno bila super cijena.
Koliko je dobra kupovina 65Q70T za 6500 kn?
Dali je Sony 9096 (mislim da sam dobro napisao) bolji izbor?
Također, koliko je ta dijagonala dobra za gledanje A1 TV?
Pošto dok sam vidio u dućanu, dosta loše je izgledala slika naših programa na tim dijagonalama.
Bitno mi je iskoristiti maksimalno PS5, YouTube i tu i tamo pogledati koju utakmicu.
OLED je definitivno mi u dućanu bila najbolja slika, ali ne toliko wow da dam par k kuna više.
Posebice pošto sam u jako svijetloj prostoriji.

 

Uzmi Samsung Q70A, 65 inča. Na Ekupi uz mastercard ti dođe 7000 kn.

 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji od ova dva televizora je bolji? Budget je 2000kn. Trebam nešto za spavaću sobu metar dijagonale.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-40A5600F/   1899,00kn

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-40GDF5600B/   1799,00kn

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 19:54 (zigrit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uhvatio sam sony xh9500 65 incha za 1050e, za sad sam zadovoljan, samo jedno pitanje, zasto pise za Disney+ vas uredaj nije kompatibilan s ovom verzijom?
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

to je stariji model, mislim da za tu cijenu mozes i noviji (8xx) ubosti. Kupovao sm preko ekupi nekoliko puta, cijenom su se pokazali kao ne bas najidealniji, ali imaju mogucnost placanja mastercardom na rate direktno preko webshopa pa ih je to izvuklo.

 

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrac,

ima li tko TCL C725, vrijedi li to kupiti? TLC C715 sam vidio u Pevexu, ali ovaj model nema nigdje za pogledati..

https://bazzar.hr/p/GVZ6KDG-tcl-qled-tv-50-50c725-android-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

to je stariji model, mislim da za tu cijenu mozes i noviji (8xx) ubosti. Kupovao sm preko ekupi nekoliko puta, cijenom su se pokazali kao ne bas najidealniji, ali imaju mogucnost placanja mastercardom na rate direktno preko webshopa pa ih je to izvuklo.

 

 

 

Ja za 6000 kn, nisam našao nigdje oled

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa računaj ovako -10% popust trenutno na mastercard, pa 500,00kn njihov kupon za dodatni popust i još trenutno akcija Philips za povrat novca od 750,00kn pri kupnji njihovog oleda (55" - 750,00 kn, 65" - 1500,00) i eto te na 6000,00 kuna. :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam računao 500kn njihov kupon, onda ovaj ide i do 5500kn, opet najjeftinije :)

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bNeo kaže...

Pa računaj ovako -10% popust trenutno na mastercard, pa 500,00kn njihov kupon za dodatni popust i još trenutno akcija Philips za povrat novca od 750,00kn pri kupnji njihovog oleda (55" - 750,00 kn, 65" - 1500,00) i eto te na 6000,00 kuna. :)

 A gdje je taj njihov kupon?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa dobili su ga svi koji su naručivali radne materijale i opremu za školu... Možda i uz nešto drugo. Ja sam svoj potrošio. Ako dobijem slučajno opet možda proslijedim.

 

EDIT: Isteklo ipak izgleda ovo za Mastercard. :/

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 11:34 (bNeo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Kontrast je najbitnija stavka u prikazu kvalitetne slike.

Znaci svi profici su moroni sta nisu poslusali tebe i uzeli VA display-e?

 

 kod profića je bitna točnost boja koju pruža ips, a kontrast im je vrlo malo bitan

uostalom, profići uglavnom rade u osvjetljenim prostorijama gdje isti jedva dolazi do izražaja

 

kod non profića kontrast je bitniji od točnosti boja, dapače, osim crne koja je crna, daje i svojevrsnu živost bojama jer ne utječe samo na odnos crne i bijele

zato va paneli imaju prednost kod non profi upotrebe i zato je kontrast jedna od najbitnijih stavki za televizore, a nekima i za monitore koji služe za gejmanje i filmove

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pisemo o televizorima a ne monitorima za profi upotrebu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
PaoloDP kaže...

Pozdrac,

ima li tko TCL C725, vrijedi li to kupiti? TLC C715 sam vidio u Pevexu, ali ovaj model nema nigdje za pogledati..

https://bazzar.hr/p/GVZ6KDG-tcl-qled-tv-50-50c725-android-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 nije im neka cijena (popust) za TCL 50 inch tv... 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice