Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.761
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, gledao sam sad slike i malo detaljnije proučio. Razlika je u dizajnu nogica i u backlight motion rate - interpolation value 1800 kod modela 810 (štogod to značilo) naspram 1600 kod drugog modela; prvi ima i picture in picture pa sam naručio taj.

Za midranger tv mislim da je OK ponuda, pogotovo uz ovu cijenu sad.

Hvala svima na pomoći

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vestel je ispod serije 600 ... kod Panasonica ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 12:54 (LUX_67A).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I vjerojatno modeli HX710 sa androidom.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
Sirotinja kaže...
R36 kaže...
Stric_Jura kaže...

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Neće dobiti mega tablet ali će dobit to da neće trebati kupit Android Box za gledanje npr IPTV-a i sl.

 

 na bilo kojem smart tv-u možeš gledati iptv. Zašto pišeš nešto o čemu očito nemaš pojma?

Di sam ja rekao da ne možeš gledat i na drugim platformama.

 

Nemam pojam. Daj šuti molim te 

 

Čemu ta pomisao kad netko kupuje Android tv da očekuje da će imat mega tablet? 

Na kraju krajeva zašto ne Android TV?, meni osobno najbolja tv platforma., a probao sam i Tizen i webOS.

 

 

 Tebi najbolja, ali webOS ima sve što Android TV nudi u svom Store..

 

a nažalost Android TV nema ni browser ni Gmail klijenta...

 

tako da navodno veće mogućnosti ne opravdavaju kašnjenje pri radu...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo prilike LG OLED 65CX3 samo.13.800 kn u Sancta domenici.

Piše za jednokratno 25%, ali mislim da prolazi i na rate čak i 36 rata.

SONY oled 65 ica, model 2021. je 27.000 kn, a Lg će biti više od 21. 000 sigurno. Za ovu cijenu odluka je laka.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako ideš na 36 rata , onda cijena ispada preko 18 tkn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima gforce now na android tv.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

ako ideš na 36 rata , onda cijena ispada preko 18 tkn.

piše da je 14.800 kn za 12 rata 20% popust.

 

jednokratno 25% 13.800 kn što je izuzetna cijena, ali vrlo vjerojatno

ide za 13.800 kn i na 36 rata probajte "provuć"

 

Meni je u jednom drugom dućanu prodalo tako...pisalo je 12 rata po toj cijeni, ja stavio 36 i prošlo po istoj cijeni kao za 12. Velika je to cifra dat će SD i na 36 samo da proda.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
zna li netko može li se matična ploča iz Grundig 55 VLE 6621 BP prebaciti u Grundig 49 VLE 420 BN?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gledam Samsunga qled 50incha 60t, 4000kn, ima tko ili neki prijedlog?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj model
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali zna tko mozda za sony xf9005  dali skodi sta ukoliko se gleda na vivid mode?

Neko govori da  brze odlaze pojedinacne zone iza ekrana sad koliko ima istine u tome?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa gledanje bilo kojeg tv na Vivid mode je katastrofa. 

To nitko normalan ne stavlja 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupujem novi tv. Razmišljo sam o 65 inch, a čitajući forume bacili su mi ljudi bubu u uho da ni 75 inch me bi bilo malo s obzirom na to da gledam s ca. 3,8 metara. Sony Xh95 je prvi pick, LG Oled CX se može tu ugurat ako ga ulovim na nekom top popustu.. Zanima me prijedlog za nešto jeftinije televizore? Ako za 10 tkn mogu dobit jako dobar tv mimo kva 2 nabrojana, zašto ne. Gledam sport preko maxtv, po novom tu i tamo iptv, netflix malo i to je to. Imam PS4 al nemrem reć da ga nešto puno igram pa mi to nije bitno.
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sa udaljenosti gledam 3,5 metra. imao sam 55 i sad imam 65 i ne bi stavljao 75. Ne radi toga jer je cijenu dvostruka, nego moj veliki zid to ne bi podnio estetski. To bi morao biti dnevni barem 35 m2 pa na više za 75 cu. Veće je bolje ali do neke razumne granice. Za male boravke 55, za veće 65, a samo za ogromne 75.  Daljina 3.8 metara nije baš tako veliki dnevni boravak.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Kupujem novi tv. Razmišljo sam o 65 inch, a čitajući forume bacili su mi ljudi bubu u uho da ni 75 inch me bi bilo malo s obzirom na to da gledam s ca. 3,8 metara. Sony Xh95 je prvi pick, LG Oled CX se može tu ugurat ako ga ulovim na nekom top popustu.. Zanima me prijedlog za nešto jeftinije televizore? Ako za 10 tkn mogu dobit jako dobar tv mimo kva 2 nabrojana, zašto ne. Gledam sport preko maxtv, po novom tu i tamo iptv, netflix malo i to je to. Imam PS4 al nemrem reć da ga nešto puno igram pa mi to nije bitno.

Ja sam prešao s 46" na 75". Priviknuo sam se za nekoliko sati.

Po mojem ovo ne izgleda nešto preveliko ili ne moguće za gledati.

Udaljenost 3,6m. Ima još i do stropa van kadra.

 

Btw, OLED u 75" ili više? LOL, kolike su bile cijene prošle godine, morao bi prodati auto da si kupim jedan :D

Sad se cijene normalnije?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 16:24 (CyberDemonVZ).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LUX_67A kaže...

Vestel je ispod serije 600 ... kod Panasonica ...

 

2020. i serija 700 su turci a od ove godine vestel je i serija 800 s androidom (JX8xx)

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic je predstavio i 2021. liniju OLED-a pa je novost i uvođenje 48" modela u svim serijama osim JZ2000. Na žalost 77" ništa ove godine.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1616666171

 

Svakako najvažnija info je da od ove godine model JZ1500 dolazi s istim, naprednim panelom kao i JZ2000 (samo 55" i 65") ali bez onih audio dodataka i zvučnika. Podržava sve HDR formate, 2xHDMI 2.1 i AV1 codec.

 

To je dobra vijest jer je cijena cca 800 eura niža od JZ2000 što znači da će ipak bit dosta povoljniji i po prvim objavljenim MSRP cijenama bit će relativno povoljan:)

 

 

U Nizozemskoj se kreće s ovim cijenama:

 

65-inch (TX-65JZT1506): 2.999 euro (beschikbaar in augustus)

55-inch (TX-55JZT1506): 2.299 euro (beschikbaar in augustus)

 

https://fwd.nl/beeld/panasonic-presenteert-tv-line-up-voor-2021-met-jzw2004-topmodel/

 

JZ1500 bi se trebao smjestit cijenom ispod A90J i G1 što je odlična vijest budući da sva 3 odnosno 4 ak računamo i JZ2000 imaju novi LGD EVO panel pa će bit zanimljivo vidjet već najavljene shootout-e i detaljne usporedbe.

 

 

Problem je ovaj najavljeni datum jer kolovoz je daleko- to će bit tricky za panasonic budući da su već SADA 65G1 i 65A90J dostupni s više od 30% nižom cijenom. U kolovozu bi G1 mogao bit i ispod 2000 a sony vjerojatno par stotina više pa baš nema smisla da pana ide s nekim cijenama koje će tada bit već debelo outdate..Možda ga lansiraju i ranije po nekoj nižoj cijeni, vidjet ćemo no svakako ove godine 65JZ1500 bi mogao bit dostupan za puno manje u odnosu na prošle modele. No na žalost kod nas to vjerojatno neće baš glatko ići jer panasonic tv-i su najslabije zastupljeni pa ne preostaje drugo nego se snalazit po eu putešestvijama

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 19:17 (Flagship).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
bruncek kaže...
Kupujem novi tv. Razmišljo sam o 65 inch, a čitajući forume bacili su mi ljudi bubu u uho da ni 75 inch me bi bilo malo s obzirom na to da gledam s ca. 3,8 metara. Sony Xh95 je prvi pick, LG Oled CX se može tu ugurat ako ga ulovim na nekom top popustu.. Zanima me prijedlog za nešto jeftinije televizore? Ako za 10 tkn mogu dobit jako dobar tv mimo kva 2 nabrojana, zašto ne. Gledam sport preko maxtv, po novom tu i tamo iptv, netflix malo i to je to. Imam PS4 al nemrem reć da ga nešto puno igram pa mi to nije bitno.

Ja sam prešao s 46" na 75". Priviknuo sam se za nekoliko sati.

Po mojem ovo ne izgleda nešto preveliko ili ne moguće za gledati.

Udaljenost 3,6m. Ima još i do stropa van kadra.

 

Btw, OLED u 75" ili više? LOL, kolike su bile cijene prošle godine, morao bi prodati auto da si kupim jedan :D

Sad se cijene normalnije?

 Koji je to tv?

 

Ja sam isto u neodumici koji tv uzeti. Selim se u novi kuću za koji mjesec i dnevna mi je 4.5m x 4.5m. Budžet mi je 10k kn. Gledam Q80T ili Sony XH9000 serija. 75" mi je za ova dva tv-a vam budžeta. I tu mi je sad dvojba, ići na 65" i jaču seriju ili na 75" i slabiju seriju. Ako ići na 75" šta uzeti do 10k kn?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Dali zna tko mozda za sony xf9005  dali skodi sta ukoliko se gleda na vivid mode?

Neko govori da  brze odlaze pojedinacne zone iza ekrana sad koliko ima istine u tome?

 Vivid mode je namjenjen više za trgovine gdje slika mora "prštati" kako bi ti tv upao u oko. Boje su netočne i sve radi na 100%. Samim time ti tv troši više struje, a i komponente se više griju, pa je moguće da ćeš mu skratiti životni vijek.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung Q80 dobiješ ispod 10 tkn i mislim da je to ok izbor. Sony 9005 trenutno nisam vidio nigdje u ponudi ali mislim da je cijena tu negdje. Ja sam najbliže Xh95, to je oko 12 tkn. Vuče me na Sony i zbog androida, a i gledao sam dosta usporedbi i daju ljudi prednost Sony-u ispred Samsunga...
OLED je dosta skuplji, žao mi para..
Mislim da ne bolja opcija broj manji ali kvalitetniji tv, što god to značilo za korisnika "amatera" kakav sam ja.. Imam osjećaj da šta god da odaberem pitat ću se da li sam dobro odabrao i dali sam mogao bolje proći, veći uzeti, bolji...
Ne znam da li postoji kakav kvalitetan Philips, oni bi trebali bit nešto jeftiniji...
Neko mi je stavio drogu u heroin..
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...

Mislim da je bolja opcija broj manji ali kvalitetniji tv

Nikako, obrnuto vrijedi...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
bruncek kaže...

Mislim da je bolja opcija broj manji ali kvalitetniji tv

Nikako, obrnuto vrijedi...

 Šta uzeti do 10k onda u 75"?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zašto je bolje veći a lošiji tv?
Neko mi je stavio drogu u heroin..
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Zašto je bolje veći a lošiji tv?

Zato sta ima veci utjecaj na dozivljaj. A razliku u kvaliteti vecina ljudi ni ne zna skuzit...

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
bruncek kaže...
Zašto je bolje veći a lošiji tv?

Zato sta ima veci utjecaj na dozivljaj. A razliku u kvaliteti vecina ljudi ni ne zna skuzit...

 Čast izuzecima, ali uistinu većina ljudi samo priča ono što su pročitali u recenzijama .....druga je stvar što to ne mogu primjetiti gledajući u TV.....

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...
ansha kaže...
bruncek kaže...
Zašto je bolje veći a lošiji tv?

Zato sta ima veci utjecaj na dozivljaj. A razliku u kvaliteti vecina ljudi ni ne zna skuzit...

 Čast izuzecima, ali uistinu većina ljudi samo priča ono što su pročitali u recenzijama .....druga je stvar što to ne mogu primjetiti gledajući u TV.....

Zato velicinu odmah primjete.. Meni je 55" oled kod brata totalni meh nakon ove moje jeftine 65" kante...

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda moraš okulisti 

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pozdrav.imam problem sa tv-om
samsung q80t..naime kod nekih filmova mi ne radi audio..pise audio not supported..kako da rjesim taj problem..konvertiranjem cjelog videa u neki drugi format ili postoji opcija da se moze zamjenit samo zapis audia u videu da ne konvertiram 20-30gb
ili bi se moglo rjesit da kupim android tv box..pa imam podpitanje i za to..recimo umetnem hard disk u usb 3.0 konektor na telki..jel moze android box prepoznat taj hard disk bez da je izravno spojen na njega..mislim kupit xiaomi mi box
on ima samo usb 2.0 konektor
hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Klasicni samsung problemi zvani tv nema DTS. Trazi filmove bez dts-a ili nabavi neki andoid box. Morat ces hdd spojiti direktno na box.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 14:14 (perkoxcar).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice