Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.071
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

 Ja se nekako nadam proslogodisnjoj reprizi (65q70r je bio 7600kn) :) 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elastiko kaže...

dali trenutno postoji išta bolje od Sony KD-55XF9005 za 6000 kn u sancta domenici , odnosno vrijedi li nešto drugo pričekati do tog cjenovnog ranga za neku drugu akciju 

 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

 Ja se nekako nadam proslogodisnjoj reprizi (65q70r je bio 7600kn) :) 

 

Htio si napisat 8700? Mislim da je to bila cijena u elipsu, osim ak je nije riječ o nekom izložbenom koji je bio još jeftiniji?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

 Ja se nekako nadam proslogodisnjoj reprizi (65q70r je bio 7600kn) :) 

 

Htio si napisat 8700? Mislim da je to bila cijena u elipsu, osim ak je nije riječ o nekom izložbenom koji je bio još jeftiniji?

 Kolega s posla ga je piknuo, rekao je da ga je platio 7600. E sad, koji deal je bio... Ja sam razmatrao 55icu, bila je oko 5800 ako me sjecanje sluzi. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dečki, kako quotati sa moba? Kliknem na 'Odgovor' kome želim odgovoriti, napišem poruku, postam, ali u postu se vidi samo moja poruka, a ne quote. Isprike na pitanju, novi sam član pa se još učim. Hvala na pomoći!
Edit: Android
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 18:26 (NocturnalWatch).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NocturnalWatch kaže...
Dečki, kako quotati sa moba? Kliknem na 'Odgovor' kome želim odgovoriti, napišem poruku, postam, ali u postu se vidi samo moja poruka, a ne quote. Isprike na pitanju, novi sam član pa se još učim. Hvala na pomoći!
Edit: Android

 Imas opciju citiraj uz odgovori.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemam. Evo, priložio i Screenshot uz ovo ali se ne vidi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 19:09 (NocturnalWatch).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Skontao sam sad da na verziji za mobitele nemam, a na verziji za desktop kad gledam na mobu imam. Nisu to baš najbolje prilagoditi za mobitele...
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

 Ja se nekako nadam proslogodisnjoj reprizi (65q70r je bio 7600kn) :) 

 

Htio si napisat 8700? Mislim da je to bila cijena u elipsu, osim ak je nije riječ o nekom izložbenom koji je bio još jeftiniji?

 Kolega s posla ga je piknuo, rekao je da ga je platio 7600. E sad, koji deal je bio... Ja sam razmatrao 55icu, bila je oko 5800 ako me sjecanje sluzi. 

  

prema https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q70rat-televizor-cijena-65-165-cm-qled-ultra-hd-86555011 , najjniža cijena je bila 8800kn 14.11.2019. (Za 65")

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A od koliko kn bi se moglo nešto ok naći, a da je ili LG, Samsung ili Philips? Odnosno koji modeli bi to bili? 

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Porucio sam SAMSUNG QE55Q80TATXXH, dobavljač u Podgorici mi je rekao da nemaju više taj model i da mi je poručio QE55Q82TATXXH, koji treba da stigne sa novom isporukom televizora, nigdje ne mogu da nadjem na internetu ovaj model, moze li pomoć, specifikacija ovoga modela, ima li razlike iznedju ova dva modela
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 58AE7000F na mall 2669kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 0:45 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

 Ja se nekako nadam proslogodisnjoj reprizi (65q70r je bio 7600kn) :) 

 

Htio si napisat 8700? Mislim da je to bila cijena u elipsu, osim ak je nije riječ o nekom izložbenom koji je bio još jeftiniji?

 Kolega s posla ga je piknuo, rekao je da ga je platio 7600. E sad, koji deal je bio... Ja sam razmatrao 55icu, bila je oko 5800 ako me sjecanje sluzi. 

  

prema https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q70rat-televizor-cijena-65-165-cm-qled-ultra-hd-86555011 , najjniža cijena je bila 8800kn 14.11.2019. (Za 65")

 - popust za cash kad kupujes poklon bonovima sa njuskala ;) 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KAVAhr kaže...

A od koliko kn bi se moglo nešto ok naći, a da je ili LG, Samsung ili Philips? Odnosno koji modeli bi to bili? 

 Nekome je samsung tu7000 za 3000kn ok, nekome samo oled prolazi. Kada odredis iznos koji zelis potrosit na tv, onda mogu prijedlozi :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 9:44 (punkrockos).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Imas taj LG iz teksta?

Los tv opcenito,los IPS panel i kad to kombiniras dobijes los proizvod.

Imas hrpu modela koji nemaju light bleed itd.

Moj ima full crne black bars,light bleed ne postoji,crna je izuzetno duboka a da o svijetlim scenama ne pricam.

Takodjer imas olede ako odgovaraju tvom usage scenariju i ako su ti financijski prihvatljivi.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa evo recimo do 8000 kn.

Pa ako je moguće da mi navedete barem jedan model od LG, Samsung i Philips koji bi bilo dobri za tu lovu ili naravno jeftinije.

 

EDIT:

 

Znači od ovih tu baš niti jedan nije ok?:

 

Philips 65PUS6504 4.199 HRK
SHARP 65BL2EA 4.248 HRK
Toshiba 65U2963DG 4.299 HRK
LG 65UM7100PLA 4.333 HRK
SAMSUNG UE65RU7022KXXH 4.499 HRK
Samsung UE65RU7092 4.500 HRK
SAMSUNG UE65RU7172 4.659 HRK
Philips 65PUS6754 4.504 HRK
SAMSUNG UE65RU7102 4.692 HRK
LG 65UM7000PLA 4.600 HRK
Toshiba 65UA3A63DG 4.799 HRK
Philips 65PUS6503/12 4.810 HRK
PHILIPS 65PUS6704/12 4.839 HRK
LG 65UM7100PL 4.856 HRK
LG 65UKM7100PL 4.892 HRK
SAMSUNG UE65RU7172UXXH 4.899 HRK
Samsung UE65NU7092UXXH 4.905 HRK
Sony KD-65XF8577 4.999 HRK
HISENSE H65U8B 5.599 HRK
PHILIPS 65PUS7304 4.999 HRK
Philips 65PUS6804/12 4.999 HRK
Samsung UE65TU7072 5.299 HRK
SAMSUNG UE65TU8072UXXH 5.299 HRK

http://jeftini-top-proizvodi.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 11:07 (KAVAhr).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Imas taj LG iz teksta?

Los tv opcenito,los IPS panel i kad to kombiniras dobijes los proizvod.

Imas hrpu modela koji nemaju light bleed itd.

Moj ima full crne black bars,light bleed ne postoji,crna je izuzetno duboka a da o svijetlim scenama ne pricam.

Takodjer imas olede ako odgovaraju tvom usage scenariju i ako su ti financijski prihvatljivi.

 

da, imam taj tv par dana i mogu ga vratit jos uvijek. oled mi je malo preskup, tj. nisam mislio davat toliko para ali vise nista nije iskljuceno.

 

koji tv imas ti ili koji bi preporucio bez tih problema?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

gledam neki tv sa 55" i da ima 4k rezu i hdr10 i da mogu gledati youtube i netflixpreko aplikacije. Htio bi radi PS5. Gledam da sada ima na akciji ali molio bi neku preporuku do 3k kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Hisense 58AE7000F na mall 2669kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

moji si uzeli navedeni TV. tj ovaj : https://www.displayspecifications.com/en/model/f6401f72

pitanje je sada sto ocekujes..

 

za te novce i vise nego dobar... soc je isti kao i kod mojeg kao boljeg modela u8b

 

4k@60 hz VA panel, solidan izbornik, relativno brz meni... netflix, youtube ce ti raditi sasvim dobro.

ne znam sada kakav je HDR i motion na njemu to nisam probao

 

input lag po ovome sto se vidi je 20ms... sada za pretpostaviti je da ce playstation 4 i 5 raditi veoma dobro na njemu...

 

za te novce ne znam jel se moze kupiti bolji tv iskreno... ne znam zasto kosta tako malo...

 

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, ljudi.

 

Spremam se uzeti telku sad oko Black Fridaya. Parametri bi bili 55'' ili eventualno malo manje, 4K, HDR, po mogućnosti OLED/QLED, do nekih 5000 kn kad počnu popusti. Bit će 90 % za Netflix/HBO, sumnjam da ću na njemu gejmati, tako da mi ne trebaju visoki refresh rate i slične stvari.

 

Za oko mi je zapeo Samsung QE55Q80T, ali sumnjam da će on pasti do 5000. Imate nekih dobrih preporuka u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pitao sam tko ima jednostavan povrat. Dobio odgovor mall.hr
Moj komentar je da nemaju dobru ni dostavu ni povrat.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Decki trebala bi mi 65" do 7500 kn a da ima DTS dekoder ugraden i dobar player sa hr titlovima
Moze li Sony ako instaliram mx player i codec pack ko na mobitelu pustat dts filmove sa usb-a preko svojih zvucnika
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je vec netko izbacio line up za 2021 ili treba cekat jos kojih mjesec dana? Lg, sony, samsung...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

CES 2021. Prvi ponedjeljak u 2021-oj. Najbolje ti je pratiti na flatpanelshd

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 17:41 (stipest).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Flagship koji su zapravo modeli  KD-55XH9005 za Hrvatsku ? Malo me bune oznake...

 

 

I postoji li išta bolje u ovom cijenovnom rangu za PS5 i flimove ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...

Flagship koji su zapravo modeli  KD-55XH9005 za Hrvatsku ? Malo me bune oznake...

 

 

I postoji li išta bolje u ovom cijenovnom rangu za PS5 i flimove ?

 Jedino bolje za igre bi bilo Samsung Q70R u tom nekom cjenovnom rangu.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Flagship koji su zapravo modeli  KD-55XH9005 za Hrvatsku ? Malo me bune oznake...

 

 

I postoji li išta bolje u ovom cijenovnom rangu za PS5 i flimove ?

 Jedino bolje za igre bi bilo Samsung Q70R u tom nekom cjenovnom rangu.

 Ne znam baš. Dobili su firmware update ovih dana za HDMI 2.1

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 14:10 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Flagship koji su zapravo modeli  KD-55XH9005 za Hrvatsku ? Malo me bune oznake...

 

 

I postoji li išta bolje u ovom cijenovnom rangu za PS5 i flimove ?

 Jedino bolje za igre bi bilo Samsung Q70R u tom nekom cjenovnom rangu.

 Ne znam baš. Dobili su firmware update ovih dana za HDMI 2.1

Istina ali treba vidjet sta podrzavaju od 2.1 specifikacija,ima televizora koji ce doc sa hdmi 2.1 ali podrzavaju samo dvije stavke naprimjer.

Nije nazalost da po defoltu svaki tv sa hdmi 2.1 podrzava full specifikacije tog formata.

 

EDIT:

I nemoj zaboravit da su gadno zeznuli XH sto se tice peak brightnessa,to treba uzet u obzir za HDR performanse u igrama.

 

HDR Real Scene Peak Brightness  556 cd/m²
HDR Peak 2% Window  307 cd/m²
HDR Peak 10% Window  449 cd/m²
HDR Peak 25% Window  739 cd/m²
HDR Peak 50% Window  683 cd/m²
HDR Peak 100% Window  552 cd/m²
HDR Sustained 2% Window  304 cd/m²
HDR Sustained 10% Window  445 cd/m²
HDR Sustained 25% Window  727 cd/m²
HDR Sustained 50% Window  680 cd/m²
HDR Sustained 100% Window  551 cd/m²
HDR ABL  0.050

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 14:17 (MEGATAMA).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Dakle LG 65 IPS, a gle očito si dobio loš primjerak ili recimo veči modeli imaju više problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja.Stara 7000 ili nova jeftina 8000 LG serija, okvirno ista priča zapakovana u izmjenjene marketinške oznake.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

Ja koristim LG 43UM7600PLB(IPS) kao PC monitor.Realno na njemu nema nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvjetljenja.Sve ovisi kakav primjerak dobiš, ili danas ništa nije idealno pogotovo u ovom ludom potrošačkom dobu.Na polju žutoga kod mene nema nikakvih problema, ali zato je bilo malo drukčijih problema no nebitno sad u ovoj temi.

 

IPS panel ili VA panel na TV-u, sve ovisi kakav primjerak dobiješ iako da IPS ima malo više probijanja pozadinskog osvjetljenja.U mojem primjeru hm, kaj se tiče žutoga LG 43 IPS LCD panel je bolji od očekivanja.Kao da gledam u svoj stari Benq 27 monitor(VA panel), na kojem isto nije bilo nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvljetljenja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1051&jumpto=6176464&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 14:29 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice