Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.799
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

A to sam vidio ali ne mislim da vridi toliko para ta razlika u cijeni...

 

 

Sta vi kazete da mu predlozim sony xf9005 ili ovaj samsung qe65q80r dali vrijedi ta razlika u cijeni?Ne znam ni sam sta,vidim da saoundbar dolazi uz samsung,nekakva je promocija trenutno.

 Ako mu se stede pare, nek uzme samsung 55Q70r za 5500kn. S obzirom da se ne kuzi, dzaba mu bacat novce na skuplje. A ako hoce 65, onda nek uzme sonya. 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, 

 

treba nam 40" TV za spavacu sobu. 

 

Neki best buy me zanima, ne mora imati nista posebno. 

Jedino ako nije velika razlika neka bude "smart" da imamo odmah Netflix itd.

 

Do sada smo kupovali samo poznate i skuplje brendove. 

Sad bi ipak htjeli ustediti koju kunu, pa ne znam bas sta da uzmem.

 

Vivax, Luxor, Tesla itd. Sta je pametno izbjeci? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://pevex.hr/tv-led-tcl-40es560-fhd-dvb-t2-s2-android-322664.html

 

Ja sam se odlučio za ovaj, također za spavaću sobu , 40inch

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...

Pa dobro, neka je meni ovakva slika na mom oledu dvije godine, ako se nakon toga malo pokvare boje, valjda ću moći sa time živjeti.

 

Inače nije mi jasno zakaj se ljudi tolko opterećuju sa veličinom ili kvalitetom tv-a ak većinom gledaju tv programe. Za tv programe kod nas je bolje imati što manji tv i gledati ga sa što veće udaljenosti.

 

Bnet programi su već i na mom starom tv-u bili teško gledljivi,to sam otkazao i to ne gledam već godinama, a  hbogo moram gledati sa duplo većih udaljenosti od preporučenih za veličinu tv-a(te preporučene meni inače i najviše pašu), onda je donekle podnošljivo.

 

Za vrhunsku sliku su prime i netfliks, mada prime ima bolju sliku čak i od netfliksa, između 4k strimova izgleda isto ima razlike. Valjda taj hdr 10+ što prime ima, taj + izgleda ipak čini razliku. Ja bi ih laički po kvaliteti svrstao prvo hdr 10+, pa dolbi vision, pa onda običan hdr 10. Bilo bi dobro da netko ko te tehnologije bolje kuži malo objasni razliku.

 

Brkas kvalitetu slike, hdr standarde s kvalitetom streama.

Dolby Vision je trenutno najbolji standard. Samsung ima taj svoj hdr 10 + koji nije zazivio i prakticki nema sadrzaja (to je konkurencija DV i dosta su slicni).

Amazon ima bolju sliku iskljucivo jer ima kvalitetniji stream, nema to veze s hdr standardom.

obadva ta standarda za razliku od obicnog hdra koriste dinamicke metapodatke na razini framea pa time imaju puno kvalitetniju kontrolu slike u odnosu na obican hdr koji to nema.

Nece se  niista pokvarit boje za 2 godine na oledu. 
oze se desit burn in ako bas stalno imas neki logo, ali ako nemas burn in slika je jednako dobra i nakon vise godina jer tv ima ugradenu kompenzaciju koja prati istrosenost pixela i kompenzira kako bi slika ostala dobra.

Moj C8 ima vise od dvije godine svakakog koristenja bez ikakvog gubitka u kvaliteti prikaza

 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji mi TV preporučate od 42 incha, da se moze gledati IPTV na njemu ? jeli potrebno da je andorid il moze biti samo smart sa nekim vec ugradenim aplikacijama?

Da je sto jeftiniji..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
gogogogic kaže...

Pa dobro, neka je meni ovakva slika na mom oledu dvije godine, ako se nakon toga malo pokvare boje, valjda ću moći sa time živjeti.

 

Inače nije mi jasno zakaj se ljudi tolko opterećuju sa veličinom ili kvalitetom tv-a ak većinom gledaju tv programe. Za tv programe kod nas je bolje imati što manji tv i gledati ga sa što veće udaljenosti.

 

Bnet programi su već i na mom starom tv-u bili teško gledljivi,to sam otkazao i to ne gledam već godinama, a  hbogo moram gledati sa duplo većih udaljenosti od preporučenih za veličinu tv-a(te preporučene meni inače i najviše pašu), onda je donekle podnošljivo.

 

Za vrhunsku sliku su prime i netfliks, mada prime ima bolju sliku čak i od netfliksa, između 4k strimova izgleda isto ima razlike. Valjda taj hdr 10+ što prime ima, taj + izgleda ipak čini razliku. Ja bi ih laički po kvaliteti svrstao prvo hdr 10+, pa dolbi vision, pa onda običan hdr 10. Bilo bi dobro da netko ko te tehnologije bolje kuži malo objasni razliku.

 

Brkas kvalitetu slike, hdr standarde s kvalitetom streama.

Dolby Vision je trenutno najbolji standard. Samsung ima taj svoj hdr 10 + koji nije zazivio i prakticki nema sadrzaja (to je konkurencija DV i dosta su slicni).

Amazon ima bolju sliku iskljucivo jer ima kvalitetniji stream, nema to veze s hdr standardom.

obadva ta standarda za razliku od obicnog hdra koriste dinamicke metapodatke na razini framea pa time imaju puno kvalitetniju kontrolu slike u odnosu na obican hdr koji to nema.

Nece se  niista pokvarit boje za 2 godine na oledu. 
oze se desit burn in ako bas stalno imas neki logo, ali ako nemas burn in slika je jednako dobra i nakon vise godina jer tv ima ugradenu kompenzaciju koja prati istrosenost pixela i kompenzira kako bi slika ostala dobra.

Moj C8 ima vise od dvije godine svakakog koristenja bez ikakvog gubitka u kvaliteti prikaza

 

Standardno netocno od tebe.

Ako se pojave one "mrlje" po panelu one se ne vide kao ovo sto vi nazivate burn in ali se promjeni prikaz boja na mjestima gdje su mrlje pa onda koza ljudi bude zelenkasta ili slicno.

Ajde malo prouci prije nego krenes odgovarat ljudima.

Googlaj covjece googlaj, nije tvoj primjerak TVa jedini koji je ikad proizveden, ima ih hrpe i hrpe sa navedenim problemima. 

 

EDIT:

Ova promjena boje u sredini naspram rubova je ono o cemu se radi i zasto korisnici primjete da im boja nije kako treba,tu se promjeni i boja i kontrast i to kao sto se vidi na slici nema veze sa onime sto vi nazivate burn in.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 11:26 (MEGATAMA).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Megatama sjećam se koliko si svojedobno svoj oled hvalio, čak i više nego sadašnji Samsung.

 

I na mom b7 se dogodio burn in, zbog Nickelodeona koji se gledao 3-4 sata dnevno.U servisu zamijenili panel i idemo dalje.Koliko sam upoznat u HR LG odobrava zamjenu panela u slučaju bilo kakvih anomalija na zaslonu.

 

Prodao sam B7 i sada sam na Panasonicu GZ950 (neću ići valjda sa konja na magarca), svi znamo da su starije serije oled-a podložnije burn in-u od novijih.

 

i naravno kada kupuješ tako skupi tv, gledaš da ga kupiš sa 5 god. jamstva.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 12:34 (Tascam).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Megatama sjećam se koliko si svojedobno svoj oled hvalio, čak i više nego sadašnji Samsung.

 

I na mom b7 se dogodio burn in, zbog Nickelodeona koji se gledao 3-4 sata dnevno.U servisu zamijenili panel i idemo dalje.Koliko sam upoznat u HR LG odobrava zamjenu panela u slučaju bilo kakvih anomalija na zaslonu.

 

Prodao sam B7 i sada sam na Panasonicu GZ950 (neću ići valjda sa konja na magarca), svi znamo da su starije serije oled-a podložnije burn in-u od novijih.

 

 

Pa normalno da sam hvalio,zasto ne bih hvalio?

Pa nada umire zadnja zato sam kupio dvije generacije oleda.

Panasonic je dobar izbor,steta sto nisi uzeo onaj koji ima dodatno hladjenje panela.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj mi je bio unutar budžeta , prošle godine za BF sa 5 god.jamstva.

 

Vidljivo bolja slika od B7

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 13:02 (Tascam).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Ovaj mi je bio unutar budžeta , prošle godine za BF sa 5 god.jamstva.

 

Vidljivo bolja slika od B7

 Da na Panasonicima je near black bolji,takodjer i boje out of box.

U biti sve picture related je bolje na Panasonicu. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FearCro kaže...

Pozdrav,

 

Ima li netko iskustva s ovim "Hisense UHD 50A7500F LED televizor, Smart TV"

 

Primarno netflix i za nove konzoleali budzet do 3000kn i dijagonala do 49-50...

 

Sve online recenzije su super za cijenu, pa me zanima ima li ju tko na forumu osobno?

 

Mall hr? Prosli put kad sam za Black Friday narucio slusalice nisu dosle u 2 tjedna pa san morao otkazat, jeli situacija sad bolja?

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hisense-uhd-50a7500f-led-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Hvala, LP

 Hisense A7500F serija ima vrlo nizak input lag, dakle za konzole ili bilo kakav gejming nema frke.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1041&jumpto=6168681&sort=asc&view=flat

 

 

Tu je i 50 TCL, koji bi po logici opet trebal imat nizak input lag.Gdje je bitna razlika između modela na Jubitu, hm i ovog na Mall.hr osim eto identičnog dizajna+VA Paneli+Android 9.

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/tcl-50ep662-televizor

 

 

https://www.hardreset.info/devices/tcl/tcl-50ep662/

 

Činjenica koja se vidi iz aviona, Hisense ima znatno bolji/pregledniji/više direkt opcija ali i kompaktniji daljinski.

Kregol kaže...

Koji od ova 2? Mračna soba, nije važan kut gledanja.

Filmovi i serije

Lg 43um7450 vs samsung 43tu8072

Da li su to va paneli?

LG ima IPS LCD panel, i uz taj model ide LG Magic Remote.Ja bi ipak uzel LG, taj model puno bolje izgleda u odnosu na Samsung stalak u vidu dvije bočne kokošje noge.Pogleč pod Moj PC, taj LG ima identičan dizajn ali ja sam uzel srebrnu verziju.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-43um7450pla-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-86554531

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1019&jumpto=6143811&sort=asc&view=flat

 

Bez obzira na IPS panel, realno LG je bolja i atraktivnija TV opcija u istoj cjenovnoj klasi.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 13:49 (rambox).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rambox preferiraš li VA ili IPS panel kod ovih jeftinijih modela do 3500kn?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 13:42 (user2206).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav. Jel ima šta "bolje" od ovog tv-a sa linka, a za tu cijenu. Bitno mi je da tv ima va panel, radi bolje crne boje.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55TU8502UXXH/
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim mišljenje vezano za Hisense U7QF 55" model.

Gledao sam po reviewima i specifikacijama bi trebao biti vrlo dobar tv, ima direct led i qled panel.

 

Neki dan je na webu Elipsa bio po cijeni 3999kn uz 2+3g jamsto+osiguranje, kao i cijeli niz televizora, pisalo je da je ta cijena i 2+3 od 1.9. do 29.9. Međutim, već drugi dan kad sam došao u elipso nije više bilo 2+3 i čudom nestalo 2+3 s weba njihovog, nakon nekog vremena nestao taj TV s web stranice.

Vjerujem da će se uskoro opet pojaviti po toj cijeni uz 2+3 jamstvo, pa me zanima isplati li se dati 4000kn za taj TV i ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu.

 

Koliko sam vidio jedina mana je što nije android, ali nije mi to nužno bitno da ima netflix app gore i youtube.

 

Philips 7304 koji bi po cijeni bio tu negdje ima IPS panel i slabije deklarirano osvjetljenje i kontrast. Želim VA panel jer će bit tv izložen svjetlu s prozora.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 14:41 (clint55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Ovaj mi je bio unutar budžeta , prošle godine za BF sa 5 god.jamstva.

 

Vidljivo bolja slika od B7

 

Za ovaj koji je na vrhu ponude treba dupli ili još veći budžet, samo 21000 kn:)

 

https://www.mall.hr/oled-tv/panasonic-tx-55hz2000e-televizijski-prijamnik

 

 

Btw, kod nas se pojavio i novi BX OLED. Cijena (55") očekivano (pre)visoka, skoro identična kao i za CX, 9999 kn

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-oled-lg-oled55bx3xx-proizvod-11627/

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šta preporucujete do 2000 kuna i preko 100 cm zaslon od smart TV-a. Nikad dosad nisam imao smart tv I nemam iskustva sa njima ,to bi mi bio prvi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
gogogogic kaže...

Pa dobro, neka je meni ovakva slika na mom oledu dvije godine, ako se nakon toga malo pokvare boje, valjda ću moći sa time živjeti.

 

Inače nije mi jasno zakaj se ljudi tolko opterećuju sa veličinom ili kvalitetom tv-a ak većinom gledaju tv programe. Za tv programe kod nas je bolje imati što manji tv i gledati ga sa što veće udaljenosti.

 

Bnet programi su već i na mom starom tv-u bili teško gledljivi,to sam otkazao i to ne gledam već godinama, a  hbogo moram gledati sa duplo većih udaljenosti od preporučenih za veličinu tv-a(te preporučene meni inače i najviše pašu), onda je donekle podnošljivo.

 

Za vrhunsku sliku su prime i netfliks, mada prime ima bolju sliku čak i od netfliksa, između 4k strimova izgleda isto ima razlike. Valjda taj hdr 10+ što prime ima, taj + izgleda ipak čini razliku. Ja bi ih laički po kvaliteti svrstao prvo hdr 10+, pa dolbi vision, pa onda običan hdr 10. Bilo bi dobro da netko ko te tehnologije bolje kuži malo objasni razliku.

 

Brkas kvalitetu slike, hdr standarde s kvalitetom streama.

Dolby Vision je trenutno najbolji standard. Samsung ima taj svoj hdr 10 + koji nije zazivio i prakticki nema sadrzaja (to je konkurencija DV i dosta su slicni).

Amazon ima bolju sliku iskljucivo jer ima kvalitetniji stream, nema to veze s hdr standardom.

obadva ta standarda za razliku od obicnog hdra koriste dinamicke metapodatke na razini framea pa time imaju puno kvalitetniju kontrolu slike u odnosu na obican hdr koji to nema.

Nece se  niista pokvarit boje za 2 godine na oledu. 
oze se desit burn in ako bas stalno imas neki logo, ali ako nemas burn in slika je jednako dobra i nakon vise godina jer tv ima ugradenu kompenzaciju koja prati istrosenost pixela i kompenzira kako bi slika ostala dobra.

Moj C8 ima vise od dvije godine svakakog koristenja bez ikakvog gubitka u kvaliteti prikaza

 

Standardno netocno od tebe.

Ako se pojave one "mrlje" po panelu one se ne vide kao ovo sto vi nazivate burn in ali se promjeni prikaz boja na mjestima gdje su mrlje pa onda koza ljudi bude zelenkasta ili slicno.

Ajde malo prouci prije nego krenes odgovarat ljudima.

Googlaj covjece googlaj, nije tvoj primjerak TVa jedini koji je ikad proizveden, ima ih hrpe i hrpe sa navedenim problemima. 

 

EDIT:

Ova promjena boje u sredini naspram rubova je ono o cemu se radi i zasto korisnici primjete da im boja nije kako treba,tu se promjeni i boja i kontrast i to kao sto se vidi na slici nema veze sa onime sto vi nazivate burn in.

A ti slobodno nastavi googlati i lupati gluposti i drvit po svom. Stvarno si ve naporan s tim oled problemima. Ispada da se svaki oled raspadne nakon 2 godine.

imam dojam da odnove ne razumijes i samo prenosis sto pise po drugim forumima bez ikakvog razumijevanja.

Pricas o razlicitim stvarima, a uzrok problema je isti, i to po sredini rkrana i to od logo ksndla i hud igre ...

i nije ni tvoj bio jedini primjerak. Kraj sveg svog znanja i pametovanja kupio si totalno krivi tv za svoju namjenu i sad dijelis lekcije ostalima, a ocito ne kuzis.
Ja nemam potrebe guglati jer znam kako ta tehnologija rafi, koje su prednosti i nedoststci i meni oled potpuno odgovara.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
gogogogic kaže...

Pa dobro, neka je meni ovakva slika na mom oledu dvije godine, ako se nakon toga malo pokvare boje, valjda ću moći sa time živjeti.

 

Inače nije mi jasno zakaj se ljudi tolko opterećuju sa veličinom ili kvalitetom tv-a ak većinom gledaju tv programe. Za tv programe kod nas je bolje imati što manji tv i gledati ga sa što veće udaljenosti.

 

Bnet programi su već i na mom starom tv-u bili teško gledljivi,to sam otkazao i to ne gledam već godinama, a  hbogo moram gledati sa duplo većih udaljenosti od preporučenih za veličinu tv-a(te preporučene meni inače i najviše pašu), onda je donekle podnošljivo.

 

Za vrhunsku sliku su prime i netfliks, mada prime ima bolju sliku čak i od netfliksa, između 4k strimova izgleda isto ima razlike. Valjda taj hdr 10+ što prime ima, taj + izgleda ipak čini razliku. Ja bi ih laički po kvaliteti svrstao prvo hdr 10+, pa dolbi vision, pa onda običan hdr 10. Bilo bi dobro da netko ko te tehnologije bolje kuži malo objasni razliku.

 

Brkas kvalitetu slike, hdr standarde s kvalitetom streama.

Dolby Vision je trenutno najbolji standard. Samsung ima taj svoj hdr 10 + koji nije zazivio i prakticki nema sadrzaja (to je konkurencija DV i dosta su slicni).

Amazon ima bolju sliku iskljucivo jer ima kvalitetniji stream, nema to veze s hdr standardom.

obadva ta standarda za razliku od obicnog hdra koriste dinamicke metapodatke na razini framea pa time imaju puno kvalitetniju kontrolu slike u odnosu na obican hdr koji to nema.

Nece se  niista pokvarit boje za 2 godine na oledu. 
oze se desit burn in ako bas stalno imas neki logo, ali ako nemas burn in slika je jednako dobra i nakon vise godina jer tv ima ugradenu kompenzaciju koja prati istrosenost pixela i kompenzira kako bi slika ostala dobra.

Moj C8 ima vise od dvije godine svakakog koristenja bez ikakvog gubitka u kvaliteti prikaza

 

Standardno netocno od tebe.

Ako se pojave one "mrlje" po panelu one se ne vide kao ovo sto vi nazivate burn in ali se promjeni prikaz boja na mjestima gdje su mrlje pa onda koza ljudi bude zelenkasta ili slicno.

Ajde malo prouci prije nego krenes odgovarat ljudima.

Googlaj covjece googlaj, nije tvoj primjerak TVa jedini koji je ikad proizveden, ima ih hrpe i hrpe sa navedenim problemima. 

 

EDIT:

Ova promjena boje u sredini naspram rubova je ono o cemu se radi i zasto korisnici primjete da im boja nije kako treba,tu se promjeni i boja i kontrast i to kao sto se vidi na slici nema veze sa onime sto vi nazivate burn in.

A ti slobodno nastavi googlati i lupati gluposti i drvit po svom. Stvarno si ve naporan s tim oled problemima. Ispada da se svaki oled raspadne nakon 2 godine.

imam dojam da odnove ne razumijes i samo prenosis sto pise po drugim forumima bez ikakvog razumijevanja.

Pricas o razlicitim stvarima, a uzrok problema je isti, i to po sredini rkrana i to od logo ksndla i hud igre ...

i nije ni tvoj bio jedini primjerak. Kraj sveg svog znanja i pametovanja kupio si totalno krivi tv za svoju namjenu i sad dijelis lekcije ostalima, a ocito ne kuzis.
Ja nemam potrebe guglati jer znam kako ta tehnologija rafi, koje su prednosti i nedoststci i meni oled potpuno odgovara.

 

Sve ok samo nemoj djelit ljudima krive savjete.

12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa jedno pitanjce..

 

Imam samsung 65Q8D star cca godinu i pol.. ukratko sve sto je tada jedan Qled flagship trebao imati.. full array local dimming, hdr 1600, freesync, 120hz do 1440p itd itd. uglavnom zanima me vase misljenje za koliko bi mogao prodati ovaj tv sa jos 3 godine garancije. htio bi preci na novije modele velicine od 75 - 85 inca..

 

e sad svjestan sam da su televizori jedna od najgorih stavki za prodat polovno i da im cijena potone na dno cim ih izneses iz ducana. tako da sam svjestan da me ceka ogroman pušing love s obzirom da je placen 17 000 kn. Ali ono interesira me za koliko mislite da bi bilo realno ocekivat da ga mogu prodat.. onako objektivno bez pretjerivanja ili nekih klosarskih shema? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Amazon ima bolju sliku iskljucivo jer ima kvalitetniji stream

 

Može neki source?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qe65q80ta novi model dođe 11000kn u trgovini tako da tesko skoro nemoguće da ces za polovni model iz 2018 dobit i polovicu(8500).. ako se odlucis za prodaju moras ga dati jako ispod cijene sto si ga ti platija pa neznam kolko ti se prodaja isplati ali mores provati sa 8000 kuna pa mozda ko naleti ali sumnjam
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mt90 kaže...

Šta preporucujete do 2000 kuna i preko 100 cm zaslon od smart TV-a. Nikad dosad nisam imao smart tv I nemam iskustva sa njima ,to bi mi bio prvi.

 

Pozz!

Sorry, mislim da si prenisko postavio cjenovnu ljestvicu :-(
Preporuku nekog branda do 2000 kn, teško...

 

Nešto malo iznad, recimo ovo:
https://www.thm.hr/product/02411966/samsung-led-tv-43tu7102-uhd-smart

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Pixel kaže...

Amazon ima bolju sliku iskljucivo jer ima kvalitetniji stream

 

Može neki source?

 Googlaj za source, nemam neki link za share

A o samoj slici govorim iz osobnog iskustva

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da podjelim iskustvo;

Naručio sam tv preko Extreme Digital web shopa. Prilikom preuzimanja sam ga raspakirao i pogledao ga da li ima kakve vidljive štete. Sve je izgledalo ok dok ga nisam doma spojio i uvidio da je ekran puknut. Od dana reklamacije do povrata novca je prošlo mjesec dana. Novce sam dobio natrag, ali nisam bio siguran do zadnjeg dana da li ću ih dobiti. Komunikacija je moguća samo preko maila, mailove većinom ignoriraju i ne znaš na ćemu si. Firmu su preselili u Mađarsku i u principu su nedodirljivi i samo njihova dobra volja da li će ti vratit novce ili ne. U razgovoru sa inspekcijom sam saznao da 50% reklamacija ne prođe kako treba i da im niko ne može ništa. Naši šalju u Mađarsku njihovoj službi za zaštitu potrošača, ali ovi ništa ne poduzimaju u pravilu. Ja na kraju prošao ok, ali ostao je gorki okus u ustima ,kak se veli, od živciranja. Zaslužio sam i naučio lekciju; kupio sam tv jućer u fizičkoj trgovini, zahtjevao da ga otvore i upale pred menom i svi sretni i zadovoljni. Nikad više web shop za ovakve stvari.

Lg 7450. Hvala na savjetima svima i živjeli

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kregol kaže...

Samo da podjelim iskustvo;

Naručio sam tv preko Extreme Digital web shopa. Prilikom preuzimanja sam ga raspakirao i pogledao ga da li ima kakve vidljive štete. Sve je izgledalo ok dok ga nisam doma spojio i uvidio da je ekran puknut. Od dana reklamacije do povrata novca je prošlo mjesec dana. Novce sam dobio natrag, ali nisam bio siguran do zadnjeg dana da li ću ih dobiti. Komunikacija je moguća samo preko maila, mailove većinom ignoriraju i ne znaš na ćemu si. Firmu su preselili u Mađarsku i u principu su nedodirljivi i samo njihova dobra volja da li će ti vratit novce ili ne. U razgovoru sa inspekcijom sam saznao da 50% reklamacija ne prođe kako treba i da im niko ne može ništa. Naši šalju u Mađarsku njihovoj službi za zaštitu potrošača, ali ovi ništa ne poduzimaju u pravilu. Ja na kraju prošao ok, ali ostao je gorki okus u ustima ,kak se veli, od živciranja. Zaslužio sam i naučio lekciju; kupio sam tv jućer u fizičkoj trgovini, zahtjevao da ga otvore i upale pred menom i svi sretni i zadovoljni. Nikad više web shop za ovakve stvari.

Lg 7450. Hvala na savjetima svima i živjeli

Dzizzus kakav uzas. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa.

 

Stvarno se slabo razumijem u TV pa bi vas htio pitati par pitanja i da mi date neku preporuku.

 

Znači TV je za spavacu sobu, gledat će se pokoji film i utakmice vecinom. 

 

Moji zahtjevi su da je dijagonala veca od 100 cm te da je HD. 

 

 

A sad ovo što se ne razumijem. Htio bi da je Smart i da je fluidan softver, mada ce se samo koristiti za yt. I postoji li nekakav sustav mirrora sa laptopa pošto dosta toga gledam sa laptopa pa bi to bilo idealno da ne moram spajat sa HDMI kabelom.

 

 

Što se tice cijene, manje je bolje :)

 

Hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mt90 kaže...

Šta preporucujete do 2000 kuna i preko 100 cm zaslon od smart TV-a. Nikad dosad nisam imao smart tv I nemam iskustva sa njima ,to bi mi bio prvi.

 Eto TCL 40ES560, dakle 1080p rezolucija ali to realno nije nikakav minus.

 

Gleda se kaj dobiš za 2000kn, dakle kompletan paket televizora ili sve njegove opcije i mogučnosti.

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-40es560-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-83129151

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1069&jumpto=6202386&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar dan,

 

ako može mala pomoć pri odabiru TV-a, TV kupujem za u spavaću sobu i biti će korišten za gledanje filmova, playstation, gledanje max tv-a ili IPTV-a. Soba nije prevelika i mračna je, pa sad neznam da li je 108-110 cm prevelik TV ili da idem na 102 cm.

 

Ako možete postaviti par modela do 2500 kn, u obzir dolaze trgovine santa domenica, elipso, pevex, svijet medija, uglavnom ono što ima u krugu Splita i da mogu odmah otići po TV.

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 15:16 (Petar1993).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mali off topic.
Koja trgovina ima najlakši povrat za slučaj da nešto nije ok s TV-om? Da imaju organiziranu dostavnu službu za odvoz. Naravno platim odvoz.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima li tko da je kupovao u nekom EU web shopu i da je zadovoljan? Ako ima, koji i koja je procedura ( narudžba, dostava, garancija..). Zanima me LG 49NANO867NA. U nas ga ni nema kupiti.
Hvala
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice