Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.100.000
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav. Da li kod samsung serije ue55 ili qe55, da li rade filmovi u xvid formatu sa ac3 audio kodekom.. Razmišljam o kupnji tog smart tv-a, pa se miomim oko toga, jel to što novi modeli ne podržavaju divx i dts više. Jel problem vremenski tipa rekodirat neki film na pc-u u neki drugi format koji tv podržava.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sage kaže...
Pozdrav. Da li kod samsung serije ue55 ili qe55, da li rade filmovi u xvid formatu sa ac3 audio kodekom.. Razmišljam o kupnji tog smart tv-a, pa se miomim oko toga, jel to što novi modeli ne podržavaju divx i dts više. Jel problem vremenski tipa rekodirat neki film na pc-u u neki drugi format koji tv podržava.

 90% sam siguran da je netko nedavno napisao da ne radi.

Da, prekodiranje na kompu ti je jedno od rješenja. Probaj pa vidi koliko traje, obično jako kratko. Ali ovisi o filmu, kompu...

 

I drugi, ne znam dal taj TV podržava Plex. Ako da, onda kolekciju filmova držiš na kompu i on kodira u letu kako ti gledaš film.

Tako ja na svom Samsungu Q70R.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji je bolji tv: philips 50pus8545 ili sony kd49xg8096baep ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, jel bi se isplatio ovaj LED TV Philips 55PUS7805 kupiti za 2.800 kn?
Nije da mi je neka hića za novim televizorom (trenutno mi je u boravku neki LG 107cm, cca 5-6 godina star), ali eto, kao neka ponuda.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
texas.bug kaže...

Trebam tv za starije ljude, samo za obicne tv programi. Bitna je slika i zvuk, i da podrzava novi standard da ne treba dodatni uređaj i dodatni daljinski, a spajanje na internet smart tv i slicne novotarije nije uopce bitno.

Vidim da ima phillips 109cm za manje od 2000 kuna. Nije smart tv niti ima te nepotrebne dodatke.

https://www.philips.hr/c-w/search.html#q=43pfs5503%2F12

Da li je to ok kupnja, kazem bitna je slika i zvuk, i novi standard, gledat ce se obicni zemaljski programi.

https://www.nabava.net/search.php?q=Philips+43PFS

 

Taj Flips(43PFS5503/12) neš kupit za manje od 2000kn, ili preciznije ionak je neisplativ(loš omjer uloženo-dobiveno) dakle preskoči i zaboravi.

 

Eto ti atraktivni 43 Hisense ili B7500 serija, dakle klasičan i vrlo jednostavan daljinski+Smart TV nek se nađe možda ipak zatreba.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-100-do-109-cm-40-44/hisense-h43b7500-smart-4k-uhd-televizor

 

 

 Ako bi kupoval klasičan TV, dakle bez Smart TV-a/43 zaslon+1080p rezolucija, eto tu je ovaj LG.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-43lk5100pla-televizor-cijena-43-110-cm-led-full-hd-67315331

 

Uzeo sam LG 43LK5100PLA prije nekih mjesec dana. Međutim ponekad se događa trzanje slike, odnosno slika trza prema gore. Najcesce kad se duze gleda isti program. 

Nakon sto se promjeni program i vrati na onaj na kojem je trzanje pocelo trzanje prestane.

U cemu je problem? 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li ovaj model samsunga QE55Q65RATXXH podržava local dimming opciju. Molim vas neki savjet oko tog modela, koja druga alternativa bi bila u tom rangu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 20:42 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

 

65" Q90R za 9900kn? Nemaš šta razmišljati, to je skoro upola cijene, a jedan je od najboljih LCD tv-a na tržištu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AFARON kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

 

65" Q90R za 9900kn? Nemaš šta razmišljati, to je skoro upola cijene, a jedan je od najboljih LCD tv-a na tržištu.

 Yup, dao mi mislit. Da ulazi u zacrtani budget, uzeo bi ga odmah. Ovak jos sam sebe uvjeravam da mi treba tv za 10k kn kojeg gledam par sati tjedno :-D

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

 

To je izložbeni tv? Ak nije i ak je zapakiran onda je to must have za tu lovu:) Pa makar bio i model za 2019 (99% da je proizveden negdje u veljači, ožujku jer produkcija uvijek ide do tada)  Čak i bez HDMI 2.1 je bolji izbor od svih današnjih, a posebno od novog Q90T koji je spao na 8-bit FRC panel

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

 

To je izložbeni tv? Ak nije i ak je zapakiran onda je to must have za tu lovu:) Pa makar bio i model za 2019 (99% da je proizveden negdje u veljači, ožujku jer produkcija uvijek ide do tada)  Čak i bez HDMI 2.1 je bolji izbor od svih današnjih, a posebno od novog Q90T koji je spao na 8-bit FRC panel

 Iskreno, ne znam da li je izlozbeni. Moguce da je, ali cijena pise kao regularna, ne akcijska. Sad vidim i jos jedan potencijalni problem na q90r - stalak mu je komicno uzak sto znaci da je svih 35 kila koncentrirano u tu malu povrsinu. A to mi ne odgovara nikako jer mi se vec i sada ormaric sa 20 kila plazme na kudikamo sirem stalku poprilicno popigao... :( 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

 

To je izložbeni tv? Ak nije i ak je zapakiran onda je to must have za tu lovu:) Pa makar bio i model za 2019 (99% da je proizveden negdje u veljači, ožujku jer produkcija uvijek ide do tada)  Čak i bez HDMI 2.1 je bolji izbor od svih današnjih, a posebno od novog Q90T koji je spao na 8-bit FRC panel

 Iskreno, ne znam da li je izlozbeni. Moguce da je, ali cijena pise kao regularna, ne akcijska. Sad vidim i jos jedan potencijalni problem na q90r - stalak mu je komicno uzak sto znaci da je svih 35 kila koncentrirano u tu malu povrsinu. A to mi ne odgovara nikako jer mi se vec i sada ormaric sa 20 kila plazme na kudikamo sirem stalku poprilicno popigao... :( 

 

To lako ustanoviš: 'dan, imate ovaj model ali zapakiran i s 0h rada po ovoj cijeni? (9999 ili koliko već s popustom) Ak da onda je to odlična cijena jer u SD je cijena s popustom 14700 ali je već dugo nedostupan i teško je vjerovati da će biti dostupan s obzirom da je već 9. mjesec no nikad se ne zna možda ih ima na nekom eu skladištu treba se raspitat.

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q90r-2019.html

 

Ak je izložbeni onda bi ja to zaobišao i nikad ne znaš što kupuješ. A osim što je bio u shopu izložen možda to nije sve. Ima priča da takvi tv-i nerijetko znaju i dobit krila vikendima pa ih nakon vjerojatno propisnog zlostavljanja u privatnim aranžmanima vrate na policu shopa  

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Ivsa kaže...

Ne vidim na stranicama Elipsa Q80T model a ni Q90R, jel moguće da ima Q80T model u dijagonali od 55", to bi mogla biti niža cijena od 9000 tisuća a to mi zvuči primamljivo.

 Na stranicama elipsa nema pola televizora koje imaju po ducanima. Od sonya, preko 2019 modela samsunga. Moram priznat da me q90r bas zaintrigirao, iako sam imao u planu uzet nesto do 7k kn i 55icu, a ne 65icu. Ali 9900kn - 10% ak uzmem za cash je heben deal...

 

To je izložbeni tv? Ak nije i ak je zapakiran onda je to must have za tu lovu:) Pa makar bio i model za 2019 (99% da je proizveden negdje u veljači, ožujku jer produkcija uvijek ide do tada)  Čak i bez HDMI 2.1 je bolji izbor od svih današnjih, a posebno od novog Q90T koji je spao na 8-bit FRC panel

 Iskreno, ne znam da li je izlozbeni. Moguce da je, ali cijena pise kao regularna, ne akcijska. Sad vidim i jos jedan potencijalni problem na q90r - stalak mu je komicno uzak sto znaci da je svih 35 kila koncentrirano u tu malu povrsinu. A to mi ne odgovara nikako jer mi se vec i sada ormaric sa 20 kila plazme na kudikamo sirem stalku poprilicno popigao... :( 

 

To lako ustanoviš: 'dan, imate ovaj model ali zapakiran i s 0h rada po ovoj cijeni? (9999 ili koliko već s popustom) Ak da onda je to odlična cijena jer u SD je cijena s popustom 14700 ali je već dugo nedostupan i teško je vjerovati da će biti dostupan s obzirom da je već 9. mjesec no nikad se ne zna možda ih ima na nekom eu skladištu treba se raspitat.

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q90r-2019.html

 

Ak je izložbeni onda bi ja to zaobišao i nikad ne znaš što kupuješ. A osim što je bio u shopu izložen možda to nije sve. Ima priča da takvi tv-i nerijetko znaju i dobit krila vikendima pa ih nakon vjerojatno propisnog zlostavljanja u privatnim aranžmanima vrate na policu shopa  

 

 

Kako ja kažem, za izložbeni znaš da radi jer je testiran 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

To lako ustanoviš: 'dan, imate ovaj model ali zapakiran i s 0h rada po ovoj cijeni? (9999 ili koliko već s popustom) Ak da onda je to odlična cijena jer u SD je cijena s popustom 14700 ali je već dugo nedostupan i teško je vjerovati da će biti dostupan s obzirom da je već 9. mjesec no nikad se ne zna možda ih ima na nekom eu skladištu treba se raspitat.

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q90r-2019.html

 

Ak je izložbeni onda bi ja to zaobišao i nikad ne znaš što kupuješ. A osim što je bio u shopu izložen možda to nije sve. Ima priča da takvi tv-i nerijetko znaju i dobit krila vikendima pa ih nakon vjerojatno propisnog zlostavljanja u privatnim aranžmanima vrate na policu shopa  

 

 

 Da nisam 60km od ducana, vjerojatno bi se zaletio pitat :D Budem iduci tjedan kad cu ici za zagreb koji dan. Za izlozbeni bi cijena morala jos dolje :D

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto je s onim ljubicatim rubom koji se javlja na Q80 i 90R? Koliko to smeta?

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ged kaže...

Sto je s onim ljubicatim rubom koji se javlja na Q80 i 90R? Koliko to smeta?

 

Na Q85R nisam primjetio, niti znam kako to treba da izgleda.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim preporuku !

Gledamo TV sa nekih 3m. Trenutno imamo Panasonic plazmu od 42 incha i kad igram PS4 premali je ekran i rezolucija u pucačinama za igranje sa kauča sa 3m...
TV Program gledamo preko neta tj. Iskona. Uglavnom je to 2,3 h crtića dnevno, ostalo 1h glazba spotovi i navečer serije 2 , 3h.

Dvojba mi je bila Samsung 55q70 ili LG 55 oled b9.
Budžet idealno 6000kn kolko je q70 sad na akciji. Al mogel bi i 7500 za oled.
Sad razmišljam dal' mi je možda 55' premalo pa dal' ići na slabiji model većeg ekrana, i dal' da Oled otpadne zbog crtića 3h dnevno (burn in).
Osim Samsunga, LG jedino bi još razmatral neki Sony, ostalo ne.
Nije sila, mogu čekati i BF . Kaj da radim ?

Ps. Tv komoda je 145cm, znači veće od tog mora na zid a onda def 55 postaje na knap jelda




Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:44 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Molim preporuku !
Gledamo TV sa nekih 3m. Trenutno imamo Panasonic plazmu od 42 incha i kad igram PS4 premali je ekran i rezolucija u pucačinama za igranje sa kauča sa 3m...
TV Program gledamo preko neta tj. Iskona. Uglavnom je to 2,3 h crtića dnevno, ostalo 1h glazba spotovi i navečer serije 2 , 3h.
Dvojba mi je bila Samsung 55q70 ili LG 55 oled b9.
Budžet idealno 6000kn kolko je q70 sad na akciji. Al mogel bi i 7500 za oled.
Sad razmišljam dal' mi je možda 55' premalo pa dal' ići na slabiji model većeg ekrana, i dal' da Oled otpadne zbog crtića 3h dnevno (burn in).
Osim Samsunga, LG jedino bi još razmatral neki Sony, ostalo ne.
Nije sila, mogu čekati i BF . Kaj da radim ?

 Ako ikako možeš, idi na 65".

Ja sam na oko 3.5m, i imao sam 46" plazmu. Kad sam tražio novi gledao sam 55"... sve dok nisam skužio kak to malo izgleda.. pa 65.. i na kraju uzeo 75". Nisam požalio ni sekunde :D

Na žalost, OLEDima cijena eksponencijalno raste ovisno o veličini.

Čekaj black friday pa pogledaj što će se nuditi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala . U VŽ i nije neki izbor za viditi uživo te modele kak spada, al da , čim veće bi bilo bolje sigurno.

Al npr samsung ue65tu8502 kolko je to lošiji Tv za moje potrebe u usporedbi za 55q70 ? Cijena im je tu negdje...
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Hvala . U VŽ i nije neki izbor za viditi uživo te modele kak spada, al da , čim veće bi bilo bolje sigurno.
Al npr samsung ue65tu8502 kolko je to lošiji Tv za moje potrebe u usporedbi za 55q70 ? Cijena im je tu negdje...

 Bar dvije klase ispod.

Ali .! Ima ljudi koji ne primjećuju te razlike, a ima onih koji nikad ne bi uzeli tv bez FALDa. Za gledanje po danu, igranje bi bio prilično ok. Ne znam kak bi izgledao po mraku, vjerojatno lošije od Q70..

 

Haha, da, pričaj mi za Varaždin. Prešao sam sve tehničke dućane. Nigdje ničega. Najveći izbor je bio u MobilMediji, ili kak se zove ono u Luminiu.

A i tamo su bila samo 2-3 modela koja sam mislio usporediti, od njih 10 na mojem popisu.

 

Ako možeš čekati black Friday pa onda vidi...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jučer gledal uživo malo televizore, u pravu si. 55 izgleda malecko sa 3 m kad je pored 65 🤭.
Našao sad dobru ponudu za Sony Bravia KD-65XF9005, ili budem čekal BF za Samsung 65q70.
Jedino 65 Tv je širok kao i Tv komoda. Mislim da bi to zgledalo nakaradno. Znači ne gine mi i neki stalak za zid..

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li samo info gdje si našao dobru ponudu za Sony 65XF9005?

 

PS. Jel zna itko što na nabavi znači kada stave neki artikl da ga ima u Sancta Domenica outlet, a kada se otvori njihova stranica (od Sancta Domenice) ne prikazuje se ništa?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 13:29 (Trle96).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Upravo tu (SD outlet) ga ima tj sad kolko vidim više ni nema... To je bil valjda jedan ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 14:51 (Nick_Diamond).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

molim preporuku za tv 65''.

Prvo mi je zapeo za oko samsung qe65q60ratxxh, no njega od kraja ljeta više nema (nije dostupan) u većini trgovina ili je dostupan po cijeni od 9k (što mi je full previše). Dvojba oko androida ili tiziena, znam da je od osobe do osobe i nema prevelikog utjecaja (iako bih radije da je android).

E sad, dolazim do dijela da isplati li je uzeti nešto cijene 7-8 k kuna, na čemu će se vrtiti crtići par sati dnevno, radi male djece, gledati netflix noću kad uspijem i povremeno upaliti PS ili ići na nižu cijenu, a opet ne izgubiti previše na kvaliteti. Samsung je bio prva opcija, sony se čini dosta skuplji u tom rangu, za hisense nekako još nemam povjerenja, philips (par poznanika uzelo, pola imalo loša iskustva), LG? 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je bio izložbeni tako da bolje da ga niste pazarili. Ima i Harvey Norman dobru ponudi ali se ne može saznati (barem ne preko maila) da li je izložbeni model.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je netko u potrazi za OLED-om.. mall hr ima Philips 55OLED754 za 6750kn s kuponom kojeg daju za 200 najbrzih kupaca

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

 

Može li preporuka TV-a 55 incha do max 5000 kuna?

 

Hvala puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam nešto pratio OLED-e jer su bili izvan cijenovnog ranga, što mislite kakav je taj Philips 55OLED754 za 6750kn u usporedbi sa Samsungom QE55Q70R za 6000kn i 5godina garancije, koji bi uzeli? Hvala.:)

11 55OLED754 za 6750kn
2 QE55Q70R za 6000kn
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brko7 kaže...

Nisam nešto pratio OLED-e jer su bili izvan cijenovnog ranga, što mislite kakav je taj Philips 55OLED754 za 6750kn u usporedbi sa Samsungom QE55Q70R za 6000kn i 5godina garancije, koji bi uzeli? Hvala.:)

Oled ali naravno uz pazenje kako se koristi. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brko7 kaže...

Nisam nešto pratio OLED-e jer su bili izvan cijenovnog ranga, što mislite kakav je taj Philips 55OLED754 za 6750kn u usporedbi sa Samsungom QE55Q70R za 6000kn i 5godina garancije, koji bi uzeli? Hvala.:)

 Po istoj cijeni bi uzeo OLED i nadao se da neću imati burn in.

Jedino je problem što nisam pronašao OLED u 75" koji bi imao cijenu ko Q70R

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice