Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.899
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 70UM7100PLA je definitivno VA panel i NE dolazi s magic remoteom (moze se naknadno kupit, znaci podrzava ga)

Provjerio sam sa sluzbom za korisnike. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi molim za savjet... jel bi bio ok ovaj tv koji je trenutno na nekoj akciji na mall-u za 3600kn  ?

Sony KD-49XG7077

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 13:24 (croatoan85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo, čisto malo za informaciju. Uzeo sam prije par mjeseci vulgaris Panasonic GX550 u 55". TV radi skroz OK za moje potrebe nemam nikakvih zamjerki. Ono što hoću reći je da dolazi sa vrlo rudimentarnim OS-om u kojem ima svega nekoliko aplikacija, a meni osobno su najbitnije Youtube i Netflix koje rade skroz OK. TV se sam ažurira i to ažuriranje se obavlja u pozadini, dakle neprimjetno je. Sad sam za vikend slučajno skužio da je dodan Amazon Prime, Youtube Kids i Youtube Music. U svakom slučaju, ugodno sam se iznenadio, jer nisam očekivao bilo kakvu podršku ili ažuriranje. A definitivni plus je to da ažuriranje nije došlo sa nekakvim glitchevima, restartima, ili usporavanjem TV-a nakon ažuriranja.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako netko treba povoljan 55" Android TV, onda je ovo dobra ponuda.
https://www.conrad.hr/xiaomi-l55m5-led-televizor-138.8-cm-55-palac-att.calc.eek-a-%28a%2b%2b%2b-d%29-dvb-t2%2c-dvb-c%2c-dvb-s%2c-uhd%2c-smart-tv%2c-wlan%2c-ci%2b-crna

S kuponom PDVPROLJECE bude 3k ravno.
Ja sam ga uzeo prije par tjedana za 3 150kn isto s Conrada, za tu lovu je super i redovito dolaze updaetovi.
Bolji support ima nego Philips 55PUS7303 koji me koštao dosta više.

robimarko@gmail.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Evo, čisto malo za informaciju. Uzeo sam prije par mjeseci vulgaris Panasonic GX550 u 55". TV radi skroz OK za moje potrebe nemam nikakvih zamjerki. Ono što hoću reći je da dolazi sa vrlo rudimentarnim OS-om u kojem ima svega nekoliko aplikacija, a meni osobno su najbitnije Youtube i Netflix koje rade skroz OK. TV se sam ažurira i to ažuriranje se obavlja u pozadini, dakle neprimjetno je. Sad sam za vikend slučajno skužio da je dodan Amazon Prime, Youtube Kids i Youtube Music. U svakom slučaju, ugodno sam se iznenadio, jer nisam očekivao bilo kakvu podršku ili ažuriranje. A definitivni plus je to da ažuriranje nije došlo sa nekakvim glitchevima, restartima, ili usporavanjem TV-a nakon ažuriranja.

 Iskrene čestitke ako je sve OK...

Zadnjih godina nismo preporučivali Panasonic jer nije bio nešto no izgleda da se je vratio na stare staze slave.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

LG 70UM7100PLA je definitivno VA panel i NE dolazi s magic remoteom (moze se naknadno kupit, znaci podrzava ga)

Provjerio sam sa sluzbom za korisnike. 

 AAaaaa. bivši koljega nabijem ih, znaš gdje..........

Izgleda da samo model 70UM7450 dolazi s tim "našim" MR...šit...moj dalmoš...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
filip47 kaže...
8ax,
Kolega mi ima nanocell Tv,od LGa, i kaze da je horor kada gleda nacionalne kanale gdje se boja razlijeva po ekranu. možda je to iznimka ili kriva postavka, ali rađe onda to izbjegavam, pa mi je lakše izabrati između ostalih 200 televizija. :)

gdje se moze nabaviti Toslink konverter? zanima me kao opcija.

 Pokazi mi TV gdje nacionala ne izgleda kao slikana vodenim bojicama, pogotovo gledaliste u talk-showovima...

 Na oled modelima je slika ok, naravno nije niti blizu hd/4k, ali nije negledljivo kako se ovdje opisuje. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bok svima
Tražim si za spavaću sobu tv do nekih 3000 kn?
Imate nešto za preporučit?
Kolega s posla preporučuje Hisense, iskreno nisam ga još kod nikoga vidio uživo pa sam lagani skeptik, pošto su kod nas dani takvi kakvi jesu teško da cu negdje moć pogledat u dućanu tv pa zato pitam vas iskusnije
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 18:05 (pepa2311).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam doktor ove teme niti najpametniji, nego MOLIM ekipu koja uleti na temu, bez vaše pogriješke, to je Vaše pravo, po 100 ti puta bih zamolio da prelistate zadnjih 20-30 stranica....

Ako Vam gospodo i onda nije nešto jasno, u redu je da dođete na red za upit o televizorima ....

 

Jebemti da sam ja moderator ovo bih već stavio pod sticky.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pepa2311 kaže...
Bok svima
Tražim si za spavaću sobu tv do nekih 3000 kn?
Imate nešto za preporučit?
Kolega s posla preporučuje Hisense, iskreno nisam ga još kod nikoga vidio uživo pa sam lagani skeptik, pošto su kod nas dani takvi kakvi jesu teško da cu negdje moć pogledat u dućanu tv pa zato pitam vas iskusnije

 i ?

što si sad napisao ?!

Koju veličinu televizora trebaš, koji kut gledanja, koji panel...ima tu hrpa điđamiđa koje ne kontaš.... 

 

kako sad tebi preporučiti bilo koji TV..... ?!

 

meni ne trebaju lajkovi, Hvale i sl. pizdarije već želim da se već na ovoj temi uvede red.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

molim preporuke za tv koji bi bio u ovom rangu (nemora biti android niti treba ambilight niti druga njaSra)

molim za savjet... jel bi bio ok ovaj tv koji je trenutno na akciji na mall-u za 3600kn  ?

Sony KD-49XG7077

hvala za pomoć!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 21:05 (croatoan85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hisense H50U7B bolji i jetiiniji. (Elipso)
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 22:12 (8ax).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
shegyman kaže...

LG 70UM7100PLA je definitivno VA panel i NE dolazi s magic remoteom (moze se naknadno kupit, znaci podrzava ga)

Provjerio sam sa sluzbom za korisnike. 

 AAaaaa. bivši koljega nabijem ih, znaš gdje..........

Izgleda da samo model 70UM7450 dolazi s tim "našim" MR...šit...moj dalmoš...

 I ceka san da se ti javis :-D

Vrime je za veci tv kad prodju ove karantene i kad se vratin doma. Onaj uj701 ide u sobu.

Jos san sad narucija JBL 2.1 soundbar s Amazona. Tako da ocu samo sta veci ekran za manje para.

 

Hisense mi nekako ne ulijeva povjerenje.

 

Pari mi se da je to isti k...ko Filips (btw di je majstor/garfild da me savjetuje?)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji JBL, daj link.. i sam tražim neki za DB.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nansale kaže...

Koji JBL, daj link.. i sam tražim neki za DB.

Baci oko na ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/MAGNAT-SBW_250/

Vidim ostalo je samo izložbeni. U jos 2,3 ducana sam naletio da je na akciji. Chipoteke se mogu sjetit. Sad jel jos, ne znam

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 7:25 (Moby-Split).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sm serija da li je bolja od um serije, vecina netflix i hbo, kodi itd.

da li se isplati dati vise novaca, zanima da li je kvaliteta slike osjetna u usporedebi sa um serijom ?

dvoumim se izmedju sm8200 i um7450

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hogarxyz kaže...

sm serija da li je bolja od um serije, vecina netflix i hbo, kodi itd.

da li se isplati dati vise novaca, zanima da li je kvaliteta slike osjetna u usporedebi sa um serijom ?

dvoumim se izmedju sm8200 i um7450

 U odnosu na UM7450 koji su IPS (43", 55") da, u odnosu na VA (50", 60", 70") ovisi

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

8ax, koliko bi mi love trebalo ako bi rekao da hoću "dobar 65" OLED"? Koje modele bi mogao gledati?

Nebitna smart podrška, samo kvaliteta slike za 4k ripove.

 

Nešto u rangu Kuro plazme, recimo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nije baš odabir tv-a, al nadam se da prolazi u ovoj temi pitanje :)

 

kupujem tv 55''(već je bilo pitanje na ovoj temi), trebao bi i zidni nosač za to pa me zanima što bi preporučili(jer vidim da su cijene od 300injak, do 2-3 tisuce)? bitno mi je da se može podešavat kut po oba dvije osi

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 15:38 (bozhan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

8ax, koliko bi mi love trebalo ako bi rekao da hoću "dobar 65" OLED"? Koje modele bi mogao gledati?

Nebitna smart podrška, samo kvaliteta slike za 4k ripove.

 

Nešto u rangu Kuro plazme, recimo.

 oko 2000€  LG 65C9  vrhunski izbor koji ce te jedini zadovoljiti nakon kuro plazme

SAMSUNG NOTE 10+
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molio bih preporuku telke 49' za gaming (PS i switch) i filmove/serije/netflix, udaljenost oko od 2,5 metra. Budžet oko 4k, ali može i do 5k. Molim 2-3 preporuke ako je moguće da upiknem nešto na akciji kroz mjesec-dva.

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

8ax, koliko bi mi love trebalo ako bi rekao da hoću "dobar 65" OLED"? Koje modele bi mogao gledati?

Nebitna smart podrška, samo kvaliteta slike za 4k ripove.

 

Nešto u rangu Kuro plazme, recimo.



OLED modeli Panasonica, Sony-a i LG-a ... Panasonic i Sony skuplji od LG-a, ako ti to igra ulogu ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 19:01 (LUX_67A).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LUX_67A kaže...


OLED modeli Panasonica, Sony-a i LG-a ... Panasonic i Sony skuplji od LG-a, ako ti to igra ulogu ...

 Mislim dati 6-7000 kn za TV...

Pa si onda mislim da bi sad mogli biti popusti jer će puno manje ljudi kupovati... pa si onda mislim, buraz ima firmu, možda slučajno kupi OLED pa mi da bez PDVa..... 

Pa da vidim koliko bi još love morao prikupiti da kupim nešto stvarno dobro. Nije problem čekati, nikud mi se ne žuri.

 

Gledao sam OLED-e tih proizvođača, ali bi bilo dobro da znam određen model, jer ima ima jako puno. Čitam o jednom, i vidim npr to je 2 godine star model, ili jedan ima loše osvježavanje, ili ovo ili ono...

Onda izgubim volju za danjim traženjem kad ne znam ni gdje početi, ni što gledati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Moby-Split

Jesi i ti gledao/kupio tog Magnata ili sam nesto pobrkao?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Moby-Split

Jesi i ti gledao/kupio tog Magnata ili sam nesto pobrkao?
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

8ax, koliko bi mi love trebalo ako bi rekao da hoću "dobar 65" OLED"? Koje modele bi mogao gledati?

Nebitna smart podrška, samo kvaliteta slike za 4k ripove.

 

Nešto u rangu Kuro plazme, recimo.

 Evo, mogu ti odgovoriti kao netko tko je presao s 50" kuro lx 5090H na 65" lg oled C8.

Ne, oled nije u razini te plazme, daleko je bolji, u skoro sve i jednom parametru.

Jedino gdje mi je kuro bio bolji je manji stutter, ali razlog moze biti i daleko manja svjetlina plazme od oleda, a ne samo tehnologija prikaza.

Best buy s obzirom na sliku i opremu/podrsku je definitivno LG, bilo koji C8/B8 koji ako uspijes naci ima sad odlicnu cijenu kao stariji model ili B9/C9 kao zadnji model.

65" B9 se znao naci po akcijama po 13000 kn, C9 je nedavno (mozda jos uvjek), isao po 15000 kn, bez akcija C9 je oko 17-18000 kn

 

Ako si sitnicav idi na C seriju jer ima malko bolju sliku, nije neka bitna razlika, ali ako si naucio na kuro i vidis sitnice C je bolji izbor.

Ali ako je B osjetno povoljniji neces sigurno biti razocaran, oba su ogroman upgrade u odnosu na kuro

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prihvaćam sve i ispričavam se sto nisam sve naveo, veličina bi bila 50'' a gledanje bi bilo ravno iz kreveta
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trenutno mi je za oko zapeo philips 50pus6754 pa eto ako ima neko iskusniji ili tko ima taj tv da mi kaže kakav je
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Javit će ti se expert za Philips u inbox za 3,2,1....
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nansale kaže...
@Moby-Split

Jesi i ti gledao/kupio tog Magnata ili sam nesto pobrkao?

Iša sam ga kupit u st u elipsa, nije ga bilo. Prodan. Iako je i 3 dana iza stalo da ga ima u splitu. Narucen putem web shopa, i onda kad sam vidija da dolazi iz rijeke pa sam stornira naruđbu. Posli otišla para na namirnice. Al kupit cu neki kad tad. Zasad, njente

sent via S10e
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice