Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.500
|
čitano: 15.063.231
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže..

Pa ako nema nekih problema sa izlaznim signalom onda 1080p50 . Moj box nudi 2160p60 i tako sam i postavio jer imam UHD TV  i sve fercera bez greske . 

 možda nudi 2160 jer je neka novija nadogradnja softera za box...

inače, baš briga tv box prijemnik koji ti imaš tv.

on to ne zenta. ✋

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 22:01 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tomislav10 kaže...

Nije usko vezano za ovu temu, na koju izlaznu rezoluciju da postavim Iskon tv setbox, nudi mi 720p, 1080i, 1080p24, 1080p25 i 1080p50? Ima uhd tv.

 nabijem te.... 

krnjim 

 

teoremom pokušaja i pogreški pokušavamo

....................... izvući najbolje u svojim pogreškama..nego..u vezi toga lošeg panela kojega je  Lg uzea od Philipsa... vajter ? reka si si dašga  vratiti nazad...u čemu je sada probljem ?

 

 

reka san ti da sam bija od 2011 do kraja proše godine na Iskonu,,,, možda nisan sve reka na ovome threadu aLi jesam na tim temama na kojima lega Pixel uopće ne piše..

dobro, možda sam pogriješio no navedeni kolega je ipak najbolji od nas na ovome threadu... jedino mi je ža što više na temi ne piše njegov clon ----ali, nema veze

 Inače napisao sam da mi se moj novi tv sve manje nesviđa 😁 i da nism baš pri dobtom vidu i zdravoj pameti. Inače ove izlaze na tv boxu sam tek danas otkrio. Za vraćanje tv-a ima još vremena...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 22:00 (tomislav10).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Inače napisao sam da mi se moj novi tv sve manje nesviđa 😁 i da nism baš pri dobtom vidu i zdravoj pameti. Inače ove izlaze na tv boxu sam tek danas otkrio. Za vraćanje tv-a ima još vremena...

 nema ti velike znanosti u tim tv box prijemnicima....

jedino sam jako žalostan jer MAX tv pušta barem 35 % lošiji SD  signal u odnosu na ISKON. pisao sam ranije zašto prijeđoh na skuplju uslugu.... koja ima lošiju sliku ali bolju implementaciju ...bla.bla  da ne ponavljam... (ima nas tamo koji laprdamo na temama, Iskon i Tcom)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Crt True Colors kaže...
Pixel kaže...
Crt True Colors kaže...
Pixel kaže...

Vezano uz nedavnu raspravu koliko je HDMI 2.1 bitan , evo dobre analize, znači 90% korisnika nema nikakvu korist od toga:

 

 

 

https://www.neogaf.com/threads/ps4-pro-for-best-iq-native-4k-hdr-60-hz-4-4-4-2160p-yuv420-or-2160p-rgb.1310135/

 

  da i dalje  možda bolja opcija 4k 4:4:4 30 Hz

Znači potpuno nebitno za 99%  korisnika PS4 pro :)

 Nema te opcije na pro:)

I pogledaj bolje video.

 Nazalost nema, ps4 ima premalo opcija za podesavanje formata.

vidio sam taj video vec prije

 

Kako ne bi došlo do zabune,svakako pogledajte ovdje.

 


HDMI 2.0 Bandwidth up to 18Gbps:


4K60/10bit 4:4:4 Data Rate = 22.28 Gbps
https://www.extron.com/product/videotools_printable.aspx?stdID=1&VFreq=60.00&res=2160&bppID=2&resName=3840x2160%20UHD&chroma=4:4:4


4K60/10bit 4:2:0 Data Rate = 11.14 Gbps
https://www.extron.com/product/videotools_printable.aspx?stdID=1&VFreq=60.00&res=2160&bppID=2&resName=3840x2160%20UHD&chroma=4:2:0

 


Data Rate Calculator
https://www.extron.com/product/videotools.aspx


https://www.anandtech.com/show/12095/hdmi-21-specification-released

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tomislav10 kaže...

 Inače napisao sam da mi se moj novi tv sve manje nesviđa 😁 i da nism baš pri dobtom vidu i zdravoj pameti. Inače ove izlaze na tv boxu sam tek danas otkrio. Za vraćanje tv-a ima još vremena...

 nema ti velike znanosti u tim tv box prijemnicima....

jedino sam jako žalostan jer MAX tv pušta barem 35 % lošiji SD  signal u odnosu na ISKON. pisao sam ranije zašto prijeđoh na skuplju uslugu.... koja ima lošiju sliku ali bolju implementaciju ...bla.bla  da ne ponavljam... (ima nas tamo koji laprdamo na temama, Iskon i Tcom)

 Sad sam podesio postavke prema preporukama rtings-a. Te su postavke za uk6300 i koliko vidim za njihov ips panel. Sad slika baca na sliku od ips panela. Uglavnom sve one dodatke u postavkama sam isključio osim game koja je na maksimumu (kažu gama 2.2 pa je to valjda maksimum), pozadinsko osvejtljenje na pola, a slično i ostalo. So far so good. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Sad sam podesio postavke prema preporukama rtings-a. Te su postavke za uk6300 i koliko vidim za njihov ips panel. Sad slika baca na sliku od ips panela. Uglavnom sve one dodatke u postavkama sam isključio osim game koja je na maksimumu (kažu gama 2.2 pa je to valjda maksimum), pozadinsko osvejtljenje na pola, a slično i ostalo. So far so good. 

 dobro, ...i ništa ?!

osloni se na svoje oći i ne vjeruj nikome. pokušaj uloviti "onaj" Samsung s prijašnje stranice...

vrati ovaj tivi i nemoj imati komplekse ..mislim...nemoj se stiditi trgovaca jer je njihov cilj jasan.......

 

vidio si svojim očima da je taj panel s kontrastom od 3000:1 blijede slike,

 

reci trgovcima koji su ti to prodali da nisi zadovljan je si vidio mrtve pixele, probijanje pozadinskoga osvjetljenje,,,, ma libo te racku...nemoj ih poštivati jer oni ne poštuju tebe...

uzmi brate Samsungov VA panel ako imaš prilku zamijeniti svoj tv...

 

LG  je 2018 ukakio s tim philips jeftinim VA panelima i vjerujem da su se opametili.....

misliš da ih nisam istrolao na enjgljeskom putem e maila.... bome, kulturni su i odgovorili su mi... tko bi se tome nadao *

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U linksu je ovih dana lg8500 je 6200kn. Dali je to ok cijena???

I ima dodatno jamstvo 5 godina od uniqe za 320kn. Isplati li se uzeti to jamstvo, mislim da oni pokrivaju 75% a kupac 25%...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 10:32 (POZNANOVEC).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Nije usko vezano za ovu temu, na koju izlaznu rezoluciju da postavim Iskon tv setbox, nudi mi 720p, 1080i, 1080p24, 1080p25 i 1080p50? Imam uhdtv.

 Pitanje je koji paket imas, tj imas li HD.

Cilj je da imas sto manje konverzija signala u lancu i da konverziju radi uređaj koji to bolje odradi. Ne znam kako radi iskonov setbox, ali vecina njih radi dosta lose. 

Ako nemas hd kanale probaj s 720p, ako imas probaj 1080p50.

Generalno nema opcije koja je najbolja za sve kombinacije jer ne nogu reci boxu da ne radi kinverziju nego da pusta van tocno ono sto dobije na ulazu kako bi tv odradio konverzije.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Pixel kaže...

 Na mobitelu je zaista zeznuto obrisati višak, pogotovo kad ima puno teksta.

Viš ja mislim da ti zapravo ne shvaćaš jer ti fali malo tehničke podloge.

Meni je malo smiješno kad mi kažeš da ne shvaćam nešto s čime se susrećem svaki dan, dio mi je posla, svakodnevnica, poznajem tehnički aspekt sveka, znam kako softver radi, nagledao sam se svega, ne znam , ako ja ne shvaćam , onda taista nitko ne može 

A što se pive tiče, vjerujem da bi se sasvim ok složili na cugi.

 

 eto, onda dobro.

sada sam tek skontao da si TI najbolji stručnjak za tivi tehnologiju.  neću ti se više nikada suprodstaviti, ili je s T,, zaboravio sam aaaaa.... neee.... gugla mi se.. ali, od mene imaš OD danas na svaki post HVALA i "slažem se" ✋ ✋ 

 Opet manipuliras i izvrces rijeci.  Niti sam rekao da najvise znam niti da sam najbolji strucnjak. Pisi slobodno sto hoces , ovo je forum, zao mi jedino ljudi koje ces mozda zeznuti svojim savjetima, kao st sad oko nekih tva okreces plocu kad si vidio da su krs.

Vec sam ti rekso da po tvojim postovima vidim koliko zapravo ne poznajes tematiku i koliko krivih informacija si napisao.

Problem je sto nisi svjestan toga da mnogo toga je znas , vise ti je ljudi pokusalo objasniti neke stvari , ali ne das se :)

Sto bi rekao da ja na forumu koji se bavi temama vezanim uz tvoju profesiju  pocmem soliti pamet recimo tebi koji si magistar u tom podrucju jer eto citao sam memove na fb koji kazu da se treba prodetati sumom i svi su tvoji problemi i bolesti rijeseni, a i vidjso sam ljude s problemima oa znam puno o tom. I na tim temama te napadam jer ipak casa toplog mlijeka lijeci bolje nego teraija koju predlazes.

I prestani me prozivati u drugim postovima na nacin na koji to radis. Ako imas sto reci, reci to meni. Svatko je slobodan ovdje da uzme u obzir misljenje bilo koga. 

Ali ako raspravljamo o konkretnim stvarima draze su mi cinjenice i provjerene stvari. A kontrast je svakako jedna od stvari koja se lako izmjeri

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prodao sam moj Samsung 65UE9002 curved, model iz 2017, kojeg sam platio 2400e, za 1000e i narucio Lg Oled 65 B8, koji bi treba krajem sledece nedelje da mi stigne. Bice u susednoj sobi sa LG SK8500 kojeg ovde g-din Pixel kudi na sav glas, na obadva ce biti povezani satelitski resiveri UHD VU Zero4k, na jednom Nvidia shields, a na drugom Minix neo (vrhunski android boksovi su u pitanju ako nezna), na jednom ce biti AV resiver Yamaha i Mission 5.1 sistem, a na drugom AV Harman cardon i Canton sistem, takodje 5.1. Bice tu bogami usporedbe i te kakve, dirktno cu sve detaljno, pa ako ovaj B8 ima makar 10% bolju sliku (normalno i u mracnom ambijentu ce biti usporedbe), cestitacu svima ovde, kazem 10%, ne mora vise, ali kao su nijanse u pitanju, sto mislim da ce i biti, daj Boze da se varam, auuuuuu, svasta cu ovde reci pojedincima, ha, ha.

 
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Sad sam podesio postavke prema preporukama rtings-a. Te su postavke za uk6300 i koliko vidim za njihov ips panel. Sad slika baca na sliku od ips panela. Uglavnom sve one dodatke u postavkama sam isključio osim game koja je na maksimumu (kažu gama 2.2 pa je to valjda maksimum), pozadinsko osvejtljenje na pola, a slično i ostalo. So far so good. 

 lega moj dobri..

slikicu si podesi po tvome uvjerenju jer samo ti znaš što ti najbolje odgovara. ti podešavaš sliku za IPs panel a kupio si Lg s Va panelom ?!

nemoj, nije točno da je gamma... 2.2 max.

idi u expert mode pa ćeš se uvjeriti... nego, pisao sam da sam kupio taj LG s IPS panelom zbog obitelji koja gleda tivi sa 200 stupnjeva a ne deklariranih 178 što kao IPs panel može dati. ne može i to je znanstveno dokazano...

jedino mi kolega Šixel izbjegava odgovriti zašto one LCd krame iz 2009 koje imam i danas u kući imaju bolji kontrast, i savršeni kut gledanja, odozgo, odozdo, sa strane, odeš na ulicu, pogledaš u kući tv s prozora i UVIJEK je slika VRH..

ti televizori su imali kut gledanja i imaju ih i dalje  kao vrhunske plazme ili CRt televizori. 

živa istina je to a eto smijem se sam sebi jer sam prenaglo kupio televizor. u redu je on "za dnevnu sobu" gdje femily (njih 5) gleda to smeće od televizora iz nenormalnih kuteva...

 

mislim, strašno je to.

danas treba kupiti OLEd i miran si ili LCD LED Sony iste cijene---što više reći...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije meni slika loša kad ju gledam samo pod kutom, loša je i kad ju gledam pod 0 stupnjeva. 

Ježi ga zahebo sam se, u trgovini sam gledao usporedno i ovog mog i 49nu7172,  ali neku bitnu razliku nisam primjetio. Istina u trgovini su TV-i, najvjerojatnije, podešeni na trgovački mod, nabrijani tak da većina njih u istoj klasi imaju podjednaku kvalitetu slike. Uzeo sam ovaj LG jer za razliku od Samsunga ima taj pametni daljinski, bluetooth i reproducira dts zvuk, a i imam LG doma pa sam mislio ... ali misliti i ... jelte nije isto.

Sad mi preostaje da LG-a vratim, već sam im i poslao e-mail da ga želim vratiti, a kupiti? Samsunga 49NU7172 ili nešto drugo?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 13:33 (tomislav10).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 

Sad mi preostaje da LG-a vratim, već sam im i poslao e-mail da ga želim vratiti, a kupiti? Samsunaga 49NU7172 ili nešto drugo?

 meni reče lega rtv serviser cijenjeni MAJDANČIĆ Zoran da samsung radi najbolje Va panele u "nižoj" klasi.

i ja sam se zeznio i to priznam...sada je kasno jer tv nije grafička kartica ili comp procesor da se može prodati za neku realnu cijenu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tomislav10 kaže...

 

Sad mi preostaje da LG-a vratim, već sam im i poslao e-mail da ga želim vratiti, a kupiti? Samsunaga 49NU7172 ili nešto drugo?

 meni reče lega rtv serviser cijenjeni MAJDANČIĆ Zoran da samsung radi najbolje Va panele u "nižoj" klasi.

i ja sam se zeznio i to priznam...sada je kasno jer tv nije grafička kartica ili comp procesor da se može prodati za neku realnu cijenu.

 Ma vratit ću ga. Nije problem imam rok od 14 dana od dana kupnje. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
levca5 kaže...

 ma pusti ti Pixela.

koja osoba si može uopće dati takav nick... moraš biti malo čudan da se upišeš na neki forum i daš si , zamisli, nick PIXEL

 

taj mladić jednostavno ne reagira na moja upozorenja da su low badget Va paneli KRŠ...on se stalno peca na trulu matematiku koja nije točna kada se radi o kontrastu..

nije taj faking 3000:1 bolji od Lg IPs 1400:1 i još koji je fald... ma milina božija..... 

nego, nećemo više o dr. Pixelu. dobar je on momak no malo ga puca Ego, 💪 ali, prođe to...😉  toplo mlijeko ne pomaže ali ako se uvjeriš da pomaže može biti.. eto, kad se čovjek petlja u moju struku a ne želi nazvati moga legu zorana Majdančića i pitati ga o teljevizorima da bi nešto naučio...

 

neće, jednostavno, ne da "na sebe"--- 

 

svaki Va panel je bolji od bilo kojega IPs panela jer tamo negdje u svemiru piše da je IPs 1000:1 a neko smeće od Va panela 3000:1...

što više reći...nemoš dalje i to je to... ✋ ✋ ✋

 

 

 Ja te zaista zadnji put molim da mi se tako ne obracas i komentiras me naosobnoj razini. Vrijeđaš, napadaš , agresivan si.

Nauci se kulturi na internetu, ako ne znas normalno raspravljati argumentima, bolje suti.

S obzirom da ti je to struka, znas kad se ljudi spustaju na osobnu razinu .

I opet bezobrazno izvrces cinjenice koje nitko nije rekao.

Gdje sam ja rekao da je svaki va bolji od ipsa ?

Rekao sam da za istu cijenu dobis va koji je bolji !

I daj me se okani vise

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

 Prodao sam moj Samsung 65UE9002 curved, model iz 2017, kojeg sam platio 2400e, za 1000e i narucio Lg Oled 65 B8, koji bi treba krajem sledece nedelje da mi stigne. Bice u susednoj sobi sa LG SK8500 kojeg ovde g-din Pixel kudi na sav glas, na obadva ce biti povezani satelitski resiveri UHD VU Zero4k, na jednom Nvidia shields, a na drugom Minix neo (vrhunski android boksovi su u pitanju ako nezna), na jednom ce biti AV resiver Yamaha i Mission 5.1 sistem, a na drugom AV Harman cardon i Canton sistem, takodje 5.1. Bice tu bogami usporedbe i te kakve, dirktno cu sve detaljno, pa ako ovaj B8 ima makar 10% bolju sliku (normalno i u mracnom ambijentu ce biti usporedbe), cestitacu svima ovde, kazem 10%, ne mora vise, ali kao su nijanse u pitanju, sto mislim da ce i biti, daj Boze da se varam, auuuuuu, svasta cu ovde reci pojedincima, ha, ha.

 Ne moras meni nista govoriti. Recenzije oba tva  postoje, vidio sam oba, meni ovdje nema dileme, pogotovo u mracnom ambijentu.

Ako je ti ne budes vidjeo to je drugi par rukavica, ali mislim da ces se i sam uvjeriti :)

Ali sto je tebi 10% bolja slika ? Po kojim ces to kriterijima ocjeniti ? Ako gledas subjektivno tebi razlika moze biti 1% drugome 30% ?

Ako gledas objektivne kriterije, mjerenja vec postoje i tu neces nista novo otkriti.

I opet, gdje sam ja to kudio sk8500 ? Zasto stalno vodim borbe s vjetrenjacama, ljudi cuju sto zele i bide radpravu oko tog !

Rekao sam da je to ok tv, ali za te novce bi uzeo neki drugi !

Nadam se sa ces prije ocjene ova tva stavit u jeki ispravan preset, usporedit i sdr i hdr ...

Na kojima receiverima ce bit je potpuno nebitno, tu se samo pravis vazan :) , obavezno iskljuci videoprocesiranje na oba receivera.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tomislav10 kaže...

 

Sad mi preostaje da LG-a vratim, već sam im i poslao e-mail da ga želim vratiti, a kupiti? Samsunaga 49NU7172 ili nešto drugo?

 meni reče lega rtv serviser cijenjeni MAJDANČIĆ Zoran da samsung radi najbolje Va panele u "nižoj" klasi.

i ja sam se zeznio i to priznam...sada je kasno jer tv nije grafička kartica ili comp procesor da se može prodati za neku realnu cijenu.

 Ma nemoj mi reci da se tvoj kolega serviser slaze s onime sto ja cijelo vrijeme govorim  😂

Apsolutno svaki put sam preporucio samsunga serije nu7000 ispred lg-a bilo kojeg iz te cjenovne kategorije !

I koliko se jos judi zeznulo kao ti radi tebe i slicnih reporuka ? 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

ipisao sam da sam kupio taj LG s IPS panelom zbog obitelji koja gleda tivi sa 200 stupnjeva a ne deklariranih 178 što kao IPs panel može dati. ne može i to je znanstveno dokazano...

jedino mi kolega Šixel izbjegava odgovriti zašto one LCd krame iz 2009 koje imam i danas u kući imaju bolji kontrast, i savršeni kut gledanja, odozgo, odozdo, sa strane, odeš na ulicu, pogledaš u kući tv s prozora i UVIJEK je slika VRH..

ti televizori su imali kut gledanja i imaju ih i dalje  kao vrhunske plazme ili CRt televizori. 

živa istina je to a eto smijem se sam sebi jer sam prenaglo kupio televizor. u redu je on "za dnevnu sobu" gdje femily (njih 5) gleda to smeće od televizora iz nenormalnih kuteva...

 

mislim, strašno je to.

danas treba kupiti OLEd i miran si ili LCD LED Sony iste cijene---što više reći...

Ako gledas tv iz aviona i crno bijeli ce imati super sliku, tako da o ocjenjivanju kvalitete prikaza kroz prozor ne govorimo

 Prouci sto znaci deklarirani kut gledanja prije nego izvalis novu glupost !

Znaci obitelj ti gleda tv tako da je iza njega ? 200 stupnjeva? Zaista ? 

Opet se vrijeđamo, ok, to govori o tebi, ne o neni, ali to valjda znas s obzirom na svoj magisterij 

Ocito je sa nisi vidio vrhunsku plazmu jer lcdi iz 2009 su poprilicno zaostajali za prikazom vrhunskih plazmi i razlika nije bila mala.

Kupio si los tv i sad uspada da su svi tvi losi. Ima danas dobrih tva u svim kategorijama, samo treba znati sto kupiti !

Ne treba kupit oled, ima dobrih tva i za manje love.

I zaboravio si da tvi iz 2009 nisu imali 4k ni hdr ni wide color gamut i da je tad i obican HD bio rijetkost, a kupovsli su se tvi i manji nego danas.

Tad je to bilo ok jer nismo imali bolje,meni ti tvi iz tog vremena nemaju bolju sliku ako se gleda slican cjenovni razred.

 

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel Mario1990 kupio tv? I jel "potrefio" s odabirom? Obzirođ da mu se žurilo ...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže..

Pa ako nema nekih problema sa izlaznim signalom onda 1080p50 . Moj box nudi 2160p60 i tako sam i postavio jer imam UHD TV  i sve fercera bez greske . 

 možda nudi 2160 jer je neka novija nadogradnja softera za box...

inače, baš briga tv box prijemnik koji ti imaš tv.

on to ne zenta. ✋

 Nije nikakva nadogradnja ,  podrzava 2160p HDR nativno .

ne znam za druge boxove , ali ovaj zenta itekako jer pored STB opcije ima i ugrađen android TV box  . automatski se prilagođava spojenom TV-u (ne mozes odabrati npr 2160p ako imas fullHD tv)  i btw slika  je puno bolja i ostrija nego na 1080p60 presetu  . 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Jel Mario1990 kupio tv? I jel "potrefio" s odabirom? Obzirođ da mu se žurilo ...

 UK6950 kupljen, cijena 3695,00 kn

 Prevagnuo sam na njega nakon velike dvojbe on ili NU7172 ali prednost LG-a, su mi bili taj smart daljinski, web OS 4, i DTS podrska. 

 

 Da one koji su pitali, cijene koje sam nasao su sa harvey normana uz kupon ZABE kod ZABA10 , dobijete 10 posto popusta, ako imate karticu zabe. Ista cijena za obročno ili jednokratno.

De gustibus non est disputandum.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže..

Pa ako nema nekih problema sa izlaznim signalom onda 1080p50 . Moj box nudi 2160p60 i tako sam i postavio jer imam UHD TV  i sve fercera bez greske . 

 možda nudi 2160 jer je neka novija nadogradnja softera za box...

inače, baš briga tv box prijemnik koji ti imaš tv.

on to ne zenta. ✋

 Nije nikakva nadogradnja ,  podrzava 2160p HDR nativno .

ne znam za druge boxove , ali ovaj zenta itekako jer pored STB opcije ima i ugrađen android TV box  . automatski se prilagođava spojenom TV-u (ne mozes odabrati npr 2160p ako imas fullHD tv)  i btw slika  je puno bolja i ostrija nego na 1080p60 presetu  . 

 Ne znam dal' sam dobro polovio, ali i ja imam Iskon TV.

Znači, negdje mogu u postavkama složiti da prikazuje 2160p HDR?

Ako da, šta to znači? Zar nije program/kanal taj na kojem sam koji će "reći" koja je rezolucija i koliko čega?

Kupio sam napokon i ja smart TV (uk6300)… Pa čisto da iskoristim sve šta mogu.

Aha, i onaj HDMI HDR u opcijama LGa kad uključim ne radi za Iskon TV, a za PS4 radi, pa mi nije jasno onda ova rezolucija i HDR o kojoj se priča?!

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
error_666 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže..

Pa ako nema nekih problema sa izlaznim signalom onda 1080p50 . Moj box nudi 2160p60 i tako sam i postavio jer imam UHD TV  i sve fercera bez greske . 

 možda nudi 2160 jer je neka novija nadogradnja softera za box...

inače, baš briga tv box prijemnik koji ti imaš tv.

on to ne zenta. ✋

 Nije nikakva nadogradnja ,  podrzava 2160p HDR nativno .

ne znam za druge boxove , ali ovaj zenta itekako jer pored STB opcije ima i ugrađen android TV box  . automatski se prilagođava spojenom TV-u (ne mozes odabrati npr 2160p ako imas fullHD tv)  i btw slika  je puno bolja i ostrija nego na 1080p60 presetu  . 

 Ne znam dal' sam dobro polovio, ali i ja imam Iskon TV.

Znači, negdje mogu u postavkama složiti da prikazuje 2160p HDR?

Ako da, šta to znači? Zar nije program/kanal taj na kojem sam koji će "reći" koja je rezolucija i koliko čega?

Kupio sam napokon i ja smart TV (uk6300)… Pa čisto da iskoristim sve šta mogu.

Aha, i onaj HDMI HDR u opcijama LGa kad uključim ne radi za Iskon TV, a za PS4 radi, pa mi nije jasno onda ova rezolucija i HDR o kojoj se priča?!

 O kojem STB-u se radi ?

Jer STB mora podrzavati 2160p HDR da bi to mogao ukljuciti u opcijama . a sto se TV programa tice box radi upscaling na 2160 , samo jedan program u ponudi je bas  4k (sportklub 4k)

HDR se moze ukljuciti i iskljuciti , ja sam ukljucio jer mi je tako  primjetno bolja slika (TV automatski "pali "  HDR preset slike  iako se ne radi o HDR sadrzaju ) 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 21:13 (error_666).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam točan model.
Aris tako nešto. Najnoviji i najbolji (po njihovim riječima) šta mogu ponuditi.
Mali, crni. Minimalistički dizajn. A stvarno nije veći od kutijice za punjač od mobitela npr.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako nema 2160p ponuđen u opcijama onda na zalost ne podrzava . Jbg 

Btw i ovaj je kod mog davatelja usluga   tek dva  tri mjeseca u ponudi . 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mario1990 kaže...
tomislav10 kaže...

Jel Mario1990 kupio tv? I jel "potrefio" s odabirom? Obzirođ da mu se žurilo ...

 UK6950 kupljen, cijena 3695,00 kn

 Prevagnuo sam na njega nakon velike dvojbe on ili NU7172 ali prednost LG-a, su mi bili taj smart daljinski, web OS 4, i DTS podrska. 

 

 Da one koji su pitali, cijene koje sam nasao su sa harvey normana uz kupon ZABE kod ZABA10 , dobijete 10 posto popusta, ako imate karticu zabe. Ista cijena za obročno ili jednokratno.

 I kako si zadovoljan? Kakva ti je slika na tv programima?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Ne znam točan model.
Aris tako nešto. Najnoviji i najbolji (po njihovim riječima) šta mogu ponuditi.
Mali, crni. Minimalistički dizajn. A stvarno nije veći od kutijice za punjač od mobitela npr.

 Iskon nudi ili staru motorolu vip1003 ili taj što ti imaš. Ja imam ovaj stari i on ns izlazu ima max 1080p50. Idi u postavke tamo možda mogao postaviti na uhd izlaz

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

nadam se da mi možete pomoći. Već 6 godina imam Philips 49" serije 7 smart sa ambilightom. Od prvog dana sam jako zadovoljan sa slikom i ambilightom, ali uvjek je nešto štekalo sa smart funkcijom. Sada sam ga odlučio zamijeniti te prvo tražim Philips (najviše zbog ambilighta). Oduševio sam se sa modelom 65PUS8503/12 koji košta 11.199,00kn. U drugom planu mi je Sony KD-65XF9500 kojemu je cijena 12.112,00kn. Sada dolazimo do problema. Koji tv kupiti. Mislim da je Sony općenito bolji tv, ali se bojim da će mi nedostajati ambilight. Razmišljao sam o Samsung Qled, ali nema podršku za DTS zvuk što mi je obavezno. TV je od kauča udljen 4,5m. Da li je 65" preveliko? Da možda rađe gledam 55" pa da bude OLED? Nadam se da ćete mi pomoći u odabiru. 

 

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sojko kaže...

Pozdrav,

 

nadam se da mi možete pomoći. Već 6 godina imam Philips 49" serije 7 smart sa ambilightom. Od prvog dana sam jako zadovoljan sa slikom i ambilightom, ali uvjek je nešto štekalo sa smart funkcijom. Sada sam ga odlučio zamijeniti te prvo tražim Philips (najviše zbog ambilighta). Oduševio sam se sa modelom 65PUS8503/12 koji košta 11.199,00kn. U drugom planu mi je Sony KD-65XF9500 kojemu je cijena 12.112,00kn. Sada dolazimo do problema. Koji tv kupiti. Mislim da je Sony općenito bolji tv, ali se bojim da će mi nedostajati ambilight. Razmišljao sam o Samsung Qled, ali nema podršku za DTS zvuk što mi je obavezno. TV je od kauča udljen 4,5m. Da li je 65" preveliko? Da možda rađe gledam 55" pa da bude OLED? Nadam se da ćete mi pomoći u odabiru. 

 

Unaprijed zahvaljujem.

 65” za 4.5 m je vec malo, pa nikako manje od tog.

Ako ti je dts obavezan, nista od samsunga.

Ako zelis ambilight moras na Phillipsa, osim ako sam ubacis iza tva neku led traku, radili su tu vec ljudi to pa ti mogu dati savjet.

Meni se cini najbolja opcija sony 65xf9005

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 9:23 (Pixel).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sojko kaže...

Pozdrav,

 

nadam se da mi možete pomoći. Već 6 godina imam Philips 49" serije 7 smart sa ambilightom. Od prvog dana sam jako zadovoljan sa slikom i ambilightom, ali uvjek je nešto štekalo sa smart funkcijom. Sada sam ga odlučio zamijeniti te prvo tražim Philips (najviše zbog ambilighta). Oduševio sam se sa modelom 65PUS8503/12 koji košta 11.199,00kn. U drugom planu mi je Sony KD-65XF9500 kojemu je cijena 12.112,00kn. Sada dolazimo do problema. Koji tv kupiti. Mislim da je Sony općenito bolji tv, ali se bojim da će mi nedostajati ambilight. Razmišljao sam o Samsung Qled, ali nema podršku za DTS zvuk što mi je obavezno. TV je od kauča udljen 4,5m. Da li je 65" preveliko? Da možda rađe gledam 55" pa da bude OLED? Nadam se da ćete mi pomoći u odabiru. 

 

Unaprijed zahvaljujem.

Stiftung Warentest Test Magazin Dezember No 12 2018

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice