HRT 4K - Olimpijada

poruka: 77
|
čitano: 20.643
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
kurjeoko kaže...

usred zagreba nemogu gledati uhd kanal na sony 4k uhd tv-u.
ne pronalazi nista na kanalu 42, nemam evo (niti sam ga ikad imao), nalazi raznorazne evotv kanale (nema slike naravno osim na ovima sa zemaljskom frenkvencijom koje hvata antena), al hrt2 uhd ne nalazi nigdje

 Evo tv ne nudi 4k hrt2.

 

"Platforme Iskon.TV te EVOtv, također u vlasništvu Hrvatskog Telekoma, neće dobiti novi 4K kanal."

https://www.bug.hr/televizija/domaci-telekomi-omogucit-ce-hrt2-uhd-na-svojim-iptv-platformama-42477

 

4k se emitira sa Sljemena, pa ako imaš mogućnost usmjeriti antenu prema Sljemenu i imaš otvoren pogled prema Sljemenu, probaj.

13 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
U Zagrebu (Trešnjevka jug) na kućnu antenu bez problema na kanalu 42. lovim HRT2 UHD. TV je LG C2.

U odnosu na FHD vidi se da je rezolucija bolja na UHD, npr. mreža na golovima se na UHD vidi oštro, na FHD je zamućena.

Međutim, ostali aspekti UHD signala nisu dobri: slika je tamnija nego na FHD, boje su prezasićene pa naši sportaši imaju crvenkastu kožu, a i zvuk je tiši.

Možda kasnije te neke detalje isprave.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2024 17:07 (Did12).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Preko iptv odlično radi

mmmm
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
x18x05x kaže...

Koji je ovo vrag?! Pa ovo je najdosadnije otvaranje nekog eventa ikada. Kamo ide ovo sve?! 

 

meni jedno od boljih ikad... ukusi

al tema nije o tome...

 

bio na moru do danas pa tek sad konačno vidio kak to izgleda - potpis za uhd zasićenost boja, tamniju sliku i tiši ton kaj je kolega napisao iznad - ne kužim kak to nisu istestirali prije ili u hodu riješili već... (a1 stb, tv tcl 55c835)

15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada

sad sam zvao t-com SZK, rekli su da su dobili nalog da maknu HRT2 UHD sa svih T-com platformi, pa i aplikacije! nešto kao s autorskim pravima... odlično (antenu sam odavno ištekao)

10 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Ja sam na A1, neki dan mi se na telki (LG CX) pojavila poruka za nove kanale i jučer pronašao taj HRT. Znači slika je fenomenalna. Do te mjere da sam išao gledat kaj sam krivo podesio na kod regularne slike. Odmah se prebacilo na HLG HDR. 60p, slika je bistra, za takvu svjetlinu i kontrast nisam mislio da je moguće imati kao TV signal. Probat ću kasnije postavke slike postavit što bliže ovom 4K signalu jer je jebeno fenomenalno. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 11:27 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

ja sam na tcl-u u postavkama slike isključio hdr i boje su mi sad dosta prirodnije (pod picture - expert calibration - hdr mode off)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada

znaci mi koji smo na tcom nemozemo vise gledat uhd 2 kanal preko iptv?

13 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
galinjo24 kaže...

znaci mi koji smo na tcom nemozemo vise gledat uhd 2 kanal preko iptv?

 Izgleda da ne mozete vise ;)

 

Evo upravo maloprije upalio EON TV app na telki i gledao kanu: razlika na obicnom i UHD nebo i zemlja. Bas kako je netko pisao izgleda da dobe signal u hdr pa ga za obicnu telku "prekodiraju" na manju rezoluciju i SDR pa je slika koma, pretamna... Dok UHD jedina zamjerka je zvuk, dosta je tisi :/

15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
ks39478 kaže...

sad sam zvao t-com SZK, rekli su da su dobili nalog da maknu HRT2 UHD sa svih T-com platformi, pa i aplikacije! nešto kao s autorskim pravima... odlično (antenu sam odavno ištekao)

 Kako kad meni radi? Ta ekipa na help desku ne zna čija je!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
9 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Gdje gledaš? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
BlackMoon kaže...
ks39478 kaže...

sad sam zvao t-com SZK, rekli su da su dobili nalog da maknu HRT2 UHD sa svih T-com platformi, pa i aplikacije! nešto kao s autorskim pravima... odlično (antenu sam odavno ištekao)

 Kako kad meni radi? Ta ekipa na help desku ne zna čija je!

 gdje ti radi?

15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Samsung TV, TizenOs. MaxTv aplikacija.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
fascinantno. isto samsung tv, tizen os, max tv aplikacija, u nedjelju navece je nestao program 980 i od tada ga nema
15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada

radi jos uvijek onim korisnicima koji su imali 4k kanale na svom maxtv accountu(to je bilo testno razdoblje)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 21:38 (dado16).
13 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Po meni je jedini problem šta su stavili  HDR signal pa neke kamere su u hdr neke u sdr ona zna slika izgleda kao kad se skine hdr rip s torrenta i onda ga se gleda na sdr ekranu, boje su ne zasicene i kontrast u banani a kad je normalan HDR signal izgleda ok.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Da. Po pravilu, ovakve vrste kombiniranih prijenosa se i ne puštaju u HDR-u, ipak su filmovi ono najbitnije za što je HDR predviđen. Meč Donne Vekić mi je večeras izgledao baš bljutavo, jer prijenos nije bio predviđen za HDR...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice