Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.859
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

dajem ti godinu dana ili do isteka tvog trenutnog ugovora ako ga imaš kod drugog operatera (dvije godine) da se vratiš u Telemach

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakve su ovo sad telemach insajder brije? Šta oni mogu nama ponuditi koji nemamo mogućnost imati optiku ili normalnz briznu putem vdsl-a /bakrene linije jel nam je cetrala predaleko da imamo neku norlmanu brzinu u 2021 godini?

 

Tretnutno 4G A1 1TB Flatbox opcija je najbolja za nas šta koristimo internet za sve a ne samo za neko sitno surfanje, baš me zanima šta će oni ponuditi pametnog da ću imat potrebu vratit se na njihovu lte flat uslugu. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 11:05 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakva je kvaliteta signala njihovog mobilnog interneta za 169kn koji je flat, kada bi se isti spojio na laptop preko mobilnog hotspota?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
cickova kaže...
axor kaže...

nadam se da će ljudi konačno začepiti kad vide novu ponudu i do sad ne viđenog ponuditelja dodatnih usluga na ovim prostorima

 

jedva čekamo 10/10 Gbps uz limit 200 GB, * * *

Kakav crni limit. Imam ja u selu 1/1 GbpE i na Dubox podigao sinoć 22 GB tešđku prvi sezonu Warriora... a imače nakon nekoliko sedmica ili mjeseci sa tako velikim brzinama.. dojadi i skidanje i sve.

Tele2 nema više niakkve veze sa Telemachom.. jedan zadovoljan korisnik dovući će još 10 drugih, nema limita u Sloveniji, nema u BiH, nema u Srbiji ne znam zašto bi ga bilo i u HR-u.
Taj pokućni internet mi je glupost čista, ali eto moglo im se (Tele2). Telemachu se nigdje ne žuri ali ali meni su rekli kada sam prije 4-5 godina imao 40 MBps što je bio pojam, ako bude 38 MBps ne moram platiti račun za taj dan.. i uvijek sam mjerio 40.01 Mbps.

 

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I što smo mi danas trebali saznati od Telemacha?

Koliko vidim i dalje je 200GB za 169kn - 2STAY. Unlimited tarifa pa da šaljem poruku nakon svakih 5GB?

Gdje je revolucija?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Envy kaže...
cickova kaže...
axor kaže...

nadam se da će ljudi konačno začepiti kad vide novu ponudu i do sad ne viđenog ponuditelja dodatnih usluga na ovim prostorima

 

jedva čekamo 10/10 Gbps uz limit 200 GB, * * *

Kakav crni limit. Imam ja u selu 1/1 GbpE i na Dubox podigao sinoć 22 GB tešđku prvi sezonu Warriora... a imače nakon nekoliko sedmica ili mjeseci sa tako velikim brzinama.. dojadi i skidanje i sve.

Tele2 nema više niakkve veze sa Telemachom.. jedan zadovoljan korisnik dovući će još 10 drugih, nema limita u Sloveniji, nema u BiH, nema u Srbiji ne znam zašto bi ga bilo i u HR-u.
Taj pokućni internet mi je glupost čista, ali eto moglo im se (Tele2). Telemachu se nigdje ne žuri ali ali meni su rekli kada sam prije 4-5 godina imao 40 MBps što je bio pojam, ako bude 38 MBps ne moram platiti račun za taj dan.. i uvijek sam mjerio 40.01 Mbps.

Limit je i dalje prisutan, kako na mobilnim tarifama tako i na internetskim tarifama. Dakle, u mobilnim tarifama je 5 GB dnevno, nakon toga 64 KB/s uz mogućnost slanja neograničenog broja SMS poruka za dodatna 2 GB po maksimalnoj brzini. Što se internetskih tarifa tiče, 2STAY je i dalje 200 GB po maksimalnoj brzini, 2 Mb/s nakon.

 

Limiti su uvedeni jer je previše korisnika prešlo na Tele2, dolazilo je do masovnog skidanja torrenta i mreža im to jednostavno nije mogla podržati. Zatim su smanjili količinu podatkovnog prometa (najvjerovatnije da otjeraju dio korisnika) i sada je brzina koliko-toliko normalna.

 

Možda u budućnosti kako će nadograđivati mrežu limita više neće biti, ali kako stvari stoje, limit je još tu.

aleng3 kaže...

I što smo mi danas trebali saznati od Telemacha?

Koliko vidim i dalje je 200GB za 169kn - 2STAY. Unlimited tarifa pa da šaljem poruku nakon svakih 5GB?

Gdje je revolucija?

Sve stare tarife su discontinued, pa i slagalica. Od tarifa na bonove, ostale su SIM2GO S/M/L (preskupo).

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 12:55 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A nove tarife na pretplati, bonovima ali da nazalost mobilmi internet na pretplati se nije mijenjao....nadajmo se optici sto prije
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sviđaju mi se tarife na pretplatu, ali na bonove su užas. Ako ova ponuda ostane, pa ljudi će im pobjeć na Bonbon. Meni ne trebaju pozivi ili SMS, meni treba samo internet i to ne 20 GB nego, recimo, 5 GB.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zabbax21 kaže...

Kakve su ovo sad telemach insajder brije? Šta oni mogu nama ponuditi koji nemamo mogućnost imati optiku ili normalnz briznu putem vdsl-a /bakrene linije jel nam je cetrala predaleko da imamo neku norlmanu brzinu u 2021 godini?

 

Tretnutno 4G A1 1TB Flatbox opcija je najbolja za nas šta koristimo internet za sve a ne samo za neko sitno surfanje, baš me zanima šta će oni ponuditi pametnog da ću imat potrebu vratit se na njihovu lte flat uslugu. 

Nisu to nikakve Insiderske informacije... Telemach preuzima cijelu jugoistočnu Evropu i to - to.
 

oldtech kaže...

Kakva je kvaliteta signala njihovog mobilnog interneta za 169kn koji je flat, kada bi se isti spojio na laptop preko mobilnog hotspota?

Signal kakvog ga hvataš ostat će isti, pitanje je može li ta antena podmiriti silne "pokućne internet" korisnike kada krenu naveče da uTorrentaju i Youtubaju. 

dado16 kaže...
A nove tarife na pretplati, bonovima ali da nazalost mobilmi internet na pretplati se nije mijenjao....nadajmo se optici sto prije

Po 100-ti put:
Optika je prisutna, bilo optički prrstenovi bilo FTTH.. (Fiber to the Home u prevodu Optrika DO kuće - ne i u kuću) već 10 godina. Optika uvijek ide do centgrale a dalje tkzv. Posljednja milja zavisi od parice koju imaš. AKO je to bakrena ona stara lavo bijela debela parica možeš ju vući ne 2 km nego moja procjena i čak 5-10 km, ALI ako je to alumijski parica kakvu nude debljine kao pola dlake na glavi - logično je da ćeš na 1 km od centrale jedva imati 2 Mbps.

Optika je dakle prisutna i bez nje ne funkcioniše trenutni internet.. problem je kapacitet koji dobijaju odnosno koje plaćaju ISPO-ovi kaoš to je T-com, Hrvatski telecom, A1, Tele 2 i sl..

Telemach trenutno planira da uveže Optiku preko Sjeverne Bosne u HR, i sa strane Vukovara u Srbiju, i vjerojatno gore da se spoji sa Slovenskim Telemachom, jer svugdje okolo Hrvatske je Telemach a u HR nije.. evo sad jeste i to će da ide laganini kako treba.

Gradovbi će uvijek imati problema, zbvog starih zgrada, zbog novih naselja, zbog konstantnog kopanja infrastrukture... ja sam u predgrađu i ja evo ne znam kada mi je nestao Internet ne znam kada je opala brzina.. tgrenutno skinio sve tri sezone F1 Drive To Survive nekih 60 GB za 10-tak minuta.

Vjerujete da ljudi u Mihnenu imaju problema sa Broadbandom da jedan Zagreb ili Split neće imati problema.. najbolje će proći sela i predgrađa.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Envy kaže...
cickova kaže...
axor kaže...

nadam se da će ljudi konačno začepiti kad vide novu ponudu i do sad ne viđenog ponuditelja dodatnih usluga na ovim prostorima

 

jedva čekamo 10/10 Gbps uz limit 200 GB, * * *

Kakav crni limit. Imam ja u selu 1/1 GbpE i na Dubox podigao sinoć 22 GB tešđku prvi sezonu Warriora... a imače nakon nekoliko sedmica ili mjeseci sa tako velikim brzinama.. dojadi i skidanje i sve.

Tele2 nema više niakkve veze sa Telemachom.. jedan zadovoljan korisnik dovući će još 10 drugih, nema limita u Sloveniji, nema u BiH, nema u Srbiji ne znam zašto bi ga bilo i u HR-u.
Taj pokućni internet mi je glupost čista, ali eto moglo im se (Tele2). Telemachu se nigdje ne žuri ali ali meni su rekli kada sam prije 4-5 godina imao 40 MBps što je bio pojam, ako bude 38 MBps ne moram platiti račun za taj dan.. i uvijek sam mjerio 40.01 Mbps.

Limit je i dalje prisutan, kako na mobilnim tarifama tako i na internetskim tarifama. Dakle, u mobilnim tarifama je 5 GB dnevno, nakon toga 64 KB/s uz mogućnost slanja neograničenog broja SMS poruka za dodatna 2 GB po maksimalnoj brzini. Što se internetskih tarifa tiče, 2STAY je i dalje 200 GB po maksimalnoj brzini, 2 Mb/s nakon.

 

Limiti su uvedeni jer je previše korisnika prešlo na Tele2, dolazilo je do masovnog skidanja torrenta i mreža im to jednostavno nije mogla podržati. Zatim su smanjili količinu podatkovnog prometa (najvjerovatnije da otjeraju dio korisnika) i sada je brzina koliko-toliko normalna.

 

Možda u budućnosti kako će nadograđivati mrežu limita više neće biti, ali kako stvari stoje, limit je još tu.

aleng3 kaže...

I što smo mi danas trebali saznati od Telemacha?

Koliko vidim i dalje je 200GB za 169kn - 2STAY. Unlimited tarifa pa da šaljem poruku nakon svakih 5GB?

Gdje je revolucija?

Sve stare tarife su discontinued, pa i slagalica. Od tarifa na bonove, ostale su SIM2GO S/M/L (preskupo).

 

Marko :D kaže...

Sviđaju mi se tarife na pretplatu, ali na bonove su užas. Ako ova ponuda ostane, pa ljudi će im pobjeć na Bonbon. Meni ne trebaju pozivi ili SMS, meni treba samo internet i to ne 20 GB nego, recimo, 5 GB.


Oprosti kolega molim te, tebe sam zaboravio citirati..

Ja kada sam prelazio sa nekog malog ISP-a (Kablovska a Internet je bio državni telecom) a to je mislim da se zvao BHB Cable oni su meni dali nekoliko mjeseci da po starim tarifama plaćam ali da imam to što mi nude.

Moje mišljenje je da trenutno se njima nigdje ne žuri, pa iako možda je na telefonu promjenjen naziv iz Tele2 u Telemach to ništa ne znači u imovinsko-pravnom ugovoru.

Imaju dobru strategiju i kvalitetu i znaju da će sve to doći na svoje. Nema revolucije preko noći. Imaju 3 čovjeka u kadrovskoj, dobre inžinjere u ISP-u, imaju Novu, SK, tj.. hoćeš da geldaš Zvezde Granda, ioli Gormulu 1 ili Moto GP... njima je svejedno.. na kraju krajeva pričao sam orvoreno za razgovr za posao kod njih gdje mi ljudi otvoreno kažu mi imamo nekog iznad nas koji je rekao tako i tako i nama su ruke svezane... tako da.. ćemo da vidimo.

Ne bi bilo loše otvoriti novu temu... ISP u Hvatskoj - generalna rasprava.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sjebali i aplikaciju. Znam da ljudi vole kukati zbog svakakvih gluposti, no nova verzija je objektivno lošija. Nema pola informacija koje su bile dostupne prije. A i recenzije su sve slabije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Apropo ovih novih tarifa/paketa.....ima li netko povoljniji flat od njhovih 144kn (s paketom na 3broja)?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

MIslim da je N1 objavio da Telemach Hrvatska (bivši Tele2) ima neograničenu neku tarifu.

Rekao sam vam.. brzo će to da ide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Envy kaže...

MIslim da je N1 objavio da Telemach Hrvatska (bivši Tele2) ima neograničenu neku tarifu.

Rekao sam vam.. brzo će to da ide.

 Uvjeti korištenja Telemach paketa za pretplatnike 

 

'' Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Telemach pretplatnicima, Pretplatniku paketa UNLIMITED i UNLIMITED PRO se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Pretplatnik unutar jednog dana potroši 5GB brzina se smanjuje na 64 kbit/s. Nastavak korištenja podatkovne usluge po maksimalno dostupnoj brzini Pretplatnik postiže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880 ili preko Telemach aplikacije pri čemu se dodjeljuje dodatnih 2 GB podatkovnog prometa po maksimalnoj brzini bez naknade. Nakon što se potroše dodatna GB brzina se ponovno smanjuje na 64 kbit/s. Pretplatnik može bez dodatne naknade aktivirati neograničen broj dodatnih 2 GB podatkovnog prometa u istom danu nakon što u potpunosti potroši prethodno dodijeljenih 2 GB podatkovnog prometa. '' 

 

Ko voli nek izvoli, meni se to ne čini primamljivo pogotovo kad koristim lte internet kao fiksnu uslugu u ruteru. Na kraju pameti mi je malo malo ulaziti u postavke rutera i slati sms da nastavim, pogotovo dog igram nešto online, ala csgo competetive kao jedna primjer itd. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:58 (zabbax21).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zabbax21 kaže...
Envy kaže...

MIslim da je N1 objavio da Telemach Hrvatska (bivši Tele2) ima neograničenu neku tarifu.

Rekao sam vam.. brzo će to da ide.

 Uvjeti korištenja Telemach paketa za pretplatnike 

 

'' Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Telemach pretplatnicima, Pretplatniku paketa UNLIMITED i UNLIMITED PRO se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Pretplatnik unutar jednog dana potroši 5GB brzina se smanjuje na 64 kbit/s. Nastavak korištenja podatkovne usluge po maksimalno dostupnoj brzini Pretplatnik postiže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880 ili preko Telemach aplikacije pri čemu se dodjeljuje dodatnih 2 GB podatkovnog prometa po maksimalnoj brzini bez naknade. Nakon što se potroše dodatna GB brzina se ponovno smanjuje na 64 kbit/s. Pretplatnik može bez dodatne naknade aktivirati neograničen broj dodatnih 2 GB podatkovnog prometa u istom danu nakon što u potpunosti potroši prethodno dodijeljenih 2 GB podatkovnog prometa. '' 

 

Ko voli nek izvoli, meni se to ne čini primamljivo pogotovo kad koristim lte internet kao fiksnu uslugu u ruteru. Na kraju pameti mi je malo malo ulaziti u postavke rutera i slati sms da nastavim, pogotovo dog igram nešto online, ala csgo competetive kao jedna primjer itd. 

Eiii ljudi ja sam samo vijest prenio... inače taj "pokučni internet" je za mene u startu nešto "hybridno".

Izgleda da je Tele2 dobrano zabrljao a ovi tek kupnjog istog pokušavaju da poprave štetu. Nisam siguran tko je tu jak u HR-u od Telecoma a tko nije.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav ekipa, imam jedno pitanjce ako je netko bio u situaciji kao i ja.
Presao bi sa tele2 pretplate na ht pretplatu, ostala su mi jos 3 mjeseca do isteka.
Zanima me izracun penala, cekam ga vec tjedan dana da oni to izracunaju, pa me zanima dali je netko od vas mozda prelazio 3mj prije ili manje, pa da zna koliko je penala platio.
Znam da moram platiti zadnje 3 rate i jos popuste, ali neznam koliko su ti popusti.
Hvala unaprijed 😀
Autoclimb kills more people than AIDS
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi gdje provjeriti podatke za download i upload?Na bivsoj tele2 stranici je bilo pod racuni i potrosnja. Ovdje na telemach stranici nista zasad,mozda ce biti kasnije.

Blizu sam 200gb, pa nebi bas bilo dobro da preletim.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa ako preletis samo ce ti se smanjiti brzina, prometa imas i dalje... Ako se dobro sjecam...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma znam da ce i dalje bit prometa, al ta brzina poslje 200gb mi nekak nepase.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tonica78 kaže...

Ljudi gdje provjeriti podatke za download i upload?Na bivsoj tele2 stranici je bilo pod racuni i potrosnja. Ovdje na telemach stranici nista zasad,mozda ce biti kasnije.

Blizu sam 200gb, pa nebi bas bilo dobro da preletim.

 Klik na broj telefona dobiješ te podatke 

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ponude tarifa su isto sranje drugo pakovanje, a nestali su im i mobiteli na bonove,na webu ih nema..
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad bi trebalo preimenovat temu... */NEOGRANIČENI INTERNET U TELEMACHU /*

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stranica im je očajna.  

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Sad bi trebalo preimenovat temu... */NEOGRANIČENI INTERNET U TELEMACHU /*

Ja sam za to da ova tema ode u arhivu i da se otvori nova imena Telemach – fiksne i mobilne usluge. Do kraja godine planiraju pustiti u rad 4000 km optičke mreže tako da će ubrzo krenuti i s fiksnom ponudom.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 

Moj dobri TELAC2 ....

 

Nakon poslanog zahtjeva za raskidom pretplate sredinom 12 mj. tj. 18.12. i reklamacije na  računa za cijeli 12 mjesec i poslanog maila posebno zašto nisu poslali novi račun za 18 dana korištenja usluge  do danas nisam dobio nikakav odgovor.

 

🙄🤔

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

čisto sumnjam da ti nisu toliko odgovorili, najduže što se čekalo na rješenje prigovora/isključenje je nekih 45 dana, ali ako si podnio na vrijeme, prije 31.12. onda imaš i zakonsko pravo da sve račune od prvog sljedećeg radnog dana od podnesenog zahtjeva ne moraš platiti niti ikakve penale

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ja sam za to da ova tema ode u arhivu i da se otvori nova imena Telemach – fiksne i mobilne usluge. Do kraja godine planiraju pustiti u rad 4000 km optičke mreže tako da će ubrzo krenuti i s fiksnom ponudom.

 evo kolega (i svi ostali) pridružite se : Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jozo65 kaže...
tonica78 kaže...

Ljudi gdje provjeriti podatke za download i upload?Na bivsoj tele2 stranici je bilo pod racuni i potrosnja. Ovdje na telemach stranici nista zasad,mozda ce biti kasnije.

Blizu sam 200gb, pa nebi bas bilo dobro da preletim.

 Klik na broj telefona dobiješ te podatke 

 

Meni ne pokazuje tako ništa. Gdje točno pokaže te podatke?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hispanic kaže...
jozo65 kaže...
tonica78 kaže...

Ljudi gdje provjeriti podatke za download i upload?Na bivsoj tele2 stranici je bilo pod racuni i potrosnja. Ovdje na telemach stranici nista zasad,mozda ce biti kasnije.

Blizu sam 200gb, pa nebi bas bilo dobro da preletim.

 Klik na broj telefona dobiješ te podatke 

 

Meni ne pokazuje tako ništa. Gdje točno pokaže te podatke?

 

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

To nije pokucni net.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice