LC Power Tyon Sina-1

poruka: 33
|
čitano: 23.936
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

Na akciji u Linksu:

http://www.links.hr/artikl-010.145.003

 

Evo i unpacking sa Youtubea:

 

Naručio sam ga danas, stiže do četvrtka. Trenutno ga nemaju na lageru u ZAgrebu, ali ima u VŽ pa će mi ga prebaciti.

Čini mi se ok: 10,1'', A9 dual 1,5 MHz, 1GB RAM-a, 16GB storage, i IPS matrica. 24 mjeseca garancije.

 

Uzimam ga na R1 na firmu pa me u konačnici ispada oko 1400 kn.

 

Napisat ću kratku recenziju do kraja tjedna.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 21:40 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

Ola!

 

hajd nešto napiši budući i mene zanima taj model...zapravo me zanima ima li kakvih trzavica pri surfanju dok se flash učitava ili vrti te

kako radi sa 720p i 1080p filmovima i serijama.Dali se titlovi normalon prikazuju i kakv zvuk ima.

 

edit : e da i koliko mu baterija traje jer vidim po specama da i nije neke velike snage,samo 5800mAh.Kažem samo jer mi se čini da je to slabo.Ne moram biti u pravu.{#}

 

hvala i pozdrav !

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 11:24 (dxdandy).
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

Evo stigao je, idem danas po njega. Tako da ću sve napisati do vikenda.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

Hajd molim te obrati pažnji na jakost WIFI signala.Evo sam našao na jednom forumu neke info koje mi nisu bas sjele najbolje.

Dakle sve ok sa uredjem ali ima slab signal na WIFI-ju i to nakon svega par metara pa me malo strah.Evo pročitaj da ne ispadne da

pričam gluposti pa i ti obrati pažnju oko toga.

 

http://cafe.mobil.hr/threads/77771-LC-POWER-Tyon-Sina-1-10.1-quot-IPS

16 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1
dxdandy kaže...

Hajd molim te obrati pažnji na jakost WIFI signala.Evo sam našao na jednom forumu neke info koje mi nisu bas sjele najbolje.

Dakle sve ok sa uredjem ali ima slab signal na WIFI-ju i to nakon svega par metara pa me malo strah.Evo pročitaj da ne ispadne da

pričam gluposti pa i ti obrati pažnju oko toga.

 

http://cafe.mobil.hr/threads/77771-LC-POWER-Tyon-Sina-1-10.1-quot-IPS

Naravno, sve znam. Čitao sam i ja o tome, makar mislim da se možda radi o faličnom primjerku.

Provjerim pa javim.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

Pozdrav,

 

evo kratki update nakon par sati korištenja:

 

IZRADA: tablet je izrađen kvalitetno- alu pozadina, čvrsti spojevi stakla i aluminija, bez primjetnih uvijanja i krckanja. Rubovi su glatki i nema oštrih prijelaza na dodir. Dugmad je kvalitetna, fino ''klikaju'' na pritisak i ne klimaju se. Odaju dojam da će dugo i pouzdano raditi.

 

OS: Android se podiže za 20-tak sekundi, WiFi signal hvata i spaja za destetak. Google play radi i sve aplikacije koje sam se mogao sjetiti instaliraju se bez problema. Tablet NIJE ROOTAN, a koliko sam uspio pohvatati po netu u par sati za sad nema jednostavnog načina. Ali kako ima za Miru 1 i 2 biti će i za ovo. U radu je fluidan, nije to naravno na razini iPadova i sličnih brand-name proizvoda, ali za svakodnevni neopterećeni rad i zabavu više nego dovoljno. Navigiranje po menijima je trenutačno, bez lagga i trzanja - uglavnom dvojezgreni proc pošteno odrađuje posao. Ja sam instalirao Nova launcher pro sa svog accounta i naravno - radi odlično, bolje nego stock.

Što se tiče jačine WiFi signala, a vezano na upozorenje kolege par postova više - da, signal je malo slabiji nego što je recimo na mom Desire HD, oko dvije crtice, ali nisam primjetio pucanje ili trzanje. Ruter mi je na 5 metara od fotelje, iza telke, i stream videa s kompa na ruter i onda na tablet ide bez problema, čak i 1080.

 

E sad, problem, i to veliki:

 

EKRAN - dovoljno oštar (opet, nije u rangu iPada i ostale ekipe, ali za 1700 kn to se ne može ni očekivati), dobra interpretacija boja (bijela je bijela a crna crna), dobar kontrast (provjereno na Matrixu i Star Treku, u mračnim scenama razina detalja je odlična), ali ono što je problem i zbog čega ga danas idem reklamirati je PROBIJANJE POZADINSKOG OSVJETLJENJA na dva mjesta, u kutu dolje lijevo. To nije ona ravnomjerna raspršenost po cijeloj dužini, jedva vidljiva koju vjerojatno svi imamo na monitorima u većoj ili manjoj mjeri, već jasno naglašena, na dva mjesta onako oštro ocrtana i širi se recimo do petine ekrana s lijeve strane. Vrlo iritantno i da su mi dozvolili da ga upalim ne bih ga uzeo.

Sad, tražit ću da vidim neki drugi primjerak i ako toga nema uzimam, jer je - napominjem - tablet za te novce vrlo isplativa i kvalitetna kupnja.

 

Javim kako će proći.

 

EDIT: kažu da donesem tab u servis i da će pogledati, i ako je stvarno onako kako kažem zamijenit će mi ili dati nešto drugo u tom rangu.

 

 

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 17:13 (CrnaBitanga).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

a hebemu odmah nešto mora biti...što pop|zdim kad mi se tako nešto desi.Ječer sam bio u HG-Spotu i malo isprobavao FORCEBOOK UltraTab 10.

Nisam ga palio tj. pokušao sam ali je baterija bila prazna pa nisam mogao.Na prvu djeluje odlično,ima stero zvučnike tj. sa svake strane po jedan.

Ima još jaču bateriju,puno veču rezoluciju te istu grafičku kao tvoj tab.Nešto je malo skuplji pa možda da o njemu razmisliš.Također ima IPS matricu

displaya.Hajd javi kako si prošao i gdje si kupio uređaj.

11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

ima li kakvih vijesti....jel reklamacija prošla....si dobio drugi urđaj...isti firma ili neka druga

16 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1
dxdandy kaže...

ima li kakvih vijesti....jel reklamacija prošla....si dobio drugi urđaj...isti firma ili neka druga

Idem popodne do Linksa, javim.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

UPDATE:

 

pogledao još jedan primjerak i ista stvar - probijanje pozadinskog osvjetljenja ali ovaj puta s donje strane.

Ukoliko se i na 3., 4. primjerku pojavi isto odustajem od kupnje i tražim povrat novca ili zamjenu za nešto drugo.

 

Uzet ću najvjerojatnije Prestigio 5880 Duo, ali ovaj put uz generalni test na licu mjesta.

 

Javim kako je završilo.

 

lp

 

M.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 18:34 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

Znači, imamo jedan primjerak u firmi. Zadovoljni sa svime osim sa WiFijem jer se signal strašno gubi i cijelo vrijeme puca. 

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

Pozdrav svima

 

evo da konačno završim ovu muku po LC Power tabletu: pozvalo me u Links i izabrao sam jedan od 3 primjerka koje su dobili na lager. Dva su imala istu anomaliju kao i vraćeni primjerak, dakle jako i neravnomjerno probijanje pozadinskog osvjetljenja, a jedan je bio potpuno u redu. Uzeo sam taj.

 

Sad mogu i malo više o samom tabletu: konstrukcijski je zadovoljavajuće napravljen, alu pozadina i plastična prednjica. Nema zijevanja, nema škripe, dugmad fino hvata... Utor za punjač bi mogao malo čvršće hvatati kad se utakne kabel, ali ništa strašno.

Solidno je težak, odaje dojam solidnog komada hardvera, ali nije pretežak za držanje u krilu dok zavaljen gledam film. Aluminij ko aluminij - malo pažnje i ne bi trebalo biti oštećenja u vidu ogrebotina i udubljenja. Neka navlaka i traje vječno.

 

Ekran je dobar, nema pikselizacije, crna je crna a bijela bijela. IPS matrica je dorasla zadatku. Kontrast je vrlo dobar, interpretacija boja također. Razina detalja u mračnim scenama je dobra, posebno ako se gleda u tamnijim uvjetima. Na svjetlu situacija nije bajna, glossy ekran uzima svoj danak ali ne može se očekivati bolje - uostalom, nisam čuo da neki tablet ima mat ekran. Testirano na Matrixu, Star treku, U potrazi za Nemom, dakle u filmovima sa širokim dijapazonom boja i kontrasta.

Odaziv na dodir je odličan, do sada nisam imao situacija da sam trebao pritisnuti ko sivonja da bi ekran prihvatio naredbu.  Staklo nije gorilla, tek će se vidjeti koliko je osjetljivo na ogrebotine. 

Svjetlina se može regulirati ''na široko'', postavljena na 40% je sasvim dovoljna za normalan rad a ne troši drastično bateriju.

 

Dvojezgreni proc dobro odrađuje posao, izmjena ekrana je fluidna i brza, meniji reagiraju trenutno, dakle tu je sve kako bi i trebalo biti. Ponekad zagrca ako se učitavaju dvije -tri stranice u Flashu, ali to nije ništa neuobičajeno.

Model dolazi sa 16 GB, od čega je nešto više od 13 na raspolaganju korisniku. Giga RAM-a je po meni dovoljna za sve što mu se stavi na raspolaganje. Igre nisam pokretao tako da ne znam kako stoji po tom pitanju ali vjerujem da 4-jezgreni Mali može bez problema sve prožvakati - ispravite me ako griješim.

 

Tablet NIJE ROOTAN, i ako netko ima pouzdan način kako to izvesti - molim u PM!!

 

E sad, najveći minus ovog tableta - slabi prijam WiFi signala. Ruter mi je smješten na 5 metara od mjesta gdje inače prčkam po tabletu, nema prepreka (osim TV-a - ruter je iza njega) i signal je kontantno slab. Ne puca, ali HD video zna zaštekati pa krene kad ispružim tablet u ruci u smjeru rutera. stalno je na dvije crtice i uvijek imam feeling da će krepati svakog trenutka.

 

To je po forumima navedeno kao najveća boljka ovog tableta, pa pripazite ako vam je ruter npr. dvije sobe dalje jer se nećete usrećiti s prijemom. Ako imate  takvu situaciju u kući/stanu ne mogu preporučiti ovaj tablet!

 

Dakle,

Plusevi: ekran - 16:10 IPS (osim ako ne probija pozadinsko - obavezno provjeriti u dućanu!!), konstrukcija, 16GB, dvojezgreni proc, Jelly Bean, cijena (cca 1700 kn za 10,1 inča je po meni ok).

 

Minusi: prijem WiFi signala, nije rootan, mono zvučnik, nema torbice ni navlake u paketu.

 

Ukoliko imate još kakvih pitanja slobodno navalite!

 

lp,

 

M.

 

 

 

 

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 17:13 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LC Power Tyon Sina-1

Rootanje - instaliraj program Superuser

Problem s wifi se možda može rještit otvaranjem uređaja i pomicanjem vrha antene uz sami rub plastičnog kućišta jer mu aluminij smanjuje hvatanje signala

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1
kishobran kaže...

Rootanje - instaliraj program Superuser

Problem s wifi se možda može rještit otvaranjem uređaja i pomicanjem vrha antene uz sami rub plastičnog kućišta jer mu aluminij smanjuje hvatanje signala

Imaš li možda negdje tutorijal za takvo nešto....ne da čovjek mora istrtaživati koje je antena pa na kraju da nešto krivo napravi.Eto mene od kupnje ovog uređaja odbila ta loša informacija

za preslab WIFI signal.Da to nisam vidio možda bih i ja sad šizio ko pravi jer meni trena neki tab koji može kroz dva zida od bloka uhvatiti signal.Mislim to moj SGS2 radi bez beda pa to

isto zahtjevam i od tableta.Recimo da radi stream multimedije kroz dva zida i to 720p hd materijal.

 

Pozdrav !

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

http://goo.gl/WltOv

 

Antenu ćeš skužit bez problema, veći je problem kako ga otvoriti bez da se ošteti da nebi imao problema s garancijom

Ovaj prvi ćošak otvori sa npr. šilom, a kasnije vuci npr.  kreditnu karticu da otvoriš cijelo kućište, sretno!

16 godina
online
LC Power Tyon Sina-1

Da li netko ima problema sa trajanjem baterije? Ponaša se kao da je non stop pod loadom. Juče krepao dok došao sa posla, stavio na punjenje, do uveče se napunio, ištekao i tako ostavio. Oko 2 u noći baterija na 76%, a samo idle je bio.

 

Jedino mi pada na pamet bug sa live wallpaperom, da se animacije vrte i dok je ekran ugašen pa da je proc tako posaugao bateriju.

 

 

*edit*

 

ako nekoga zanima root i ima volje se baviti sa tim tu sam našao neke upute

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2049651

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 8:12 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

Meni baterija sa uključenim WiFijem i svjetlinom ekrana od oko 40% traje oko 5 sati, stream filmova s kompa, internet.

Nemam uključen live wp, ali to je poznati žderač baterije. Probaj ga isključiti pa provjeri.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 10:13 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
LC Power Tyon Sina-1

Čudno se ponaša i dalje. Maknut live wallpaper, stavljena slika, punjen do jutra i ostavljen do cca 18h i baterija na 61%... Moj Asus transformer za dan na standy-u pojede oko 5 do 10%.

 

Pogledali u postavke baterije i piše da je 80% baterije otišlo na "cell stanby". Sada mi više ništa nije jasno, pa nema 2g/3g, a pogotovo nema sim karticu. Jedino da je wifi, ali on se gasi kada je tablet u standby-u.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
LC Power Tyon Sina-1

Nisam baš oduševljen LC-Power supportom. Poslao sam im pitanje u vezi ovoga

 

Hello,

about a week ago I bought Sina-1 tablet computer and I have a problem with it's battery drain. I charge it overnight to full. Disconnect the charger in the morning and leave it at standby. By the time I get back from work (about 9-10 hours) battery went down from 100% to 60%. I checked battery stats and 80% was spent on "cell stanby" which is strange since Sina-1 doesn't have any 2g/3g capabilities. From what I read about this issue (it happens on various tablets) culprit is part of the android OS that's responsible for phone functions (phone.apk gets mentioned) and usually it's fixed with firmware update. I looked on lc-power site but there aren't any updates for Sina-1. Is this known issue and, if it is, is there any kind of fix for it?

Best regards

 

 

I onda dobijem odgovor

 

Hello,
you need a 3G dongle. There is no 3G inside the Sina-1
To conserve battery power, you should prefer the Sina-1 off.
During standby power is consumed.

 

 

Kako bi ga našamarao da mi padne ruku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

kakvi debili,ne mogu vjerovati....o bože moj....ne mogu se načuditi odgovoru.....

.....zapravo dali me iznenađuje , kad malo bolje razmislim, zapravi i ne...njim je bitno

da prodaju svoj proizvod u neke daleke zemlje i onda im se živo za korisnike hebe...

Zato sve više razmišljam ipak malo više para uložiti u tablet pa sam siguran i za podršku

i razvoj novog softvera ili ispravljanje nekih glupih bigova

16 godina
online
LC Power Tyon Sina-1

Ja nisam baš siguran da je to njihov proizvod, to je narudžba i kinezi proizveli po specifikaciji. Vjerojatno zato ni nema novog softvera ni update-a. Jer bi to trebala napraviti kineska tvornica iz koje su ih naručili. Hardverski je uređaj OK, performanse solidne, ekran kvalitetan i sve, samo softver "malo" kašlje. A to oni nemaju pojma popraviti ni pogledati jer ga ni nisu dizajnirali nego naručili. Malo mi je čudno da na LC-Power stranicama nema za skinuti trenutni firmware, uvijek se može dogoditi neka glupost pa bi bilo lijepo da ima neki backup za reinstall.

 

Na mobil.hr forumu sam isto našao temu. Tamo je jedan pitao support da li će biti update na 4.2 za tablet pa su mu rekli da neće zbog hardverskih zahtjeva. Malo smješan razlog pošto npr. postoji 4.2 custom rom (CM10.1) za stari HTC Legend koji je daleko hardverski slabiji uređaj.

 

Ovaj odgovor mi je bedast jer nema uopće veze sa onime što sam pitao. Postaje mi malo žao što sam ga kupio, bolje da sam dodao par sto kuna i kupio neki point of view sa IPS matricom.

 

Jedino što mi pada na pamet zašto ima te telefon opcije (npr. u settingsu ima mobile networks i data enabled opciju sa kvakicom) koje mu realno ne trebaju jer nema SIM utor. Ali ima podršku za 3G dongle. Možda mu to treba za njega, ali opet, ne bi trebalo biti aktivno ako nije prištekan. Našao sam da su i ljudi sa HTC Flyerom imali taj problem pa je update na honeycomb riješio stvar.

Ja imam Asus TF300T koji nema taj problem, ali nema ni mobile networks stavku u opcijama, a ni problem sa ovim drainom. Baterija izgubi 10ak posto za 24-30 sati standby-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1
kishobran kaže...

http://goo.gl/WltOv

 

Antenu ćeš skužit bez problema, veći je problem kako ga otvoriti bez da se ošteti da nebi imao problema s garancijom

Ovaj prvi ćošak otvori sa npr. šilom, a kasnije vuci npr.  kreditnu karticu da otvoriš cijelo kućište, sretno!

jel to fakat funkcionira ?, jel kad me žena vidi da otvaram novi tablet bit će kukulele.

14 godina
neaktivan
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1
Lovro P kaže...
jel to fakat funkcionira ?, jel kad me žena vidi da otvaram novi tablet bit će kukulele.

A čuj ne znam gdje je smještena antena na tom tabletu, ovaj tutorial je od nekog drugog i tamo kažu da im je pomoglo.

Ako si imalo spretan nećeš ga uništit ali lako ga je okrhnut pa kad dođeš u servis ne priznaju ti garanciju jer se vidi da je uređaj otvaran

 

Evo tu još nekih uputa oko otvaranja i kako ekipa moda antene, svi se kunu kako im se jako poboljšala veza:

http://forum.yarvik.com/showthread.php?4160-WiFi-Fix-for-467

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 8:07 (kishobran).
16 godina
offline
LC Power Tyon Sina-1

 

 

 

 

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 18:36 (CrnaBitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

jednostavno rješenje za poboljšanje kvalitete signala, a vjerujem i učinkovito {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 14:29 (Lovro P).
11 godina
neaktivan
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

Pozdrav,

 

kupio sam navedeni tablet .samo imam jedan problem kod njega.ne puni mi tablet preko USB-a , nego samo prteko njegovog adaptera koji dođe sa njim.Zanima me jel ima ko istih tih problema ili je to do tableta ili je problem samo u mojem tabletu.rekli mi u linksu da to taj tablet ne podrzava.gluposti. usb daje napšon 5 V kao i punjać koji dođe sa njim.mani ga se nije dalo otvarati i zice premjestiti na usb jer je pod garancijom ap da je ne izgubim.

11 godina
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1

Malo bolje provjeri, ali  čini mi se da svi ti kinezi ne podržavaju punjenje preko USB-a već iskljućivo preko svog adaptera.

Nisam sto posto siguran za taj model ali mislim da je tako. Pozzz

14 godina
neaktivan
offline
LC Power Tyon Sina-1

evo danas sam kupio ovaj tablet

u ponedjeljak ga idem zamijenit :)

naime, nemam zamjerki zaista na ništa osim na WLAN

signala već u drugoj sobi, iza prvog zida nema, drugi tablet,mobitel,laptop, svi mi hvataju i u 3. sobi signal i to solidno, ovaj tablet 0 bodova

mjenjam ga vjerojatno za PRESTIGIO MultiPad PMP5880D_DUO

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LC Power Tyon Sina-1
CrnaBitanga kaže...

 

 

 

 

 

 

Lovro P kaže...

jednostavno rješenje za poboljšanje kvalitete signala, a vjerujem i učinkovito {#}

 

čekajte, ako smijem pitati, što mijenjate poruke i onda ih ostavite bez konkretne poruke/odgovora

pa obrišite ih radije ako je bilo nešto što nebi smijelo,

 

@Lovro P

a koje je onda konačno to rješenje za signal..?!

 

thx

10 godina
neaktivan
offline
LC Power Tyon Sina-1

Pozdrav,

 

Ne mogu vjerovati. Inače sam oprezan kada  kupujem bilo koji elektronički uređaj, pročitam 100 recenzija i onda još 100 puta razmislim prije kupovine. Razmišljao sam o tabletu i zapeo mi je za oko LC Sina-1, naišao sam na ove komentare vezane za slabi wifi ali sam mislio da je možda pretjerivanje, a kako su mi sve prostorije u krugu par metara od rutera mislio sam da mi to neće praviti problem.

 

Sticajem okolsnoti nisam 100 puta razmislio i na kraju sam kupio Sinu. Ima nekih 3 tjedna. Kako sam uz to kupio i laptop za sebe, Sinu sam prepustio ukućanima i do danas je nisam ni koristio. Danas sam tek shvatio zašto mi se žena žali da još nešto ne radi kako treba. Reko ne može biti tako loše kao što ona priča, a i inače kad uzmem stvari u ruke one nekim čudom počnu raditi kako treba ;-) . Međutim Sina-1 je živa katastrofa. Da živim u davnoj 1998 godini kada sam koristio v.90 modem vjerojatno bi bio jako zadovoljan međutim danas imati uređaj koji nema wifi baš i nema smisla.

 

1. Kako su uređaj koristili djeca i moja žena, instalirali hrpu igrica... odlučio sam se prvo za reset na tvorničke postavke. Nije pomoglo, signal varira, puca, za živo čudo nisam uspio pokrenuti niti jedan spot na youtubu.

2. Pokušao sam pojačati wifi signal tako da sam na ruteru zamijenio antenu, umjesto dipola od 2 dBi, stavio sam 5 dBi i signal je jači međutim to nije popravilo stanje.

3. Uspjeh, uspio sam pokrenuti video na youtube-u, stavio sam sinu-1 pola metra od rutera, međutim ni to nije dugo trajalo jer je nakon 20 sekundi signal oslabio pa se ponovo pojavio nakon par sekundi.

 

Upravo sjedim za kompom i ovo pišem, cca 5 m od rutera, sina-1 pokazuje full signal, međutim ne prikazuje nikakav promet, sadržaj, chrome nula bodova, youtube nula bodova...

 

E sad da li je netko od vas uspio riješiti problem? Kako sada stvari stoje ovo je po meni polu proizvod ako ne i neispravni proizvod. Da li je netko nosio uređaju u servis tj. links zbog ovog problema?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice