Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

poruka: 351
|
čitano: 56.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

fukk me freddie ! prava zvijer indeed!

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...

fukk me freddie ! prava zvijer indeed!

 Hehe to i ja kazem.Smijeh
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...
Rhodin kaže...

pa gle, lakse je dici multi nego FSB, a proc kada kupis (osim extreeme verzije) ionako je tvornicki predvidjen da radi na svojem max multiplieru... drugim rijecima samo ga ostavis na tom multiu i dizes FSB, spustat multi i dizat FSB ima smisla samo ako mozes dizat FSB, mozes izvuc jos vise iz ram-a, a procesor te koci (naravno takodjer se spusta multi dok gledas koliko mozes izvuc iz FSB-a i rama, prilikom testova, prvo se testira ram, pa fsb, pa onda proc, onda uzmes neku kombinaciju koja ti pase, ili sa vodenim forsiras maksimum iako nije preporucljivo za 24/7 i to je to)). ionako ces na rijetko kojoj maticnoj dic FSB na vise od 450, tu negdje ce te krenut kocit, i dobro je da imas max multi na procc (ako vec clockas) i da to rezultira cim vecim clockom (konkretno na q9550 - 450*8.5=3825 iako ces za 24/7 vjerojatno drzat na nekih 400*8.5=3400 sto je cisto pristojno i temperature bi trebale biti ok, takodjer ram ce ti biti na 1066 sa 400*2.66=1064 ili tu negdje, vidi kakav ti je djelitelj, ali to je preporucena vrijednost, mozes malo vise ali nema potrebe, iako vidim da imas zvjerski ram).... naravno ako je sve stabilno i ako su temperature uredu.

tocno to sam i mislio, samo cu sacekat jos da mi beshtya posalje taj razdaljnik za maticnu od thermaltake-a i jos dvije 120-ke pa cu se pocet igrat s temperaturama, tu cu sigurno snizit par stupnjeva posto nece vise biti push pinova koji neujednaceno nasjedaju,  nekako imam feeling da od svih komponenti memorija ima najmanju toleranciju na bilo kakvo silovanje, iako je puno reviewa gdje su ove moje dominatore tjerali bez problema na 1180 i vise mhz-a, zelim jednog dana ovaj proc vrtit na 4.0 GHz na vodenom hlađenju i to 24/7, oce to biti moguce?




Tompel kaže...

Eto, opet skoro kao da pričam ja..jer i ja tražim stan, auto sam nedavno kupio, cura je tu godinama..prema tome, još stan! ;-P

Tako je, nek je maskenbal..ko ga j..! Život je ionako sranje pa da ga se potroši na nerviranje i gluposti-nema smisla! Znači, samo piči!!Namigiva

Šta misliš o konfiguraciji koja bi uključila 2 grafičke ko tvoja? E, to bi mene zadovoljilo...hehehe Nadam se da bi uskoro imao te novce pa zašto ne? Sve skupa nekih 20 tisuća kn.?

E, tu će mi trebati pomoć pa kad budem imao žive novce u rukama, tada bih trebao savjete.

E da, i tv kupujem...i naravno da mi je onaj Philips zapeo za oko, kako i neće kad je to najbolji tv te veličine ove godine!! (Eisa award's..) Ne moram ni spomenuti da izgleda IZVANREDNO!!

Još gledam i Sonya 40w4500, jako dobar tv..ali izlaze novi tv-i sa LED-om i Sony paneli sa 200hz, pa ćemo vidjeti..

 

 
ja sam isto uzeo novi auto prije godinu dana (clio 3) i otplatio sam ga u 9-mjeseci, jest da sam imao pola love odmah ali eto...

konfa s dvije ovakve grafičke ti stvarno ne treba sada, mozda za nekih 6 mjeseci-godinu dana, ova grafička nije normalna, ja ne razumijem sto ce bilo kome danas dvije takve u kompu, jedna je debelo previse i to moras vidjet da bi vjerovao, znas sta znaci da nema igre koju nemozes podesiti sve na najvise detalje i jos na rezoluciji od 1920x1080, jedino sto pocne gusit tu graficku su 8xAA na crysisu ali crysis je neoptimizirana igra tako da se nije za cuditi, jos ja vrtim igre na visti ultimate 64 bitnoj koja je u kombinaciji sa dx10 jako zahtjevna biljka za ovu grafulju, zamisli tek kako lete igre na xp-u koji odmah upola smanji hardverske zahtjeve te sve vrti na dx9!

onaj tv zaboravi, ja bih se zeznuo full da sam njega uzeo, dobio je nagrade zbog crne boje i kontrasta koji je samo primjetljiv studijski, to je tv od 42" i kosta 22000 kn, uzmi moju od 17000 kn koja je 47" i ima podjednako dobre performanse, neces pozaliti, dobit ces 10 cm vecu tv sa neznatnim razlikama ako ces je koristit kao monitor





Ja sam kupio polovni C3, ali jako malo vožen, malo star..i jako sam zadovoljan, obzirom da ima mali motor dizel od 1.4oo kubika..potrošnja oko 4-4.5l na 100, doslovno...do nedavno bio službeno auto s najmanjom potrošnjom na svijetu..nisma ga još otplatio ali ide kreda malo po malo..
Kako mislim ovo sve kupiti? Mislim nešto prodati, jednu nekretninu i tu ću dobiti podosta novca, tako da nebi bio problem..dođem i iskeširam: ali, prvo treba prodati..vidjet ćemo.Namigiva
Nisam nikada vidio kako je igrati igru na velikom lcd-u al vjerujem da je super.. Jesi pc i lcd povezao HDMI kablom ili..?
Za tv, ovaj Philips je najbolji ali te razlike su vidljive samo u studiju, vjerujem da ću još malo sačekati pa odlučiti. Ne treba mi veći lcd od 42 inča, to mi je više nego dovoljno...
Zna da ćeš reći "imaš bolje ovo, on.." ali čisto da vidim što misliš, milsiš li da ovi daju dovoljnu kvalitetu za te novce? Meni izgleda jako dobro..ali ja nisam toliko u tome ko ti pa ako imaš vremena, baci pogled, baš me zanima što ćeš reći..
Tipkamo se..
p.s. zaboravih, naravno da bih sve vrtio na xp-u, ne volim vistu, puna je bugova...hehehe
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

pc sam povezao hdmi kablom ali posto graficka nema hdmi izlaz isporucili su dvi-hdmi konverter ali za razliku od nvidinog konvertera ovaj ATi-jev prenosi i audio! tako da mi ne treba dodatni cinc-kabel za audio

 

 

pa gle za tu lovu ja bi stavio ipak ddr2 i ustedio milju kn najmanje, cisto zbog toga sto danas jos ne vidis razliku između ddr2 i ddr3 memorije, zasto bacati lovu, btw ja sam isto htio ddr3 ali zahvaljujuci par pametnih opaski od genijalne ekipe na bug forumu i jos par frendova ipak je razum prevladao

 

napajanje nisam siguran da ce ti ikad trebati toliko, sve komponente su donedavno bile sve vece i vece i samim time veci potrosaci energije, ali vidim neke naznake da ce se to sve uskoro poceti mijenjati i imat cemo komponente koje jako malo trose, graficka kartica je najveci potrosac struje a nacin na koji se pristupa njihovoj izradi je skoro iscrpio sve svoje adute i vrijeme ce pokazati da dolaze radikalne promjene u smislu velicine samih grafulja i njihove potrosnje

 

kuciste je ok, imam ga na poslu, otvarali smo ga, proucavali i ocekujem super propuh u njemu, proc je bio moj prvi izbor dok nisam vidio da je vemil dobio q9550, bit ces zadovoljan ;)

 

 

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2008 13:10 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

extreme kakvi su ti dojmovi danas? jel ti žao što si dao tolke pare? kaj bi promijenio da možeš?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

hehe, par napomena kod feniks oktana - samo kuciste je vrtoglavih 2k kuna, PSU prejak po meni, ddr 3 bespotreban, blue ray bespotreban, bit ce puno jeftiniji za koji mjesec...

a ono, da je kvalitetno slozeno je, ali nedaje nista bitno bolje performanse od nekog 5-7k jeftinijeg kompa koji nece biti toliko fancy.... pogotovo sto bih radije te pare za 3 tjedna ulozio u i7 3.2 extreeme i imao do 50% jace racunalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
alien kaže...

extreme kakvi su ti dojmovi danas? jel ti žao što si dao tolke pare? kaj bi promijenio da možeš?

 

dojam je takav da se isplati sve dok zaigras malo frontlines:fuel of war, da mogu promijeniti stavio bih vodeno hlađenje umjesto zracnog, to je ono sto mi fali u ovom kompu, nije da sam pohlepan i to ali ipak zelim vrtit ovaj proc na 4 giga 24/7 kad vec postoji mogucnost, ova graficka ce tolko brzo postat prosjecna da to nije normalno, evo imam komp tek nekih mjesec dana a opet neke igre malo sporo osvjezavaju na najvecim detaljima

smeta mi sto u neverwinter nights 2 moram se nagnut naprijed da bih vidio citati tekst jer sa ovih 2.5-3 metra ne vidim ga jer je sitan, tek sa nekih 2 m se vidi normalno tekst bez naprezanja ociju, ali posto sam vec na kraju igre nema veze

farcry 2 sam skinuo i vidjet cu kako to izgleda, nikako da pocnem oblivion igrat, a da ne spominjem koliko cekam fallout 3 i red alert 3
"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
15 godina
neaktivan
offline
RE: xtreme

HDD uzmi 1TB western digital

AMD Athlon 64 3000+ 2.00GhZ, Gigabyte m57sli-s4, nvidia 7600gt 256MB, ddr2 1Gb kingmax 800mhz, hdd - seagate maxtor 160GB
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

gotovo sam 1000% siguran da ce ti to dojadit nakon 2 tjedna...1000%

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. HAHA-in your face!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

evo prosla su dva tjedna od kupovine i mogu reci da mi je sve dojadilo, neda mi se ni igrat ni gledat u to, sram me koliko sam love potrosio, sve cu dat u pola cijene i idem na tibet uzgajat paprike skupa sa ostalim redovnicima, ne zelim vise blizu tehnike ni struje, svijece i drvene klompe rulez

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

znaci sve za 20 000 ??Smijeh

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

a nista extreem, ja kupujem kantu za 4.5k, telku daj kome oces i periferiju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
ja dajem 5k odmah
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

LOL koji lesinari !!!

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

Ja dajem 40 vrecica pomno probranih sjemenki paprika raznih boja i knjigu "Paprika kroz zivot" za telku.

www.dice3d.com - Online portfolio
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

Edit: ups!

We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 20:52 (vjeko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

zasto neke igre nisu rasirene preko cijelog ekrana vec sa strana imam crni okvir debljine nekih 2-3 cm?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

umm koje igre? neke starije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

stalker: clear sky, assassins creed itd., neke igre zauzimaju cijelu povrsinu gledljive od tv-a a neke sa svih strana imaju crne trake

 

 

update:

 

privremeno sam rijesio problem tako sto sam u opcijama unutar tih igara prebacio na direct x9 umjesto na direct x 10, izgleda da driveri od ove graficke kad je ukljucen direct x10 automatski stvaraju te crne trake

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2008 18:52 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

probaj mozda ovo uspije, nasao sam to na forumu jednom, stavim ti i link

''Originally posted by: watcher73 Thank you for testing.  I don't know why, but after reading your reply, I tried to add modes under "HDTV Support" that I had already listed:

 

Add 1080i30 format to the Display Manager(NTSC)

 

Add 1080p60 format to the Display Manager(NTSC)

 

Add 1080p24 format to the Display Manager(HD)

 

Which resulted in 24hz, 29i, 30i, 59hz, 60hz listed under my refresh rates.  Now everything under DX10 is working!  Well DMC4 DX10 only works if I select 59hz under 1920x1080 resolution, but all other games properly detect 1080p now.  I would have never guessed to try this if it wasn't for your reply.  Thanks again.

 

 

I can't believe it was that simple! Everything's working like a charm now in DX10 for me too!''

 

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=98024

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2008 19:41 (PsychoticBaklava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

evo dignuo sam proc sa 2.83 na 3.4 sa sljedecim postavkama, Vcore =1.2000, fsb = 400, multi = 8.5, Vdimm = 2.1, takt memorije na 1066

 

everest u idle-u :  mobo 39 stupnjeva, cpu =31, core0 =51, core1 =48, core2 =45, core3 =45

 

speedfan u idle-u: isto kao everest

 

realtemp u idle-u: core0 =46 , core1 = 42, core2 =39, core3 = 39, također ocitava mi VID 1.2375, minimum najtoplije jezgre 46, maximum 49 stupnjeva

 

CPU-Z ocitava reviziju C1, te Vcore od 1.184, load line calibration je na auto u biosu, ddr frequency 533.3, fsb:dram = 3:4, te tajminzi 5-5-5-15-2T

 

 

nakon startanja prime95 64 bitna verzija za vise jezgri (4+) situacija je ovakva, sve 4 jezgre su pod punim loadom (small fft test):

 

everest pokazuje mobo 40, cpu 58, core0= 70, core1 = 67, core2 = 73, core3 = 72

 

speedfan stupanj manje mobo ali stupanj vise proca i prve dvije jezgre

 

coretemp: 0=71, 1=68, 2=72, 3=72

 

real temp:  66, 63, 68, 68, minimum najtoplije 45, maximum 67

 

zanimljivo da everest i coretemp pokazuju temperaturu nekih jezgri 73, da li je to previse za full load?

 

cpu sam po sebi na finih 60-61 prema everestu i speedfanu

 

 

cijenjeni clockeri sta mislite o temperaturama?

 

 

 

update: nakon sat vremena prime-a temp proca je pala na nekih 55-57 a temp jezgri 67-69

 

 

 

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2008 0:45 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

nice, zgodni izvjestaj za neke buduce opcije nama koji planiramo upgreade Osmijeh

jel ti sve stabilno, nema problema sa resetom? grafulja radi kako spada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...

trudim se ali ne osjetim ubrzanje u windowsima a ni u igrama, dobro ce doci kad prođe godina dana, onda vjerojatno nece biti svejedno 2.8 ili 3.4, vjerujem da ce se primjetiti, ali za godinu dana ce sigurno pasti i vodeno pa cemo ga gurnuti na 3.8 kao LUXX za 24/7 rad

 

btw LUXX,

 

malo me zbunjuje ova temperatura pojedinih jezgri pri full load-u od 82 stupnja, nije li to malo previse za temperaturu jezgre ili je sasvim uobicajeno i normalno?

 btw samo kao opaska, iz nekih zakljucaka o tebi iz ovog posta za godinu dana ti picis na core i7 940 sa x58 plocom na 4 GHz sa tim vodenim, a ne q9550 :P
ili ipak ne?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

sve je moguce, ako budu 2 soma kuna i maticna i proc vrlo moguce dapace, ali jos do 10-og mjeseca iduce godine imam otplacivat ovo, dugujem jos nekih 24000 kn trenutno, za I7 cujem da se ne clocka bas dobro ali da je po defaultu brz ko stoka

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
Rhodin kaže...

nice, zgodni izvjestaj za neke buduce opcije nama koji planiramo upgreade Osmijeh

jel ti sve stabilno, nema problema sa resetom? grafulja radi kako spada?

 
sve stabilno itekako, igram fallout 3 cijelo jutro nikakvih naznaka bsod-a ni smrzavanja, sve na ultra high
"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...

sve je moguce, ako budu 2 soma kuna i maticna i proc vrlo moguce dapace, ali jos do 10-og mjeseca iduce godine imam otplacivat ovo, dugujem jos nekih 24000 kn trenutno, za I7 cujem da se ne clocka bas dobro ali da je po defaultu brz ko stoka

 hehe, ne kloka se dobro? aj vidi ovu moju temu - mislim da se cist fino kloknut daju
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

 

update:

 

evo spustio sam Vcore na 1.192 i temp proca pod full loadom je pala na 55-57 umjesto onih 60-61, jezgre se maxaju na 70 za razliku od onih 73, imam feeling da jos mogu spustat vcore i opet ce radit stabilno, dokle predviđate da mogu spustati vcore i zadrzati stabilnost?

 

 

update 2:

 

spustio sam dodatno vcore na 1.18125 te temperatura proca dodatno pada na maximalnih 55 stupnjeva za proc u everestu te 69 za najtopliju jezgru (everest)

 

dok real temp ocitava sljedece:  core temps 62 60 64 64

 

minimum temps    61 60 61 63

 

maximum temps    63 60 65 65

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2008 0:47 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
sve je dobro dok su temp do 65c, iznad ja nikako nebi
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

ovo vec postaje malo zabrinjavajuce:

 

spustio sam vcore na 1.15000, cpu-z ocitava 1.136 @ idle, nakon startanja prime-a cpu-z ocitava 1.144 V

 

temperatura proca se popne najvise do nekih 54 a jezgre u real tempu  maximum  62 60 62 62

 

e sad ono sto me cudi je da ja jos uvijek mogu dizat windowse, cijelo vrijeme je clock na 3.4 a ja i dalje spustam napon, nije li mi vec trebao doci BSOD i nemogucnost dizanja sistema ili sta? jer ako ja na ovoj voltazi mogu vrtit 3.4 giga onda bez problema mogu vrtit 3.8 giga na 1.2 volti ili cak 4 giga uz vece temperature

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

pa dobro sad za 4GHz bi se malo moro pomucit, sumnjam da bi to sam tak digo, ali 3.6-3.8 bi mogo, i da, zasto te to zabrinjava? ocito si dobio dobar primjerak procesora, budi zadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice